درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

تزریق بوتاکس برای نواحی چشم چه کاربردی دارد

تزریق بوتاکس برای نواحی چشم 

تزریق بوتاکس نام عمل زیبایی است که امروزه به گوش خیلی از ما رسیده است. افرادی زیادی در خانواده و یا دوستان ما هستند که از این روش استفاده کرده و راضی هستند.

 

تزریق بوتاکس برای نواحی چشم

 

کاربرد فراوان و تأثیر مستقیم تزریق بوتاکس بر روی زیبایی باعث شده تا گرایش به آن بسیار زیاد باشد. Botox injection در واقع به کمک می آید تا نواقصی که زیبایی ظاهری فرد را از بین برده، برطرف نماید. تزریق بوتاکس در گونه، لب‌ ها و نواحی چشم بسیار پر طرفدار است.

اغلب به دلیل بالا رفتن سن و یا افتادگی پوست و لاغر شدن شاهد چروک در صورت هستیم. در بسیاری این چروک ها در اطراف چشم اتفاق می افتد. نمی توان منکر این نکته شد که چشم ها در گیرایی صورت و حالا فرد موثر هستند.

برای از بین بردن این نواقص Botox injection، راهگشا خواهد بود. انجام این کار البته بهتر است که در مراکز درمانی معتبر و دارای مجوزهای لازم و نیز نظر پزشک یا فردی که گواهی انجام این کار را دارد انجام شود.

 

آیا می توان از تزریق بوتاکس برای نواحی چشم استفاده کرد؟

به طور کلی تزریق بوتاکس نوعی راه درمانی است که به طور مستقیم به پوست تزریق می شود. در اثر آن ضعف عضلانی رخ می دهد که باعث چروک و خطوط چهره می شود. همانطور که گفته شد در هر ناحیه که عضلات باعث ایجاد چروک ها و خطوط بشوند Botox injection کاربرد دارد.

 

آیا می توان از تزریق بوتاکس برای نواحی چشم استفاده کرد

 

به طور معمول بین دو ابرو، کناره چشم نواحی هستند که تحت تاثیر حالاتی که فرد در چهره دارد مانند عصبانیت، اخم و خنده و حتی بالا رفتن سن خطوطی توسط عضلات ایجاد می شود و برای همین تزریق بوتاکس طبق قاعده ذکر شده در این نواحی اثرگذار بوده و امروزه Botox injection در محل هایی که گفته شد بسیار کاربردی بوده و اثرات مفیدی از خود به جای خواهد گذاشت.

 

تزریق بوتاکس به نواحی چشم چه کاربردی دارد؟

علاوه بر نواحی زیادی که افراد از تزریق بوتاکس برای درمان یا زیبایی استفاده می کنند مانند صورت، رحم، گردن و … این عمل زیبایی تنها برای کاهش خطوط و چروک اطراف چشم نیست. Botox injection در واقع تعداد دیگری از نواقصی که در این ناحیه وجود دارد را از بین خواهد برد.

تزریق بوتاکس ممکن است ظاهر خطوط و چین و چروک اطراف چشم و دهان را از بین ببرد. همچنین می توانند تیرگی و پف زیر چشم را به دلیل افزایش حجم و کش آوردن پوست و راحت کردن عضلات کاهش دهند.

مشاهده مطلب
تزریق بوتاکس قبل از جراحی بینی

ویال های بوتاکس حاوی سه ماده اصلی است: سم بوتولینوم نوع A، آلبومین انسانی و کلرید سدیم. ماده فعال که بیشترین تأثیر را دارد سم بوتولینوم A است.

بوتاکس هنگام تزریق به عضلات، تکانه های عصبی که باعث می شود انقباض عضله خاص را مسدود می کند. ماهیچه نمی تواند حرکت کند و این باعث کاهش چین و چروک می شود.

بوتاکس فقط در مناطقی از صورت که حرکت می کند می تواند چین و چروک ها را کاهش دهد. پزشکان معمولاً از آن در خطوط اخم بین ابروها، به نام خطوط گلوبلا و همچنین روی خطوط در پیشانی و پای کلاغ در کنار چشم استفاده می کنند.

بوتاکس یک راه حل دائمی برای چین و چروک نیست. در 3-6 ماه، انسداد عصب ها متوقف می شود و عضلات شروع به انقباض می کنند. برای حفظ نتایج به فرد نیاز به تزریقات بیشتری دارد.

 

محدودیت های تزریق بوتاکس به نواحی چشم

تزریق بوتاکس برای درمان تیرگی و پف زیر چشم یک استفاده صد در صد موثر نیست و سازمان غذا و دارو ایالات متحده است FDA آن را تأیید نکرده است.

به همین دلیل، محققان در حال انجام مطالعات در مورد این استفاده Botox injection هستند و پزشکان مطمئن نیستند که چقدر ممکن است تزریق بوتاکس برای این امر موثر باشد. برعکس این مورد البته نباید منکر شده که تزریق بوتاکس یک عمل زیبایی ثابت شده برای کاهش خطوط چشم و چروک است و محدودیتی ندارد.

یک مطالعه از سال 2003 به این نتیجه رسید که آیا تزریق بوتاکس در زیر و اطراف چشم می تواند ظاهر چین و چروک در این مناطق را کاهش دهد. نوزده شرکت کننده زن تزریق کردند. افرادی که آنها را در پلک تحتانی و ناحیه پای پا داشتند، بیشتر از کسانی که فقط تزریق در پلکهای تحتانی خود دریافت کرده بودند، نتایج مثبتی را گزارش می کردند.

این نتایج نشان می دهد که تزریق بوتاکس می تواند باعث شود که پلک تحتانی پر شود و به کاهش چین و چروک و چروک کمک می کند. محققان همچنین اثرات مقادیر مختلف بوتاکس را در پلک تحتانی اندازه گیری کردند. بیماران هنگام دریافت مقدار بیشتری از بوتاکس بهترین نتایج را تجربه کردند.

علاوه بر ناحیه مورد استفاده که کمی محدودیت زا است در برای افرادی هم Botox injection محدودیت داشته و بهترست انجام نگردد. زنان شیرده و خانم های باردار و افرادی که دارای بیماری های خاص هستند جز این دسته هستند و بهتر است از تزریق بوتاکس به طور کلی صرف نظر نمایند.

مشاهده مطلب
تزریق بوتاکس بر روی چین و چروک

 

عوارض و خطرات تزریق بوتاکس به نواحی چشم

این ناحیه ظریف است. با توجه به حساس بودن و ظرافت داشتن این ناحیه و همچنین ماده مورد استفاده برای Botox injection، انتخاب فرد دارای مهارت و کلینیک زیبایی دارای شرایط مساعد و مجوزهای لازم شرط اساسی برای کاستن از خطرات تزریق بوتاکس است. خطرات تزریق بوتاکس به صورت محدود و موقتی در اطراف چشم شامل موارد زیر است:

  1. مشکل در بستن چشم ها
  2. افتادگی چشم
  3. بی حسی چشم
  4. تورم پلک پایین

 

این عوارض در کوتاه مدت و در صورت رعایت شرط اساسی که گفته شد از بین می روند و یا اصلاً شاهد آنها نخواهید بود. در ادامه برخی از عوارض جانبی شناخته شده دیگر تزریق بوتاکس نیز به صورت کلی آورده شده است که آنها نیز خفیف بوده و بعد از ریکاوری شاهد آنها نیز نخواهید بود:

  1. خون ریزی
  2. کبودی
  3. سرگیجه
  4. درد در محل تزریق
  5. قرمزی

اگر بعد از تزریق بوتاکس هر یک از این علائم را تجربه کردید یا طولانی شدند بهتر است که فوراً با پزشک خود تماس بگیرید. واکنش شدید به تزریقات می تواند باعث آلرژی یا علائم مانند آسم مانند کهیر و خس خس شود که با مراقبت و داروهایی که پزشک تجویز می کند این عوارض Botox injection گذرا خواهند بود.

 

هزینه های تزریق بوتاکس به چشم

هزینه های تزریق بوتاکس در هر منطقه و همچنین توسط متخصص و مراکز زیبایی گوناگون، متفاوت است. شخصی که Botox injection را انجام می دهد میزان چین و چروک ها، میزان بوتاکس دریافتی، بلکه به مدت زمانی که تزریق بوتاکس برای فرد فرد به طول می انجامد، فضای مطب و سایر مواد مورد استفاده نیز در هزینه موثر هستند.

قبل از درخواست تزریق بوتاکس، شخص می تواند تخمین قیمت را بخواهد. یک پزشک و مرکز ارائه دهنده این خدمات، همچنین می تواند یک ارزیابی منطقی درباره نحوه استفاده از بوتاکس و مدت زمان تزریق ها به شما بدهد.

به طور کلی هزینه های مربوط به بوتاکس می تواند بسیار متفاوت باشد. این امر به این دلیل است که شما معمولاً برای هر واحد تزریق بوتاکس هزینه پرداخت می کنید، نه فقط خود این روش. بعضي از پزشكان ممكن است شما را براساس منطقه ای که تحت درمان قرار دهند هزینه متفاوت تری را دریافت نمایند.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو مارال” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت تزریق بوتاکس خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02144120537 تماس بگیرید.

مشاهده مطلب
بهترین سن برای تزریق بوتاکس چه زمانی است؟

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

تزریق بوتاکس

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *