درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

آیا لیزر موهای زائد درد دارد ؟

آیا لیزر موهای زائد درد دارد ؟

اگر از رشد موهای زائد و استفاده از روش های موقتی موجود که پر هزینه هستند خسته شدید و به دنبال روشی دائمی برای رفع آن هستید، لیزر موهای زائد بدن می تواند روشی برای رفع موهای زائد بدن شما باشد.

با توجه به این که برخی از روش های موجود برای رفع موهای زائد با درد همراه است ممکن است این سوال برای شما ایجاد شود که آیا laser hair removal هم درد دارد؟

 

آیا لیزر موهای زائد درد دارد ؟

 

با استفاده از لیزر موهای زائد بدن می توانید برای رفع موهای زائد صورت، پا، بازو، زیر بغل، خط بیکینی و نواحی دیگر بدن استفاده کنید.

 

نتایج ناشی از لیزر موهای زائد

 

نتایج ناشی از لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد بدن توسط دستگاه مخصوص laser hair removal بدن انجام می شود. این دستگاه با تولید پالس هایی در کمتر از یک ثانیه، ریشه های موهای زائد بدن شما را از بین می برد.

در واقع دستگاه لیزر موهای زائد بدن، موهای تیره و درشت بدن شما به طوری که به پوست اطراف آن ها آسیبی نرسد به طور انتخابی هدف قرار می دهد.

دستگاه لیزر موهای زائد بدن بر روی موهای زائد تیره موثر تر عمل می کند و نتیجه بهتری دارد؛ اما اگر مو های روشن، بلوند، قرمز و یا مایل به خاکستری دارید ممکن است تغییر زیادی را پس از انجام laser hair removal بدن متوجه نشوید.

به این دلیل که دستگاه لیزر موهای زائد بدن جذب موهای زائد تیره می شوند و بر روی موهای زائد روشن به اندازه موهای زائد تیره موفق عمل نمی کنند.

البته قبل از انجام لیزر موهای زائد بدن پزشک متخصص در طی یک جلسه مشاوره نوع پوست و نوع و ضخامت موهای زائد بدن شما را مورد بررسی قرار می دهد و در حد چند میلی متر از پوست شما را بر می دارد.

پزشک متخصص از پوست برداشته شده برای تنظیم طول موج پالس های دستگاه لیزر موهای زائد بدن بر اساس رنگ پوست، رنگ موهای زائد، ضخامت و محل قرار گیری موهای زائد استفاده می کند تا شما نتیجه بهتری از laser hair removal بدن داشته باشید.

در صورتی که لازم باشد و در صورتی که از پوست بریده شده اطلاعات کافی را برای تنظیم درست دستگاه لیزر موهای زائد بدن به دست نیاورد در طی همان جلسه ی مشاوره بر روی قسمتی از بازوی شما به طور آزمایشی laser hair removal بدن انجام می دهد.

مشاهده مطلب
سن مناسب لیزر موهای زائد

در طی laser hair removal بدن انجام شده مشخص شده است که معمولا افرادی که لیزر موهای زائد بدن را انجام می دهد 3 تا 7 جلسه بعد از انجام laser hair removal بدن ریزش مو دائمی دارد.

اگر می خواهید لیزر موهای زائد بدن را انجام دهید و از laser hair removal بدن نتیجه بهتری بگیرید لازم است تا دو نکته ی گفته شده در پایین را رعایت کنید.

 1. 6 هفته قبل از انجام laser hair removal بدن، از انجام اپیلاسیون و الکترولیز و روش های دیگر از بین بردن موهای زائد بدن خودداری کنید. به این دلیل که در طی این روش ها ریشه موهای بدن شما که لیزر روی آن ها تاثیر می گذارد از بین می رود.
 2. 6 هفته قبل و 6 هفته بعد از انجام لیزر در معرض آفتاب قرار نگیرید. قرار گرفتن در معرض آفتاب عوارض بعد از انجام laser hair removal بدن را بیشتر می کند.

 

آیا لیزر موهای زائد روشی امن است؟

laser hair removal بدن معمولاً بی خطر و امن است. با بررسی های انجام گرفته بر افرادی که لیزر موهای زائد بدن را انجام داده اند، مشخص شده است که این افراد پس از انجام laser hair removal بدن در دراز مدت، با خطرات بهداشتی مواجه نشده اند.

با این حال ممکن است افرادی پس از انجام لیزر موهای زائد بدن با برخی از عوارض جانبی laser hair removal بدن مواجه شوند.

معمولا پزشک متخصص برای جلوگیری از این مشکل، قبل از انجام laser hair removal بدن بر روی قسمتی به طور آزمایشی لیزر موهای زائد بدن را انجام می دهد و واکنش پوست را در برابر laser hair removal بدن بررسی می کند.

برای اینکه انجام لیزر موهای زائد بدن برایتان روشی امن و بی خطر باشد، لازم است در انتخاب کلینیک و پزشک متخصص دقت کنید. در رابطه با کلینیک باید دقت کنید که از دستگاه با کیفیت و مناسبی برای انجام laser hair removal بدن استفاده کنند.

 

آیا لیزر موهای زائد دردناک است؟

انجام لیزر موهای زائد بدن با توجه نوع و ضخامت پوست ممکن است با درد همراه باشد. البته میزان دردی که ممکن است در ناحیه ای از بدن ایجاد شود با ناحیه دیگر بدن متفاوت است.

برای مثال انجام laser hair removal بدن بر پا ها معمولا با دردی همراه نیست اما ممکن است بیشترین درد را در طول لیزر موهای زائد بدن زیر بغل تجربه کنید.

البته دردی که ممکن است در طول لیزر موهای زائد بدن ایجاد شود، قابل پیشگیری است. شما می تواند با انجام هر یک از موارد زیر از درد laser hair removal بدن جلوگیری کنید.

 1. 30 دقیقه قبل از انجام لیزر قرص آرام بخش مصرف کنید.
 2. از کرم بی حس کننده یک ساعت قبل از انجام لیزر استفاده کنید.
 3. مصرف آنتی هیستامین هم از دو روز قبل از انجام لیزر و صبحی که می خواهید لیزر انجام دهید، می تواند باعث کاهش درد شما شود.
مشاهده مطلب
آیا لیزر موهای زائد زیر بغل ضرر دارد؟

برای چند روز پس از انجام لیزر موهای زائد بدن، پوست آسیب دیده ممکن است قرمز و ملتهب شود که بسیاری از افراد این احساس را شبیه آفتاب سوختگی و بدون درد توصیف کرده اند.

البته در صورتی پزشک متخصصی را برای انجام لیزر موهای زائد بدن انتخاب کرده باشید با مشکل آسیب دیدگی پوست بعد از انجام laser hair removal بدن، مواجه نمی شوید.

 

عوارض و خطرات احتمالی ناشی از لیزر موهای زائد

بعد از انجام لیزر موهای زائد بدن ممکن است دچار برخی از عوارض جانبی آن شوید اما جای نگرانی نیست همه ی این عوارض ها موقتی و زود گذر هستند.

به این دلیل که لیزر موهای زائد بدن فولیکول های مو را که زیر پوست قرار دارند مورد هدف قرار می دهد ممکن است بدن در برابر آن واکنش هایی مانند

 1. قرمزی
 2. سوزش
 3. تورم
 4. پوسته پوسته شدن
 5. زخم شدن
 6. عفونت
 7. تغییر رنگ پوست

 

و غیره را نشان دهد. برخی از عوارض هم در صورتی که پزشک متخصصی را برای انجام لیزر موهای زائد بدن خود انتخاب نکرده باشید ممکن است رخ دهد؛ مانند سوختگی و ایجاد تاول که برخی از عوارض احتمالی آن است.

در صورتی که با هر یک از موارد گفته شده بعد از انجام لیزر موهای زائد بدن به مدت طولانی مواجه شدید حتما به پزشک متخصص خود مراجعه کنید.

برخی از مردم تصورات غلطی از عوارض لیزر موهای زائد بدن دارند و تصور می کنند laser hair removal بدن باعث نازایی می شود؛ اما با توجه به بررسی های انجام شده هیچ مدرکی مبنی بر اینکه لیزر باعث نازایی می شود وجود ندارد.

به این دلیل که لیزر موهای زائد بدن فقط به پوست نفوذ می کند و به اندام های دیگر نمی رسد و نمی تواند آسیبی به آن ها برساند.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو مارال” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از هزینه‌ لیزر موهای زائد   مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02144120537 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

لیزر موهای زائد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *