تزریق ژل

مشاوره رایگان حضوری و تلفنی: 44152069-021 | 44158441-021

با افزایش سن پوست، سطح کلاژن و چربی آن به تدریج کاهش می‌یابد. این اجزا نقش کلیدی در پیشگیری از افتادگی پوست دارند. بنابراین، افزایش سن باعث نازک و شکننده شدن پوست شده و ایجاد خطوط و چین و چروک‌های ریز را در آن به همراه دارد. تزریق ژل پرکننده می‌تواند به بازیابی حجم پوست و شادابی و جوانی آن کمک کند. در این شرایط ژل به زیر پوست نواحی هدف تزریق شده و از این طریق بازیابی برآمدگی و وضعیت ظاهری و ساختار طبیعی آن امکان‌پذیر می‌شود.

اطلاع دقیق از نوع مواد لازم برای این کار و اهداف درمانی مورد نظر بیمار در دستیابی به بهترین نتایج ممکن از اهمیت قابل توجه برخوردار است.

از تزریق ژل به صورت همچنین می‌توان برای آقایان و خانم‌ها به منظور پر کردن چروک دور لب، خطوط امتداد یافته از بینی به سمت دهان (خطوط نازولابیال)، خطوط لبخند بر روی ناحیه گونه، و نیز خطوط پاکلاغی و خطوط پیشانی استفاده کرد.

علاوه بر این ژل‌های ضخیم‌تر را می‌توان برای اضافه کردن حجم گونه‌های فرو رفته و چانه‌های ضعیف، تغییر شکل بینی، و پر کردن جای جوش‌ها و از بین بردن جراحت‌های پوستی مورد استفاده قرار داد. علاوه بر این، تزریق این ژل‌ها می‌تواند برای کاهش ظاهر نمایان رگ‌ها و استخوان‌ها در ناحیه دست‌ها نیز مناسب باشد.

معمولاً، در صورتی که برای از بین بردن خطوط و چین و چروک‌های ایجاد شده بر روی پوست صورت همچون خطوط پاکلاغی و چین و چروک‌های پیشانی و سایر نقاط صورت نیاز به تزریق کلاژن وجود داشته باشد، از این درمان معمولاً به همراه تزریق سم بوتولونیوم (یا بوتاکس) برای بیمار استفاده می‌شود.

بسیاری از ژل‌های پرکننده (بطور خاص ژل‌های مبتنی بر هیالورونیک اسید) را می‌توان برای بهبود مشکلات مربوط به آلت زنانه و به منظور افزایش لذت جنسی یا رفع آتروفی واژن مورد استفاده قرار داد. کاربرد تزریق ژل در این شرایط موجب کاهش قابلیت ارتجاعی و حجم ناحیه خارجی مهبل باعث خشکی آن و ایجاد سایر مشکلات برای خانم‌ها می‌شود. از این روش همچنین می‌توان برای جوان‌سازی آلت زنانه (لابیاپلاستی) نیز استفاده نمود.

در بسیاری از مواقع با توجه به ناحیه تحت درمان و عمق چین و چروک‌ها و جراحت‌های ایجاد شده و افتادگی پوست، فرد معالج ممکن است ترکیبی از انواع مختلف ژل‌ها و مواد پرکننده را برای دستیابی به نتایج مورد نظر بیمار مورد استفاده قرار دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.