لیفت چشم با جراحی و بدون جراحی [چشم گربه ای و چشم روباهی]

لیفت و کشیدن چشم ها
2/5 - (1 امتیاز)

از نظر علم روانشناسی، چشم‌ها تأثیر بسیار زیادی بر روی روابط انسان‌ها می‌گذارند. علاوه بر جنبه زیبایی، شما با استفاده از چشم‌های خود می‌توانید ارتباط احساسی با طرف مقابل برقرار کنید. بنابراین چشم‌ها به عنوان یکی از حساس‌ترین و مهمترین عضو بدن شناخته شده‌اند و اگر کوچکترین نقصی در این قسمت وجود داشته باشد، باید در اولین فرصت نسبت به برطرف کردن آن اقدام کنید. لیفت چشم یکی از بهترین عمل‌های زیبایی است که به درمان افتادگی چشم‌های شما کمک می‌کند.

آیا شما هم جزء افرادی هستید که به دلیل افتادگی پلک، زیبایی و جوانی چهره خود را از دست داده‌اید و به دنبال راهکاری مطمئن برای برطرف کردن این عارضه هستید؟ آیا می‌دانید روش ‌های لیفت چشم تا چه اندازه متنوع بوده و تقریباً همه افراد کاندید مناسب برای انجام این عمل زیبایی هستند؟ در این مطلب با ما همراه باشید تا در مورد چگونگی انجام لیفت چشم و مدل‌هایی که می‌توانید با استفاده از این عمل زیبایی بر روی چشم‌های خود اجرا کنید، صحبت نماییم.

مشاهده این مطلب: گودی و سیاهی زیر چشم

لیفت چشم چیست؟

لیفت چشم یک عمل زیبایی ایمن است که کمک می‌کند شما بتوانید پوست اضافه در پشت پلک‌های خود را به طور کامل حذف کرده و چشم‌های زیبا‌تر و جوان‌تر داشته باشید. افتادگی پلک به دلیل ژنتیک و یا با افزایش سن اتفاق می‌افتد. البته لیفت چشم تنها برای درمان افتادگی پلک بالا کاربرد ندارد بلکه حتی شما می‌توانید چروک‌ها و پف زیر چشم را نیز با این روش اصلاح کنید چون تنوع زیادی در روش ‌های لیفت چشم وجود دارد و متخصص بعد از بررسی وضعیت چشم‌های شما، بهترین روش را انتخاب می‌کند. حتی در صورتی که نیاز باشد همزمان هر دو پلک بالا و پایین تحت عمل قرار گیرد، روش مناسب اتخاذ شده و لیفت چشم برای شما انجام خواهد گرفت.

روش های لیفت چشم

انواع روش‌ های لیفت چشم

با پیشرفت علم و تکنولوژی در دنیای امروز، خوشبختانه می‌توان هر نقصی که در چهره و در بدن وجود دارد را با استفاده از روش‌های مناسب درمان نمود. چشم‌ها نقطه حساس در صورت هستند بنابراین ما به شما حق می‌دهیم که جهت انجام لیفت چشم نگران باشید چون یک خطا می‌تواند آسیب جدی را به بافت چشمان شما وارد کند. البته اگر شما بتوانید یک متخصص حرفه‌ای را در این زمینه پیدا کنید اطینان می‌دهیم که بدون هیچ عارضه و خطری می‌توانید لیفت چشم را در شرایط کاملاً استاندارد انجام دهید. روش ‌های لیفت چشم عبارتند از:

  • لیفت چشم به روش جراحی

در گذشته این روش بیشتر مورد استفاده قرار می‌گرفت چون لیفت چشم بدون جراحی هنوز معرفی نشده بود و در نتیجه راهکاری بهتر از جراحی برای درمان افتادگی پلک وجود نداشت. در این روش تخصص برش‌های ریز را در پلک بالا و یا پلک پایین ایجاد کرده، پوست اضافه را حذف کند و سپس بخیه‌ها را اجرا خواهد کرد. بنابراین این مسأله بسیار مهم است که شما تحت نظر یک متخصص توانمند، لیفت چشم به روش جراحی را انجام دهید تا آسیبی به چشم وارد نشود و از طرف دیگر جای بخیه در محل زخم باقی نماند چون در این صورت چشما شما زیبایی خود را از دست خواهد داد.

مطالب بیشتر: لیفت شقیقه و پیشانی

  • لیفت چشم بدون جراحی

خوشبختانه با این روش تمامی افراد می‌توانند مشکل افتادگی پلک، پف زیر چشم و چروک‌های زیر چشم خود را درمان نمایند. رایج‌ترین روش لیفت چشم بدون جراحی،لیفت چشم با نخ است. در این روش از نخ‌های قابل جذب و سازگار با بدن استفاده می‌شود که در زیر پوست چشم قرار می‌گیرند. برای این منظور باید برش‌های بسیار سطحی در ناحیه هدف ایجاد شده و نخ‌ها در آن قسمت قرار گیرند. توجه داشته باشید که برش‌ها به هیچ عنوان نیاز به بخیه زدن ندارند. در نهایت متخصص نخ را به سمت شقیقه‌ها می‌کشد تا چشم‌ها باز شده و عمل لیفت پلک بالا و لیفت پلک پایین انجام گیرد. مدت زمان ماندگاری این روش بین یک تا دو سال متفاوت خواهد بود. این مسأله به میزان مهارت متخصص در قرار دادن نخ‌ لیفت و میزان مراقبت از پوست چشم بستگی دارد.

مطالب بیشتر: لیفت گونه

لیفت چشم گربه ای

لیفت چشم گربه ‌ای

بعضی از افراد که برای لیفت چشم اقدام می‌کنند، دوست دارند حتی مدل چشم‌های خود را نیز تغییر دهند. لیفت چشم گربه‌ای در بین دختران و بانوان جوان با استقبال بسیار زیادی مواجه شده است. اگر شما دوست دارید مدل چشم‌های خود را به حالت گربه‌ای تغییر دهید، روش‌های زیادی برای شما وجود دارد. برای مثال لیفت چشم با نخ می‌تواند شما را به مدل چشم گربه برساند. البته تزریق ژل و تزریق بوتاکس نیز از دیگر روش‌هایی هستند که به تغییر مدل چشم‌های شما در زمان لیفت کمک کرده و متخصص با تعیین دقیق محل تزریق ژل یا بوتاکس به چشم‌ها، می‌تواند مدل نهایی چشم شما را رقم بزند.

مطالب بیشتر: لیفت ابرو

لیفت مدل چشم روباهی

لیفت چشم روباهی

یکی دیگر از مدل‌های چشم که اغلب خانم‌ها به آن علاقه‌مند هستند، چشم روباهی است. کسانی که تصمیم می‌گیرند لیفت چشم را انجام دهد ممکن است از متخصص خود بخواهند در حین درمان افتادگی پلک، مدل چشم را نیز به حالت روباهی تغییر دهد. البته پیشنهاد ما بر این است که قبل از هر چیزی از متخصص بخواهید در جلسه مشاوره، با استفاده از برنامه‌های کامپیوتری همانند فتوشاپ چشم‌های شما را به حالت روباهی تغییر دهد. در این صورت شما می‌توانید نتیجه عمل را زودتر مشاهده کرده و اگر متوجه شدید که چشم روباهی به چهره شما نمی‌آید به از انجام این کار منصرف شوید. خوشبختانه با روش‌های بدون جراحی همانند لیفت چشم با نخ نیز می‌توان مدل چشم روباهی را اجرا کرد.

عوارض لیفت چشم

مسلماً یک موضوع نگران‌کننده برای متقاضیان لیفت چشم، بحث خطراتی است که ممکن است برای پوست و حتی برای بافت چشم اتفاق بیفتد. اگر شما یک جراح حاذق را برای انجام این عمل زیبایی انتخاب کرده باشید مطمئن خواهید بود که هیچ خطری چشمان شما را تهدید نمی‌کند چون روش‌های لیفت چشم بسیار ایمن بوده و کمترین عارضه را به همراه دارد. برای مثال التهاب، کبودی و ورم از جمله عارضه‌های طبیعی هستند که نهایتاً یک هفته دوام دارند. کسانی که جراحی را انجام می‌دهند اگر نکات بهداشتی بعد از عمل را رعایت نکرده و یا اگر متخصص از تجهیزات استریل شده استفاده نکند، ممکن است عفونت در محل زخم اتفاق بیفتد. برخی از افراد که می‌خواهند لیفت چشم با جراحی را انجام دهند از بابت تشکیل اسکار نگران هستند. به طور کلی می‌توان گفت که ظرأفت متخصص در بخیه زدن برش‌های ایجاد شده، تعیین‌کننده تشکیل اسکار خواهد بود. به همین دلیل است که توصیه می‌کنیم اگر قرار است جراحی لیفت چشم را انجام دهید حتماً به سراغ متخصصی باتجربه بروید.

مشاهده این مطلب: پلاسما جت پلک

ماندگاری لیفت چشم

اگر این تصور برای شما وجود دارد که نتیجه لیفت چشم برای همیشه باقی خواهد ماند، باید بگوییم که ما نمی‌توانیم از روند پیر شدن پوست جلوگیری کنیم بلکه تنها با عمل‌های زیبایی می‌توانیم سرعت پیری را به تأخیر بیندازیم. بنابراین نتیجه لیفت چشم به هیچ عنوان اثر ماندگار و دائمی ندارد ولی شما با انتخاب یک متخصص حرفه‌ای برای انجام این عمل به بهترین شکل ممکن و از طرف دیگر مراقبت از پوست چشم می‌توانید ماندگاری لیفت چشم را طولانی‌تر کنید. جراح در جلسه مشاوره برای شما توضیح می‌دهد که حداکثر ماندگاری روش انتخابی چقدر بوده و برای ترمیم لیفت چشم چه زمانی باید مراجعه کنید.

مطالب بیشتر: تزریق پلاسما برای صورت

هزینه لیفت چشم

یکی که از موضوعات بسیار مهمی که باید پیرامون آن صحبت کنیم، بحث مبلغی است که برای لیفت چشم در نظر گرفته می‌شود. عمده قیمت براساس روش انتخابی تعیین خواهد شد که در این میان متخصص جزئیات کار را در جلسه مشاوره برای شما توضیح می‌دهد. بخشی از هزینه‌ها به هزینه‌های کلینیک و دستمزد متخصص تعلق می‌گیرد. اگر متخصص انجا لیفت چشم را یک عمل درمانی تلقی کند، شرکت بیمه نیز قسمتی از هزینه‌ها را متقبل شده و در نتیجه قیمت نهایی برای شما کمتر تمام خواهد شد.

مقاله قبلی
4 روش پرطرفدار لیفت صورت در ایران (+ نمونه کار واقعی)
مقاله بعدی
پلاسما جت پلک؛ لیفت پلک چشم با روش غیر جراحی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

مطالب پربازدید