درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

آیا کاشت ابرو ضرر دارد؟

آیا کاشت ابرو ضرر دارد؟

ریزش ابرو تاثیر زیادی بر زیبایی افراد می گذارد. به همین دلیل همه مردم در مواجه با ریزش ابرو به دنبال راهی برای رفع کم حجمی ایجاد شده بر اثر ریزش ابرو می گردد.

 

آیا کاشت ابرو ضرر دارد

 

راه های موقتی و دائمی گوناگونی برای رفع مشکل کم حجمی ابرو وجود دارد که عمل کاشت ابرو یکی از راه های رایج و دائمی برای رفع کم حجمی ابرو است.

همانطور که گفته شد راه های موقتی کاشت ابرو هم برای رفع کم حجمی ابرو وجود دارد که برخی از متداول ترین این راه ها شامل تتو کردن و استفاده از مداد یا سایه ابرو است.

البته بهتر است قبل از انجام کاشت ابرو عاملی را که باعث ایجاد ریزش موهای ابرو شده پیدا کنیم و مشکل ریزش ابرو را رفع کنیم تا بعد از انجام eyebrow transplant مجددا با آن مواجه نشوید. در پایین به برخی از عواملی که باعث ایجاد ریزش ابرو می شود اشاره شده است.

 1. عوارض برخی داروها
 2. استرس بیش از حد
 3. عدم تعادل هورمونی
 4. فشار های عصبی
 5. عوامل ژنتیکی
 6. رعایت نکردن رژیم غذایی درست
 7. افزایش سن
 8. کم خونی
 9. مبتلا شدن به بیماری های خود ایمنی مانند آلوپسی آرئاتا
 10. اثرات درمان بعضی بیماری ها مانند شیمی درمانی، پرتودرمانی و جراحی های اساسی
 11. ابتلا به بیماری خاصی که ریزش مو هم به دنبال دارد مانند دیابت، اختلالات تیروئید و لوپوس.
 12. برداشتن بیش از اندازه موهای ابرو با ابزاری مانند موچین
 13. استفاده بیش از حد از لوازم آرایشی مانند مداد ابرو
 14. بر اثر بیماری هایی که بر سیستم عصبی و هورمونی بدن تاثیر می گذارند.
 15. تروما ناشی از زخم
 16. رژیم غذایی نادرست و عدم خودداری از مصرف اغذیه نامناسب

با توجه به زیاد بودن عوامل بروز ریزش ابرو بهتر است قبل از انجام عمل زیبایی پیوند ابرو آزمایشات لازم را انجام دهید تا مشکل ریزش ابرو را به صورت ریشه ای حل کنید سپس به انجام عمل کاشت ابرو اقدام کنید.

 

آیا کاشت ابرو روشی امن محسوب می شود

 

آیا کاشت ابرو روشی امن محسوب می شود؟

برای پاسخ به این سوال ابتدا لازم است درباره چگونگی انجام عمل زیبایی کاشت ابرو کسب کنید تا بتوانید امن بودن و یا نبودن عمل پیوند ابرو را تشخیص دهید.

عمل زیبایی کاشت ابرو به روش FUT یکی از روش های موجود برای انجام عمل eyebrow transplant است؛ که در این روش پزشک متخصص برای انجام عمل پیوند ابرو تکه ای از پوست ناحیه بانک مو را جدا می کند.

مشاهده مطلب
شستشوی بعد از کاشت ابرو

بانک مو به ناحیه گفته می شود که از فولیکول های مو ناحیه بانک مو برای عمل زیبایی کاشت ابرو استفاده می شود؛ بنابراین پزشک متخصص بعد از جدا کردن پوست فولیکول های مو را از پوست بریده شده جدا می کند.

سپس فولیکول های مو ای را که جدا کرده است در سوراخ هایی که توسط سوزن مخصوص عمل زیبایی کاشت ابرو ایجاد کرده است پیوند می زند؛ اما بعد از عمل eyebrow transplant به روش FUT روش جدید و نوین تری آمد که در همان ابتدا ورود رواج پیدا کرد.

به این دلیل که مانند عمل کاشت ابرو به روش FUT زخمی در عمل زیبایی پیوند ابرو به روش نوین ایجاد نمی شود و به بخیه احتیاج ندارد و فولیکول های مو به صورت مستقیم از بانک مو استخراج می شود.

و در آخر هم در عمل کاشت ابرو به روش نوین فولیکول های استخراج شده را در سوراخ های ایجاد شده با سوزن عمل زیبایی eyebrow transplant پیوند می زنند.

بنابراین عمل کاشت ابرو در صورتی که فرد مناسبی را برای انجام عمل پیوند ابرو انتخاب کرده باشید و به درستی انجام شود روشی امن است اما اگر فرد انتخابی شما پزشک متخصص زیبایی eyebrow transplant نباشد ممکن است بعد از انجام عمل پیوند ابرو با مشکلات جدیی مواجه شوید.

 

عوارض جانبی ناشی از کاشت ابرو

همانطور که گفته شد عمل کاشت ابرو عوارض جانبی و خطرات احتمالی خاصی را به دنبال ندارد و به عنوان روشی ایمن برای پیوند ابرو شناخته می شود اما برخی از عوارض جانبی هستند که ممکن است در مواقع خاصی با آن ها مواجه شوید.

این مواقع خاص زمانی است که پزشک متخصص زیبایی کاشت ابرو و با تجربه ای را برای انجام عمل کاشت ابرو انتخاب نکرده باشید ولی در غیر این صورت، در صورتی که پزشک انتخابی شما فرد مناسبی برای انجام عمل زیبایی eyebrow transplant باشد می توانید از عوارض احتمالی پیوند ابرو جلوگیری کنید.

طبق تحقیقاتی که بر روی افراد تحت درمان عمل کاشت ابرو انجام شده برخی از عوارض احتمالی بیشتر از عوارض دیگر مشاهده شده است. در پایین به برخی از این عوارض متداول عمل زیبایی eyebrow transplant اشاره شده است.

 1. درد
 2. تورم
 3. التهاب
 4. کبودی
 5. خارش
 6. سوزش
 7. خیز یا ادم
 8. ایجاد کیست در ناحیه ای که عمل زیبایی eyebrow transplant انجام شده است.

اما همانطور که گفته شد حتی در صورتی که با هر یک از عوارض گفته شده مواجه شوید جای نگرانی نیست. به این دلیل که بیشتر این عوارض موقتی اند و بعد از گذشت یک هفته از عمل کاشت ابرو علائم آن ها فروکش می کند.

مشاهده مطلب
ریزش ابرو بعد از کاشت ابرو

 

پیشگیری و کنترل عوارض جانبی کاشت ابرو

علاوه بر این که پزشک متخصص زیبایی شما در جلوگیری از بروز عوارض احتمالی موثر است، انجام دادن مراقبت های لازم بعد از انجام عمل زیبایی کاشت ابرو هم تاثیر به سزایی دارد.

به همین دلیل در پایین برای شما برخی از نکاتی را که باید برای جلوگیری از عوارض احتمالی عمل زیبایی کاشت ابرو رعایت کنید آورده شده است.

1- ممکن است بعد از انجام عمل زیبایی کاشت ابرو زخمی در ناحیه ابرو هایتان دیده شود که باعث سوزش، خارش و یا درد شود؛

به همین دلیل حتما از پزشک متخصص زیبایی پیوند ابرو خود قبل از انجام عمل پیوند ابرو برای جلوگیری و رفع آن ها مشاوره بگیرید؛ اما در صورتی که این عوارض تا مدتی ادامه پیدا کردند و یا بیشتر شدند، حتما به پزشک متخصص زیبایی خود مراجعه کنید.

2- باید ناحیه ابرو را که عمل eyebrow transplant روی آن انجام شده کاملا تمیز نگه دارید و آن ناحیه را عاری از هر نوع آلودگی و باکتری کنید. برای اینکه در ناحیه ابرو هایتان باکتری وجود نداشته باشد می توانید از پماد ها و یا صابون های ضد باکتری استفاده کنید.

3- بعد از انجام عمل زیبایی کاشت ابرو به هیچ وجه ابروهای خود را لمس نکنید و به آن ها فشار وارد نکنید.

4- تا حد امکان از آرایش کردن خودداری کنید.

5- برای اینکه مطمئن شوید بعد از عمل جراحی با وجود مراقبت های گفته شده در معرض بروز عوارض احتمالی عمل پیوند ابرو قرار ندارید، حتما قبل از انجام عمل پیوند ابرو با پزشک متخصص زیبایی eyebrow transplant خود درباره این موضوع مشورت کنید.

6- می توانید بعد از گذشت 3 یا 4 ماه از انجام عمل کاشت ابرو، زمانی که فولیکول های جدید پیوند زده مو شروع به رشد می کند، ژل مخصوص ابرو را برای نگه داشتن مو ها بر روی پوست صورت خود استفاده کنید.

7- می توانید برای رشد بهتر ابروهای خود از روغن های گیاهی مانند روغن بادام استفاده کنید.

البته برای تقویت ابرو هایتان بعد از عمل زیبایی پیوند ابرو، نیاز به مراقبت یا استفاده از محصول خاصی را نیست به این خاطر که رشد ابرو های شما بعد از انجام عمل eyebrow transplant سریع تر شده است و نیازی به انجام کار خاصی در این زمینه ندارید.

 

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو مارال” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت کاشت ابرو خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02144120537 تماس بگیرید.

مشاهده مطلب
کاشت ابرو در زنان به روش FUE یا FUG کدام بهتر است ؟

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

کاشت ابرو

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *