درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

تفاوت های میان تزریق بوتاکس و فیلر

تفاوت های میان تزریق بوتاکس و فیلر

درمان زیبایی تزریق بوتاکس و درمان زیبایی تزریق فیلر های پر کننده پوستی از درمان های رایجی است که جایگزین عمل های زیبایی شده اند. برخی از مردم درمان زیبایی Botox injection و درمان زیبایی تزریق فیلر های پر کننده پوستی یکی می دانند ولی درمان زیبایی Botox injection و درمان زیبایی تزریق فیلر های پر کننده پوستی با هم تفاوت اساسی دارند.

 

تفاوت میان تزریق بوتاکس و فیلر

 

کاربرد های تزریق بوتاکس و فیلر

بوتاکس حاوی باکتریهای خالص شده و یا سم ترشحی باکتری بوتولنیوم است که عضلات را غیر فعال می کند. درمان زیبایی تزریق بوتاکس برای موارد مختلفی استفاده می شود که رایج ترین آن ها در پایین نام برده شده است.

 1. تعریق بیش از حد
 2. میگرن
 3. رفع چین و چروک صورت
 4. اسپاسم های عضلانی

درمان زیبایی تزریق فیلر پرکننده های پوستی بر خلاف درمان زیبایی تزریق بوتاکس حاوی مواد تشکیل دهنده ی طبیعی هستند که به مناطقی که به دلیل پیری نازک شده اند، به این خاطر که بافت آن ها تحلیل رفته است، پر می کنند. این نازک شدن در گونه ها، لب ها و اطراف دهان بیشتر اتفاق می افتد.

 

کاربرد های تزریق بوتاکس و فیلر

 

درمان زیبایی تزریق فیلر پرکننده های پوستی برای موارد مختلفی کاربرد دارد و فقط در برطرف کردن چین و چروک کاربردی مانند درمان زیبایی تزریق بوتاکس دارد که در پایین به برخی از این موارد اشاره شده است.

 1. رفع خطوط روی پیشانی
 2. رفع خطوط لبخند
 3. رفع خطوط کنار چشم
 4. پروتز گونه
 5. پروتز لب

 

چگونگی انجام تزریق بوتاکس و فیلر

علاوه بر این که درمان زیبایی تزریق بوتاکس و درمان زیبایی تزریق فیلر های پر کننده پوستی کاربرد های متفاوتی دارند، عملکرد های درمان زیبایی بوتاکس و درمان زیبایی تزریق فیلر های پر کننده پوستی نیز متفاوت است.

اما درمان زیبایی تزریق بوتاکس و درمان زیبایی تزریق فیلر که از طریق تزریقات انجام می شوند، هر دو در کلینیک زیبایی و یا مطب پزشک متخصص زیبایی انجام می گیرند. آنها حداقل تهاجمی هستند، به همین دلیل درمان زیبایی بوتاکس و درمان زیبایی تزریق فیلر جز عمل های جراحی به حساب نمی آیند.

درمان زیبایی تزریق بوتاکس و درمان زیبایی تزریق فیلر هر دو توسط پزشک متخصص انجام می شوند و قبل از انجام هر دو درمان زیبایی بوتاکس و درمان زیبایی تزریق فیلر طبق صلاح دید پزشک به ناحیه ای که قرار است درمان انجام گیرد ماده بیهوشی به صورت موضعی تزریق می شود.

مشاهده مطلب
تزریق بوتاکس به گونه و دوران بهبودی آن

سپس پزشک متخصص زیبایی درمان زیبایی تزریق بوتاکس یا درمان زیبایی تزریق فیلر را آغاز می کند. در درمان زیبایی Botox injection بوتاکس پس از مدتی که درمان زیبایی بوتاکس انجام شد، بوتاکس باعث غیر فعال شدن اعصاب ناحیه ای می شود که درمان زیبایی بوتاکس انجام شده است.

اما درمان زیبایی تزریق فیلر برخلاف درمان زیبایی تزریق بوتاکس روی اعصاب تاثیر نمی گذارد بلکه فقط جای بافی که بر اثر افزایش سن از بین رفته است را پر می کند. فیلر هایی که برای درمان زیبایی تزریق فیلر استفاده می شود انواع مختلفی دارد.

بیشتر انواع فیلر های پوستی بر خلاف بوتاکس مورد استفاده در تزریق بوتاکس طبیعی هستند. پزشک متخصص زیبایی قبل از انجام درمان زیبایی تزریق فیلر های پوستی بررسی هایی روی بدن شما انجام می دهد و سپس طبق بررسی های انجام داده نوع فیلر مناسب برای بدن شما را انتخاب می کند.

 

مزایای و معایب تزریق بوتاکس و فیلر

هر دو درمان زیبایی تزریق بوتاکس و درمان زیبایی تزریق فیلر های پر کننده پوستی به دلیل غیر تهاجمی بود جز درمان های زیبایی ایمن شناخته می شوند.

اما در صورتی که پزشک متخصص زیبایی را برای انجام درمان زیبایی تزریق بوتاکس یا درمان زیبایی تزریق فیلر های پر کننده پوستی انتخاب نکرده باشید، ممکن است پس از انجام درمان زیبایی Botox injection و درمان زیبایی تزریق فیلر های پر کننده پوستی با برخی عوارض مواجه شوید.

در صورتی که پزشک انتخابی شما درمان زیبایی تزریق بوتاکس را درمان مناسب شما تشخیص دهد ولی به درستی آن را انجام ندهد ممکن است با عوارض و خطرات گفته شده در پایین مواجه شوید.

 1. افتادگی پلک یا ابرو در صورت تزریق نزدیک چشم
 2. ضعف یا فلج عضلات اطراف
 3. کهیر
 4. خارش
 5. درد
 6. خونریزی
 7. کبودی
 8. تورم
 9. بی حسی یا قرمزی
 10. دهان خشک
 11. علائم آنفلوانزا
 12. حالت تهوع
 13. مشکلات کیسه صفرا

در صورتی پزشک شما در انجام درمان زیبایی تزریق بوتاکس با تجربه نباشد و مقدار لازمی از بوتاکس را به ناحیه مورد نظر طی درمان زیبایی Botox injection تزریق نکند ممکن است بوتاکس در زیر پوست حرکت کند و خطراتی مانند نابینایی را به دنبال داشته باشد.

اما در صورتی پزشک انتخابی شما درمان زیبایی تزریق فیلر های پر کننده پوستی را به درمان زیبایی تزریق بوتاکس برای تزریق شما ترجیح دهد و درمان زیبایی تزریق فیلر های پر کننده پوستی به درستی انجام ندهد ممکن است با مشکلات زیر مواجه شوید.

 1. بثورات پوستی
 2. خارش
 3. فوران های جوش
 4. بروز واکنش منفی بدن در صورت حساسیت داشتن به فیلر تزریقی
 5. قرمزی
 6. کبودی
 7. خونریزی
 8. تورم
 9. ایجاد زخم
 10. عفونت
مشاهده مطلب
تزریق بوتاکس زیر چشم

در درمان زیبایی تزریق فیلر های پر کننده پوستی مانند درمان زیبایی تزریق بوتاکس در صورت بروز حساسیت زمانی که پزشک شما فیلر مناسبی را به بدن شما تزریق نکرده باشد امکان نابینایی وجود دارد.

 

میزان ماندگاری و دوام تزریق بوتاکس و فیلر

میزان ماندگاری نتایج حاصل از درمان زیبایی تزریق بوتاکس و درمان زیبایی تزریق فیلر های پر کننده پوستی غیر دائمی و موقتی است و به موارد مختلفی وابسته است.

در واقع ماندگاری نتایج حاصل از درمان زیبایی Botox injection و درمان زیبایی تزریق فیلر های پر کننده پوستی به این دلیل غیر دائمی و موقتی است که پس از انجام درمان زیبایی تزریق بوتاکس و درمان زیبایی تزریق فیلر های پر کننده پوستی بدن شروع به از بین بردن مواد تزریق شده می کند.

و نتایج حاصل از درمان زیبایی تزریق بوتاکس و درمان زیبایی تزریق فیلر های پر کننده پوستی تا زمانی ادامه دارد که بدن به طور کامل مواد تزریق شده را از بین ببرد.

برای مثال در درمان زیبایی تزریق فیلر های پر کننده پوستی برخلاف درمان زیبایی تزریق بوتاکس با توجه نوع فیلر انتخابی پزشک ماندگاری نتیجه ی حاصل از انجام درمان زیبایی تزریق فیلر های پر کننده پوستی متفاوت است.

اما طبق مطالعات انجام شده مشخص شده است که زمانی که نتایج هر دو درمان زیبایی تزریق بوتاکس و درمان زیبایی تزریق فیلر های پر کننده پوستی ماندگاری دارد 6 ماه است.

اما در درمان زیبایی تزریق فیلر های پر کننده پوستی برخلاف درمان زیبایی تزریق بوتاکس فیلر هایی موجود است که ماندگاری آن ها تا یک سال هم می رسد اما در درمان زیبایی Botox injection حداکثر ماندگاری هم تا 6 ماه است.

در درمان زیبایی Botox injection هم در صورتی که از ناحیه ای تحت درمان زیبایی تزریق بوتاکس انجام گرفته زیاد استفاده شود ماندگاری نتیجه حاصل از درمان زیبایی Botox injection کاهش می یابد.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو مارال” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت تزریق بوتاکس خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02144120537 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

تزریق بوتاکس

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *