بلفاروپلاستی

مشاوره رایگان حضوری و تلفنی: 44152069-021 | 44158441-021

در جراحی پلک که با بی‌حسی موضعی و یک خواب‌آور خفیف انجام می‌شود، برش‌ها از خط پلک (در جراحی پلک بالایی) و از محل رویش مژه‌ها (در زیر چشم) زده می‌شود. با مشخص کردن پوست اضافه در بالای چشم و خالی کردن چربی‌های جمع شده زیر چشم و مشخص کردن پوست اضافه در زیر چشم، پوست اضافه برداشته و چربی‌های جمع شده زیرپوست خالی می‌شوند. بعد از اتمام عمل، بخیه‌های ریزی در محل عمل زده می‌شود تا کمترین رد ممکن باقی بماند که البته در بیشتر موارد هیچ ردی پس از عمل باقی نمی‌ماند. گاهی برای رفع پف زیر چشم فقط خالی کردن چربی کافی است و نیازی به برداشتن پوست اضافه نیست. در این موارد برش‌های اصلی ایجاد می‌شوند و چربی‌های جمع شده خارج می‌شوند. مدت زمان عمل۱ الی ۱/۵ ساعت است ونیازی به بستری شدن نیست.

پس از پایان جراحی پلک بیمار باکمی تاری دید مواجه است و تا چند روز ممکن است نتواند پلک خود را کامل ببندد. این مشکلات بعد از مدتی از بین می‌روند و بهبودی کامل برای فرد به دست می‌آید. در روزهای اول نیز استفاده از کمپرس سرد و قطره‌های اشک مصنوعی به‌شدت توصیه می‌شود. چراکه به دلیل بسته نشدن کامل چشم‌ها، خشکی چشم یکی از مشکلاتی است که فرد با آن در روزهای اول روبه‌روست. همچنین باید با مواد استریل زخم‌ها را شست‌وشو داد تا از عفونت زخم‌ها جلوگیری کرد و دوره درمان را تسریع بخشید. بعد از دو الی سه روز می‌توان از آب جوشانده شده نیز به‌جای استریل استفاده کرد. بعد از عمل باید از انجام فعالیتهایی که نیاز به تحرک زیاد یا خم کردن سر دارد به مدت ۳ الی ۵ روز خودداری نمود.

متقاضیان جراحی پلک باید در نظر داشته باشند که این عمل مستقیماً با چشم و نواحی اطراف این عضو حساس سروکار دارد؛ بنابراین در انتخاب پزشک متخصص باید تحقیقات لازم را به عمل آورد تا خدایی نکرده با عوارض جانبی این عمل مواجه نشد. عوارض جانبی عمل را می‌توان عفونت چشم، کاهش بینایی در اثر خونریزی، دوبینی در بعضی از موارد، قرارگیری پلک در جای نامناسب، آشکار بودن خط بخیه و … نام برد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.