درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

تزریق بوتاکس و مراقبت های بعد از آن

تزریق بوتاکس و مراقبت های بعد از آن

تزریق بوتاکس ، راه حلی است که امروزه برای رفع بسیاری از مشکلات پوست صورت و بدن و بسیاری از مشکلات اندام های دیگر پیشنهاد می شود.

 

مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس

 

ایجاد چین و چروک هایی پوست، خطوط خنده و اخم روی پیشانی و همچنین شلی و افتادگی پوست، تاثیراتی است که گذر زمان بر روی پوست صورت و بدن شما به جای می گذارد.

بر اثر تکنیک های تزریق بوتاکس، می توانید با رفع این آثار و عوارض رد پای گذر زمان را از روی بدن خود حذف کنید و شادابی و جوانی پوست را برای خود به ارمغان بیاورید.

 

مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس

فرایند تزریق بوتاکس، یک راه حل امن و غیر تهاجمی برای رفع بسیاری از مشکلات پوستی و سلامتی است که عموما به دوران نقاهت طولانی مدت و پر خطر نیاز نخواهد داشت.

فعالیت های روزمره و عادی پس از اتمام فرایند Botox injection ممنوع نخواهد بود اما ممنوعیت ها و مراقبت های گفته شده در مورد نحوه ی انجام فعالیت های روزمره به گونه ای است که برای بدن آسیب رسان نباشند.

نحوه ی خوابیدن و شستشوی صورت یکی از مهم ترین فعالیت هایی است که چگونگی آن ها در هر فرد باید مشخص شود تا در آن فرد ایجاد خطر و عارضه های جانبی نکند.

 

مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس چیست

 

مهم ترین نکته ای که به عنوان نکته ی مراقبتی پس از تزریق بوتاکس به افراد گفته می شود، آن است که از دست کاری نقطه ای که Botox injection در آن ناحیه انجام شده جدا پرهیز کنید.

رژیم غذایی و داروهای مسکن و ترمیم کننده و یا تقویت کننده، از جمله مواردی هستند که روتین استفاده از آن ها باید به طور دقیق از پزشک پرسیده شود.توجه به مشورت های پزشک در مورد نحوه ی استفاده از دارو ها و یا نکات رژیم غذایی پس از تزریق بوتاکس، موردی است که می تواند باعث تسریع روند بهبودی و جلوگیری از ایجاد آسیب های جدی تر را به همراه داشته باشد.

 

دوران نقاهت تزریق بوتاکس

دوران بازیابی و ترمیم فرایند تزریق بوتاکس بلافاصله پس از اتمام این پروسه آغاز شده و تا یک الی دو هفته بعد به طول خواهد انجامید.

یکی از مهم ترین بازه های زمانی در پروسه ی تزریق بوتاکس، همین دوره ی زمانی بازیابی و نقاهت پس از Botox injection می باشد.

مشاهده مطلب
تزریق بوتاکس در واژن و کاربرد های آن

دلیل این اهمیت، آن است که رفتار ها و عادات فرد در این دوران تا حد زیادی تعیین کننده ی مدت زمان لازم برای بهبودی، نتیجه ی حاصل از این فرایند و میزان بروز آسیب ها و عوارض جانبی خواهد بود.

مراقبت ها و توصیه هایی که در دوران بازیابی و ترمیم فرایند تزریق بوتاکس از پزشک خود دریافت می کنید بسیار حائز اهمیت بوده و توجه به آن ها و رعایت دقیق آن ها تضمین کننده ی دریافت نتایج مفید و ایده آل از فرایند Botox injection خواهد بود.

التهاب و تورم ناحیه ای که در آن تزریق بوتاکس صورت گرفته، احساس درد، خارش و یا پوسته پوسته شدن از جمله عارضه هایی است که معمولا در روز های ابتدایی Botox injection مشاهده خواهند شد.

بخشی از مراقبت های دوران نقاهت مربوط به رفع آسیب ها و عارضه های به وجود آمده پس از تزریق بوتاکس می باشد. همچنین بخشی از مراقبت های دوران نقاهت فرایند تزریق بوتاکس نیز به منظور دستیابی به یک نتیجه ی موثر و ایده آل و جلوگیری از ایجاد اختلال در تاثیرگذاری مفید تکنیک های Botox injection خواهد بود.

 

طرز صحیح خوابیدن بعد از تزریق بوتاکس

استراحت و خوابیدن، یکی از مهم ترین و مفید ترین اقداماتی است که پس از فرایند تزریق بوتاکس توصیه می شود.

بدن شما پس از انجام تکنیک های تزریق بوتاکس نیاز به زمان و انرژی برای بازسازی و ترمیم خود خواهد داشت و شما با استراحت و قطع تمام فعالیت های بدنی خود این فرصت را به بدن خود خواهید داد. اما نکته ی قابل توجه این است که نحوه ی استراحت و خوابیدن پس از Botox injection باید چگونه باشد که باعث بروز آسیب و یا ایجاد تاخیر در روند بهبودی نشود؟

توجه داشته باشید مهم ترین نکته ای که برای تمام دوران نقاهت فرایند تزریق بوتاکس توصیه می شود این است که از دست زدن به صورت خود و ایجاد فشار در نواحی مختلف آن جدا خودداری کنید.

بنابراین اگر نحوه ی خوابیدن شما نیز به گونه ای باشد که باعث وارد شدن فشار به صورتتان شود، مثلا در شرایطی که روی شکم بخوابید، این اقدام می تواند برایتان آسیب رسان می باشد.

بنابراین توصیه می شود در صورت خوابین و استراحت پس از انجام Botox injection، رو به بالا بخوابید و صورت خود را در حالت بلندتری نسبت به بدن خود قرار دهید.

همچنین با توجه به اینکه توصیه می شود تا 4 ساعت پس از اتمام پروسه ی تزریق بوتاکس از خوابیدن و یا دراز کشیدن پرهیز کنید، بهتر است قرار انجام این فرایند را در ساعات اولیه ی روز انتخاب کنید که تا زمان خواب و استراحتتان بیش از 4 ساعت سپری شده باشد.

مشاهده مطلب
کاربرد های تزریق بوتاکس

 

آیا می توان بعد از تزریق بوتاکس ورزش کرد؟

با توجه به افزایش حساسیت بدن پس از تزریق بوتاکس، افزایش احتمال ایجاد فشار و آسیب به ناحیه ای که تزریق بوتاکس در آن صورت گرفته در صورت انجام فعالیت های خاص و همچنین نیاز بدن برای استراحت، توصیه می شود بازگشت به فعالیت های بدنی را پس از پروسه ی Botox injection مدتی به تعویق بیندازید.

با توجه به مکانیسم هایی که در اثر ورزش و فعالیت در بدن فعال می شوند، ورزش کردن پس از تزریق بوتاکس می تواند باعث ایجاد اختلال در دستیابی به یک نتیجه ی ایده آل و مطلوب شود.

بر اثر فعالیت های بدنی، گردش خون افایش می باد و باعث جا به جایی مواد در قسمت های مختلف بدن خواهد شد.

بر اثر افزایش جا به جایی های بدن، مواد تزریق شده به بدن بر اثر این فرایند نیز دستخوش تغییر می شوند و این جا به جایی ها باعث ایجاد خلل در نتیجه ی ایده آل و رضایت بخش فرایند تزریق بوتاکس خواهد شد.

همان طور که گفته شد، Botox injection اقدامی نیست که مانع انجام فعالیت های روزانه ی شما شود و یا باعث ایجاد خطرات جدی در روند فعالیت های عادی شما بشود.

اما توصیه می شود برای دریافت بهترین نتیجه از پروسه ی تزریق بوتاکس، تسریع روند بهبودی و پرهیز ای ایجاد عارضه های جانبی جدی تر، بازگشت به فعالیت های روزمره ی خود را به پایان دوران نقاهت فرایند Botox injection و یا حداقل 2 روز پس از اتمام این فرایند موکول کنید.

 

شستشو و استحمام بعد از تزریق بوتاکسی

کی از نکات مراقبتی که در دوران نقاهت فرایند تزریق بوتاکس وجود دارد و بسیار هم بر روی تاکید می شود، رعایت بهداشت و سلامت ناحیه ی مورد نظر برای جلوگیری از ایجاد عفونت ها و آسیب های ثانویه می باشد.

اما استحمام و دوش ها طولانی مدت در روز های ابتدایی دوران نقاهت Botox injection ممکن است نتایجی آسیب رسان را به دنبال داشته باشند.

گرمای ناشی از آب، می تواند باعث تشدید و تقویت جریان خون شود و این جا به جایی ها می تواند مواد تزریق شده را از جایگاه درست و اصلی آن ها دور کند.

این تغییرات، علاوه بر مختل کردن نتیجه ی ایده آل مورد انتظار از تزریق بوتاکس، می تواند ایجاد آسیب ها و حساسیت ها در نقاط مختلف بدن را نیز به دنبال داشته باشد.

بنابراین استفاده از سونای داغ، استخر های آب سرد و گرم، استحمام و دوش های آب گرم تا سه روز پس از اتمام پروسه ی تزریق بوتاکس پیشنهاد نخواهد شد.

مشاهده مطلب
تزریق بوتاکس بر روی چین و چروک

حال با توجه به موارد گفته شده در حالی که در روزهای ابتدایی پس از تزریق بوتاکس قصد شستشوی صورت خود را داشتید، از آب با دمای پایین و با فشار کم استفاده کنید و یا استفاده از یک حوله ی خیس و نازک را جایگزین کنید.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو مارال” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت تزریق بوتاکس خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02144120537 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

تزریق بوتاکس

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *