درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

ورزش بعد از تزریق بوتاکس

ورزش بعد از تزریق بوتاکس

این روز ها هر فردی در زندگی عادی خود به دنبال راهی برای شادابی پوست و جوان تر شدن چهره خود است. به مرور زمان هر فردی در زندگی شخصی خود می تواند شاهد پیری و نشانه های آن در صورت و اندام خود باشد، چین و چروک یکی از بزرگترین نشانه هایی است که پیری از خود به جای خواهد گذاشت و چهره فرد را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

 

ورزش بعد از تزریق بوتاکس

 

تزریق بوتاکس یکی از بهترین روش هایی است که با ضریب اطمینان بالایی در سال های گذشته استفاده می شود.

تزریق بوتاکس به عنوان یکی از قطعی ترین روش های رفع چین و چروک محسوب می شود که بیش از یک دهه استفاده می شود، ولی در واقع botox injection نیز مانند هر عمل زیبایی یا روند درمانی دیگری می تواند نشانه هایی از خود باقی بگذارد یا باعث ایجاد برخی محدودیت ها شود.

محدودیت هایی که پس از تزریق بوتاکس ایجاد می شود عمدتا موقتی بوده و تنها در دوران نقاهت پس از botox injection باقی خواهند ماند زیرا رعایت این موارد باعث خواهد شد تا نتایج به دست آمده ماندگاری بیشتری داشته و دوران نقاهت و بازیبای سریع تری را نیز طی کنید.

 

دوران نقاهت بعد از تزریق بوتاکس

 

دوران نقاهت بعد از تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس یکی از متداول ترین روش های رفع خطوط پا کلاغی، چین و چروک های صورت، خطوط اخم و استرس پیشانی، خطوط خنده و سایر چین و چروک های متداول صورت محسوب می شود.

معمولا در موارد مختلفی می توان برای رفع مشکل از botox injection استفاده کرد اما لازم است توجه داشته باشید که تزریق بوتاکس یک راه حل موقتی برای رفع مشکلات محسوب خواهد شد.

تزریق بوتاکس در واقع یک سم ضعیف شده است که به صورت موقتی عضلات و اعصاب آن را فلج خواهد کرد که باعث می شود هیچگونه سیگنال عصبی از طریق مغز دریافت نکنند و این عدم انقباض ها می تواند باعث رفع چین و چروک ها شود.

botox injection یک روش سرپایی محسوب می شود و در نتیجه شما بلافاصله پس از تزریق بوتاکس می توانید کلینیک را ترک کنید.

ممکن است در ساعات ابتدایی پس از تزریق بوتاکس کمی تورم و درد را مشاهده کنید اما این موضوع عادی بوده و جای هیچ نگرانی وجود نخواهد داشت در نتیجه بهتر است خونسردی خود را حفظ کرده و طبق دستورالعمل های مطرح شده توسط پزشک متخصص خود عمل کنید.

مشاهده مطلب
تزریق بوتاکس به بینی

روند کامل درمانی و رفع مشکل توسط تزریق بوتاکس معمولا بین 10 تا 14 روز طول خواهد کشید، این روند به این علت خواهد بود که سم بوتولونیم تزریق شده باید به خوبی عمل کرده و موجب قطع شدن ارتباط بین عصب ها و مغز گردد.

نتایجی که پس از تزریق بوتاکس حاصل خواهد شد معمولا بین 3 ماه تا 6 ماه ماندگاری خواهند داشت و فرد در طی این دوران هیچ چین و چروکی را در عضله ای که botox injection بر روی آن انجام شده حس نخواهد کرد.

اما اگر شما می خواهید تا نتایج به دست آمده نهایی و دائمی باشند و بدون هیچ مشکلی بتوانید این روند را طی کنید بهتر است سالانه بین 2 تا 3 بار تزریق بوتاکس انجام دهید.

 

عوارض و خطرات ناشی از تزریق بوتاکس

هر روش درمانی و زیبایی می تواند عوارض و خطراتی را به همراه داشته باشد و در نتیجه تزریق بوتاکس نیز از این حیث مستثنی نخواهد بود.

در نتیجه باید توجه داشته باشید که botox injection نیز می تواند عوارض احتمالی و خطراتی را به دنبال داشته باشد اما این موضوع به این معنی نخواهد بود که شما مجبور هستید تا تمامی نتایج و درد های ناشی از تزریق بوتاکس را تحمل کنید.

عوارض و خطراتی که از نتایج تزریق بوتاکس ناشی خواهند شد معمولا به ندرت اتفاق خواهند افتاد و در نتیجه شما باید روش هایی را پیدا کنید تا بتوانید در کوتاه ترین زمان ممکن از ایجاد و بروز تمامی این عوارض ها جلوگیری کنید.

مهم ترین و اصلی ترین موضوع و نکته ای که می تواند باعث اجتناب از عوارض احتمالی تزریق بوتاکس شود انتخاب یک پزشک متخصص و برند مناسب برای botox injection است.

یک پزشک متخصص می داند که دقیقا باید به چه میزان از بوتاکس استفاده کند و تزریق بوتاکس را در چه نقطه ای انجام دهد، در نتیجه اولین گام و مهم ترین آن ها برای جلوگیری از خطرات و عوارض botox injection انتخاب پزشک متخصص و مجرب خواهد بود.

همان طور که تاکید شد تزریق بوتاکس زیر نظر یک پزشک متخصص کاملا بی خط است اما بهتر است تا با عوارض احتمالی آن کمی آشنا شوید.

  1. درد، تورم و کبودی های موقتی در ناحیه تزریق بوتاکس
  2. سردرد و یا علائم و نشانه هایی مشابه با آنفلوانزا
  3. افتادگی پلک یا کشیدگی ابرو ها در اثر تزریق بوتاکس
  4. خشکی چشم و یا تغییر در خطوط عمیق صورت مانند خط لبخند و خطوط کنار ابرو
  5. ضعف و درد های عضلانی
  6. مشکلات بینایی
  7. مشکل در صحبت کردن یا بلع
  8. مشکلات تنفسی
  9. از دست دادن کنترل مثانه و بی اختیاری ادرار
مشاهده مطلب
شستشوی بعد از تزریق بوتاکس

 

آیا بعد از تزریق بوتاکس ورزش کردن ممکن است؟

یکی از مهمترین سوالاتی که پس از تزریق بوتاکس مطرح می شود و به عنوان متداول ترین سوالات دوران نقاهت محسوب می گردد سوالاتی در مورد ورزش کردن یا بازگشت به محیط کار در دوران نقاهت است.

با توجه به اینکه ورزش یکی از اجزای لاینفک زندگی بشری است در نتیجه این سوال به کرات پرسیده خواهد شد.

یکی از مهمترین موضوعاتی که در مورد دوران نقاهت botox injection وجود دارد این است که رعایت رژیم غذایی، ورزش های عادی و منظم می تواند علاوه بر بهبود بخشیدن وضعیت شما باعث شود تا احساس روحی و نشاط بیشتری داشته باشید.

اما در هفته های ابتدایی پس از تزریق بوتاکس به منظور جلوگیری از پخش شده سم بوتولونیم در نواحی مختلف صورت یا عضلات پیشنهاد می شود نکات زیر را در مورد ورزش کردن حداقل به مرد یک هفته رعایت کنید.

1- از انجام دادن هرگونه فعالیت اضافی مانند ورز و باشگاه در ساعات ابتدایی پس از تزریق بوتاکس پرهیز کنید.

معمولا پیشنهاد می شود که بهتر است تا 6 ساعت پس از botox injection تحت هیچ شرایطی ورزش و رقصیدن را امتحان نکنید.

2- اگر بلافاصله پس از تزریق بوتاکس ورزش کنید این کار می تواند موجب افزایش کبودی های بدن و صورت شما گردد.

این کبودی ها تا حد زیادی مشکلات جدی و عوارض احتمالی شما را در دوران نقاهت افزایش خواهد داد.

3- تمرین ها و ورزش روزانه خود را با دقت زیادی برنامه ریزی کنید، شما نمی خواهید تا نتایج به دست آمده از تزریق بوتاکس ناخوشایند باشد بلکه شما برای بهبود وضعیت ظاهری خود این روش درمانی را انتخاب کردید.

در نتیجه از انجام فعالیت های سنگین در هفته ابتدایی پس از botox injection که می تواند باعث از بین رفتن نتایج تزریق بوتاکس و یا ایجاد اختلال در آن ها شود پرهیز کنید.

4- سعی کنید برای پخش درست بوتاکس و سم بوتولونیم در عضله مربوطه از ورزش هایی مخصوص استفاده کنید، شما این کار را می توانید با استفاده از لبخند زدن، اخم کردن یا احساسات دیگری نشان دهید که بر روی عضلات صورت شما تاثیر خواهد گذاشت.

فراموش نکنید انجام بیش از حد این کار نیز مضر خواهد بود و نتایجی منفی باقی خواهد گذاشت.

در حالت کلی معمولا پیشنهاد می شود تا قبل از انجام تزریق بوتاکس حتما ورزش کنید تا عضلات آمادگی لازم را برای پخش درست سم بوتولونیم داشته باشند، البته از انجام این کار در ساعات آخر قبل از botox injection خودداری کنید زیرا با افزایش فشار خون شما موجب افزایش کبودی و تورم خواهد شد.

مشاهده مطلب
بهترین نقاط برای تزریق بوتاکس

عدم اصلی عدم موفقیت تزریق بوتاکس در گردش و فشار خون است، سعی کنید تا فشار خون و گردش خون خود را به درستی کنترل نمایید و از انجام اموری مانند فعالیت های سنگین و ورزش کردن در ساعات ابتدایی پس از botox injection که موجب افزایش سطح فشار خون شما خواهد شد پرهیز نمایید.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو مارال” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت تزریق بوتاکس خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02144120537 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

تزریق بوتاکس

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *