درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

بهترین زمان تزریق بوتاکس

بهترین زمان تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس ، یک فرایند ساده اما با تکنیک های حساس است که به منظور نرم کردن و از بین بردن چین و چروک های صورت رواج یافته است.

معمولا با گذشت زمان و حرکات مکرر عضلات صورت، خطوط و چروک هایی در نواحی پیشانی، دور چشم و گونه ها ایجاد می شود که با افزایش سن عمیق تر نیز خواهد شد.

 

بهترین زمان تزریق بوتاکس

 

مهم ترین کاربرد Botox injection، در از بین بردن این خطوط ایجاد شده و پاک کردن رد پای گذر زمان از روی پوست می باشد.

برای قسمت های مختلف صورت امکان تزریق بوتاکس وجود دارد که در هر بخش یک تاثیر منحصر به فرد به دنبال خواهد داشت.

علاوه بر تاثیرات زیبایی، امروزه کاربرد های درمانی نیز برای فرایند تزریق بوتاکس در نظر گرفته می شود که این موضوع باعث محبوبیت بیش از پیش پروسه ی Botox injection در بین طرفداران اقدامات دنیایی زیبایی و سلامتی شده است.

 

آیا تزریق بوتاکس به زمان و مدت معینی بستگی دارد؟

با توجه به اساس فرایند تزریق بوتاکس، می توان گفت که Botox injection اگر در یک دوره زمانی خاصی انجام شود، تاثیرات با کیفیت تر و مفید تری به همراه خواهد داشت.

اگر شما از آن دسته از افرادی هستید که بعد از ایجاد چین و چروک ها و خطوط عمیق روی نواحی مختلف پوست صورت خود به فکر رفع آن ها افتاده اید، تزریق بوتاکس می تواند برای شما راه حلی ایده آل باشد.

اما اگر شما از آن دسته از افراد هستید که با مکانیسم های پیری صورت و اتفاقاتی که بر اثر افزایش صورت برای پوست صورت می افتد آگاهی دارید و به فکر جلوگیری از ایجاد آسیب های پوستی از دسته ی خطوط و چین و چروک ها می باشید، تزریق بوتاکس می تواند برای شما بسیار رضایت بخش تر و ایده آل تر باشد و نتایج با کیفیت تری را به دنبال داشته باشد.

 

آیا تزریق بوتاکس به زمان و مدت معینی بستگی دارد

 

در واقع وضعیت اولیه پوست در هنگام اقدام به Botox injection تاثیر مهمی در کیفیت نتیجه ی حاصل از آن دارد و به همین دلیل، تزریق بوتاکس در یک بازه ی زمانی خاصی که پوست در وضعیت قابل قبولی قرار دارد، بیشتر توصیه خواهد شد.

همچنین از دیگر مواردی که می تواند در تعیین زمان مناسب برای تزریق بوتاکس تاثیر گذار باشند، وضعیت جسمانی افراد هنگام Botox injection می باشد.

ابتلا به بعضی از بیماری ها، دوران بارداری و یا دوران شیردهی، شرایطی هستند که غالبا برای تزریق بوتاکس مناسب نخواهند بود و بهتر است این فرایند در زمان مناسب تری انجام شود.

مشاهده مطلب
بوتاکس پیشانی و مزایای آن

 

بهترین زمان تزریق بوتاکس برای رفع چین و چروک

زمان و سن تزریق بوتاکس، عاملی است که در تعیین کیفیت نتیجه ی به دست آمده از این فرایند و دوام تاثیرات حاصل از آن بسیار مهم می باشد.

با اینکه به گفته ی بسیاری از پزشکان Botox injection بهتر است زمانی انجام گیرد که هنوز علائم پیری پوست بارز نشده و خبری از چین و چروک های صورت نمی باشد، اما تزریق پوست در سنین پایین نیز مشکلات خاص خود را به دنبال خواهد داشت.

به طور کلی می توان گفت تزریق بوتاکس به عنوان یکی عامل پیشگیری کننده موفق تر و با دوام تر از یک عامل درمان کننده عمل خواهد کرد، اما اگر Botox injection در سنین قبل از 18 الی 20 سالگی انجام شود، باعث شلی بیش از حد عضلات و تسریع افتادگی و پیری پوست خواهد شد.

از طرفی اگر افراد بعد از سپری کردن سنین 65 الی 70 سالگی اقدام به انجام فرایند تزریق بوتاکس به هدف برطرف شدن آسیب های پوست و ایجاد ظاهری متناسب کنند، باز هم نتیجه ی دریافت شده کاملا عکس انتظارات آن ها خواهد بود.

طی افزایش سن با توجه به تخریب عضلات و بافت پوست صورت، Botox injection نمی تواند کارایی مناسب و صحیح خود را داشته باشد و باعث افزایش شدت چروک ها و افتادگی پوست خواهد شد.

با توجه به موارد ذکر شده، بسیاری از پزشکان و متخصصان سن مناسب برای انجام فرایند تزریق بوتاکس را بین 20 الی 65 سالگی در نظر می گیرند، در این بازه ی سنی نتیجه ی حاصل شده از Botox injection در حداکثر سطح کیفیت، تاثیر گذاری و دوام خواهد بود.

 

بهترین زمان برای تزریق مجدد بوتاکس

نکته ی قابل توجه در فرایند تزریق بوتاکس، این است که نتایج حاصل شده از Botox injection به بافت پوست دائمی نبوده و دوام بسیار طولانی نخواهد داشت.

پس یکی از مهم ترین نکته پروسه ی تزریق بوتاکس، ترمیم آن می باشد.

با الزامی بودن ترمیم و تزریق مجدد بوتاکس برای حفظ نتایج حاصل از این پروسه، نکته ای پیرامون مدت زمان لازم که به عنوان فاصله ی بین دو تزریق در نظر گرفته می شود، مطرح خواهد شد.

برای دستیابی به یک پاسخ درست، لازم است در مورد مدت زمانی که نتایج Botox injection ماندگار خواهد بود مطلع باشیم. دوام نتایج به دست آمده از تزریق بوتاکس به پوست در افراد مختلف، متفاوت است.

عواملی مثل وضعیت اولیه ی پوست، سن، سبک زندگی. عادات درست و نادرست افراد از جمله مواردی می باشند که می توانند مدت زمان دوام و پایداری نتایج حاصل از تزریق بوتاکس را دستخوش تغییر قرار دهند.

مشاهده مطلب
تزریق بوتاکس زیر بغل

از طرفی نکته ی بعدی در ترمیم پروسه ی Botox injection، این است که فواصل لازم بین هر جلسه تزریق بوتاکس برای همیشه یکسان نیست.

برای مثال مدت زمان لازم به عنوان فاصله ی بین جلسه ی اول تزریق بوتاکس و جلسه دوم ترمیمی آن، زمانی حدودا 4 الی 6 ماهه می باشد.

در صورتی که جلسه ی بعدی ترمیم فرایند Botox injection، پس از گذشت مدت زمان طولانی تری برگزار خواهد شد.

همچنین نیازی به ترمیم جلسات تزریق بوتاکس تا پایان عمر نمی باشد، با رعایت فواصل زمانی دقیق و منظم برای جلسات اولیه ی ترمیم این پروسه، دیگر احتیاجی به تداوم آن برای تمام عمر نخواهد بود.

 

مزایای رعایت زمان بندی برای تزریق بوتاکس

با توجه به موقتی بودن نتایج حاصل از فرایند تزریق بوتاکس، ترمیم و تکرار جلسات Botox injection برای تداوم نتایج به دست آمده از آن الزامی می باشد.

اما این فواصلی که به عنوان فاصله های لازم بین هر دو جلسه تزریق بوتاکس در نظر گرفته می شود، دلایل و مزایایی خواهد داشت.

اگر فاصله ی زمانی بین دو جلسه فرایند تزریق بوتاکس از میزان استاندارد تعیین شده کمتر باشد، باعث مقاوم شدن عضلات صورت به ماده ی بوتاکس شده و در اینصورت فرد هیچ گاه به درمان های مبتنی بر Botox injection پاسخ نخواهد داد.

پس در نظر گرفتن فاصله ی زمانی مناسب و استاندارد بین هر دو بار انجام تزریق بوتاکس برای تضمین کیفیت نتیجه ی به دست آمده و پایداری بیشتر آن کمک کننده می باشد.

از طرفی تکرار جلسات تزریق بوتاکس در فواصل زمانی کمتر از حد تعیین شده ی صحیح، باعث ایجاد عوارض و آسیب های پوستی و تشدید وضعیت چین و چروک های صورت خواهد شد.

زمان بندی تعیین شده بین هر دو جلسه Botox injection ، به بدن و صورت زمان کافی برای دریافت تاثیرات تزریق بوتاکس و بازدهی مناسب و با کیفیت را خواهد داد و از ایجاد آسیب و عوارض جانبی این چنین نیز جلوگیری خواهد کرد.

همچنین در صورت عدم توجه به زمان بندی مشخص شده و طولانی تر شدن فاصله ی بین جلسات، چین و چروک های صورت به حالت اولیه باز می گرددند و از مفید و مطلوب بودن نتیجه ی به دست آمده از این پروسه تا حد زیادی کاسته خواهد شد.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو مارال” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت تزریق بوتاکس خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02144120537 تماس بگیرید.

مشاهده مطلب
محدودیت های تزریق بوتاکس چیست

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

تزریق بوتاکس

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *