زاویه سازی صورت با ژل یا چربی، کدام بهتر است؟

زاویه سازی صورت
5/5 - (1 امتیاز)

شما نمی‌توانید یک انسان سالم را پیدا کنید که به زیبایی علاقه‌ای نداشته باشد. برای همه ما مهم است که چهره‌ای زیبا و جذاب داشته باشیم. به همین دلیل است که اگر کوچکترین عیبی در صورت به وجود آید، از نظر روحی بسیار آسیب خواهیم دید. البته برخی از افراد عیبی ندارند ولی بنا به دلایلی، از چهره خود راضی نیستند. برای مثال شاید شما دوست دارید که صورت زاویه‌دار داشته باشید و فرم فعلی چانه خود را نمی‌پسندید. در این زمان باید متد زیبایی زاویه‌سازی صورت را انجام دهید.

در حال حاضر اغلب کلینیک‌های زیبایی در کشور، به طرق مختلف، مدلینگ چهره را انجام می‌دهند اما برای اطمینان از کیفیت کار، باید به سراغ مراکز معتبر با متخصصین توانمند همانند کلینیک مارال سلامت ایرانیان بروید. در این مرکز ما زاویه ‌سازی صورت با ژل و همچنین زاویه ‌سازی صورت با تزریق چربی را برای شما عزیزان انجام خواهیم داد. حتماً این سؤال برای شما پیش آمده است که بین ژل و چربی، کدام یک اولویت دارند. در این مقاله پیرامون این موضوع صحبت خواهیم کرد.

زاویه سازی صورت

در ابتدا بهتر است کمی درمورد متد زیبایی زاویه‌سازی صورت صحبت کنیم. مدلینگ چهره در واقع نوعی اصلاح فرم چانه است که نهایتاً باعث می‌شود حالت نهایی چهره به شکل V تغییر کند. در حال حاضر، اغلب افراد به این فرم از چهره علاقمند شده‌اند اما قبل از هر چیز باید صلاحیت شما برای زاویه‌سازی تأیید گردد. افرادی که در گروه‌های زیر قرار دارند، کاندید مناسبی برای مدلینگ چهره خواهند بود:

 1. داشتن فک عریض و پهن
 2. داشتن فک مربعی شکل
 3. برخورداری از چانه دایره‌ای شکل
 4. نداشتن زاویه در خط فک
 5. افراد با گونه‌های چاق و یا گونه‌های لاغر

نکته بسیار مهم برای مدلینگ چهره، داشتن سلامت عمومی است. به هر حال متخصص از ژل یا چربی برای این تکنیک زیبایی استفاده می‌کند و این مسأله مهم است که مراجعه‌کننده، به بیماری خاصی مبتلا نباشد. از سویی دیگر افراد زیر، نمی‌توانند زاویه‌سازی صورت را انجام دهند:

 1. چاقی یا لاغری بیش از اندازه
 2. افتادگی پوست
 3. داشتن فک پایین بسیار کوچک
 4. داشتن صورت گرد و چاق
 5. افراد با بینی بزرگ
 6. داشتن گونه‌های بسیار کوچک
 7. . عقب رفتگی چانه
 8. چاقی زیاد در گردن
 9. پهن‌تر بودن پایین صورت نسبت به قسمت بالایی

زاویه سازی صورت با تزریق ژل

زاویه سازی صورت با ژل

همانگونه که ذکر شد، یکی از روش‌های مدلینگ چهره، استفاده از ژل است. در ابتدا توصیه می‌کنیم کمی تحقیق کرده و بهترین دکتر و کلینیک زاویه‌سازی صورت را پیدا کنید. این مرحله بسیار مهم است. کوچکترین خطای پزشکی می‌تواند زیبایی چهره شما را برای همیشه از بین ببرد. اگر تمایل دارید مدلینگ چهره با تزریق ژل انجام شود، باید جلسه مشاوره تزریق ژل برگزار شده و صلاحیت شما برای این منظور تأیید گردد. سپس کار شروع خواهد شد:

 1. پوست صورت استریل شده و در ادامه، ناحیه فک به صورت موضعی بی‌حس می‌شود.
 2. تزریق فیلر به چانه از طریق سرنگ‌های مخصوص و بسیار ظریف صورت می‌گیرد. برای اینکه فرم چهره به حالت V تغییر کند، متخصص باید با تزریق ژل، بخش از فک را برجسته‌تر کند. نتیجه نهایی این کار، تماماً به مهارت متخصص بستگی دارد به گونه‌ای که از یک سو تقارن چهره از دست نرفته و از سویی دیگر زاویه‌سازی به بهترین شکل ممکن انجام شود. در واقع متخصص باید علاوه بر داشتن دانش کافی، یک هنرمند تمام عیار نیز باشد.
 3. بعد از اتمام کار، باید از کمپرس یخ در محل تزریق استفاده شود چون پوست دچار التهاب و کبودی می‌شود و این مسأله کاملاً طبیعی است.
زاویه سازی صورت با ژل یا چربی، کدام بهتر است؟
زاویه سازی با ژل در این روش تنها به ژل مناسب نیاز است تا با سرنگ مخصوص، به قسمت‌های مختلف صورت تزریق گردد.
زاویه سازی صورت با چربی ابتدا باید استخراچ چربی از بدن انجام گرفته و بعد از تصفیه، چربی با سرنگ به صورت تزریق گردد.
تفاوت تزریق چربی با تزریق ژل
 1. ماندگاری بالاتر تزریق ژل
 2. طبیعی‌تر به نظر رسیدن تزریق چربی
 3. استفاده از ماده طبیعی بدن در روش تزریق چربی
 4. درمان چاقی موضعی با روش تزریق چربی
 5. بیشتر بودن هزینه تزریق چربی
کاندید مناسب برای زاویه سازی صورت داشتن فک پهن، مربعی یا دایره‌ای شکل

نداشتن زاویه در خط فک

مدت ماندگاری زاویه سازی صورت با ژل

یکی از سؤالاتی که مراجعه‌کنندگان از پزشک خود می‌پرسند، مدت زمان ماندگاری زاویه‌سازی صورت با ژل است. این موضوع به چند عامل بستگی دارد:

 1. پزشک باید از ژل‌های اصل استفاده کند.
 2. تزریق به گونه‌ای صورت گیرد که آسیب‌های بافتی را با خود به همراه نداشته باشد.
 3. اگر ژل‌های حاوی هیالورونیک اسید استفاده می‌شود، مراجعه‌کننده باید آب کافی بنوشد تا سرعت جذب این اسید کند شده و تزریق ژل، دوام بیشتری داشته باشد.
 4. در صورتی که همه چیز عالی بوده و مراقبت‌های لازم را نیز رعایت کنید، مدلینگ چهره با ژل تا ۳ سال دوام خواهد داشت.

زاویه سازی صورت با تزریق چربی

زاویه سازی صورت با چربی

افرادی که چربی اضافی در بدن خود دارند می‌توانند به سراغ زاویه ‌سازی صورت با چربی بروند. در صورتی که مشکل خاصی از نظر سلامتی نداشته باشید، پزشک این متد را طی مراحل زیر برای شما اجرا خواهد کرد:

 1. در ابتدا باید برداشت چربی با استفاده از سوزن‌های بسیار ظریف، از قسمت‌های که چربی اضافی دارند انجام شود.
 2. مرحله دوم، خالص‌سازی چربی است تا مواد اضافی همراه با آن، جدا شوند. چربی برداشته شده سانتریفیوژ شده و زمانی که خالص شد، تزریق صورت می‌گیرد.
 3. . انتقال چربی به چانه از طریق سرنگ‌های ظریف انجام خواهد شد. این مسأله بسیار مهم است که متخصص با ظرأفت عمل بسیار بالا این کار را انجام دهد تا نهایتاً فرم ‌ایده‌آل چهره به دست آید.

مدت ماندگاری زاویه سازی صورت با چربی

توجه داشته باشید که ماندگاری زاویه‌سازی صورت با چربی، به سرعت جذب سلول‌های چربی در بدن بستگی دارد. در واقع افرادی که متابولیسم بالایی داشته و یا رژیم می‌گیرند، چون سلول‌های چربی در بدن آن‌ها زودتر تجزیه می‌شوند لذا در مدت زمان کوتاهی، اثر تزریق چربی به چانه از بین رفته و فرم چهره به حالت قبل باز می‌گردد. بنابراین در صورتی که می‌خواهید از این روش برای مدلینگ چهره استفاده کنید، باید رژیم گرفتن را کنار گذاشته و از طرفی فعالیت‌های ورزشی سنگین نداشته باشید.

مشاهده این مطلب : تزریق ژل به بینی

زاویه سازی صورت با چربی بهتر است یا ژل؟

زاویه سازی صورت با چربی بهتر است یا ژل؟

در این مقاله شما با دو روش رایج مدلینگ چهره آشنا شدید که کمک می‌کنند در مدت زمان کوتاهی، شما فرم V  شکل را در صورت خود به دست بیاورید. قطعاً اکنون بر سر دو راهی قرار دارید که کدام روش مناسب‌تر بوده و نتیجه بهتری را ارائه خواهد کرد؟ بهتر است مقایسه‌ای بین زاویه ‌سازی صورت با ژل و چربی داشته باشیم:

 1. اگر برای شما مهم است که زاویه‌سازی صورت دوام بیشتری داشته باشد، به شما پیشنهاد می‌کنیم تزریق ژل را انتخاب کنید. چون با توجه به گفته‌های قبلی، ماندگاری چربی به متابولیسم بدن بستگی داشته و ممکن است روزانه، بخشی از سلول‌های چربی از بین بروند.
 2. اما برای گروه دیگری از افراد، طبیعی بودن چربی نسبت به ژل، برتری دارد به ویژه اینکه چربی از بدن مراجعه‌کننده استخراج شده و با بدن سازگاری دارد.
 3. اگر قرار است زاویه‌سازی صورت با چربی انجام گیرد، به دوز بالاتری از چربی نیاز خواهد بود چون زمانی که تزریق انجام می‌شود، بخشی از چربی‌ها توسط بافت‌های صورت جذب خواهند شد.
 4. . همچنین لازم است بدانید که برای زاویه ‌سازی صورت با ژل باید چندین بار تزریق صورت گیرد در حالی که اگر از چربی استفاده شود، نهایتاً دو بار تزریق کافی خواهد بود.
 5. تزریق چربی برای مدلینگ چهره، به لاغری شما نیز کمک می‌کند چون متخصص از چربی‌های اضافی بدن استفاده خواهد کرد.

هزینه زاویه سازی صورت با ژل یا چربی

به هر حال شما قبل از اینکه هرگونه تکنیک زیبایی را انجام دهید حتماً باید درمورد هزینه‌ها با متخصص صحبت کنید به خصوص اینکه درمورد متدهای زیبایی به هیچ عنوان نمی‌توانید بر روی کمک شرکت‌های بیمه حساب کنید. در واقع تمامی هزینه‌ها بر عهده خود شما خواهد بود. بنابراین در صورتی که می‌خواهید زاویه‌سازی صورت با چربی یا ژل را انجام دهید حتماً در جلسه مشاوره از پزشک خود درمورد قیمت کار سؤال بپرسید. اما به طور کلی با توجه به آنچه که در این مقاله گفته شد، قیمت زاویه‌ سازی صورت با چربی نسبت به زاویه ‌سازی با ژل بیشتر است.

دلیل این افزایش قیمت، مربوط به مراحل اجرای کار می‌شود. در فرآیند تزریق چربی، ابتدا باید چربی از بدن استخراج شده و بعد از خالص‌سازی، به پوست تزریق گردد. اما این مراحل برای تأثیر فیلر وجود ندارد. تنها کافی است که ژل مورد نیاز را خریداری کرده و سپس متخصص آن را با سرنگ به پوست شما تزریق نماید. به همین دلیل زاویه‌ سازی با صورت با فیلر بسیار مقرون به صرفه‌تر خواهد بود. اما این موضوع بسیار مهم این است که شما نباید تنها به بحث هزینه‌ها توجه کنید. نتیجه کار، میزان ماندگاری و کیفیت کار را نیز مد نظر قرار دهید.

نتیجه‌ زاویه سازی صورت با ژل یا چربی

زمانی که تصمیم می‌گیرید اقدام به زاویه ‌سازی صورت با ژل یا چربی کنید در واقع از فرم فعلی چهره خود خسته شده و تصمیم دارید به کمک یک تکنیک موقت، حالت صورت را به طور کامل عوض کنید تا در صورت رضایت‌بخش بودن این نتیجه، بتوانید زاویه‌سازی دائمی را به کمک جراحی انجام دهید.

نتیجه زاویه ‌سازی صورت با تزریق چربی، طبیعی‌تر و زیباتر به نظر می‌رسد به خصوص اینکه متخصص روش‌های مختلفی را جهت انجام کار اتخاذ می‌کند. برای مثال ممکن است برای بخش‌های از صورت نیاز باشد از روش نانوفت یا میکروفت استفاده کند تا ظرافت کار بیشتر گردد. بنابراین با توجه به آنچه که گفته شد، زاویه ‌سازی صورت با تزریق چربی ارجح بوده و در نتیجه رضایتمندی مشتری را به دنبال خواهد داشت.

اما به طور کلی برای هر دو روش، لازم است نکات مراقبتی را رعایت کنید تا نتیجه کار حفظ گردد. برای مثال در صورت دستکاری محل تزریق، ژل و چربی به راحتی جابجا شده و فرم زوایای صورت بهم می‌خورد. بنابراین متخصص از شما می‌خواهد تا مدتی از دستکاری محل تزریق، خاراندن و فشار وارد کردن به آن خودداری نمایید.

مقاله قبلی
تزریق ژل به بینی [راهنمای تزریق فیلر به قوز و نوک بینی]
مقاله بعدی
تزریق ژل خط اخم با بهترین برندها، هزینه 1402

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

مطالب پربازدید