بهترین دکتر و مرکز جراحی لیپوماتیک در تهران

بهترین دکتر و مرکز جراحی لیپوماتیک
امتیاز به این محتوا

شاید تا به حال چندین بار تصمیم گرفته‌اید با یک رژیم غذایی درست و برنامه ورزشی منظم، از چاقی خلاص شده و به تناسب اندام برسید. اما تمام تلاش‌های شما بی‌نتیجه بوده یا اینکه بعد از اتمام دوره، باز هم قسمت‌هایی از بدن همانند پهلو‌ها یا ران، چاق هستند. در اینجا است که جراحی لیپوماتیک اهمیت خود را نشان می‌دهد. منظور از پیکرتراشی، حذف چربی‌های اضافی بدن به صورت فیزیکی است بدون اینکه به بافت‌های بدن آسیب وارد شده و تأثیر منفی بر متابولیسم داشته باشد. در این روش، متخصص از یک دستگاه مجهز به لوله کانولا استفاده می‌کند. ابتدا سوراخی در بافت چربی ایجاد شده و سپس لوله وارد آن می‌شود. حرکت ارتعاشی کانولا و امواج فراصوت، هر دو با هم باعث خرد شدن چربی به ذرات بسیار ریز می‌شوند و در نهایت چربی‌ها از بدن خارج خواهند شد. اما با توجه به حساسیتی که جراحی لاغری دارد، باید قبل از هر چیز بهترین دکتر و مرکز جراحی لیپوماتیک در تهران و ایران را پیدا کنید چرا که در این صورت هم به تناسب اندام رسیده و هم سلامتی حفظ می‌شود. از جمله خدماتی که توسط متخصصین حرفه‌ای پایگاه علمی پزشکی مارال سلامت ایرانیان ارائه می‌گردد، جراحی لیپوماتیک است که تحت شرایط استاندارد و با استفاده از دستگاه‌های پیشرفته انجام می‌شود.

معرفی و بررسی بهترین دکتر متخصص عمل لاعری

بهترین پزشک عمل لیپوماتیک در تهران و ایران

با توضیح مختصری که در ابتدای مقاله درمورد پیکرتراشی ارائه شد، متوجه شدید که این کار چه اندازه حساس بوده و به ظرأفت عمل بسیار زیادی نیاز دارد. انتخاب پزشک و در نتیجه موفقیت نهایی جراحی، برعهده شما مراجعه‌کنندگان عزیز است. برای انتخاب بهترین دکتر جراحی لیپوماتیک در تهران و ایران باید چند معیار زیر را مد نظر قرار دهید:

داشتن گواهی معتبر برای جراحی لاغری

جراحی لیپوماتیک یک عمل زیبایی کاملاً تخصصی است و پزشکان باید دوره‌های آموزشی آن را به طور کامل سپری کرده و گواهی معتبر داشته باشند. بنابراین در اولین قدم باید مطمئن شوید آیا پزشک، گواهی رسمی دارد یا خیر. در غیر این صورت به هیچ عنوان به او اعتماد نکنید.

برگزاری جلسه مشاوره برای مراجعه کننده

یک متخصص حرفه‌ای می‌داند که قبل از هر چیز لازم است اطلاعات مورد نیاز را در اختیار مراجعه‌کننده قرار دهد تا با جراحی پیکرتراشی، سختی‌های آن، عوارض احتمالی و نتیجه نهایی به خوبی آشنا شود. در این صورت فرد با قبول تمامی شرایط، تصمیم خود را نهایی می‌کند. از طرفی چون آگاهی لازم را کسب نموده، نسبت به توصیه‌های پزشک، تعهد بیشتری خواهد داشت.

مشاهده این مطلب : لیپوماتیک خانم ها

بهترین دکتر و مرکز جراحی لیپوماتیک در تهران

مشخصات بهترین متخصص لیپوماتیک

 1. داشتن گواهی تخصصی در زمینه عمل لیپوماتیک
 2. داشتن سابقه کاری طولانی مدت و شهرت زیاد
 3. تسلط بر استفاده از تجهیزات پیشرفته
 4. برخورداری از اخلاق حرفه‌ای

مشخصات بهترین کلینیک لیپوماتیک

 1. استفاده از تجهیزات مدرن در انجام عمل
 2. فعالیت متخصصان سرشناس در مرکز
 3. داشتن کادر درمانی حرفه‌ای
 4. داشتن مجوز وزارت بهداشت

اهمیت انتخاب بهترین متخصص

 1. انجام عمل در شرایط استاندارد
 2. رسیدن به نتیجه ایده‌آل در تناسب اندام
 3. جلوگیری از بروز عوارض جانبی جدی

سابقه کاری بالا

به هر حال هر اندازه سابقه کاری متخصص در این جراحی بیشتر باشد، به معنی تجربه بیشتر او خواهد بود. چنین فردی معتمدتر از یک پزشک تازه کار است. البته خطای پزشکی ممکن است در هر زمان رخ بدهد اما یک دکتر تازه کار، چون هنوز مهارت عمل کافی ندارد ممکن است در کوچکترین امور نیز دچار اشتباه شود.

برترین مرکز جراحی لاغری در تهران و ایران

مهارت و تسلط بر کار

قرار است شما بعد از جراحی لاغری به تناسب اندام ‌ایده‌آل خود برسید. بنابراین این مسأله بسیار مهم است که متخصص با چه ظرافتی، حذف چربی‌های اضافی بدن را پیش ببرد. متأسفانه در برخی موارد دیده شده است که پزشک نتوانسته این کار را با دقت بالا انجام دهد و بدن فرد تقارن لازم را ندارد. این مسأله در برخی از قسمت‌های بدن همانند سینه یا پهلو‌ها، بیشتر به چشم می‌آید. از سویی دیگر متخصص باید به اندازه‌ای حرفه‌ای و باتجربه باشد که فقط بافت چربی را مورد هدف قرار دهد. آیا می‌دانید اگر لوله کانولا در عمقی بیشتر از بافت چربی نفوذ کند، احتمال آسیب به بافت‌های بدن و سوختگی وجود دارد؟ در این صورت نه تنها زیبایی اندام خود را به دست نیاورده بلکه دچار عوارض خطرناکی نیز خواهید شد.

حمایت از مراجعه کننده

بعد از اینکه جراحی لیپوماتیک به پایان رسید، اکنون دوره درمانی بعد از جراحی آغاز می‌گردد. شما باید تمام دارو‌هایی که متخصص تجویز نموده است را به طور کامل مصرف کنید و طبق برنامه‌ای که مشخص می‌کند، به پزشک مراجعه کنید. برخی از پزشکان اهمیت زیادی به این مسائل نمی‌دهند و حتی اگر فرد دچار عوارضی شود، با دقت و حوصله، از مراجعه‌کننده حمایت نمی‌کنند. این یک فاکتور منفی است که باید در زمان انتخاب دکتر، به آن توجه داشته باشید.

مشاهده این مطلب : لیپوماتیک شکم

مهارت و تسلط در عمل لیپوماتیک

بهترین کلینیک جراحی لاغری در تهران و ایران

همان اندازه که انتخاب بهترین دکتر جراحی لیپوماتیک در تهران و ایران اهمیت بسیار زیادی دارد، در انتخاب مرکز جراحی نیز باید وسواس به خرج دهید. همه کلینیک‌ها کیفیت کاری مناسبی ندارند و در این میان، مناسب نبودن وضعیت کلینیک‌ها به ضرر مراجعه‌کنندگان تمام خواهد شد. این حق شما است که در بهترین شرایط، پیکرتراشی را انجام دهید تا خطری سلامتی بدن را تهدید نکند. بنابراین چند معیار زیر را برای انتخاب بهترین مرکز جراحی لاغری در تهران و ایران در نظر داشته باشید:

مجوز رسمی وزارت بهداشت

در ابتدا این نکته را متذکر می‌شویم که در حال حاضر در کشور کلینیک‌های غیر قانونی زیادی وجود دارد که مراجعه‌کنندگان بدون توجه به این مسأله، عمل لیپوماتیک را در این مراکز انجام می‌دهند. شاید شما نیز تا به حال به این مسأله توجه نکرده‌اید که آیا کلینیک‌ها چنین مجوزی دارند یا خیر. از این به بعد این مورد را همیشه در ذهن خود داشته باشید.

مجهز بودن به دستگاه های پیشرفته

اگر از بهترین دستگاه‌ها و امکانات برای کلینیک استفاده شود به این معنا است که کیفیت کاری این مرکز بالا است. بنابراین این موضوع می‌تواند یک فاکتور مناسبی برای انتخاب کلینیک باشد.

کلینیک مجهز و پیشرفته جراحی لیپوماتیک

وجود متخصصین باتجربه در مرکز

یک کلینیک مجهز و پیشرفته قطعاً از متخصصین حرفه‌ای و توانمند برای عمل لیپوماتیک کمک خواهد گرفت. به عبارت دیگر اگر شما بتوانید پزشکان باتجربه و با سابقه کاری درخشان را پیدا کنید، حتماً به بهترین کلینیک‌ها نیز دسترسی پیدا خواهید کرد چون این دسته از پزشکان در مراکز معتبر فعالیت می‌کنند.

کادر درمانی حرفه ای

تیم درمانی حاضر در کلینیک از یک سو به متخصص در زمان جراحی کمک کرده و از سویی دیگر از مراجعه‌کنندگان در زمان جراحی لاغری و بعد از آن حمایت خواهند کرد. متخصصین مجرب با تیمی از افراد حرفه‌ای کار می‌کنند. بنابراین حضور این دسته از پزشکان در مرکز، نشان‌دهنده کیفیت کاری کادر درمانی نیز خواهد بود.

مشاهده این مطلب : هزینه عمل لیپوماتیک

هزینه مناسب برای جراحی لاغری

شاید این تصور در ذهن شما نیز وجود داشته باشد که بهترین دکتر و مرکز جراحی لیپوماتیک در تهران و ایران باید هزینه‌های بالایی را برای پیکرتراشی دریافت نمایند. این باور کاملاً غلط است. به هیچ عنوان کیفیت کاری متخصص و خدمات یک کلینیک را با هزینه‌ها قضاوت نکنید.

عواقب عدم انتخاب بهترین دکتر و مرکز عمل لیپوماتیک

در این مقاله سعی کردیم به شما آموزش دهیم که برای انتخاب بهترین دکتر و مرکز جراحی لیپوماتیک باید به چه فاکتور‌هایی توجه داشته باشید تا در یک شرایط کاملاً استاندارد و توسط یک پزشک حرفه‌ای بتوانید این عمل زیبایی زیبایی را به بهترین شکل ممکن پیش ببرید. اما متأسفانه با توجه به اینکه مراکز غیر معتبر در سراسر کشور و حتی جهان زیاد شده و پزشکان تازه‌کار و بعضاً غیرحرفه‌ای دست به پیکرتراشی زده‌اند، برخی از افراد بدون اینکه توجهی به توانایی مهارتی و علمی متخصصان داشته باشند، تنها به طمع پرداخت هزینه کم، به مرکز غیر استاندارد اعتماد می‌کنند. لازم است بدانید که نتیجه عدم انتخاب بهترین متخصص و کلینیک عمل لیپوماتیک چه خواهد بود:

 1. شما قرار است در عین حال که سلامت جسم خود را حفظ می‌کنید، به تناسب اندام و زیبایی برسید. در واقع زیبایی و سلامت باید در کنار یکدیگر حفظ شود. اما متأسفانه برخی از متخصصان به دلیل عدم مهارت و دانش علمی و عملی کافی، به اندام‌های داخلی فرد در حین پیکرتراشی آسیب‌زده و علی‌رغم اینکه شما از نظر ظاهری از اندام خود بعد از عمل راضی هستید، ولی دچار عوارض جدی و گاهاً خطرناک خواهید شد.
 2. همچنین نتیجه اعتماد به یک پزشک غیر متبحر منجر به عدم تقارن در بدن خواهد شد. بار‌ها در پایگاه علمی پزشکی مارال سلامت ایرانیان سلامت ایرانیان با مراجعه‌کنندگانی برخورد داشتیم که در عمل لیپوماتیک قبلی نتوانسته‌اند تناسب اندام ‌ایده‌آل خود را به دست بیاورند. برای مثال در صورتی که بر روی بازو‌ها این عمل را انجام داده باشند، یک بازو از دیگری کوچکتر است. این عدم تقارن اصلاً زیبا نخواهد بود.
 3. البته لازم است بدانید که بعضی از کلینیک‌های غیرحرفه‌ای هزینه بالایی را از مردم دریافت می‌کنند چرا که آن‌ها به خوبی می‌دانند غالب مردم، زیاد بودن هزینه‌ها را به معنای کیفیت تلقی کرده و سریعاً به مراکز اعتماد می‌کند. بنابراین مراکز غیراستاندارد برای جلب اعتماد افراد، هزینه کار را افزایش می‌دهند. در نتیجه شما علاوه بر اینکه هزینه زیادی پرداخت کرده‌اید، به نتیجه‌ دلخواه هم دست پیدا نکرده و حتی ممکن است مجدداً مجبور به جراحی لاغری شوید. بنابراین شما به هیچ عنوان نباید هزینه‌ها را معیاری برای انتخاب بهترین دکتر و کلینیک پیکرتراشی در تهران و ایران قرار دهید.
 4. در نهایت لازم است این نکته را بیان کنید که بعد از پیکرتراشی باید در جلسات مشخص، به متخصص مراجعه کنید تا معاینات لازم انجام گرفته و در صورتی که مشکلی برای شما بروز کرده است اقدامات درمانی انجام گیرد. متخصصانی که اخلاق پزشکی ندارند، در این زمینه هیچ حمایتی از طرف نخواهند داشت. در این صورت شما با عواقب جدی مواجه می‌شوید.
مقاله قبلی
نحوه عملکرد لیپوماتیک غبغب، بهبودی، اسکارها و نتایج (بهترین درمان برای رفع غبغب)
مقاله بعدی
هزینه عمل لیپوماتیک در سال 1402 چقدر است؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

مطالب پربازدید