درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

بهترین قرص بعد از کاشت مو

بهترین قرص بعد از کاشت مو

نتیجه ی به دست آمده از عمل زیبایی کاشت مو ، علاوه بر اینکه تا حد زیادی به عملکرد پزشک شما حین پیوند مو وابسته است، به میزان قابل توجهی نیز به مراقبت ها و اقدامات شما پس از اتمام Hair Transplant بستگی خواهد داشت.

 

بهترین قرص بعد از کاشت مو

 

اگر شما متقاضی انجام عمل زیبایی کاشت موی طبیعی می باشید، باید بدانید که مجموعه ای از نکات و اقدامات لازم بعد از اتمام فرایند Hair Transplant در انتظارات شماست، نکاتی که رعایت آن ها برای به دست آوردن نتیجه ای رضایت بخش از عمل زیبایی کاشت مو ضرورت دارد.

این نکات شامل انواع باید ها و نباید های غذایی و دستورالعمل های دارویی می باشد که برای صحت روند ترمیم پس از پیوند مو ضروری محسوب می شود.

 

آیا بعد از کاشت مو به مصرف قرص نیاز است؟

کاشت مو به طور کلی فرایندی کم خطر می باشد و احتمال به دست آمدن نتیجه ی مطلوب از پیوند مو در شرایط طبیعی، قابل قبول خواهد بود.

اما برای افزایش این احتمال و دستیابی به نتیجه ی ایده آل از کاشت مو، کاهش هرگونه خطر احتمالی و همچنین رفع عوارض جانبی به وجود آمده از Hair Transplant، رعایت مراقبت هایی پس از اتمام فرایند پیوند مو الزامی می باشد.

 

آیا بعد از کاشت مو به مصرف قرص نیاز است

 

یکی از مهم ترین توصیه هایی که از جانب پزشک خود پس از اتمام فرایند کاشت مو دریافت می کنید، دستورالعمل های مربوط به نکات تغذیه ای و رژیم های غذایی سالم می باشد.

با توجه به تاثیر انکار ناپذیر مواد مغذی در روند دوران نقاهت و نتایج و تغییرات حاصل از عمل زیبایی کاشت مو، رعایت استاندارد های غذایی سالم پس از فرایند Hair Transplant، اهمیت ویژه ای خواهد داشت.

اما برای اطمینان از دریافت مواد مغذی لازم به اندازه ی کافی، قرص های مکمل که دارای انواع مکمل های مغذی می باشند، ممکن است پس از کاشت مو توصیه شود.

اهمیت این مکمل ها از آن جهت است که به طور مستقیم روی کیفیت نتیجه ی به دست آمده از پیوند مو تاثیرگذار خواهند بود.

از طرفی مراقبت های دارویی دیگری برای کاهش خطرات ناشی از فرایند کاشت مو و همچنین تسریع روند بهبودی بعد از پیوند مو ضرورت دارد.

این موارد دارویی می تواند شامل انواع داروهای ترمیم کننده ی عوارض جانبی ناشی از عمل زیبایی کاشت مو، موارد جلوگیری کننده از ایجاد آسیب های پوستی و بافتی و همچنین موارد تقویت کننده باشد.

مشاهده مطلب
زمان مناسب برای کاشت مو

 

تاثیرات مصرف دارو و قرص بعد از کاشت مو

عمل زیبایی کاشت مو، تحت شرایطی انجام می شود که نیاز های تغذیه ای بدن فرد پس از آن افزایش خواهد یافت.

مهم ترین نقش مکمل ها و داروها پس از عمل زیبایی کاشت موی طبیعی، بر آورده کردن این نیاز ها و تامین مواد لازم برای روند ترمیم و نتیجه بخشی Hair Transplant می باشد.

در واقع فرد با مصرف مکمل ها، نه تنها نقایص بدن خود را در زمینه ی انواع مواد مغذی تامین می کند، بلکه انواع مواد لازم برای تقویت و رشد فولیکول های تازه پیوند یافته ی مو را نیز به آن ها خواهد رساند و در نتیجه باعث می شود فرایند رشد به شکل کامل تر و با کیفیت تر در ناحیه ی پیوند شده اتفاق بیفتد.

بسیاری از قرص ها و داروهایی که پس از کاشت مو تجویز می شوند، امروزه به عنوان مکمل پیوند مو شناخته می شوند.

این دارو ها با تاثیرات گسترده و مفیدی که روی کیفیت فرایند های بدن و تارهای موی تازه و قدیمی فرد خواهند داشت، نه تنها باعث می شوند که فرایند ترمیم و رشد موهای جدید به سرعت طی شود، بلکه نتیجه ی کامل و باکیفیتی را نیز به دنبال خواهد داشت.

این داروها به عنوان مواد تقویت کننده شناخته می شوند و باعث می شوند فرایند کاشت موی طبیعی به بهترین شکل ممکن به نتیجه برسد.

عمل زیبایی کاشت مو به عنوان یک جراحی زیبایی، عوارض جانبی مخصوص به خود را به دنبال خواهد داشت. بعضی از داروهای تجویز شده پس از فرایند Hair Transplant، باعث ترمیم این عوارض به وجود آمده می شوند.

این عوارض شامل خونریزی ها، التهابات و انواع عوارض پوستی دیگر می شود که این داروها باعث ترمیم و بهبود آن ها خواهد شد.

گاهی بعضی از داروها نیز به هدف جلوگیری از بروز این عوارض مانند خونریزی ها و یا ایجاد زخم های عمیق، تجویز خواهند شد.

 

مصرف ماینوکسیدیل بعد از کاشت مو چه نتایجی دارد؟

ماینوکسیدیل، یکی از مواردی است که مصرف آن بعد از کاشت مو به افراد پیشنهاد می شود. دلیل انتخاب ماینوکسیدیل به عنوان یکی از اقدامات مفید بعد از پیوند مو مجموعه ای از ویژگی های منحصر به فرد و فواید گسترده می باشد که مصرف ماینوکسیدیل به دنبال خواهد داشت.

ماینوکسیدیل با انبساط عروق، باعث ریزش مو پس از کاشت موی طبیعی می شود و شدت ریزش موهایی که الگوی خاصی دارند را کاهش می دهد.

مشاهده مطلب
کاشت مو به روش ترکیبی

در واقع ماینوکسیدیل با افزایش قطر عروق خونی و تسهیل جریان خون، باعث کاهش فشار های وارد بر سر شده و باعث کاهش انواع ریزش مو، چه موهای تازه و چه موهای طبیعی افراد خواهد شد.

همچنین استفاده از ماینوکسیدیل پس از کاشت موی طبیعی باعث تحریک رشد مو خواهد شد.از دیگر فواید مصرف ماینوکسیدیل می توان به خاصیت ضدعفونی کنندگی این ماده اشاره کرد.

پس از عمل زیبایی کاشت موی طبیعی، ماینوکسیدیل باعث تسریع رشد موهایی که تازه پیوند شده اند شده و از طرفی باعث کاهش سرعت ریزش موهای طبیعی افراد نیز خواهد شد.

در بررسی های دقیق تر پیرامون تاثیر ماینوکسیدیل بعد از Hair Transplant، به تاثیرات گسترده ای آن در افزایش کیفیت و کمیت تار های مو پس از کاشت مو دست یافته اند.

ماینوکسیدیل با افزایش خون رسانی به ناحیه سر، باعث افزایش رسیدن مواد معدنی و مغذی به فولیکول های مو شده و باعث می شوند موهایی که قرار است پس از کاشت مو روییده شوند، ضخیم تر و سالم تر باشند.

در مورد خواص گفته شده پیرامون مصرف ماینوکسیدیل بعد از Hair Transplant، آزمایشات بالینی فراوانی انجام شده که برآورد آن ها، تاثیرگذاری ماینوکسیدیل را تایید کرده اند.

 

پس از کاشت مو چه داروهایی تجویز خواهد شد؟

در مرحله ی اول از تجویز داروها و مکمل های مراقبتی پس از فرایند کاشت مو، توجه به مکمل های غذایی اهمیت دارد.

با توجه به اینکه نیاز های تغذیه ای بدن بعد از پیوند مو افزایش می یابد و با این فرض که این نیاز های تغذیه ای از طریق رژیم غذایی تامین نخواهد شد، اهمیت مکمل های غذایی مشخص می شود.

با اینکه همواره بهتر است نیاز های تغذیه ای از طریق رژیم غذایی تامین شود، اما مکمل های غذایی با سرعت و کیفیت بالاتری این نیازها را پس از کاشت مو تامین خواهند کرد.

مکمل های کلسیم، منیزیم، روی، آهن، پروتئین، ویتامین آ و ویتامین ب از جمله مکمل هایی هستند که به علت تاثیرات چشمگیر آنها در کیفیت نتیجه ی به دست آمده، مصرف آن ها بعد از Hair Transplant ضروری خواهد بود.

با رعایت نکات بهداشتی و اصولی حین انجام تکنیک های کاشت مو، احتمال بروز انواع عفونت ها پس از این فرایند کاهش خواهد یافت اما این موضوع، چیزی از اهمیت تجویز آنتی بیوتیک ها پس از اتمام فرایند کاشت موی طبیعی را تغییر نخواهد داد.

آنتی بیوتیک ها دیگر مواردی هستند که در لیست داروهای تجویز شده پس از انجام کاشت مو قرار دارند و مصرف آن ها برای هرچه صحیح تر و سالم تر طی شدن دوران نقاهت ضرورت دارد.

مشاهده مطلب
رابطه زناشویی بعد از کاشت مو طبیعی

همچنین احساس درد پس از اتمام فرایند Hair Transplant، احساسی طبیعی خواهد بود. انواع مسکن های مناسب برای کاهش احساس درد در ناحیه ی سر، از دیگر موارد تجویز شده توسط پزشک بعد از عمل زیبایی پیوند مو می باشد.

همچنین انواع داروهای کاهش دهنده ی تورم و التهاب ناشی از فرایند کاشت مو، می تواند برای تسریع روند بهبودی و ترمیم پس از عمل زیبایی Hair Transplant مفید واقع شوند.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو مارال و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت کاشت مو خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02144120537 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

کاشت مو

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *