درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

کاشت ابرو به روش FUE و مزایای آن

کاشت ابرو به روش FUE و مزایای آن

ابرو ها یکی از اعضای حساس و کلیدی صورت محسوب می شود که علاوه بر شکل دهی و ایجاد یک چهار چوب برای صورت می تواند از ورود گرد و غبار به چشم ها نیز جلوگیری کند.

ابرو ها می تواند به دلایل مختلفی از بین رفته یا نازک شوند. در چنین مواقعی بهترین راه حل این مشکل کاشت ابرو است. Eyebrow Transplant به روش های مختلفی مانند FUE و FUT انجام می شود که هر کدام دارای شرایط خاصی است اما در انتها روشی ثابت برای کاشت ابرو وجود دارد.

 

کاشت ابرو به روش FUE

 

کاشت ابرو به روش اف یو ایی دقیقا همانند کاشت مو به همین روش است. در واقع روش های استفاده شده برای کاشت مو و کاشت ابرو و یا به طور کلی کاشت تار ها و رشته های مو در هر ناحیه ای از بدن معطوف به روش استخراج فولیکول های مو از بانک مو هستند.

بانک مو یا سایت اهدا کننده محلی است که فولیکول هایی برای Eyebrow Transplant از آن جا استخراج می شوند. نوع استخراج و برداشت فولیکول های مو می تواند متفاوت باشد. معمولا برای کاشت ابرو به روش FUE از موهای پشت سر و گردن استفاده می شود.

پس از رشد نهایی تارهای مو کاشته شده در ناحیه ابرو و انجام کاشت ابرو باید اصلاح شود تا طول موی ابرو حفظ گردد.

هدف از این کار داشتن یک چهره عادی، طول ابروی مناسب و ضخیم شدن و حفظ خطوط طبیعی ابرو خواهد بود. در عمل زیبایی Eyebrow Transplant به روش FUE باید دقت زیادی انجام داد زیرا زاویه ی قرار گیری فولیکول ها بسیار اهمیت دارد.

در هر واحد فولیکول بین 1 تا 4 رشته مو قرار دارد که برای رشد نهایی در کاشت ابرو بین 4 ماه زمان نیاز دارد.

 

 

طبیعی تر بودن نتایج کاشت ابرو با روش FUE

اگر کمی دقت کنید به راحتی متوجه خواهید شد که تار های مو در ابرو  و پشت گردن دارای زاویه های متفاوتی هستند. دقیقا موضوعی که در زیبایی نقش بسیار مهمی خواهد داشت. در نتیجه روش به کار گرفته شده در کاشت ابرو می تواند در نتایج و زیبایی حاصل از عمل تاثیر گذار باشد.

موهای پشت گردن با زاویه ای حدودا 45 درجه رشد می کنند در صورتی که در ابرو ها این زاویه تا حدود 20 درجه نیز کاهش پیدا خواهد کرد.

مشاهده مطلب
کاشت ابرو بدون جراحی به چه صورت می باشد؟

برای طبیعی تر بودن نتایج حاصل از عمل زیبایی کاشت ابرو باید در حین استخراج فولیکول های مورد نیاز برای کاشت از سایت اهدا کننده به روش FUE دقت فراوانی به عمل آید.

همچنین در زمان Eyebrow Transplant متخصص باید توجه داشته باشد که ابرو ها مانند یک منحنی بوده و به سمت دیگری منتقل خواهند شد. همین موضوع باعث خواهد شد تا اگر متخصص زیبایی در زمان کاشت ابرو و بازکردن کانال های کاشت فولیکول دقت لازم را به عمل نیاورد، نتایج به دست آمده به شدت مصنوعی خواهند بود.

اما اگر در کاشت مو متخصص با دقت زاویه و عمق مناسب را انتخاب نماید ابرو های کاشته شده هیچگاه قابل تشخیص ابروهای طبیعی نخواهد بود.

عمل زیبایی کاشت ابرو به روش اف یو ایی با توجه به ظرافت و زیبایی حاصل شده بین 3 تا 5 ساعت زمان نیاز دارد که با توجه به سرپایی بودن عمل و استفاده از روش FUE هیچ خون ریزی و زخمی وجود نداشته و بیمار در همان روز مرخص خواهد شد.

 

 

پیوند و کاشت ابرو به روش FUE چگونه انجام می شود؟

در اولین و مهم ترین مرحله از کاشت ابرو به روش FUE از منطقه اهدا کننده یا همان بانک مو واحد های فولیکولی کوچکی استخراج خواهد شد.

این واحد های فولیکول که عامل رشد تار های مو هستند می تواند در روش FUE با تراکم خاصی استخراج خواهد شد و مانند روش های سنتی یک نوار فولیکولی استخراج نخواهد شد. همین موضوع باعث می گردد تا اسکار های پس از عمل زیبایی کاشت ابرو در سایت اهدا کننده به حداقل برسد.

در ادامه فولیکول های استخراج شده به صورت جداگانه تحت روش FUE در زیر میکروسکوپ های مخصوصی تا 15 برابر بزرگنمایی شده و با دقت پردازش خواهند شد تا بعد از عملیات کاشت ابرو به روش FUE نتایج کاملا باب میل بیمار باشد و بتوان شاهد رشد منظم فولیکول ها و ابرو بود.

فولیکول های استخراج شده و آماده برای Eyebrow Transplant توسط یک ایمپلنتر نازک در عمق و زاویه ای مناسب توسط پزشک متخصص زیبایی کاشته خواهد شد، عمق و جهت کاشت ابرو در تمامی روش های استفاده شده به خصوص FUE بسیار حائز اهمیت بوده و می تواند در رشد نهایی ابرو ها تاثیر بسیار زیادی داشته باشد.

کاشت ابرو به روش FUE تحت بی حسی موضعی انجام می شود در نتیجه عمل به صورت سرپایی انجام شده می توانید پس از آن به زندگی عادی خود بازگردید. با توجه به شکل و اندازه درخواست شده توسط بیمار برای Eyebrow Transplant می توان بین 250 تا 400 فولیکول استفاده کرد.

مشاهده مطلب
ماندگاری کاشت ابرو

معمولا پزشکان توصیه می کنند تا پس از یک سال بعد از مشاهده نتایج نهایی کاشت ابرو این روش مجددا تکرار شود تا تراکم و چگالی ابرو به صورتی باشد که هیچ تفاوتی از لحاظ طبیعی بودن نداشته و ظاهر زیباتری را برای فرد به ارمغان آورد.

 

 

کاشت ابرو به روش FUE مناسب چه افرادی است؟

معمولا انتخاب روش به کار گرفته شده برای کاشت ابرو بر عهده پزشک متخصص زیبایی خواهد بود و با توجه به شرایط بیمار انتخاب های درست را انجام خواهد داد.

در کاشت ابروی به روش FUE و یا هر روش دیگری، تارهای موی پیوند زده شده پس از 3 تا 4 ماه مجددا رشد خود را آغاز خواهند کرد و پس از 10 ماه می توان شاهد نتایج نهایی و دائمی Eyebrow Transplant بود.

همان طور که گفته شد کاشت ابروی به روش FUE نتایجی کاملا دائمی داشته و برای طبیعی تر شدن نتایج می توان از تکرار مجدد کاشت ابرو در سال دوم استفاده کرد.

برای انتخاب یک روش مناسب برای Eyebrow Transplant پیشنهاد می کنیم تا با یک متخصص زیبایی ماهر و باتجربه صحبت کنید تا با در نظر گرفتن تمامی شرایط و حالات شما انتخاب درستی برای انجام کاشت ابرو داشته باشد.

تمامی کسانی که در ناحیه پشت گردن و سر خود تارهای مویی مناسب برای استخراج دارند و همچنین از کم پشت بودن ابروی خود رنج می برند می توانند از کاشت ابروی طبیعی به روش FUE استفاده کنند.

ابرو ها می تواند به دلیل مشکلاتی مانند ضربه، سرطان، خالکوبی، تتو و غیره از بین رفته و موجب برهم زدن زیبایی صورت شود.

 

 

دوران نقاهت کاشت ابرو به روش FUE

با توجه به روش استفاده شده در زمان استخراج فولیکول ها از سایت اهدا کننده یعنی پشت گردن هیچ اسکار و زخمی بر جا نخواهد ماند و فرد دچار خون ریزی نمی شود.

در عمل زیبایی Eyebrow Transplant در حدود 3 ماه پس از کاشت موهای اولیه ریزش کرده و ابروی جدیدی روییده خواهد شد. این موضوع نمایانگر این نکته است که فولیکول های جدید رشد و تغذیه را آغاز کرده و به فعالیت دائمی خود ادامه خواهند داد.

برای رسیدن به دوره رشد کامل ابروی عادی و سالم حدود 1 سال زمان نیاز است، در ابتدای این دوره درمانی و نقاهت روند رشد مو کمی آهسته بوده و رفته رفته افزایش خواهد یافت.

ممکن است رشد پس از کاشت ابرو در ماه های آخر کمی سریع بوده و حجم ابرو فرد را آزار دهد اما این مشکل با رسیدگی رفع شده و  می تواند به کوتاه کردن آن ها ظاهری زیبا را رقم زد.

مشاهده مطلب
میکروپیگمنتیشن ابرو چیست

پس از کاشت ابرو به روش FUE نیازی به کاشت مجدد نیست و تنها می توان این روش را تکمیل کرد زیرا پیوند ابرو یک راه حل دائمی برای ریزش ابرو خواهد بود.

کلینیک پوست و مو مارال یکی از مجهزترین کلینیک های زیبایی واقع در غرب تهران می باشد.

 

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

کاشت ابرو

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *