درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

سن مناسب لیزر موهای زائد

سن مناسب لیزر موهای زائد

امروزه یکی از مهمترین دغدغه های زندگی هر فردی زیبایی است، هیچ شخصی دوست ندارد تا موهای زائد زیبایی او را از بین ببرد یا دچار اختلال کند، همین موضوع باعث شده تا لیزر موهای زائد در تمامی سنین به یکی از متداول ترین راهکار های ترمیمی تبدیل شود، این راهکار اولین راه حلی است که هر شخصی در برخورد با موهای زائد به آن فکر می کند.

 

سن مناسب لیزر موهای زائد

 

دلیل محبوبیت Laser hair removal این است که بدون عوارض جانبی خاصی می توانید از شر تمامی موهای زائد خود خلاص شوید، اما یکی از موضوعاتی که نقش مهمی در انتخاب لیزر موهای زائد به عنوان راهکار مقابله با موهای زائد دارد سن مناسب است!

شما باید بدانید که در چه سنی بهترین نتیجه را از لیزر موهای زائد دریافت خواهید کرد و یا حتی برخی افراد معتقد هستند که انجام Laser hair removal در سن های خاص و بازه های زمانی مشخصی می تواند نتایج غیر قابل قبولی داشته باشد.

لیزر موهای زائد در چه سنی مناسب است؟

نوجوانی و اقتضائاتش می تواند شرایط خاصی را برای افراد در این سن به وجود بیاورد. یک نوجوان بی شک به دلیل تغییراتی که در چهره اش در این سالها رخ می دهد حساسیت بالایی به زیبایی ظاهری خود پیدا می کند و مطمئنا دلش می خواهد در این سن جزء الگوهای زیبایی میان گروه همسالان قرار بگیرد.

موهای زائد در هر فردی و در هر سنی می تواند بسیار ناراحت کننده باشد اما در میان نوجوانان و در سن آنان بدون تردید از حساسیت بیشتری برخوردار است.

 

لیزر موهای زائد در چه سنی مناسب است

 

لیزر موهای زائد مخصوصا در میان دختران بسیار مسئله مهمی است چرا که اساسا موهای زائد برای آنان بسیار ناخوشایند و نازیبا است به همین دلیل ممکن است علاقه مند باشند در هر سنی حتی سن بسیار کم این کار را انجام دهند.

 

لیزر موهای زائد چیست و چگونه انجام می شود؟

لیزر موهای زائد یا laser hair removal روشی است که در آن با تابانده شدن طول موج مشخصی از اشعه بر روی پوست فولیکول های مو تحت تاثیر قرار گرفته و از رشد و تولید آن جلوگیری به عمل می آید.

لیزر موهای زائد قابلیت و توانایی این را دارد که نتیجه هایی با اثربخشی بالا به دنبال خود داشته باشد اما این روش بسیار حساس و مهم است و به تبع آن باید صرفا توسط یک متخصص و پزشک انجام بگیرد.

مشاهده مطلب
جلسه اول لیزر موهای زائد و نتایج بعد از آن

در طول انجام laser hair removal اشعه و حرارت به محل رویش موها اصابت می کند اما این به هیچ وجه به این معنی نیست که می توان از این روش به عنوان درمان قطعی موهای زائد استفاده کرد و ممکن است در برخی جواب ندهد.

 

آیا لیزر موهای زائد برای هر سنی قابل انجام است؟

همانطور که گفته شد نوجوانان ممکن است علاقه زیادی به این کار داشته باشند. حال سوال اینجاست آیا لیزر موهای زائد در سن و شرایط آنان کار درستی است؟

جواب مثبت است، اگر لیزر موهای زائد به درستی و توسط یک متخصص باتجربه، آموزش دیده و دارای مجوز انجام شود نمی تواند هیچ مشکلی را برای نوجوان به وجود بیاورد.

اگرچه افراد کم سن بهتر است با حضور والدین در اولین مشاوره Laser hair removal شرکت کنند، اما خطرات لیزر موهای زائد برای آنها به همان اندازه ای است که برای یک بزرگسال بالغ وجود دارد.

اگرچه که برای از بین بردن موهای زائد گزینه های مختلفی وجود دارد و شما می توانید گزینه های موجود را در نظر بگیرید اما لیزر موهای زائد از همه بهتر است.

تراشیدن می تواند باعث ایجاد “برآمدگی های اصلاح” یا موهای زائد شود. مواد دفع کننده کرم می توانند باعث سوختگی شیمیایی شوند و اپیلاسیون مو نیاز به رشد موها به صورت کامل دارد.

در عوض، لیزر موهای زائد بدون توجه به اینکه در چه مناطقی تحت درمان قرار می گیرند ایمن است، زیرا Laser hair removal از لایه دوم پوست (درم) که محلول فولیکول های مو در آن قرار دارد، عبور نمی کند.

از آنجا که در لیزر موهای زائد از انرژی غیر یونیزان استفاده می شود، هیچ گونه خطری برای پوست وجود ندارد.

لیزر موهای زائد می تواند در سنین پایین انجام بگیرد اگرچه بیشتر متخصصان توصیه می کنند که تا زمان بلوغ نوجوان منتظر بماند و اگر خانم است، بهتر است چرخه قاعدگی خود را آغاز کرده باشد.

همچنین دختران باید از نظر هورمونی سالم باشند و نباید دارای شرایط پزشکی مانند سندرم تخمدان پلی کیستیک باشند.

اگر هدف از لیزر موهای زائد صرفا از بین بردن مو باشد در هر سنی قابل اجرا است اما بهتر است در نظر داشته باشیم که در سنین پایین تمامی موهای زائد به وجود نیامدند و بعد از Laser hair removal ممکن است موهای دیگری به وجود بیایند و علاوه بر آن ممکن است برای سنین پایین لیزر موهای زائد احساس درد و سوختگی ایجاد کند چرا که هم پوست نازک تر است و هم آستانه تحمل پایین تر.

مشاهده مطلب
مضرات لیزر موهای زائد چیست؟

 

بهترین کاندید انجام لیزر موهای زائد

بهترین کاندید برای لیزر موهای زائد افرادی با موهای تیره و پوست روشن هستند. این گزینه های ایده آل به دلیل اینکه طول موج و اشعه Laser hair removal روی آنها جواب می دهد بهترین نتیجه را می توانند بگیرند.

در واقع هرچقدر مو ضخیم تر و تیره تر باشد و پوست روشن تر نتیجه بهتری به دست می آید اما افرادی با موهای بلوند و پوست روشن یا افرادی با پوست های تیره ممکن است نتیجه کاملا مطابق دلخواهشان نباشد و مجبور باشند دفعات بیشتری لیزر موهای زائد را تکرار کنند.

 

حداقل سن مناسب برای انجام لیزر موهای زائد 

همانطور که گفته شد هر فردی از هر جنسیتی بهتر است اجازه دهد تمام موهای زائد بدنش تولید و رشد کرده و پس از آن به لیزر موهای زائد بپردازد چرا که اگر در سن پایین این کار را انجام دهد ممکن است وقت و هزینه خود را اتلاف کرده باشد و نتیجه دلخواه را نگیرد.

مهم است که بدانیم نتایج ممکن است در اوایل نوجوانی بسیار موقت باشد، زیرا هورمون ها به سرعت تغییر می کنند و رشد مو ممکن است بیشتر شود و در ادامه درمان های دیگر احتمالاً مورد نیاز خواهد بود و در نتیجه هزینه های بیشتری نیز به دنبال خواهد داشت.

پس با یادآوری نکات ذکر شده باید گفت حداقل سن مناسب برای لیزر موهای زائد پس از تنظیم هورمون ها (معمولاً بین 17 تا 19 سالگی) است که می تواند مؤثرتر و دائمی باشد.

در نهایت باید اشاره کرد سال های نوجوانی زمان مهمی برای ایجاد عزت نفس است. اگر عدم امنیت در مورد بدن شما باعث نارضایتی شما می شود، با والدین خود صحبت کنید که آیا درمان با لیزر موهای زائد برای شما مناسب است یا خیر.

همچنین، نوجوان باید به اندازه کافی بالغ و رشد یافته باشد تا در طول عمل با هرگونه ناراحتی دست و پنجه نرم کند و در مقابل درمان ها که احتمال درد و سوزش به همراه دارد آه و ناله سر ندهد.

علاوه بر آن باید به اندازه کافی برای حفظ برنامه درمانی انضباط داشته باشد و زمانبندی لیزر موهای زاید را به درستی رعایت کند.

ضروری است که وی باید به اندازه کافی وظیفه شناس باشد تا از یکسری از کارها که ممکن است روند درمان و از بین رفتن موهای زائد او را مختل کند چشم پوشی کند. کارهایی مانند آفتاب گرفتن یا برنزه کرده که موجب می شود پوست تیره شود و لیزر موهای زائد درست انجام نشود.

مشاهده مطلب
قبل از لیزر موهای زائد چه کارهایی را نباید انجام دهیم؟

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو مارال” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت لیزر موهای زائد خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02144120537 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

لیزر موهای زائد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *