تزریق چربیتزریق ژل

زاویه سازی صورت با ژل یا چربی، کدام بهتر است؟

شما نمی توانید یک انسان سالم را پیدا کنید که به زیبایی علاقه ای نداشته باشد. برای همه ما مهم است که چهره ای زیبا و جذاب داشته باشیم. به همین دلیل است که اگر کوچکترین عیبی در صورت به وجود آید، از نظر روحی بسیار آسیب خواهیم دید. البته برخی از افراد عیبی ندارند ولی بنا به دلایلی، از چهره خود راضی نیستند. برای مثال شاید شما دوست دارید که صورت زاویه دار داشته باشید و فرم فعلی چانه خود را نمی پسندید. در این باید عمل زاویه سازی صورت را انجام دهید. در حال حاضر اغلب کلینیک های زیبایی در کشور، به طرق مختلف، مدلینگ چهره را انجام می دهند اما برای اطمینان از کیفیت کار، باید به سراغ مراکز معتبر با متخصصین توانمند همانند پایگاه علمی پزشکی مارال سلامت ایرانیان بروید. در این مرکز ما زاویه سازی صورت با ژل و همچنین زاویه سازی صورت با تزریق چربی را برای شما عزیزان انجام خواهیم داد. حتما این سوال برای شما پیش آمده است که بین ژل و چربی، کدام یک اولویت دارند. در این مقاله پیرامون این موضوع صحبت خواهیم کرد.

فرم مشاوره رایگان

زاویه سازی صورت
زاویه سازی صورت با ژل و چربی 2021 – مارال سلامت ایرانیان

زاویه سازی صورت

در ابتدا بهتر است کمی در مورد عمل زاویه سازی صورت صحبت کنیم. مادلینگ چهره در واقع نوعی اصلاح فرم چانه است که نهایتا باعث می شود حالت نهایی چهره به شکل V تغییر کند. در حال حاضر، اغلب افراد به این فرم از چهره علاقمند شده اند اما قبل از هر چیز باید صلاحیت شما برای زاویه سازی تایید گردد. افرادی که در گروه های زیر قرار دارند، کاندید مناسبی برای مادلینگ چهره خواهند بود:

 1.  داشتن فک عریض و پهن
 2. داشتن فک مربعی شکل
 3. برخورداری از چانه دایره ای شکل
 4. نداشتن زاویه در خط فک
 5. افراد با گونه های چاق و یا گونه های لاغر

نکته بسیار مهم برای مادلینگ چهره، داشتن سلامت عمومی است. به هر حال متخصص از ژل یا چربی برای این عمل زیبایی استفاده می کند و این مسئله مهم است که مراجعه کننده، به بیماری خاصی مبتلا نباشد. از سویی دیگر افراد زیر، نمی توانند زاویه سازی صورت را انجام دهند:

 1. چاقی یا لاغری بیش از اندازه
 2. افتادگی پوست
 3. داشتن فک پایین بسیار کوچک
 4. داشتن صورت گرد و چاق
 5. افراد با بینی بزرگ
 6. داشتن گونه های بسیار کوچک
 7. عقب رفتگی چانه
 8. چاقی زیاد در گردن
 9. پهن تر بودن پایین صورت نسبت به قسمت بالایی
زاویه سازی صورت با تزریق ژل
زاویه سازی صورت با تزریق فیلر

زاویه سازی صورت با ژل

همانگونه که ذکر شد، یکی از روش های مادلینگ چهره، استفاده از ژل است. در ابتدا توصیه می کنیم کمی تحقیق کرده و بهترین دکتر و کلینیک زاویه سازی صورت را پیدا کنید. این مرحله بسیار مهم است. کوچکترین خطای پزشکی می تواند زیبایی چهره شما را برای همیشه از بین ببرد. سپس اگر تمایل دارید مدلینگ چهره با تزریق ژل انجام شود، باید جلسه مشاوره برگزار شده و صلاحیت شما برای این منظور تایید گردد. سپس کار شروع خواهد شد:

 1. پوست صورت استریل شده و در ادامه، ناحیه فک به صورت موضعی بی حس می شود.
 2. تزریق فیلر به چانه از طریق سرنگ های مخصوص و بسیار ظریف صورت می گیرد. برای اینکه فرم چهره به حالت V تغییر کند، متخصص باید با  تزریق ژل، بخش از فک را برجسته تر کند. نتیجه نهایی این کار، تماما به مهارت متخصص بستگی دارد به گونه ای که از یک سو تقارن چهره از دست نرفته و از سویی دیگر زاویه سازی به بهترین شکل ممکن انجام شود. در واقع متخصص باید علاوه بر داشتن دانش کافی، یک هنرمند تمام عیار نیز باشد.
 3. بعد از اتمام کار، باید از کمپرس یخ در محل تزریق استفاده شود چون پوست دچار التهاب و کبودی می شود و این مسئله کاملا طبیعی است.

یکی از سوالاتی که مراجعه کنندگان از پزشک خود می پرسند، مدت زمان ماندگاری زاویه سازی صورت با ژل است. این موضوع به چند عامل بستگی دارد:

 1. پزشک باید از ژل های اصل استفاده کند.
 2. تزریق به گونه ای صورت گیرد که آسیب های بافتی را با خود به همراه نداشته باشد.
 3. اگر ژل های حاوی هیالورونیک اسید استفاده می شود، مراجعه کننده باید آب کافی بنوشد تا سرعت جذب این اسید کند شده و تزریق ژل، دوام بیشتری داشته باشد.

در صورتی که همه چیز عالی بوده و مراقبت های لازم را نیز رعایت کنید، مادلینگ چهره با ژل تا 3 سال دوام خواهد داشت.

زاویه سازی صورت با تزریق چربی
زاویه سازی صورت با انتقال چربی

زاویه سازی صورت با چربی

افرادی که چربی اضافی در بدن خود دارند می توانند به سراغ زاویه سازی صورت با چربی بروند. در صورتی که مشکل خاصی از نظر سلامتی نداشته باشید، پزشک این متد را طی مراحل زیر برای شما اجرا خواهد کرد:

 1. در ابتدا باید برداشت چربی با استفاده از سوزن های بسیار ظریف، از قسمت های که چربی اضافی دارند انجام شود.
 2. مرحله دوم، خالص سازی چربی است تا مواد اضافی همراه با آن، جدا شوند. چربی برداشته شده سانتریفیوژ شده و زمانی که خالص شد، تزریق صورت می گیرد.
 3. انتقال چربی به چانه از طریق سرنگ های ظریف انجام خواهد شد. این مسئله بسیار مهم است که متخصص با ظرافت عمل بسیار بالا این کار را انجام دهد تا نهایتا فرم ایده آل چهره به دست آید.

توجه داشته باشید که ماندگاری زاویه سازی صورت با چربی، به سرعت جذب سلول های چربی در بدن بستگی دارد. در واقع افرادی که متابولیسم بالایی داشته و یا رژیم می گیرند،چون سلول های چربی در بدنشان زودتر تجزیه می شوند لذا در مدت زمان کوتاهی، اثر تزریق چربی به چانه از بین رفته و فرم چهره به حالت قبل باز می گردد. بنابراین در صورتی که می خواهید از این روش برای مادلینگ چهره استفاده کنید، باید رژیم گرفتن را کنار گذاشته و از طرفی فعالیت های ورزشی سنگین نداشته باشید.

 

مشاهده این مطلب : تزریق ژل به بینی

 

زاویه سازی صورت با چربی بهتر است یا ژل؟
زاویه سازی صورت با تزریق فیلر یا چربی؟کدام بهتر است؟

زاویه سازی صورت با چربی بهتر است یا ژل؟

در این مقاله شما با دو روش رایج مدلینگ چهره آشنا شدید که کمک می کنند در مدت زمان کوتاهی، شما فرم  V شکل را در صورت خود به دست بیاورید. قطعا اکنون بر سر دو راهی قرار دارید که کدام روش مناسب تر بوده و نتیجه بهتری را ارائه خواهد کرد. بهتر است مقایسه ای بین زاویه سازی صورت با ژل و چربی داشته باشیم:

 1. اگر برای شما مهم است که زاویه سازی صورت دوام بیشتری داشته باشد، به شما پیشنهاد می کنیم تزریق ژل را انتخاب کنید. چون با توجه به گفته های قبلی، ماندگاری چربی به متابولیسم بدن بستگی داشته و ممکن است روزانه، بخشی از سلول های چربی از بین بروند.
 2. اما برای گروه دیگری از افراد، طبیعی بودن چربی نسبت به ژل، برتری دارد. به ویژه اینکه چربی از بدن مراجعه کننده استخراج شده و با بدن سازگاری دارد.
 3. اگر قرار است زاویه سازی صورت با چربی انجام گیرد، به دوز بالاتری از چربی نیاز خواهد بود چون زمانی که تزریق انجام می شود، بخشی از چربی ها توسط بافت های صورت جذب خواهند شد.
 4. همچنین لازم است بدانید که برای زاویه سازی صورت با ژل باید چندین بار عمل تزریق صورت گیرد در حالی که اگر از چربی استفاده شود، نهایتا دو بار تزریق کافی خواهد بود.
 5. تزریق چربی برای مدلینگ چهره، به لاغری شما نیز کمک می کند چون متخصص از چربی های اضافی بدن استفاده خواهد کرد.

maralsalamatiranian

یک تیم پزشکی سخت کوش و خبره که یک هدف مشترک دارند! دسترسی سریع و آسان کاربران به مطالب معتبر روز دنیا در حوزه زیبایی و سلامت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا