درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
5 (1 رای)

ورم چشم بعد از تزریق بوتاکس

ورم چشم بعد از تزریق بوتاکس

احتمال این وجود دارد که پس از انجام عمل های زیبایی و جراحی های پلاستیک مانند تزریق بوتاکس که طرفداران زیادی هم دارند، برخی عوارض جانبی مانند ورم چشم، کبودی، سرخی پوست و دیگر موارد رخ دهند که باعث نگرانی و ترس افراد بیمار می شود، آگاهی داشتن از این عوارض و نحوه بهبود آن ها موجب رفع نگرانی های شما در این زمینه خواهد شد.

 

ورم چشم بعد از تزریق بوتاکس

 

عوارض غیر آلرژیک ناشی از تزریق بوتاکس در صورت

انجام عمل زیبایی تزریق بوتاکس ممکن است عوارض جانبی ای را به دنبال داشته باشد، برخی از این عوارض ناشی از عمل زیبایی botox injection تحت شرایط خاص بیمار رخ می دهد.

این عوارض آلرژیک بوده و بسته به شخص تفاوت دارد که در این زمینه فرد بیمار باید اطلاع رسانی های لازم را به پزشک انجام دهد تا از بروز آن ها جلوگیری شود.

اما برخی دیگر از عوارض ناشی از تزریق بوتاکس ممکن است برای همه افرادی که برای انجام این عمل زیبایی اقدام می کنند پیش آید، این گونه عارضه ها آلرژیک نیستند یعنی ربطی به حساسیت فرد بیمار به مواد بوتاکس و تزریق آن ندارد.

 

عوارض غیر آلرژیک ناشی از تزریق بوتاکس در صورت

 

احتمال رخ دادن این نوع عوارض غیر آلرژیک به مراقبت های قبل و بعد botox injection ، نحوه انجام تزریق بوتاکس، رعایت نکردن پرهیز ها و نکات و غیره بستگی دارد.

بروز عفونت، کبودی، تورم و سرخی پوست در محل تزریق بوتاکس و تجربه حالت تهوع، سردرد، بی حسی های گاه به گاه و بروز علائمی شبیه به علائم بیماری آنفولانزا پس از انجام عمل زیبایی botox injection جزء عوارض غیر آلرژیکی هستند که ممکن است به دلایل مختلف برای بیمار رخ دهد.

همچنین در صورت انجام تزریق بوتاکس در نواحی اطراف چشم عوارض جانبی مانند افتادگی ابرو یا پلک بالا ممکن است رخ دهد.

برای پیشگیری از بروز این نوع عوارض لازم است تا پزشک خود را با دقت انتخاب کنید، چرا که یک پزشک متخصص خوب در زمینه تزریق بوتاکس به خوبی از این موارد و راه های جلوگیری از آن آگاه بوده و دستورالعمل های لازم را به شما خواهد داد.

پس وظیفه شما است تا با رعایت نکات و پیروی از دستورالعمل های پزشک خود تا حد امکان این عوارض را کاهش دهید.

 

افتادگی چشم و راهکار آن پس از تزریق بوتاکس

سم موجود در ترکیب بوتاکس خاصیت فلج کنندگی دارد، از طریق همین راه است که که پس از تزریق بوتاکس پیوند های عصبی ضعیف شده، باعث شل شدن ماهیچه ها و عضلات اطراف می شوند و از انقباض آن ها جلوگیری می کنند، انجام این کار به مرور زمان باعث رفع چین و چروک موجود در اطراف پوست چشم خواهد شد.

مشاهده مطلب
تزریق بوتاکس برای از بین بردن چین و چروک صورت چگونه است

 

افتادگی چشم و راهکار آن پس از تزریق بوتاکس

 

سهل انگاری در عمل زیبایی botox injection یا انجام آن تحت شرایط نامناسب ممکن است باعث افتادگی چشم شود، گاهی اوقات هنگام تزریق بوتاکس به مناطق اطراف چشم و ابرو ها ماده بوتاکس تزریق شده ممکن است به نواحی اطراف آن نیز برسد.

در این مواقع ممکن است هنگام تزریق ماده اضافی به پلک بالا و اطراف آن نیز اثر گذاشته و باعث افتادگی چشم یا پلک بیمار شود.

افتادگی چشم یک عارضه کوتاه مدت است که در صورت وقوع در عرض چند هفته از بین می رود، اما می توان با استفاده از راهکار هایی به بهبود افتادگی چشم ناشی از botox injection کمک کرد.

استفاده از یک قطره چشم مانند آیوپیدین (Iopidine) یکی از این راه حل ها است که تاثیر خوبی در درمان افتادگی پلک دارد.

راه حل دیگر که بیشتر در افتادگی ابرو ها تاثیر دارد استفاده از بوتاکس بیشتر است، با تزریق بوتاکس اضافی می توان افتادگی ناشی از عمل زیبایی botox injection را تا حد قابل قبولی کاهش داد.

باید توجه شود که استفاده از این روش به دست یک پزشک ماهر انجام گیرد زیرا بوتاکس اضافی باید به اندازه مناسب و به درستی به محل مورد نظر تزریق شود.

 

آیا تزریق بوتاکس باعث ورم چشم خواهد شد؟

ورم چشم و نواحی اطراف آن یکی از رایج ترین عوارض جانبی ناشی از انجام عمل زیبایی تزریق بوتاکس است، در بروز این عارضه عوامل مختلفی می توانند دخیل باشند، می توان با کسب آگاهی از آن ها و انجام برخی کار ها در زمینه تا جای ممکن از بروز این عوارض جلوگیری کرده و یا اثرات آن را کاهش داد.

 

آیا تزریق بوتاکس باعث ورم چشم خواهد شد

 

به عنوان مثال کیفیت و برند مواد بوتاکس استفاده شده در عمل تزریق بوتاکس بسیار مهم است، به همین دلیل به افرادی که قصد انجام این عمل زیبایی را دارند توصیه می شود پیش از اقدام به botox injection با پزشک خود درباره انتخاب یک برند معتبر برای انجام عمل زیبایی تزریق بوتاکس صحبت کنید.

یکی دیگر از عواملی که باعث بروز ورم پس از انجام عمل زیبایی تزریق بوتاکس می شود مهارت و تجربه پزشک متخصص است، یک پزشک متخصص می تواند با تزریق مناسب و به اندازه بوتاکس به نواحی اطراف چشم از تورم چشم جلوگیری کند.

در صورتی که اگر پزشک معالج در انجام عمل botox injection بیش از مقدار مورد نیاز تزریق بوتاکس انجام دهد یا عمق تزریق را رعایت نکند احتمال بروز این عارضه بالا می رود.

مشاهده مطلب
تزریق بوتاکس برای نواحی چشم چه کاربردی دارد

با رعایت موارد بالا و عمل به دستورالعمل های پزشک متخصص خود احتمال تورم چشم و اطراف آن تا حد امکان کاهش خواهد یافت، اما اگر همچنان با ورم چشم مواجه شدید جای هیچ نگرانی نیست زیرا پس از گذشت 1 تا 2 هفته بهبود یافته و رفع خواهند شد.

در صورتی که ورم چشم ها بیش از زمان گفته شده به طول انجامد توصیه می شود که به پزشک خود مراجعه نمایید.

 

کاهش ورم چشم ناشی از تزریق بوتاکس

 

کاهش ورم چشم ناشی از تزریق بوتاکس

در صورت بروز عوارض جانبی ناشی از انجام عمل زیبایی تزریق بوتاکس راه حل ها و نکاتی وجود دارند، با عمل به این راه حل ها و نکات می توان تا حد امکان عوارض جانبی ناشی از botox injection مانند ورم چشم را کاهش داد و یا از رخ دادن آن پیشگیری کرد، به شما توصیه می شود تا این نکات تاثیر گذار را با دقت مطالعه نمایید:

  1. بوتاکس چند ساعت طول می کشد تا قوام گرفته و در محل تزریق مستقر شود، به منظور این تکمیل این فرآیند توصیه می شود به مدت حداقل 4 ساعت بعد از انجام عمل زیبایی تزریق بوتاکس از خوابیدن و دراز کشیدن اجتناب کنید تا بوتاکس تزریق شده جا به جا نشود.
  2. قرار گرفتن مناطق تزریق بوتاکس از جمله چشم ها در معرض گرما احتمال به وجود آمدن تورم و تشدید آن را افزایش می دهد، توصیه می شود 1 تا 2 روز پس از انجام عمل botox injection از گرما دادن به چشم ها و حمام با آب گرم خودداری کنید.
  3. بهتر است پس از انجام تزریق بوتاکس از قرار گرفتن در زیر نور آفتاب و اشعه های فرابنفش (UV) تا حد امکان اجتناب کنید.
  4. به بیماران توصیه می شود تا پس از botox injection به مدت 1 الی 2 از انجام فعالیت های بدنی و ورزش های شدید اجتناب نمایند، انجام فعالیت های بدنی شدید می تواند منجر به کبودی و تورم شده و در برخی موارد بوتاکس تزریق شده را جا به جا کند که باعث فلج شدن موقتی ماهیچه های اطراف چشم و ناحیه تزریقی می شود.
  5. از خم شدن تا حداقل 4 ساعت بعد از تزریق بوتاکس اجتناب نمایید، همچنین خم شدن های مکرر چند روز پس از عمل botox injection ممکن است باعث جا به جا شدن بوتاکس تزریقی شود.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو مارال” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت تزریق بوتاکس خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02144120537 تماس بگیرید.

مشاهده مطلب
تزریق بوتاکس گردن برای چه افرادی نامناسب است

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
5 (1 رای)

تزریق بوتاکس

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *