کاشت ابرو با خواب کاملا طبیعی و رویش مادام العمر

شاید شما یکی از افرادی هستید که می‌خواهید برای جایگزینی موی از دست رفته در ابرو، سراغ کاشت ابرو بروید. ریزش ابرو از جمله عارضه‌هایی است که قطعاً زیبایی چهره را به شدت تحت تأثیر قرار می‌دهد اما با پیوند ابرو قابل درمان خواهد بود. خانم‌هایی که زیاد از مواد آرایشی ابرو استفاده می‌کنند به خصوص اگر این مواد اصل نباشند، خیلی زود دچار ریزش ابرو می‌شوند. در این مقاله سعی داریم تمامی اطلاعات لازم در مورد کاشت طبیعی ابرو را در اختیار شما قرار دهیم تا بهتر بتوانید تصمیم‌گیری نمایید.

کاشت ابرو در سال 2021
کاشت ابرو در سال 2021

کاشت ابرو در سال ۱۴۰۱ (2023)

کاشت طبیعی ابرو نیز فرآیندی شبیه به کاشت مو است. در واقع فولیکول‌های سالم باید به قسمتی از ابرو که دچار ریزش شده است، انتقال یافته و پیوند انجام گیرد. اما اکنون این سوال پیش می‌آید که فولیکول مو از کجا تامین می‌گردد؟ اگر متخصص بخواهد از مو‌های موجود در ابرو برای استخراج فولیکول استفاده کند، قطعاً همان قسمت که مشکلی ندارد نیز تخلیه خواهد شد. لذا کاشت ابرو با استفاده از فولیکول موی پشت گوش و یا در درجه دوم، موی پشت سر انجام خواهد شد.

قبل و بعد از کاشت ابرو طبیعی

                 کاشت ابرو

مراحل کاشت ابرو

 1. انتخاب بانک موی مناسب
 2. بررسی تراکم موی مورد نیاز برای کاشت ابرو
 3. انتخاب روش کاشت مناسب
 4. انتقال فولیکول به محل پیوند

انواع روش‌ها

 1.  روش FIT
 2. روش FUT
 3. روش Sut
 4. روش DHI
 5. روش ترکیبی
 6. روش میکرگرافت

ورم چشم بعد از کاشت

ورم چشم به دلیل دستکاری بافت دور چشم رخ می‌دهد و بعد از چند روز برطرف خواهد شد.

اهمیت مصرف زینک پلاس

 1. تقویت بنیه فولیکول
 2. افزایش جذب ویتامین و مواد معدنی
 3. افزایش سرعت التیام زخم‌ها
 4. افزایش سرعت رشد مو

نتیجه کاشت ابرو

در سه ماه اول شوک ریزشی رخ داده و کل موها می‌ریزد ولی بعد از آن و طی 6 ماه، 70 درصد موها رشد خواهند کرد. به طور کلی بعد از 9 ماه نتیجه نهایی پیوند ابرو رویت می‌گردد.
مراحل کاشت ابرو طبیعی
بررسی مراحل کاشت ابرو طبیعی

مراحل کاشت ابرو طبیعی

در ادامه تمامی مراحل کاشت ابرو از ابتدا تا انتها را برای شا عزیزان بیان کرده‌ایم:

مرحله اول : طراحی ابرو

در اولین قدم شما باید با پزشک خود صحبت کنید و به او بگویید چه مدل ابرویی را دوست دارید. در زمان کاشت به همان شیوه که دوست دارید، طراحی ابرو انجام گرفته و کاشت فولیکول‌ها در محدوده مشخص شده صورت می‌گیرد.

نمونه کار پیوند ابرو

مرحله دوم : برداشت گرافت

مو به صورت دسته‌های تک شاخه‌ای، دوشاخه، سه شاخه و چهار شاخه رشد می‌کند که به هر شاخه، گرافت گفته می‌شود. اکنون متخصص برای ایمپلنت ابرو، به سراغ برداشت گرافت از بانک مو خواهد رفت.

مرحله سوم : کاشت فولیکول

سپس فولیکول مو در قسمتی از ابرو که ریزش داشته است، کاشته می‌شود. این مرحله به دقت بالایی نیاز دارد تا هم فولیکول در عمق مناسب قرار گرفته و هم زاویه کاشت متناسب با طرح اولیه باشد.

 روش های کاشت ابرو
روش های کاشت ابروی طبیعی

بررسی روش های کاشت ابروی طبیعی

کاشت ابرو به روش SUT

در پیوند طبیعی ابرو باید طراحی زیبا و متناسب با چهره برای ابرو در نظر گرفته شود تا نهایتا نتیجه کار بسیار زیبا و مورد پسند واقع شود. در کاشت ابرو روش SUT، بدون نیاز به جراحی، درد، خونریزی و به صورت مستقیم فولیکول مو در محل بدون مو قرار می‌گیرد. با این روش، زاویه‌سازی طبیعی ابرو به خوبی انجام می‌گیرد.

کاشت ابرو به روش FUT

این یک روش قدیمی است که در آن پزشک از قسمت بانک مو، یک لایه پوست نازک را برداشته و سپس از طریق میکروسکوپ، پیوند‌ها از روی نوار مو برداشته می‌شوند و کاشت انجام می‌گیرد.

کاشت ابرو به روش FIT

این روش در واقع قدیمی‌ترین روش پیوند ابرو است که از آن بیشتر برای افزایش تراکم ابرو‌ها استفاده می‌شود. همچنین در این روش احتمال آسیب به فولیکول مو نخواهد بود.

کاشت ابرو به روش DHI

کاشت ابرو به روش DHI

در روش دی اچ آی، فولیکول مو به کمک DHI Implanter برداشته شده و مستقیما در جایگاهی که مو وجود ندارد، کاشته می‌شود. در نتیجه عوارض ناشی از جراحی را نخواهد داشت. از سویی دیگر درصد موفقیت آن بیشتر خواهد شد.

کاشت ابرو به روش MICROGRAPHT

در روش میکروگرافت نیز بدون جراحی و از طریق تجهیزات اتوماتیک برای انتقال فولیکول مو از بانک مو به ابرو استفاده خواهد شد.

کاشت ابرو به روش ترکیبی

روش ترکیبی در اصل ترکیب روش اف یو تی و اف آی تی است. در ابتدا متخصص با کمک روش اف یو تی، کاشت را انجام می‌دهد سپس برای پرپشت شدن و افزایش تراکم ابرو‌ها، از روش اف آی تی استفاده می‌گردد.

مراقبت های کاشت ابروی طبیعی
مراقبت های قبل و بعد از کاشت ابروی طبیعی

مراقبت های قبل از کاشت ابروی طبیعی

عزیزان توجه داشته باشید قبل از کاشت ابرو باید چند نکته را رعایت کنید:

 1. حتماً آزمایش خون بدهید تا وضعیت سلامت بدن تعیین شود.
 2. حداقل دو هفته قبل از کاشت ابرو خوردن دارو‌های رقیق‌کننده خون، قرص ویتامین E، دارو‌های منعقد‌کننده خون و … ممنوع است.
 3. از خوردن مشروبات الکلی و مصرف دخانیات، دو هفته قبل از عمل خودداری کنید.
 4. حتماً در صورتی که به بیماری خاصی مبتلا بوده و یا داروی خاصی مصرف می‌کنید، به متخصص اطلاع دهید.
 5. روز قبل از عمل از خوردن غذا‌های سنگین و مایعات زیاد پرهیز کنید.

مراقبت های بعد از کاشت طبیعی ابرو

 1. تا مدتی بعد از عمل نباید از مشروبات الکلی و دخانیات استفاده نمایید.
 2. به هیچ عنوان نباید به ابرو فشار آورده و یا آن را بخارانید.
 3. از آرایش ابرو و یا حتی تماس مواد آرایشی با ابرو خودداری کنید.
 4. مصرف آب و مایعات به میزان زیاد به بهبود سریع‌تر پوست بعد از عمل و رشد بهتر فولیکول مو کمک می‌کند.
 5. اکیدا توصیه می‌کنیم در چند روز اول، آب به ابرو‌ها نرسد.
 6. اگر می‌خواهید التهاب ابرو رفع شود، نباید کمپرس یخ را روی ابرو قرار دهید بلکه باید در محیط اطراف آن قرار گیرد.
 7. تا دو روز صورت خود را نشویید و سپس تا زمانی که متخصص توصیه کرده است از آب ولرم و شوینده تجویز شده استفاده کنید.
 8. سشوار زدن به مو نیز تا مدتی ممنوع است چون باد گرم به ابروها نیز برخورد خواهد کرد.
 9. حفظ زاویه 45 درجه سر با بدن در زمان خواب در هفته اول، برای جلوگیری از افزایش ورم پوستی الزامی است.
نتیجه کاشت ابرو بعد از ۳ و ۶ ماه
بررسی نتیجه کاشت ابرو بعد از ۳ و ۶ ماه

نتیجه کاشت ابرو بعد از ۳ و ۶ ماه

در صورتی که کاشت طبیعی ابرو به خوبی و با متد مناسب برای شما انجام شود، بین ۶ ماه تا یکسال، نتیجه مطلوب را شاهد خواهید بود. ابرو‌های کاشته شده همانند ابرو‌های طبیعی رشد می‌کنند. در منطقه‌ای که پیوند ابرو انجام گرفته است، یک لایه پوستی مشاهده خواهد شد که در ابتدا قرمز بوده و بعد از چند روز خشک می‌شود و می‌ریزد. از سویی دیگر چند هفته بعد نیز موی کاشته شده دچار ریزش خواهد شد. جایی برای نگرانی نخواهد بود چون این مسأله طبیعی است و باعث می‌شود ابرو‌های جدید با قدرت و حجم بیشتری رشد نمایند. در ۶ ماه اول، رشد ابرو‌ها به تدریج افزایش پیدا می‌کند تا اینکه در ۶ ماه دوم، ابرو‌های خوش‌حالت و پرپشتی خواهید داشت.

ورم چشم بعد از کاشت ابرو

با توجه به اینکه برای کاشت ابرو بافت اطراف چشم نیز دستکاری می‌شود بنابراین این مسأله طبیعی است که متقاضیان این عمل زیبایی دچار ورم چشم بعد از کاشت ابرو شده و در نتیجه از این موضوع نگران باشند. تصوری که مردم دارند این است که ورم چشم بعد از ایمپلنت ابرو می‌تواند باعث آسیب به بینایی گردد. در درجه اول لازم است این نکته را متذکر شویم که این اتفاق کاملاً طبیعی بوده و همانگونه که گفته شد به دلیل دستکاری بافت‌ها رخ می‌دهند. در واقع ورم، نشانه فعال شدن سیستم ایمنی برای بهبود و ترمیم زخم‌ها است. اما نکته بسیار مهم این است که شدت ورم چشم بعد از کاشت ابرو به چند عامل بستگی دارد که عبارتند از:

 1. متخصص از چه روشی برای کاشت ابرو استفاده کرده است؟ در واقع هر چه شدت زخم‌های ایجاد شده در ابرو بیشتر باشد قطعاً با ورم بیشتری در ناحیه چشم روبرو خواهید شد.
 2. البته در این میان عملکرد متخصص نیز بسیار مهم است. در واقع یک پزشک حرفه‌ای کوچکترین خطایی در کاشت فولیکول نخواهد داشت، کمترین جراحت را به جا گذاشته و در نهایت شدت ورم کاهش پیدا می‌کند.
 3. بعد از پیوند ابرو باید مراقب خود باشید تا از بروز برخی از عوارض جلوگیری گردد. برای مثال متخصص از شما می‌خواهد تا چند روز سر را بالاتر از بدن قرار دهید تا از تجمع مایعات در محل زخم و همچنین افزایش شدت ورم جلوگیری گردد. بنابراین عدم توجه به توصیه‌های مراقبتی و مصرف غذا‌های شور باعث می‌شود شدت تورم چشم بعد از پیوند ابروی طبیعی افزایش پیدا کند.
 4. البته ممکن است این ورم ناشی از عفونت باشد. به طور کلی اگر ورم‌ چشم عارضه‌ای طبیعی باشد در چند روز فروکش خواهد کرد. اما اگر همچنان این عارضه وجود داشته و حتی هر روز بیشتر می‌شود، باید با متخصص صحبت کنید. احتمال بروز عفونت در محل پیوند ابرو بسیار بالا است.

مصرف زینک پلاس پس از کاشت ابرو طبیعی

بعد از کاشت طبیعی ابرو، متخصص دارو‌های تقویتی را برای شما تجویز می‌کند چرا که فولیکول‌های منتقل شده بسیار سست بوده و نیاز به مراقبت بیشتری دارند تا بعد از مدتی بتوانند به خوبی به جایگاه جدید خود عادت کرده و از بین نروند. مصرف زینک پلاس پس از عمل کاشت ابروی طبیعی از چند منظر اهمیت دارد:

 1. همانگونه که می‌دانید عنصر روی یا زینک یکی از مهم‌ترین عناصر برای جلوگیری از ریزش مو و ابرو است. بنابراین قرص ‌زینک ‌پلاس به تقویت بنیه فولیکول و جلوگیری از ریزش ابرو‌ها کمک می‌کند.
 2. با توجه به اینکه این عنصر بر قدرت سیستم ایمنی بدن تأثیر می‌گذارد، در نتیجه سرعت التیام زخم‌ها را نیز افزایش خواهد داد.
 3. نقش دیگر عنصر روی، افزایش جذب ویتامین‌ها و املاح معدنی است و فولیکول‌ها به همین ترکیبات برای تغذیه خود نیاز دارند.
 4. همچنین لازم است بدانید که مصرف زینک پلاس پس از پیوند طبیعی ابرو کمک می‌کند تا دوره نقاهت کوتاه شده و شما در مدت زمان کوتاهی بتوانید به شرایط عادی زندگی خود برگردید.

مشاهده این مطلب: زینک پلاس؛ منبع حیاتی برای سلامت و رشد مو، ناخن و پوست

بهترین دکتر کاشت ابرو
بهترین پزشک کاشت ابرو

بهترین دکتر کاشت ابرو

پیوند طبیعی ابرو فرآیند بسیار حساسی است و بخش عمده موفقیت این عمل به مهارت و زبردستی متخصص بستگی دارد. به همین دلیل است که توصیه می‌کنیم عجولانه برخورد نکرده و قبل از هر چیز زمانی را برای پیدا کردن بهترین دکتر کاشت ابرو اختصاص دهید. این مطلب را فراموش نکنید که اگر پزشک از تخصص و مهارت کافی برخوردار نباشد ممکن است باعث آسیب به ابرو شده و زیبایی صورت شما را خدشه‌دار کند.

بهترین کلینیک کاشت ابرو

خوشبختانه در حال حاضر کلینیک‌های زیادی در سطح کشور تحت نظر افراد متخصص، خدمات ایمپلنت ابرو را ارائه می‌کنند اما پیشنهاد می‌کنیم در میان آن‌ها جستجو نموده و بهترین کلینیک کاشت ابرو را انتخاب کنید. برای این منظور چند معیار را مد نظر قرار دهید:

 1. متخصصین فعال در کلینیک
 2. تجهیزات مورد استفاده برای کاشت ابرو
 3. روش‌های پیوند ابرو
 4. حمایت از فرد بعد از کاشت طبیعی ابرو
 5. ارائه مشاوره به افراد قبل از کاشت ابرو

هزینه کاشت ابرو

حتماً این سوال برای شما عزیزان پیش آمده است که هزینه کاشت طبیعی ابرو نهایتاً چقدر تمام می‌شود. نمی‌توان در این مورد به طور قطعی صحبت کرد. چون نوع روش مورد استفاده برای پیوند طبیعی ابرو، میزان وخامت اوضاع از نظر ریزش ابرو، هزینه‌های مربوط به کلینیک، درمان عارضه‌های احتمالی بعد از عمل و … بر روی قیمت کاشت ابرو تاثیر می‌گذارد. معمولاً متخصصین در ابتدای کار به صورت تقریبی هزینه‌ها را برای شما توضیح داده و خاطرنشان می‌کنند که ممکن است قیمت نهایی تغییر کند.

کدام روش پیوند ابروی طبیعی گزینه بهتری است؟

کدام روش کاشت ابرو بهتر است؟

کاشت ابرو با تراکم بالا یک عمل زیبایی است که طی آن گرافت‌های مو (تار مو) به ناحیه ابروی شما منتقل می‌شود و این پروسه می‌تواند به چند روش انجام شود که همگی از دو روش FIT (یا FUE) و FUT پیروی می‌کنند. اینکه کدام روش کاشت ابرو از همه بهتر است را نمی‌توان به طور قاطعانه تعیین کرد زیرا بدن هرکسی ویژگی‌های منحصر به فردی دارد و به همین دلیل است که واکنش‌های مختلفی به متدهای کاشت نشان می‌دهند. ما عقیده داریم که کاشت ابروی غیر موفق وجود ندارد و عدم کسب نتایج قابل قبول به دلیل عدم انتخاب یک متد مناسب با شرایط زیباجو است.

انتخاب یک روش مطمئن و مناسب نیازمند یک پزشک حاذق و باتجربه و یک مرکز کاشت حرفه‌ای است که از جدیدترین متد کاشت ابرو استفاده کند. وقتی یک کلینیک قابلیت انجام چندین روش کشات را داشته باشد، به راحتی می‌تواند رضایت حداکثری مراجعانش را به دست آورد.

عوارض پیوند ابروی طبیعی

بعد از پیوند ابرو ممکن است با عوارض زیر روبرو شوید:

 1. همانگونه که گفته شد محل کاشت ابرو، قرمز شده و سپس پوسته پوسته می‌شود.
 2. التهاب در محل کاشت طبیعی ابرو بروز می‌کند.
 3. ممکن است درد خفیفی داشته باشید.
 4. احتماًل خونریزی بعد از جراحی وجود دارد.
 5. فراموش نکنید که بعد از کاشت ابرو، خارش شروع می‌شود.

در صورتی که مشکلاتی غیر از این موارد برای شما رخ داد، لازم است با متخصص صحبت نمایید.

نیاز به مشاوره دارید؟