تزریق ژل
موضوعات داغ

تزریق ژل زیر چشم [ نتیجه، مراقبت ها + هزینه 1402 ]

امتیاز به این محتوا

آیا شما از جمله افرادی هستید که از کبودی، چروکیدگی و گودی زیر چشم خود ناراحت هستید؟ به هر حال این عوارض نه تنهایی زیبایی چهره را تحت تاثیر قرار داده بلکه باعث می شود ظاهر انسان پیرتر به نظر برسد. با افزایش سن، انعطاف پذیری و استحکام پوست کاهش یافته و علائم پیری هویدا خواهند شد. پوست چشم نازک تر است در نتیجه زودتر آسیب خواهد دید. لذا باید به مراقبت از پوست این قسمت، بیشتر اهمیت دهید.

اما برای افرادی که در حال حاضر به کبودی و گودی زیر چشم دچار شده اند، تزریق ژل زیر چشم را پیشنهاد می کنیم. عزیزان توجه داشته باشند که این کار را نباید به دست هر متخصصی سپرد. تزریق فیلر زیر چشم به دقت بسیار بالایی نیاز دارد تا باعث آسیب به بافت و قدرت بینایی نشود. بنابراین توصیه می کنیم به مراکز معتبر مانند پایگاه علمی پزشکی مارال سلامت ایرانیان مراجعه نموده و با اطمینان خاطر، تزریق ژل را انجام دهید.

فرم مشاوره رایگان

بررسی مراحل و نتیجه تزریق فیلر زیر چشم

نحوه تزریق ژل زیر چشم

در میان قسمت های مختلف صورت، پوست زیر چشم بسیار حساس و نازک بوده و در نتیجه تزریق ژل به این قسمت، از حساسیت زیادی برخوردار است. این کار طی مراحل زیر انجام می شود:

 1. بعد از اینکه در جلسه مشاوره مشخص شد شما گزینه مناسبی برای تزریق ژل زیر چشم هستید، پزشک ابتدا صورت را کامل استریل کرده و سپس از ماده بی حسی استفاده می کند. برای تزریق فیلر در این قسمت، ماده بی حسی بیشتری نیاز است چون اعصاب پوست چشم، به شدت تحریک پذیر هستند.
 2. سپس، تزریق فیلر با استفاده از سرنگ های مخصوص شروع می شود. پزشک باید بسیار ماهر و مجرب باشد. کوچکترین خطا باعث پارگی عروق خونی خواهد شد. در نتیجه زیر چشم، خون لخته می شود.
 3. بعد از اتمام کار، برای رفع التهاب و کبودی ناشی از تزریق، از کمپرس یخ استفاده می شود.

مشاهده این مطلب : تزریق ژل به کل صورت

چند سی سی برای تزریق ژل زیر چشم لازم است؟
چند سی سی برای تزریق فیلر زیر چشم لازم است؟

چند سی سی برای تزریق ژل زیر چشم لازم است؟

متخصص باید این مهارت را داشته باشد که مقدار ژل مورد نیاز برای تزریق فیلر زیر چشم را به درستی محاسبه کرده و سپس کار را شروع کند. دوز خیلی کم، به خوبی اثربخش نبوده و مقدار بسیار زیاد، باعث آسیب به سلول های پوستی و اختلال در تولید کلاژن خواهد شد. در نتیجه پوست زیر چشم خشک و زخم می شود. بنابراین براساس میزان سیاهی و کبودی این قسمت، شدت چروکیدگی و همچنین میزان گودی زیر چشم، دوز ژل مورد نیاز برای تزریق زیر چشم تعیین خواهد شد.

بهترین مارک تزریق ژل زیر چشم

مراجعه کنندگان عزیز حتما از متخصص در مورد مارک ژل مورد استفاده سوال کنید. متاسفانه انواع برندهای تقلبی در بازار وجود دارند و برخی از پزشکان و کلینیک ها به سراغ این برندها می روند. چند مورد از بهترین مارک تزریق ژل زیر چشم، عبارتند از :

 1. ژل ژوویدرم
 2. ژل تئوسیال
 3. ژل رستیلن
 4. ژل استایلج
 5. ژل بلترو

بهترین دکتر تزریق فیلر زیر چشم در تهران

آشنایی با بهترین دکتر تزریق ژل زیر چشم در تهران می‌تواند راهنمای خوبی برای افرادی باشد که همواره به دنبال رسیدن به زیبایی هستند و قصد دارند با کاهش چین و چروک پوست، اعتماد به نفس خود را افزایش دهند. برای اینکه بیماران بتوانند به نتایج مطلوب و دلخواه خود از تزریق فیلر زیر چشم دست پیدا کنند لازم است به بهترین دکتر متخصص در این زمینه مراجعه کنند. برخی از مهم‌ترین ویژگی‌هایی که بهترین دکتر تزریق فیلر زیر چشم در تهران دارد شامل موارد زیر می‌باشد.

 1. در زمینه پوست دارای مدرک و تخصص است.
 2. برای انجام روش‌های تزریق فیلر مهارت و تسلط کافی دارد.
 3. یک پزشک حرفه‌ای قبل از تزریق فیلر با بیمار خود در رابطه با انتظارات وی از تزریق ژل صحبت می‌کند و نکات ضروری را به بیمار اطلاع می‌دهد. همچنین با صبوری به تمام سوالات بیمار پاسخ می‌دهد.
 4. در کنار تمام این ویژگی‌های ذکر شده اخذ هزینه مناسب نسبت به خدمات خوب از مهم‌ترین مواردی است که بهترین دکتر تزریق فیلر به بیماران خود ارائه می‌دهد.
ماندگاری تزریق فیلر زیر چشم
میزان ماندگاری تزریق ژل زیر چشم

ماندگاری تزریق فیلر زیر چشم

از جمله سوالاتی که مراجعه کنندگان در جلسه مشاوره از متخصص می پرسند، مدت زمان ماندگاری تزریق ژل زیر چشم است. چند عامل در این زمینه دخالت دارند:

 1. نوع برند ژل مورد استفاده برای تزریق زیر چشم
 2. مهارت و توانایی متخصص در تزریق
 3. توجه به مراقبت های بعد از تزریق فیلر
 4. نوشیدن آب کافی که باعث کاهش سرعت جذب هیالورونیک اسید موجود در ژل و افزایش ماندگاری آن خواهد شد.
مراقبت های تزریق ژل زیر چشم
مراقبت های قبل و بعد از تزریق فیلر زیر چشم

مراقبت های قبل از تزریق فیلر زیر چشم

اگر در جلسه مشاوره مشخص شد که کاندید مناسبی برای تزریق فیلر زیر چشم هستید، قبل از هر چیز باید نکات زیر را رعایت کنید:

 1. در صورتی که به استفاده از دخانیات و مشروبات الکلی عادت دارید، مدتی قبل از تزریق فیلر این عادات نادرست را کنار بگذارید.
 2. مصرف هر گونه دارو یا خوراکی رقیق کننده و منعقد کننده خون، به مدت دو هفته قبل از تزریق، ممنوع است.
 3. در روزی که قرار است تزریق ژل زیر چشم را انجام دهید، آرایش نکنید.
 4. حتما شب قبل، دوش بگیرید تا پوست تمیز شده و وجود آلودگی باعث عفونت نشود.

مشاهده این مطلب : تزریق ژل خط خنده

مراقبت های بعد از تزریق ژل زیر چشم

مراجعه کنندگان عزیز باید نکات زیر را بعد از تزریق ژل زیر چشم رعایت نمایند تا نتیجه مطلوبی از کار به دست آید:

 1. بعد از اتمام تزریق فیلر، همچنان تا مدتی نباید به سراغ دخانیات و مشروبات الکلی بروید.
 2. ممکن است دچار التهاب کبودی پوست در اطراف چشم شوید. جایی برای نگرانی نیست چون این عارضه ها زودتر رفع می شوند. البته می توانید از کمپرس یخ استفاده کنید تا بهبودی سریع تر حاصل شود.
 3. حتما روزانه مقدار کافی آب بنوشید. این مسئله برای افزایش ماندگاری تزریق ژل، اهمیت بسیار زیادی دارد.
 4. فشار آوردن زیر چشم، خاراندن و ماساژ دادن آن ممنوع است. در زمان خوابیدن نیز احتیاط کنید.
 5. در صورتی که درد دارید، از مسکن استفاده کنید.
 6. داروهای تجویز شده توسط متخصص را به طور کامل مصرف کنید.
 7. تا زمانی که پزشک اجازه نداده است، انجام فعالیت های سنگین و ورزش را شروع نکنید.
 8. صورت را با مایع شوینده مخصوص تزریق ژل بشویید تا از عفونت جلوگیری کرده و از طرفی تاثیر منفی بر ماندگاری اثر ژل نداشته باشد.

ماساژ بعد از تزریق ژل زیر چشم

نحوه ماساژ بعد از تزریق ژل زیر چشم

بعد از تزریق ژل زیر چشم بیمار می‌تواند در صورت توصیه پزشک نواحی تزریق شده را به آرامی ماساژ دهد. اما با توجه به این که عدم دستکاری و اعمال فشار ناحیه تزریق یکی از نکات اصلی در خصوص مراقبت بعد از تزریق ژل زیر چشم است، ماساژ دادن محل تزریق موجب پخش شدن ژل به نواحی دیگر می‌شود. ماساژ زیر چشم بعد از تزریق، باید به صورت تخصصی توسط پزشک صورت بگیرد تا ژل تزریق شده حالت گلوله‌ای شکل در ناحیه زیر چشم پیدا نکند. باید توجه داشت که پس از تزریق ژل، این قسمت تحریک و دستکاری نشود تا عوارض ناخواسته در این قسمت ایجاد نگردد.

علت کبودی بعد از تزریق ژل زیر چشم

چشم یکی از مناطق پوستی است که نشانه‌هایی از پیری در این قسمت نمایان می‌شود و به همین جهت این احتمال وجود دارد که پس از تزریق ژل در زیر چشم بیمار، کبودی ایجاد شود. در صورتی‌که تزریقات ژل اسید هیالورونیک به شکل سطحی به پوست تزریق گردد اثر کبودی با تغییر رنگ مایل به آبی بر روی پوست نمایان می‌شود. در واقع تغییر رنگ پوست یا کبودی یکی از عوارض جانبی تزریق ژل زیر چشم می‌باشد که بیمار با پرهیز از خوردن برخی از داروها و غذاها قبل و بعد از تزریق ژل می‌تواند تا حدود زیادی مانع از ایجاد کبودی شدید در نواحی حساس پوست شود.

عوارض احتمالی تزریق فیلر زیر چشم

وقتی قرار است یک عمل زیبایی انجام دهید باید تمامی جوانب آن را با دقت بررسی کنید. لازم است مراجعه کنندگان، از عوارض احتمالی تزریق ژل زیر چشم اطلاع داشته باشند تا بهتر بتوانند تصمیم خود را نهایی کنند:

 1. عارضه ای که برای اغلب افراد رخ داده و مسئله ای طبیعی است، التهاب و کبودی پوست اطراف چشم است. این حالت بعد از چند روز رفع خواهد شد.
 2. علت اینکه توصیه می کنیم تزریق ژل زیر چشم را به متخصص ماهر و حرفه ای بسپارید این است که کوچکترین خطا در وارد کردن سوزن به داخل پوست، ممکن است باعث پارگی عروق خونی شود.
 3. توصیه می کنیم تزریق فیلر را در بهترین کلینیک و تحت نظر بهترین دکتر انجام دهید. اگر متخصص دانش کافی نداشته و نتواند دوز ژل مورد نیاز را تعیین کند، یا نتیجه مطلوب حاصل نشده و یا به دلیل زیاد بودن مقدار فیلر، تولید کلاژن در پوست مختل شده و پوست بسیار خشک خواهد شد.
 4. اگر پزشک از ژل های تقلبی استفاده کند، عوارض بسیار خطرناکی را برای شما به همراه خواهد داشت.
 5. در صورتی که محیط کار و تجهیزات، آلوده بوده و یا به مراقبت های بعد از تزریق فیلر اهمیت ندهید، باید منتظر عفونت پوستی باشید. عفونت در ناحیه زیر چشم، بسیار خطرناک است چون ممکن است به بینایی آسیب وارد کند.

دوران نقاهت و ماندگاری فیلر زیر چشم

دوره نقاهت تزریق ژل زیر چشم

دوره نقاهت تزریق ژل زیر چشم کوتاه است و بیمار پس از تزریق ژل می‌تواند کارهای روزانه خود را انجام دهد. هرچند لازم است بیمار به منظور رسیدن به نتیجه مطلوب پس از تزریق ژل، مراقبت‌هایی که توسط پزشک مربوطه توصیه می‌شود را رعایت کند. عدم توجه به مراقبت‌های لازم امکان ایجاد خونریزی، احساس درد و ورم در ناحیه مورد نظر را برای بیمار به همراه خواهد داشت. بنابراین رعایت نکاتی مراقبتی از جمله پرهیز از مصرف دخانیات و الکل برای مدت زمان 72 ساعت و پرهیز از انجام فعالیت‌های سنگین ورزشی در دو روز اول از جمله مواردی است که موجب دستیابی بیمار به نتیجه مطلوب خواهد شد.

نتایج نهایی فیلر زیر چشم  

جذب فیلر زیر چشم به مرور زمان اتفاق می‌افتد و مدت زمان تاثیر فیلر زیر چشم معمولا” با گذشت یک الی دو هفته پس از اینکه ورم و کبودی در ناحیه تزریق از بین رفت مشخص می‌شود. در صورتی که بیمار تمام نکات مراقبتی توصیه شده توسط پزشک را رعایت کرده باشد از نتایج نهایی ژل زیر چشم رضایت کافی خواهد داشت. اما بیماران باید این نکته را در نظر داشته باشند که نتایج حاصل از فیلر زیر چشم دائمی نیست و حداکثر 6 ماه ماندگاری خواهد داشت. بنابراین به منظور دست‌یابی به نتیجه بهتر لازم است تزریق فیلر مجددا” تکرار گردد. نوع فیلر و میزان سیاهی و چین و چروک بیمار از جمله مواردی هستند که مدت ماندگاری فیلر زیر چشم را مشخص می‌کنند.

هزینه تزریق ژل زیر چشم در سال ۱۴۰۲

مسئله آخر که لازم است در مورد آن صحبت کنیم، قیمت تزریق ژل زیر چشم است. برخی از افراد برای انتخاب دکتر و کلینیک، تنها بحث هزینه ها را در نظر گرفته و به سراغ مراکزی می روند که کمترین وجه را دریافت می کنند.

آیا می دانید غالبا در این کلینیک ها از ژل های بی کیفیت استفاده می شود؟ توصیه ما به شما عزیزان این است که در ابتدا بهترین دکتر و کلینیک را برای تزریق  فیلر زیر چشم انتخاب کرده و سپس در جلسه مشاوره، در مورد قیمت کار سوال کنید. نوع برند ژل مورد استفاده، میزان ژل مورد نیاز، هزینه های کلینیک و دستمزد متخصص، هزینه درمان عوارض احتمالی و… تعیین کننده قیمت نهایی خواهند بود.

maralsalamatiranian

یک تیم پزشکی سخت کوش و خبره که یک هدف مشترک دارند! دسترسی سریع و آسان کاربران به مطالب معتبر روز دنیا در حوزه زیبایی و سلامت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نیاز به مشاوره دارید؟