درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

تزریق بوتاکس برای از بین بردن چین و چروک صورت

تزریق بوتاکس برای از بین بردن چین و چروک صورت

تزریق بوتاکس به انواع نواحی مختلف صورت برای رفع چین و چروک و برجسته سازی و زیبایی صورت انجام می گیرد. Botox injection در واقع یک روش درمانی کامل و دائمی نیست اما با انجام مداوم این روش شما می توانید از چهره ی بدون چین و چروک خود لذت ببرید.

 

تزریق بوتاکس برای از بین بردن چین و چروک صورت

 

تزریق بوتاکس یک روش برای رسیدن به زیبایی صورت می باشد در واقع با استفاده از این روش می توان تمامی چین و چروک های صورت را پر کرد و آثاری از آنها باقی نخواهد ماند. Botox injection در واقع باید توسط یک متخصص ماهر و با تجربه انجام شود.

مراجعه به یک پزشک ناشی و بدون تجربه و یا انجام تزریق بوتاکس در آرایشگاه ها و یا کلینیک های نامعتبر باعث به خطر افتادن زیبایی شما می شود و همچنین ممکن است باعث فلج شدن عضله های صورت شما شود.

 

میزان و نوع بوتاکس برای از بین بردن چین و چروک صورت

تزریق بوتاکس  به قسمت های مختلف صورت برای از بین بردن چین و چروک استفاده می شود. بوتاکس در واقع یک نوع ماده سمی مفید برای بدن انسان ها می باشد اسم این سم بوتولیوم می باشد.

این سم از 20 سال پیش در صنعت پزشکی  استفاده می شود و در سال 2002 به عنوان یک ماده موثر برای از بین بردن چین و چروک اطراف چشم می باشد.

 

میزان و نوع بوتاکس برای از بین بردن چین و چروک صورت

 

Botox injection در واقع بهتر است توسط یک متخصص مخصوص این کار انجام شود چرا که در تزریق بوتاکس تزریق بیش از اندازه این سم برای بدن کاملا مضر است و در بیشتر موارد باعث فلج شدن عضله های آن قسمت می شود. در زیر چهار نوع مختلف تزریق سم بوتولینوم آورده شده است که بهتر است با این نام ها آشنا شوید:

 1. Botox
 2. Dysport
 3. Xeomin
 4. Myobloc.

 

این 4  سم،4 مدل مختلف برای Botox injection  می باشد. این 4 سم در بوتاکس با توجه با خواست فرد و یا با تشخیص و تجربه پزشک برای فرد انتخاب می شود. پزشک قبل از انجام تزریق بوتاکس با فرد یک جلسه مشاوره ایجاد می کند تا هم در مورد هزینه و هم نوع بوتاکس تزریقی با فرد مشورت کند.

بهتر است بدانید  Dysport یکی از بهترین نوع سم در تزریق بوتاکس می باشد و هیچ گونه عوارض و یا خطری برای فرد ندارد.

مشاهده مطلب
تزریق بوتاکس صورت

در رابطه با میزان تزریق بوتاکس بهتر است بدانید که پزشک متخصص با توجه به اینکه شما برای کدام قسمت Botox injection  می خواهید و انتظار شما بعد از تزریق بوتاکس چیست وبا توجه به ظرفیت محل بوتاکس میزان تزریق بوتاکس را تشخیص می دهد و در واقع میزان تزریق این سم به قسمت های مختلف صورت کاملا متفاوت است.

انتخاب یک مرکز با پزشک معتبر در امر تزریق بوتاکس و داشتن یک جلسه مشاوره قبل از Botox injection از مهم ترین موارد می باشد.

 

تزریق بوتاکس چگونه باعث رفع چین و چروک صورت می شود؟

تزریق بوتاکس یک روش عالی برای از بین بردن چین و چروک ها می باشد. در واقع بهتر است بدانید در صورت شما 2 نوع چین و چروک وجود دارد:

 1. چین چروک هایی که بر اثر کهولت سن بر روی پوست ایجاد می شوند.
 2. چین و چروک هایی که بر اثر اخم و یا انقباض ماهیچه ها در جوانی ویا میانسالی اتفاق می افتند.

Botox injection در واقع یک روش برای از بین بردن هر نوع چین و چروک های صورتی می باشد. چین و چروک های صورت شامل قسمت های:

 1. خط لبخند
 2. چین و چروک دور چشم
 3. چین و چروک اطراف دهان
 4. خط اخم

همچنین علاوه بر این موارد افراد برای برجسته سازی لب ها و گونه های خود نیز از این روش استفاده می کنند. حال برای برخی از افراد سوال است که تزریق بوتاکس چگونه باعث از بین رفتن چین و چروک می شود.

پاسخ این سوال بسیار ساده است، همانطور که می دانید تزریق بوتاکس بدین صورت انجام می گیرد:

ابتدا محل های تزریق بوتاکس بر روی پوست صورت مشخص می شود سپس آن ناحیه از پوست با پاک کننده پوستی ضد عفونی می شود و سپس سم بوتاکس در سرنگ های ضدعفونی شده و یکبار مصرف آماده تزریق هستند.

با استفاده از سرنگ، تزریق بوتاکس صورت می گیرد. در واقع سم بوتاکس در لابه لای پوست صورت و سیستم های عصبی صورت قرار می گیرد و به نوعی به زیر پوست حجم می دهد، این حجم دهی از طریق Botox injection باعث می شود زیر قسمت های دارای چین و چروک پر از سم بوتاکس شود و به نوعی چروکیدگی  و خط های پوست را باز کند.

تزریق بوتاکس در جوانی اگر صورت بگیرد لازم است هر 4 تا 6 ماه دوباره Botox injection  انجام شود و این کار باعث می شود با گذر سن به نتایج بهتری برسید.

 

 مزایای استفاده از تزریق بوتاکس برای رفع چین و چروک صورت

بوتاکس، آنچه که به عنوان گزینه درمانی اسپاسم عضلات شروع شد، خیلی زود به یک روش آرایشی و بهداشتی منجر شد که مزایای سلامتی زیادی به همراه داشت. در واقع، مزایای تزریق بوتاکس فراتر از توانایی آن در کاهش خطوط ریز و چین و چروک است.

 1. همانطور که می دانید  که بسیاری از افراد آن را برای اهداف آرایشی دنبال می کنند، مزایای استفاده از تزریق بوتاکس بسیار فراتر از آن است. اگر این تعداد به رشد خود ادامه دهد، تعجب آور نخواهد بود.
 2. اگر دچار سردرد یا میگرن مداوم هستید، ممکن است  تزریق بوتاکس بتواند برخی از شادی ها را به زندگی شما برگرداند.
 3. تزریق بوتاکس تعریق بیش از حد، سفتی و سستی عضلات، بی اختیاری و موارد دیگر را هدف قرار می دهد.
 4. Botox injection باعث کاهش پاهای کلاغ و خطوط دور لب می شود.
 5. Botox injection هنگامی که به طور صحیح انجام شود، می تواند خطوط و چین و چروک های صورت را کاهش دهد.
 6. تزریق بوتاکس همچنین ثابت کرده است که به افرادی که از میگرن رنج می برند، کمک می کند.
 7. تزریق بوتاکس همچنین عضلات را شل کرده و به تسکین درد دردناک سردردهای تنش مکرر کمک می کند.
 8. اگر امروز به مدت یک دور از تزریق بوتاکس استفاده کردید چندین ماه عرق شما کاهش می یابد. تصور کنید که فقط به یک تزریق بوتاکس هر دو ماه نیاز دارید تا در نهایت لباس خود را از همه آن لکه های عرق وحشتناک خلاص کنید
 9. Botox injection آن دسته از عضلات صورت را که دچار تنش شده اند ویا عصب خود را از دست داده، تعادل بهتری ایجاد می کند.
 10. ازتزریق بوتاکس برای کمک به بزرگسالانی که در اسپاسم اندام فوقانی قرار دارند استفاده می شود، این روش می تواند سفتی در عضلات آرنج، مچ دست و انگشت را درمان کند.
 11. بوتاکس همچنین ممکن است برای افرادی که دچار اسپاسم اندام تحتانی در مچ پا و انگشتان پا هستند، مفید باشد.
مشاهده مطلب
تزریق بوتاکس کف دست

 

مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس

بعد از تزریق بوتاکس بهتر است مواردی را رعایت کنید تا باعث روند بهبودی شما بشود:

 1. سعی کنید 1-2 ساعت اول بعد از تزریق بوتاکس از عضلاتی که تزریق بوتاکس انجام شده استفاده کنید: اخم کردن را تمرین کنید، ابروها را بالا ببرید. این به کار به عضلات شما کمک می کند. اگر استفاده از عضلات فراموش شود، این امر بر درمان شما تأثیر منفی نخواهد گذاشت.
 2. نتایج درمانی شما می تواند تا 14 روز طول بکشد تا اثر کامل داشته باشد. معمولاً بیماران در 4- 5 روز اول تغییر را حس می کنند. لطفاً قبل از ارزیابی 14 روز صبر کنید تا ارزیابی کنید که آیا از نتایج راضی هستید یا خیر.
 3. به مدت 2-4 ساعت پس از درمان، محل تزریق را لمس نکنید و یا مالش ندهید. از ورزش و عرق کردن برای باقی روز خودداری کنید و از دراز کشیدن یا خم شدن به جلو به مدت 2-4 ساعت بعد از Botox injection خودداری کنید.
 4. در محل Botox injection احتمال کمی کبودی وجود دارد، این کبودی ها و تورم موقتی است. مطمئن باشید که هرگونه برآمدگی یا علائم ریز در طی چند ساعت بعد از تزریق بوتاکس از بین می رود.
 5. به مدت 14 روز بعد از درمان از هر نوع ساییدگی صورت، میکرودرم یا ماساژ جلوگیری کنید.
 6. در صورت بروز ناراحتی بعد از Botox injection از ایبوپروفن، Advil یا Motrin خودداری کنید، در صورت بروز ناراحتی تیلنول قابل قبول است آن هم زیر نظر پزشک اگر منع مصرف ندارد.

Botox injection یک روش موقت است و در ابتدا، ممکن است متوجه شوید که نتایج درمانی شما تقریباً 3-4 ماه به طول خواهد انجامید.

اگر قرارهای درمانی خود را با فرکانس توصیه شده توسط پزشک خود حفظ کنید، مدت زمان نتایج درمانی ممکن است بیشتر از 4 ماه طول می کشد و شما از زیبایی بعد از تزریق بوتاکس تا مدت ها لذت می برید.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو مارال” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت تزریق بوتاکس خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02144120537 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

 

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

تزریق بوتاکس

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *