بهترین سن و زمان برای انجام بوتاکس چه سنی است؟

بهترین سن برای تزریق botox
امتیاز به این محتوا

این‌که پوست ما با افزایش سن افتاده و چروکیده می‌شود، مسئله‌ای طبیعی است اما حتما این سوال برای شما نیز پیش آمده است که چرا برخی افراد در سنین پایین دچار این مشکل می‌شوند؟ تحقیقات نشان داده است خشکی شدید پوست، استعمال دخانیات، نداشتن تغذیه مناسب و عدم مراقبت از پوست در برابر اشعه‌های مضر خورشید، مهم‌ترین عوامل موثر بر چروکیدگی پوست در سنین پایین هستند. به هر حال اگر به دنبال جوانسازی و زیباسازی پوست خود هستید، ما تزریق بوتاکس را به شما عزیزان پیشنهاد می‌دهیم.

اما قبل از هر چیز باید بدانید بهترین سن تزریق بوتاکس در چه بازه زمانی است. متخصصان پایگاه علمی پزشکی مارال سلامت ایرانیان معتقد هستند اگر سن مناسب تزریق بوتاکس در نظر گرفته نشود، حتی مراجعه به بهترین کلینیک‌ها نیز نمی‌تواند نتیجه خوبی برای شما داشته باشد. در واقع شما باید از محدودیت سنی تزریق بوتاکس آگاه باشید تا در نهایت هزینه برای این کار، نتیجه مطلوبی داشته باشد. این مقاله را با دقت مطالعه نمایید تا اطلاعات لازم در مورد سن مناسب تزریق بوتاکس را به دست بیاورید.

کدام فواصل در سال مناسب تزریق بوتاکس است؟

بهترین زمان تزریق بوتاکس در چه سنی است؟

بوتاکس از سمی به نام بوتولینوم به دست می‌آید. زمانی که این ماده به صورت تزریق می‌شود، عضلات همان قسمت را فلج خواهد کرد. در واقع سیگنال‌های عصبی به آن قسمت از صورت منتقل نشده و وقتی صحبت می‌کنید، هیچ چروکی در آن بخش از چهره تشکیل نخواهد شد.

زمان مناسب تزریق بوتاکس

 در نتیجه پوست چروکیده و افتاده نمی‌شود. هر چه خطوط و شیار‌های روی پوست بیشتر و عمیق‌تر باشند، نه تنها به مقدار بیشتری تزریق نیاز خواهد بود بلکه درمان، طولانی‌تر می‌شود به این معنا که ممکن است چند مرحله کار نیاز باشد تا نهایتا تمامی چین و چروک‌ها برطرف گردند. بنابراین بهترین سن تزریق بوتاکس زمانی است که هنوز چروک‌ها زیاد و بسیار عمیق نشده‌اند. متخصصان بر این باور هستند که بهترین زمان تزریق بوتاکس از سن ۱۸ سال به بالا است.

در سنین بسیار بالا، قدرت ترمیم پوست نیز کاهش پیدا کرده است به همین دلیل نمی‌توان همان نتیجه تزریق بوتاکس در سنین پایین‌تر را برای افراد مسن انتظار داشت.

آیا تزریق بوتاکس محدودیت سنی دارد؟

متاسفانه در سال‌های اخیر، تعداد افرادی که میل به مصرف دخانیات دارند، افزایش یافته و حقیقت تلخ این است که افراد گروه سنی ۳۵-۲۵ سال، بیشترین گرایش را به این مواد دارند. به همین دلیل است که شاهد پیری زودرس در چهره مردم هستیم. در ابتدا توصیه می‌کنیم سبک زندگی خود را تغییر داده و اعتیاد به دخانیات را کنار بگذارید. سپس برای برطرف نمودن چروک‌هایی که در چهره به وجود آمده‌اند، روش‌های مناسب جوانسازی پوست را امتحان کنید.

محدودیت سنی برای تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس یکی از متد‌هایی است که نتیجه بسیار خوبی دارد اما باید محدودیت سنی تزریق بوتاکس را نیز در نظر گرفت. همانگونه که گفته شد، متخصصان، این متد زیبایی را برای افراد زیر ۱۸ سال انجام نمی‌دهند. از سویی دیگر بهتر است تا سن ۳۵ سالگی تصمیم خود را برای این کار قطعی کنید چون بهترین نتیجه را در این بازه سنی دریافت خواهید کرد. البته تزریق بوتاکس برای سنین بالاتر و حتی تا ۶۰ سالگی نیز انجام می‌شود اما در این سنین، درمان طولانی‌تر می‌شود.

بهترین زمان تزریق بوتاکس در زمستان

جالب است بدانید تحقیقات نشان داده است بهترین زمان تزریق بوتاکس، در فصل زمستان است. اما آیا می‌دانید دلیل آن چیست؟ زمانی که تزریق بوتاکس انجام می‌شود، پوست به دلیل دستکاری شدن، بسیار حساس شده و در نتیجه نور خورشید باعث می‌شود التهاب و قرمزی پوست بیشتر گردد. در زمستان، از تابش مستقیم خورشید در‌ امان خواهید ماند. البته اگر بنا به دلایلی همانند شرایط کاری مجبور هستید تزریق بوتاکس در تابستان را انجام دهید، تا مدتی نباید از خانه بیرون رفته و یا اگر مجبور هستید بیرون بروید، حتما از کرم ضد آفتاب و کلاه نقاب‌دار استفاده کنید تا اشعه‌های خورشید مستقیما به پوست برخورد نکنند.

نتایج تزریق بوتاکس در سنین مختلف

همانگونه که توضیح داده شد، بهترین سن تزریق بوتاکس بعد از ۱۸ سالگی است و قبل از آن، نیازی به این کار نیست چون پوست همچنان سرعت خوبی برای ترمیم چین و چروک‌ها دارد. اما برای درک بهتر این موضوع، در ادامه به بررسی تاثیرات تزریق بوتاکس در دهه‌های مختلف سنی خواهیم پرداخت:

تزریق بوتاکس در دهه ۲۰ سالگی

در این دهه سنی، چین و چروک‌ها به تدریج رویت می‌شوند و برخی از افراد به دلیل سبک زندگی، عدم اهمیت به مراقبت از پوست و منطقه زندگی، خیلی زودتر شاهد علائم پیری زودرس در چهره خود خواهند بود. با توجه به اینکه خطوط در این سن هنوز زیاد و عمیق نشده‌اند، اگر بوتاکس تزریق شود سریعا درمان شده و از گسترش آن‌ها جلوگیری می‌گردد.

تزریق بوتاکس در سنین مختلف

تزریق بوتاکس در دهه ۳۰ سالگی

زمانی که وارد دهه ۳۰ می‌شوید، شاهد چین و چروک‌های زیاد در پیشانی خود خواهید بود و در این زمان تزریق بوتاکس در پیشانی، یک راهکار درمانی بسیار خوب برای رفع این شیار‌ها خواهد بود.

تزریق بوتاکس در دهه ۴۰ سالگی

همانطور که بار‌ها گفته شده است، با افزایش سن، نه تنها تعداد چروک‌ها بیشتر شده بلکه شیار‌های قبلی نیز عمیق‌تر خواهند شد. در نتیجه نیاز به تزریق بیشتر بوتاکس بوده و از سویی دیگر دوره درمان طولانی‌تر می‌گردد. به همین دلیل است که توصیه می‌شود تزریق بوتاکس را در دهه ۳۰ انجام دهید تا پوست در سن بالا چروک نشود.

تزریق بوتاکس در دهه ۵۰ سالگی

اگر چه توصیه ما بر این است که تزریق بوتاکس در دهه ۳۰ انجام شود اما اگر در بازه سنی بالاتر قرار دارید، هنوز هم دیر نیست و در اولین فرصت، بهترین دکتر تزریق بوتاکس را پیدا کرده و اقدامات لازم را انجام دهید. خانم‌ها در این سن، به صورت ناگهانی با علائم بیشتر پیری در صورت خود مواجه می‌شوند چون وارد یائسگی شده و پوست خشک‌تر می‌گردد. در چنین شرایطی چروک‌های پوستی نیز بیشتر می‌گردد. البته خانم‌ها فراموش نکنند که با افزایش سن باید مراقبت از پوست را بیشتر جدی بگیرند. برای مثال حتما به استفاده از کرم ضد آفتاب و کرم‌های آبرسان، اهمیت بیشتری داده و لایه‌برداری اصولی از پوست را انجام دهید تا پوست جوان و شاداب بماند.

تزریق بوتاکس درد هه ۶۰ سالگی

اما اکنون به بحرانی‌ترین سن زندگی می‌رسیم که مربوط به دهه ۶۰ سالگی است. در این زمان، پوست عمده قدرت و توان خود را برای ترمیم از دست داده و شاهد افتادگی و چروکیدگی زیاد پوست صورت و بدن هستیم. اگر چه بهترین سن تزریق بوتاکس در بازه سنی ۴۰-۲۰ سال است اما اگر در این مدت بنا به هر دلیل اقدام نکرده‌اید، هنوز هم دیر نشده است. شما از طریق تزریق بوتاکس در ۶۰ سالگی نیز می‌توانید پوستی زیبا و شاداب داشته باشید. البته فراموش نکنید که علاوه بر سن مناسب تزریق بوتاکس، مهارت متخصص نیز به شدت در نتیجه نهایی تاثیر دارد به همین دلیل است که اکیداً توصیه می‌کنیم این متد زیبایی را به متخصص حرفه‌ای و باتجربه سپرده و به سراغ کلینیک‌های معتبر بروید.

مقاله قبلی
بهترین دکتر و کلینیک تزریق بوتاکس در تهران و ایران (براساس نظر مردم)
مقاله بعدی
مراقبت قبل و بعد از تزریق بوتاکس (دستورالعمل درمانی 1402)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

مطالب پربازدید