درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

مراقبت های بعد از کاشت ابرو چیست

مراقبت های بعد از کاشت ابرو 

یکی از موثر ترین راه حل های دستیابی به حجم ابروهای از دست رفته، عمل زیبایی کاشت ابرو می باشد.

 

مراقبت های بعد از کاشت ابرو چیست

 

امروزه با رایج شدن مشکلات مو و ابرو و دلایل فراوان ریزش ابرو و یا کاهش زیبایی و کیفیت آن ها، عمل زیبایی eyebrow transplant به یک روش معجزه آسا برای رفع این مشکلات و ترمیم و بهبود وضعیت ابرو ها تبدیل شده است.

فرایند کاشت ابرو با مزیت های فراوان که از مهم ترین ویژگی های آن می توان به جلوه ی طبیعی و پرپشت ابرو ها و دائمی بودن نتایج آن اشاره کرد، در بین سایر اعمال زیبایی به محبوبیت خاصی دست یافته است.

 

پس از انجام فرایند کاشت ابرو، نهایت توجه و مراقبت را از این عضو تاثیرگذار صورت خود داشته باشید.

عمل زیبایی کاشت ابرو فرایند حساسی می باشد و رعایت مراقبت های لازم و سبک زندگی سالم در دوران نقاهت و مراقبت پس از eyebrow transplant برای رسیدن به نتایج رضایت بخش از پیوند ابرو الزامی می باشد.

اولین نکته از مراقبت های پس از فرایند کاشت ابرو، پرهیز از فعالیت های سنگین و روزانه در روزهای ابتدایی می باشد پس خروج از کلینیک و بازگشت به خانه را با همراهی شخص دیگری انجام دهید.

مراقبت از پوست ناحیه ی ابرو، مهم ترین کاری است که شما باید در طول دوران نقاهت برای آن تلاش کنید.

در صورت بروز زخم های احتمالی در ناحیه ی کاشت ابرو، برای جلوگیری از شدید تر شدن زخم و یا ایجاد عفونت ها بعدی مراقبت های لازم را در نظر داشته باشید. پوست آن ناحیه را تمیز نگه دارید و در صورت لزوم با توصیه ی پزشک با مصرف آنتی بیوتیک از ایجاد عفونت پس از eyebrow transplant جلوگیری کنید.

برای رفع هرچه سریع تر التهاب و تورم ناحیه ی ابرو و بهبود آن پس از پیوند ابرو، از کمپرس های سرد و یا پماد های ترمیم کننده استفاده کنید و از وارد کردن هرگونه فشار به ناحیه ی مذکور خودداری کنید.

در طول دوران نقاهت عمل زیبایی کاشت ابرو به تمامی نکات گفته شده توسط پزشک توجه کاملی داشته باشید و در صورت بروز هرگونه مشکل احتمالی و یا به وجود آمدن سوال در مورد چگونگی مواجه با وضعیتی خاص پزشک خود را در جریان قرار دهید و از وی مشورت بخواهید.

 

دوران نقاهت و بهبودی بعد از کاشت ابرو

 

دوران نقاهت و بهبودی بعد از کاشت ابرو

عمل زیبایی کاشت ابرو فرایند حساسی می باشد اما دوران نقاهت سخت و پر آسیبی نخواهد داشت.

مشاهده مطلب
علت ورم چشم بعد از کاشت ابرو چیست

حساسیت دوران نقاهت و بهبود پس از فرایند eyebrow transplant، تنها در رعایت باید ها و نباید های توصیه شده توسط پزشک برای حفاظت از نتایج فرایند پیوند ابرو و دستیابی به ایده آل ترین نتیجه ی ممکن می باشد.

تاثیرات اولیه ی فرایند کاشت ابرو نهایتا تا 6 ماه پس از انجام پیوند ابرو قابل مشاهده خواهد بود وپس از آن می توانید از نتایج ماندگار و دائمی آن بهره ببرید.

در هفته های ابتدایی دوران بازیابی عمل زیبایی eyebrow transplant شاهد ریزش تار های ابرو خواهید بود که جای نگرانی نیست، این اتفاق بخشی از فرایند طبیعی بازیابی حجم ابروها می باشد و به زودی تار های جدید و با کیفیت ابرو رشد خواهند کرد.

از ماه سوم پس از انجام فرایند کاشت ابرو شاهد رشد ابرو های جدید خواهید بود که در این مدت باید ماهانه یک بار آن ها را اصلاح کنید. این اقدام به حالت پذیری و تسریع رشد آن ها کمک خواهد کرد.

کبودی ها و التهاب هایی در روز های ابتدایی پس از عمل زیبایی کاشت ابرو مشاهده می شود که این علائم پس از گذشت چند روز بهبود خواهند یافت.

در صورت نیاز مصرف آنتی بیوتیک ها و مسکن ها در این دوره به مدت زمان و مقدار استاندارد توسط پزشک توصیه می شود که استفاده از آن ها برای هرچه موثرتر بودن نتایج فرایند eyebrow transplant مفید خواهد بود.

 

تاثیرات مراقبت های بعد از کاشت ابرو در نتایج آن

یکی از مهم ترین مراحل انجام عمل زیبایی کاشت ابرو، پس از انجام eyebrow transplant در کلینیک آغاز می شود. این مرحله، همان دوران نقاهت و مراقبت عمل زیبایی پیوند ابرو می باشد.

ابروهای متناسب و متقارن نتیجه ای است که شما در صورت رعایت نکات مراقبتی و توصیه های پزشک خود به آن دست خواهید یافت.

اهمیت ابرو در تناسب چهره و شاداب و جوان تر به نظر رسیدن چهره بر هیچکس پوشیده نیست. ابرو ها به علت موقعیت قرارگیری شان در صورت و ارتباطی که با سایر اعضای صورت دارند، نقش تعیین کننده ای در میزان زیبایی و جذابیت صورت شما خواهند داشت.

در نتیجه ی توجه به مراقبت های لازم پس از انجام عمل زیبایی کاشت ابرو، شما ابروهایی متناسب و زیبا خواهید داشت که با افزایش جذابیت صورتتان، اعتماد به نفس و روحیه ی شما را به میزان قابل توجهی افزایش خواهند داد.

از طرفی ریزش ابرو، معضلی که به دلایل مختلف ژنتیکی و اکتسابی با زندگی انسان امروزه همراه شده است، از دیگر مشکلاتی است که با انجام عمل زیبایی کاشت ابرو و طی شدن صحیح و موثر دوران نقاهت قابل رفع خواهند بود.

مشاهده مطلب
آیا کاشت ابرو ضرر دارد؟

به طور کلی نتایج فرایند کاشت ابرو، تا حد زیادی به میزان توجه به نکات و مراقبت های لازم پس از پیوند ابرو می باشد و رعایت این اقدامات به نوعی تضمین کننده ی دریافت نتیجه ی رضایت بخش از عمل زیبایی eyebrow transplant خواهد بود.

 

باید ها و نباید های دوران نقاهت کاشت ابرو

جزئیات مراقبت از ابروها بعد از عمل زیبایی کاشت ابرو از جمله مواردی است که باید به دقت مورد توجه قرار گیرد.

توصیه می شود دستورالعمل های مراقبتی لازم برای حفاظت از نتایج به دست آمده از کاشت ابرو را از پزشک خود دریافت کنید و آن ها عینا رعایت کنید.

موارد زیر، بخشی از نکات و مراقبت های لازم بعد از انجام فرایند eyebrow transplant می باشد که در عموم افراد مشترک می باشد:

  1. پس از انجام عمل زیبایی کاشت ابرو، از شستشوی صورت، استفاده از استخر و سونای بخار تا 48 ساعت پرهیز کنید.
  2. از تماس مستقیم پوست صورت و علی الخصوص ناحیه ی ابرو با تابش نور آفتاب پس از پیوند ابرو جلوگیری کنید و در صورت لزوم از عینک های آفتابی که قسمت ابرو را نیز می پوشانند استفاده کنید.
  3. برای شستشوی صورت پس از کاشت ابرو، از آب کافی استفاده کنید و با فشار ناحیه ی ابرو را مالش ندهید و از وارد کردن حوله با فشار نیز پرهیز کنید.
  4. فعالیت های روزانه را تا 48 ساعت پس از انجام فرایند eyebrow transplant به تعویق بیندازید. و پس از آن تا یک هفته از انجام ورزش های سنگین پرهیز کنید.
  5. پس از 2روز از فرایند کاشت ابرو، مجاز به استحمام می باشید. توجه کنید که در دفعات اول از برخورد مستقیم و بافشار آب به ابروها جلوگیری کنید.
  6. در صورت احساس درد از مسکن هایی که رقیق کننده ی خون نمی باشند با مشورت پزشک استفاده کنید.
  7. برای کاهش تورم و التهابات احتمالی بعد از عمل زیبایی پیوند ابرو می توانید از ژل ها و کرم های ترمیم کننده نظیر ژل آلوئه ورا بهره ببرید.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو مارال” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت کاشت ابرو خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02144120537 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

 

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

کاشت ابرو

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *