درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

تزریق بوتاکس برای درمان تعریق بیش از حد

تزریق بوتاکس برای درمان تعریق بیش از حد

تزریق بوتاکس یکی از اقداماتی است که نشان می دهد گاهی بعضی از سموم نیز می توانند تا این حد مفید باشند!

طی فرایند Botox injection، مقدار کنترل شده و استانداردی از یک سم به نام سم بوتولینوم به محل مورد نظر تزریق شده و نقش موثری را در آن ناحیه ایفا خواهد کرد.

 

تزریق بوتاکس برای درمان تعریق بیش از حد

 

تزریق بوتاکس در ابتدا به عنوان یک روش زیبایی شناخته شد و با کاربرد های زیبایی رواج یافت.

اما با گذشت زمان، جنبه های درمانی و پزشکی فرایند تزریق بوتاکس نیز شناخته شد و امروزه Botox injection ، به عنوان اقدامی با اهداف درمانی، زیبایی و پزشکی شاهد افزایش روزانه ی طرفداران خود می باشد.

 

کاربرد های جانبی تزریق بوتاکس

مکانیسم کلی که طی فرایند تزریق بوتاکس اتفاق می افتد، مسدود شدن سیگنال های شیمیایی خاصی می باشد، که این سیگنال ها منشا عصبی دارند.

رایج ترین استفاده از Botox injection، تحریک عضلات ماهیچه ی صورت و گردن به هدف بهبود چین و چروک و ترمیم خطوط عمیق و سطحی روی پوست می باشد.

 

کاربرد های جانبی تزریق بوتاکس

 

علاوه بر اهداف حوزه ی اعمال های زیبایی، تزریق بوتاکس به عنوان یک راه درمانی نیز در برخورد با  بسیاری از اختلالات پزشکی تایید می شود.

  1. هایپرهیدروز، موقعیتی است که بدن شما حتی وقتی در شرایط گرمای شدید قرار ندارد دچار تعریق می شود. Botox injection برای درمان این شرایط نیز مفید خواهد بود.
  2. از دیگر موقعیت هایی که تزریق بوتاکس به عنوان درمان پیشنهاد می شود، میگرن های مزمن می باشد. گاهی افراد مبتلا به مزمن بیش از 15 روز در ماه دچار سردرد های شدید می باشند، در این شرایط Botox injection به کاهش تعداد دفعات سردرد کمک می کند.
  3. یکی دیگر از مشکلات عضلانی، کج بودن عضلات گردن و در نهایت کج ماندن حالت گردن به علت انقباض های شدید و نامنظم عضلات آن می باشد. طی فرایند تزریق بوتاکس با کاهش انقباض این عضلات، اصلاح فرم عضلات و حالت گردن صورت می گیرد.
  4. عدم تعادل در فعالیت ماهیچه های ساختار چشم، باعث بروز مشکلات چشمی نظیر تنبلی چشم خواهد شد، که تزریق بوتاکس برای رفع این اختلال نیز مفید خواهد بود.
  5. تزریق بوتاکس همچنین می تواند به کاهش اختلال بی اختیاری ادرار کمک کند. بی اختیاری ادرار به علت مثانه ی بیش فعال اتفاق می افتد که Botox injection، با کاهش تحریکات عضله ی مثانه، نقش مهمی در بهبود این اختلال خواهد داشت.
مشاهده مطلب
تزریق بوتاکس صورت

 

آیا تزریق بوتاکس فقط برای زیبایی است؟

در گذشته های نه چندان دور، تزریق بوتاکس صرفا برای دستیابی به اهداف زیبایی شناخته می شد.

اما امروزه بوتاکس، یکی از خطرناک ترین سموم  شناخته شده، به علت ویژگی ها و خصوصیات بی پایان و گسترده ی خود، بارها و بارها جامعه ی پزشکی را شگفت زده کرده است.

امروزه متقاضیان انجام فرایند تزریق بوتاکس، دیگر صرفا افرادی که اهداف زیبایی دارند نمی باشند بلکه با گسترده شدن دایره ی کاربرد ها و تاثیرات فرایند Botox injection، افراد زیادی با اهداف پزشکی و درمانی متعدد، اقدام به تزریق بوتاکس می کنند.

بوتاکس یک عملکرد ثابت در بدن دارد و آن کاهش تحریکات عضلات و کاهش سیگنال های عصبی می باشد و با همین یک عملکرد، برای اهداف متعددی در زمینه ی بهبود اختلالات متنوع پزشکی مورد استفاده قرار می گیرد.

در واقع Botox injection ، با مکانیسم و اساس یکسان، در نواحی مختلف می تواند تاثیرات متفاوتی داشته باشد.

شاید از شنیدن اینکه همان ماده ای که باعث کاهش چین و چروک پوست صورت می شود می تواند به درمان میگرن کمک کند و یا باعث کاهش حالات افسردگی شود، شگفت زده شوید، اما این بخشی از حقایق در مورد کاربرد های گسترده ی تزریق بوتاکس در دنیای پزشکی امروز می باشد.

 

تزریق بوتاکس برای کاهش تعریق زیر بغل

هایپرهیدروز یا تعریق بیش از حد، اختلالی است که افراد مبتلا به آن حتی در شرایط معمولی نیز به علت فعالیت بیش از حد غده های عرق، بدنشان شدیدا دچار تعریق می شود.

سالیان طولانی، افراد متخصص و غیر متخصص تصور می کردند راه های درمان تعریق بیش از حد نواحی خاص بدن صرفا از طریق اعمال جراحی و یا درمان های هورمونی امکان پذیر است.

بسیاری از افراد نیز که به اختلال هایپر هیدروز یا همان تعریق بیش از حد مبتلا بودند، با امتحان کردن همان روش های قدیمی و رایج، از برطرف شدن این مشکل ناامید شده و تلاش می کردند آن را بپذیرند.

اما کم کم با گسترده شدن دایره ی اعمال زیبایی و رواج فرایندی به نام تزریق بوتاکس در حوزه ی اعمالی که اهداف زیبایی را دنبال می کردند، به دنبال شناخت بیشتر بوتاکس و دستیابی به سایر کاربرد های Botox injection در زمینه های بهداشت و پزشکی، بررسی هایی آغاز شد.

نتیجه ی این بررسی ها با نهایت شگفتی نشان می داد که بوتاکس، ماده ای که بر اثر تزریق آن اتفاقات معجزه آسایی در زمینه ی رفع نواقص پوستی می افتاد، می تواند در درمان و کاهش شدت اختلال تعریق بیش از حد بدن نیز موفق عمل کند.

مشاهده مطلب
تزریق بوتاکس لب

طی فرایند تزریق بوتاکس، بوتاکس با اثر بر روی غده های عرق زیر بغل، اعصاب تحریک کننده ی غده های عرق موجود در زیر بغل را مسدود می کند.

امروزه تزریق بوتاکس به عنوان یک درمان موثر به افرادی که دچار هایپر هیدروز می باشند و مواد و فرایند های ضد تعریق پیشین برای آن ها موفقیت آمیز نبوده است، پیشنهاد می شود.

 

تاثیرات ناشی از تزریق بوتاکس

انجام فرایند تزریق بوتاکس به زیر بغل برای اهداف درمانی، روش تایید شده ای است که توجه به نکاتی پیرامون چگونگی، زمان و شدت تاثیرات حاصل از آن حائز اهمیت است:

1- بلافاصله پس از انجام فرایند تزریق بوتاکس منتظر مشاهده ی تاثیرات آن نباشید. به طور معمول پس از گذشت 4 الی 12 ماه از انجام عمل Botox injection ، نتایج موثر آن در کاهش شدت اختلال هایپر هیدروز ممکن خواهد بود.

2- در صورت انجام فرایند تزریق بوتاکس، غدد عرق شما به طور کلی نابود نخواهند شد!توجه داشته باشید که Botox injection باعث کاهش تحریکات اعصاب غدد عرق ناحیه ی زیر بغل شده و کاهش تعریق را به دنبال خواهد داشت، اما این اثرات دائمی نمی باشد و برای پایداری این بهبودی لازم است که جلساتتزریق بوتاکس در فواصل منظمی تکرار شوند.

3- عمل تزریق بوتاکس یک راه درمانی برای کاهش شدت تعریق زیر بغل است که بدون عوارض جانبی خاص و درد های شدید انجام می شود.فرایند Botox injection و دوران نقاهت آن، ابدا با درد های شدید همراه نخواهد بود و این فرایند، آسیب های جدی نیز به دنبال نخواهد داشت.

4- پس از انجام Botox injection به هدف کاهش شدت تعریق، اعتماد به نفس شما برای شرکت در جمع ها و مجالس و حضور طولانی مدت در اماکن عمومی افزایش خواهد یافت و دیگر نگرانی پیرامون این مشکل و عواقب آن نخواهید داشت.

5- توجه کنید با اینکه تزریق بوتاکس به پوست صورت با هدف جوان تر شدن پوست صورت انجام می شود، اما شما چنین نتیجه ای را در پوست ناحیه ی زیر بغل خود پس از Botox injection مشاهده نخواهید کرد و تاثیرات تزریق بوتاکس در این ناحیه، تاثیرات درمانی خواهد بود.

در نهایت در نظر داشته باشید که تزریق بوتاکس مانند هر اقدام زیبایی و بهداشتی دیگری، در افراد مختلف اثرات منحصر به فردی خواهد داشت،و بهتر است قبل از اقدام به انجام Botox injection در مورد نتایج به دست آمده، با پزشک خود مشورت کنید.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو مارال” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت تزریق بوتاکس خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02144120537 تماس بگیرید.

مشاهده مطلب
جوانسازی صورت با تزریق بوتاکس و تاثیرات آن

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

تزریق بوتاکس

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *