درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

محدودیت های تزریق بوتاکس چیست

محدودیت های تزریق بوتاکس چیست

تزریق بوتاکس، روشی است که باعث کاهش چین و چروک صورت و گردن و ترمیم بافت پوست صورت و گردن می شود. در واقع با Botox injection از طریق انبساط عضلات این ناحیه، خطوط و چین و چروک های پوستی بهبود خواهند یافت.

 

محدودیت های تزریق بوتاکس چیست

 

بوتاکس در واقع یک سم است که در فرایند تزریق بوتاکس مقادیر کم و کنترل شده ای از این سم، برای اهداف زیبایی و درمانی مورد استفاده قرار می گیرد.

شرایط انجام تزریق بوتاکس

ممکن است با دیدن چین و چروک های پوستی روی صورت و گردن خود تصمیم به انجام تزریق بوتاکس بگیرید.

در واقع Botox injection بهترین راه حل برای چنین شرایطی می باشد.

هنگامی که چین و چروک های عمیق و یا سطحی و خطوط افقی و عمودی روی پوست شما نمایان شد، به نظر می رسد که اولین شرط انجام تزریق بوتاکس را خواهید داشت.

پس در نظر داشته باشید که با نگاه معقولانه ای وضعیت پوست خود را بررسی کنید و همچنین توقعات معقولانه ای نیز داشته باشید.

 

شرایط انجام تزریق بوتاکس

 

Botox injection یک راه حل برای رفع چین و چروک و خطوط ظاهر شده روی پوست می باشد که به دلایل مختلفی چون افزایش سن و سبک زندگی غیر استاندارد به وجود می آیند.

شما نباید تحت تاثیر دنیای تبلیغات و رسانه، برای تزریق بوتاکس بر روی پوستی که فاقد نواقص این چنینی می باشد صرفا برای اهداف افراطی، اقدام کنید.

پس بعد از مشاهده ی این چین و چروک های ناخواسته، با یک پزشک متخصص و مجرب در زمینه ی Botox injection مشورت کنید.

در نظر داشته باشید که فرایند تزریق بوتاکس، حساسیت های مخصوص به خود را دارد.

توجه به موارد حساسی از قبیل دوز استاندارد بوتاکس، عمق و زاویه ی مناسب برای تزریق بوتاکس، فاصله ی بین سوزن ها و صحت و کیفیت سایر تکنیک ها حین فرایند Botox injection الزامی می باشد و تنها از یک پزشک متخصص، با تجربه و با سواد بر می آید.

پس در انتخاب یک پزشک ایده آل برای انجام فرایند تزریق بوتاکس، نهایت دقت را داشته باشید که تبحر و تخصص یک پزشک تا حد زیادی تعیین کننده ی میزان رضایت شما از این فرایند خواهد بود.

بهترین کاندید تزریق بوتاکس

انجام فرایند تزریق بوتاکس در اکثر افراد قابل انجام است اما میزان موثر و مفید بودن نتیجه ی فرایند Botox injection در افراد مختلف، به دلایل مختلف متغیر خواهد بود.

مشاهده مطلب
تزریق بوتاکس کف دست

بهترین کاندید ها برای انجام بوتاکس افرادی هستند که از نظر پزشکی و سلامتی زمینه ی قابل قبولی دارند و سابقه ی ابتلا به هیچ یک از بیماری های عضلانی و عصبی در آن ها مشاهده نمی شود.

همچنین متقاضیان برای انجام فرایند تزریق بوتاکس بهتر است از سن 18 سالگی عبور کرده باشند و پوست آن ها دوره ی تازه ای از زیست و سلامت خود را آغاز کرده باشد و همچنین حداکثر سن 50 سال را دارا باشند.

نوع چین و چروک های موجود بر روی پوست شما، عامل دیگری است که در میزان موثر بودن فرایند تزریق بوتاکس تاثیر گذار خواهد بود.

خطوط عمیق و چین و چروک هایی که غیر منظم در همه ی جهات وجود دارند در مقابله با Botox injection، مقاومت بیشتری در جهت ترمیم شدن نشان خواهند داد.

پوستی که دارای چین و چروک های سطحی می باشد و حاوی خطوطی است که سن و قدمت بالایی ندارند و اغلب در یک مسیر قرار دارند، بهترین شرایط برای تزریق بوتاکس را دارد و بهترین پاسخ را در برابر فرایند بهبود این نواقص پوستی، از خود نشان خواهد داد.

توجه داشته باشید که میزان موفق بودن فرایند تزریق بوتاکس در بهبود علائم چین و چروک های پوست، در بیماران مختلف حتی با پیشینه های یکسان، متفاوت خواهد بود.

برخی از افراد نسبت به بوتاکس بهتر جواب می دهند و در برخی دیگر از افراد پیشرفت کمی مشاهده می شود.

پس توصیه می شود قبل از انجام فرایند تزریق بوتاکس با پزشک خود درباره ی انتظارات خود و نتیجه های احتمالی از Botox injection صحبت کنید.

تزریق بوتاکس برای چه کسانی ممنوع است؟

با اینکه تزریق بوتاکس به عنوان یکی از ایده آل ترین روش های رفع عیوب پوستی در جوامع امروزه شناخته و تایید می شود، اما اگر Botox injection در گروهی از افراد اتفاق بیفتد، نه تنها این افراد شاهد نتایج مطلوبی از فرایند تزریق بوتاکس نخواهند بود، بلکه ممکن است خطراتی را نیز برایشان به دنبال داشته باشد.

موارد زیر، ویژگی های افراد است که انجام عمل تزریق بوتاکس برایشان خطرناک و ممنوع شناخته می شود:

  1. افرادی که استعداد ابتلا به بیماری های آلرژیک را دارند و سابقه ی ابتلا به انواع حساسیت های پوستی، تنفسی و سایر انواع حساسیت ها را دارا می باشند.
  2. افرادی که بیماری های خودایمنی مرتبط به عضلات را دارند نظیر انواع اسکلروز ها، میاستنیا گراویس و یا ام اس
  3. افرادی که مبتلا به بیماری های انعقادی هستند و یا دارو های ضد انعقاد خون مصرف می کنند.
  4. افرادی که دقیقا در ناحیه ای که قرار است در آن جا تزریق بوتاکس صورت گیرد، دارای عفونت های پوستی، زخم ها و جراحات عمیق و عفونی می باشند.
  5. افرادی که دارای انواع بیماری های پوستی نظیر حساسیت های فعال و یا قارچ های پوستی می باشند.
  6. بانوانی که در حال سپری کردن دوران بارداری یا شیردهی می باشند.
  7. افرادی که به دلایل مختلفی مجبور به پیروی از یک برنامه ی منظم واکسیناسیون می باشند و زمان عمل تزریق بوتاکس در آن ها کمتر از 2 هفته پس از تزریق واکسن مشخص می شود.
مشاهده مطلب
تزریق بوتاکس گردن برای چه افرادی نامناسب است

آیا تزریق بوتاکس محدودیت دارد؟

فرایند تزریق بوتاکس، فرایندی با حساسیت های ویژه و قابل توجه می باشد و چون اندام هدف در فرایند Botox injection، عموما بافت ها و اندام های حساس و آسیب پذیر می باشد، بهتر است با توجه به تمام نکات و حساسیت ها، برای انجام فرایند تزریق بوتاکس اقدام شود.

برای مثال افرادی که مبتلا به بیماری های قلبی و عروقی می باشند و یا سابقه ی حملات قلبی و سایر عارضه های قلبی را دارند، جزوه آن دست از افرادی قرار می گیرند که Botox injection برای آن ها با محدودیت هایی همراه خواهد بود.

در افراد مبتلا به بیماری های کبدی و یا عارضه های کلیوی نیز، فرایند تزریق بوتاکس کاملا امن و بدون خطر نخواهد بود.

همچنین توصیه می شود بانوانی که در دوره ی بارداری بوده و یا در حال سپری کردن دوران شیردهی می باشند، انجام فرایند تزریق بوتاکس را تا زمان اتمام این دوره ها به تعویق بیندازند.

همچنین، با اینکه به طور کلی گفته می شود برای انجام تزریق بوتاکس محدودیت سنی وجود ندارد و افراد در هر سنی به دلایل مختلف ممکن است دچار چین و چروک هایی شوند، اما این فرایند در افرادی که در بازه ی سنی 18 تا 50 سال می باشند بهتر پاسخ خواهند داد و در خارج از این بازه، با محدودیت هایی همراه خواهد بود.

اما در نهایت، تنها کسی که می تواند تشخیص دهد که فرایند Botox injection برای شما ممکن است یا خیر، پزشک متخصص شما خواهد بود.

پس بهتر است قبل از انجام تزریق بوتاکس با یک پزشک با تجربه مشورت کنید و همه ی نکات مربوط به پیشینه ی بهداشتی و سلامتی خود، بیماری ها و عفونت های احتمالی و یا مصرف دارو ها و انواع مکمل ها را، به وی اطلاع دهید.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو مارال” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت تزریق بوتاکس خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02144120537 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

تزریق بوتاکس

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *