درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

تزریق بوتاکس بر روی چین و چروک

تزریق بوتاکس بر روی چین و چروک

امروزه تزریق بوتاکس یکی از محبوب ترین درمان های زیبایی شناخته می شود. بوتاکس در واقع سم ترشحی باکتری بوتولینوم است که آنوبوتولینومتوکسین A نام دارد. در صورتی که ای سم ترشحی در غذا وجود داشته باشد باعث ایجاد مسمومیت غذایی می شود.

 

تزریق بوتاکس بر روی چین و چروک

 

اما با پیشرفت علم مشخص شد سم آنوبوتولینومتوکسین A می تواند برای بدن انسان مفید باشد. اولین کاربرد سم باکتری بوتولینوم به عنوان درمان آرایشی و زیبایی که همان تزریق بوتاکس است شناخته شد و بعد ها از سم باکتری بوتولینوم در موارد دیگری هم به کار گرفته شد.

یکی مهم ترین موارد استفاده تزریق بوتاکس استفاده از آن در جهت کاهش چین و چروک صورت است؛ اما آیا Botox injection در رفع همه ی چین و چروک ها موثر است اگر نه روی چه نوع چین و چروک هایی تاثیر گذار است؟

 

آیا تزریق بوتاکس باعث رفع چین و چروک ها خواهد شد؟

برای رسیدن به جواب این سوال پیشنهاد می شود اول درباره چگونگی عملکرد Botox injection اطلاعات کافی کسب کنید. برای درک بهتر عملکرد تزریق بوتاکس، چگونگی تاثیر گذاری بوتاکس را بر تعریق بیش از حد زیر بغل بررسی شده است.

تعریق بیش از حد زیر بغل به دلیل فعالیت بیش حد غدد عرق اتفاق می افتد. بیش فعالی غدد عرق به دلیل پیام و سیگنال هایی است که از اعصاب به غدد ترشح کننده عرق فرستاده می شودو تزریق بوتاکس به ناحیه زیر بغل باعث می شود پس از گذشت مدتی روی اعصاب اطراف غدد ترشح کننده عرق تاثیر بگذارد.

 

آیا تزریق بوتاکس باعث رفع چین و چروک ها خواهد شد

 

تاثیر گذاری تزریق بوتاکس بر اعصاب اطراف غدد ترشح کننده عرق باعث از کار افتادن اعصاب می شود. به همین دلیل دیگر پیام و سیگنالی مبنی بر بیش فعالی به غدد ترشح کننده عرق ارسال نمی شود.

به همین دلیل بعد از تزریق بوتاکس به زیر بغل تعریق بیش از حد زیر بغل کاهش می یابد. عملکرد Botox injection بر چین و چروک هم به همین صورت است.

تزریق بوتاکس به صورت با منبسط کردن ماهیچه ها باعث از بین رفتن چین و چروک صورت می شود. البته این که تا چ حدی باعث کاهش چین و چروک شما شود بستگی به دکتر شما دارد.

در صورتی که دکتر مناسبی را برای انجام تزریق بوتاکس صورت انتخاب کرده باشید، دکتر متخصص زیبایی قبل از انجام Botox injection بررسی های لازم را بر روی چین و چروک صورت شما انجام می دهد.

مشاهده مطلب
بهترین مارک های بوتاکس کدامند؟

با بررسی های انجام داده مقدار مورد نیاز بوتاکس برای تزریق بوتاکس صورت را به صورت شما در ناحیه مورد نظر تزریق می کند.

در صورتی دکتر انتخابی شما برای انجام تزریق بوتاکس نادرست غیر متخصص باشد نه تنها ممکن است به مقدار مورد نیاز صورت شما بوتاکس تزریق نکند بلکه حتی ممکن است بیش از حد تزریق کند یا در جای نامناسب تزریق کند.

در این صورت پس از انجام Botox injection درگیر عوارض خطرات جدی می شوید و نتیجه دلخواه خود را از تزریق بوتاکس پس از انجام تزریق مشاهده نمی کنید.

 

آیا می توان برای رفع هر نوع چین و چروکی از تزریق بوتاکس استفاده کرده؟

همان طور که گفته شد تزریق بوتاکس بر اعصاب تاثیر می گذارد و Botox injection صورت هم بر چین و چروک صورت با غیر فعال کردن اعصاب اطراف چین و چروک ها و ارسال نشدن پیام به عضلات باعث رفع انقباض آن ها می شد. با منبسط شدن عضلات بعد از انجام Botox injection چین و چروک ها هم از بین می رود.

با توجه به نکات گفته شده می توان نتیجه گرفت که تزریق بوتاکس به صورت فقط بر چین و چروک هایی موثر است که حاصل از منقبض شد شدن عضلات بر اثر اعصاب باشند مانند خطوط روی پیشانی.

اما تزریق بوتاکس نمی تواند بر چین و چروک هایی که بر اثر افزایش سن با از بین رفتن بافت چربی زیر پوست ایجاد شده تاثیر بگذارد. در واقع این نوع چین و چروک ها با پرکننده ها رفع می شود که جای بافت از بین رفته در زیر پوست را پر می کنند.

عملکرد تزریق بوتاکس را نباید با عملکرد تزریق پرکننده ها یکسان در نظر گرفت به این دلیل که از Botox injection نمی توان به عنوان پرکننده بافت از بین رفته بر اثر بالا رفتن سن استفاده کرد.

 

آمادگی برای انجام تزریق بوتاکس برای رفع چین و چروک ها

قبل از انجام تزریق حتما یک جلسه مشاوره به پزشک متخصص زیبایی خود مراجعه کنید و از او بخواهید که بررسی های لازم را بر شما انجام دهد تا مطمئن شوید فرد مناسبی برای Botox injection هستید، تزریق بوتاکس بر شما تاثیر گذار است.

در صورتی که دارو های خاصی مصرف می کنید حتما برای مصرف آن قبل از انجام تزریق بوتاکس با پزشک متخصص زیبایی خود مشورت کنید.

از مصرف داروهایی که در پایین نام برده شده تا چند روز قبل از انجام تزریق بوتاکس خودداری کنید.

  1. رقیق کننده خون
  2. شل کننده عضلانی
  3. جنسینگ
  4. ایبوبروفن
  5. آسپرین
مشاهده مطلب
تزریق بوتاکس گردن برای چه افرادی نامناسب است

قبل از انجام تزریق از استعمال سیگار خودداری کنید. مصرف سیگار قبل از تزریق بوتاکس احتمال بروز عوارض جانبی و خطرات احتمالی Botox injection را افزایش می دهد.

چند روز قبل از این که تزریق بوتاکس را انجام دهید از مواد الکل دار مصرف نکنید. به این دلیل که احتمال خونریزی بعد از انجام Botox injection را افزایش می دهد.

قبل از انجام بوتاکس منطقه را که می خواهید بوتاکس بر روی آن انجام دهید با مو های زائد آن را با تیغ یا وسیله دیگر نتراشید و در آن ناحیه بل از انجام تزریق بوتاکس لیزر انجام ندهید.

 

تاثیرات ناشی از تزریق بوتاکس برای رفع چین و چروک

در صورتی که پس از انجام تزریق دچار کبودی و تورم در ناحیه تزریق انجام شده نشوید، بعد از انجام تزریق می توانید نتیجه انجام Botox injection را مشاهده کنید؛ اما در برخی مواقع هم ممکن است بعد از تزریق بوتاکس با کبودی و تورم مواجه شوید که موقتی است و بعد 2 الی 3 روز کاهش یابد.

ماندگاری تاثیرات بوتاکس به عوامل مختلفی بستگی دارد که باعث شده ماندگاری تاثیرات Botox injection برای هر فرد متفاوت باشد. درپایین به برخی عوامل تاثیر گذار بر ماندگاری تاثیرات حاصل از تزریق بوتاکس پرداخته شده است.

  1. معمولا تاثیرات Botox injection در سنین پیر نسبت به جوانان زودتر کاهش می یابد.
  2. ساختار صورت شما
  3. مصرف سیگار می تواند تاثیر منفی بر نتایج Botox injection بگذارد و ماندگاری نتایج تزریق انجام شده را کاهش دهد.
  4. نوع رژیم غذایی شما می تواند بر میزان ماندگاری تاثیرات حاصل از تزریق موثر باشد.
  5. در صورتی که به طور مکرر Botox injection انجام دهید ماندگاری تاثیرات هر بار تزریق نسبت به قبل افزایش می یابد.

اما طبق بررسی های انجام شده بر افرادی که تحت درمان Botox injection قرار گرفته اند مشخص شده است که معمولا تاثیرات تزریق بوتاکس تا 4 ماه ماندگاری دارد.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو مارال” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت تزریق بوتاکس خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02144120537 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

تزریق بوتاکس

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *