کاشت ابرو با خواب کاملا طبیعی و رویش مادام العمر

کاشت ابرو در سال 2023

فهرست این مطلب

3.5/5 - (15 امتیاز)

شاید شما یکی از افرادی هستید که می‌خواهید برای جایگزینی موی از دست رفته در ابرو، سراغ کاشت ابرو بروید. ریزش ابرو از جمله عارضه‌هایی است که قطعاً زیبایی چهره را به شدت تحت تأثیر قرار می‌دهد اما با کاشت دائم ابرو قابل درمان خواهد بود. خانم‌هایی که زیاد از مواد آرایشی ابرو استفاده می‌کنند به خصوص اگر این مواد اصل نباشند، خیلی زود دچار ریزش ابرو می‌شوند. در این مقاله سعی داریم تمامی اطلاعات لازم در مورد کاشت طبیعی ابرو را در اختیار شما قرار دهیم تا بهتر بتوانید تصمیم‌گیری نمایید.

کاشت ابرو در سال ۱۴۰۲ (2023)

کاشت طبیعی ابرو (به انگلیسی Eyebrow transplantation ) نیز فرآیندی شبیه به کاشت مو است. در واقع فولیکول‌های سالم باید به قسمتی از ابرو که دچار ریزش شده است، انتقال یافته و پیوند انجام گیرد. اما اکنون این سوال پیش می‌آید که فولیکول مو از کجا تامین می‌گردد؟ اگر متخصص بخواهد از مو‌های موجود در ابرو برای استخراج فولیکول استفاده کند، قطعاً همان قسمت که مشکلی ندارد نیز تخلیه خواهد شد. لذا کاشت مو برای ابرو با استفاده از فولیکول موی پشت گوش و یا در درجه دوم، موی پشت سر انجام خواهد شد.

خدمات بیشتر: کاشت مژه طبیعی و دائمی

کاشت ابرو در سال 2023
کاشت ابرو در سال 2023
کاشت ابرو

مراحل کاشت ابرو

 1. انتخاب بانک موی مناسب
 2. بررسی تراکم موی مورد نیاز برای کاشت ابرو
 3. انتخاب روش کاشت مناسب
 4. انتقال فولیکول به محل پیوند

انواع روش‌ها

 1.  روش FIT
 2. روش FUT
 3. روش Sut
 4. روش DHI
 5. روش ترکیبی
 6. روش میکرگرافت

ورم چشم بعد از کاشت

ورم چشم به دلیل دستکاری بافت دور چشم رخ می‌دهد و بعد از چند روز برطرف خواهد شد.

اهمیت مصرف زینک پلاس

 1. تقویت بنیه فولیکول
 2. افزایش جذب ویتامین و مواد معدنی
 3. افزایش سرعت التیام زخم‌ها
 4. افزایش سرعت رشد مو

نتیجه کاشت ابرو

در سه ماه اول شوک ریزشی رخ داده و کل موها می‌ریزد ولی بعد از آن و طی 6 ماه، 70 درصد موها رشد خواهند کرد. به طور کلی بعد از 9 ماه نتیجه نهایی پیوند ابرو رویت می‌گردد.
مراحل کاشت ابرو طبیعی
بررسی مراحل کاشت ابرو طبیعی

مراحل کاشت ابرو طبیعی

در ادامه تمامی مراحل کاشت ابرو از ابتدا تا انتها را برای شا عزیزان بیان کرده‌ایم:

مرحله اول : طراحی ابرو

در اولین قدم شما باید با پزشک خود صحبت کنید و به او بگویید چه مدل ابرویی را دوست دارید. در زمان کاشت به همان شیوه که دوست دارید، طراحی ابرو انجام گرفته و کاشت فولیکول‌ها در محدوده مشخص شده صورت می‌گیرد.

نمونه کار پیوند ابرو

مرحله دوم : برداشت گرافت

مو به صورت دسته‌های تک شاخه‌ای، دوشاخه، سه شاخه و چهار شاخه رشد می‌کند که به هر شاخه، گرافت گفته می‌شود. اکنون متخصص برای ایمپلنت ابرو، به سراغ برداشت گرافت از بانک مو خواهد رفت.

مرحله سوم : کاشت فولیکول

سپس فولیکول مو در قسمتی از ابرو که ریزش داشته است، کاشته می‌شود. این مرحله به دقت بالایی نیاز دارد تا هم فولیکول در عمق مناسب قرار گرفته و هم زاویه کاشت متناسب با طرح اولیه باشد.

پیوند ابرو با خواب طبیعی

کاشت ابرو با خواب طبیعی

روبروی آینه بایستید و به ابرو‌های خود دقت کنید. متوجه می‌شوید که هر ابرو از سه زاویه تشکیل شده است و جهت رشد مو‌ها در ابرو به گونه‌ای است که به اصطلاح‌ خواب طبیعی در آن رعایت شده است. زمانی که قرار است کاشت ابرو را انجام دهید، باید به مسأله خواب طبیعی ابرو‌ها نیز توجه کنید. در واقع این موضوع به مهارت متخصص بستگی دارد که چه اندازه با ظرأفت عمل کند تا کاشت ابرو با خواب طبیعی اتفاق بیفتد. روش‌های مختلفی برای این منظور وجود دارد ولی متخصص عمدتاً به سراغ روش FIT ، SUT و FUT می‌رود. از مزایای پیوند ابرو با خواب طبیعی عبارتند از:

 1. ابرو‌های شما ظاهری کاملاً طبیعی و یکنواخت خواهند داشت به گونه‌ای که چهره شما را جوان‌تر و شاداب‌تر خواهد کرد.
 2. نیازی نیست که از این به بعد به سراغ روش‌های مصنوعی همانند میکروبیلدینگ، سایه یا هاشور بروید بلکه ابرو‌های طبیعی خود را دارید که همانند سایر مو‌های موجود در ابرو، رشد می‌کنند و می‌توانید حتی رنگ و حالت آن‌ها را تغییر دهید.
 3. این روش برخلاف روش‌های آرایشی، ماندگاری همیشگی دارد. بنابراین اگر شما به خوبی از ابرو‌های خود مراقبت کنید، بعد از کاشت ابرو از نتیجه پیوند راضی خواهید بود.
 روش های کاشت ابرو
روش های کاشت ابروی طبیعی

بررسی روش های کاشت ابروی طبیعی

کاشت ابرو به روش SUT

در پیوند طبیعی ابرو باید طراحی زیبا و متناسب با چهره برای ابرو در نظر گرفته شود تا نهایتا نتیجه کار بسیار زیبا و مورد پسند واقع شود. در کاشت ابرو روش SUT، بدون نیاز به جراحی، درد، خونریزی و به صورت مستقیم فولیکول مو در محل بدون مو قرار می‌گیرد. با این روش، زاویه‌سازی طبیعی ابرو به خوبی انجام می‌گیرد.

کاشت ابرو به روش FUT

این یک روش قدیمی است که در آن پزشک از قسمت بانک مو، یک لایه پوست نازک را برداشته و سپس از طریق میکروسکوپ، پیوند‌ها از روی نوار مو برداشته می‌شوند و کاشت انجام می‌گیرد.

کاشت ابرو به روش FIT

این روش در واقع قدیمی‌ترین روش پیوند ابرو است که از آن بیشتر برای افزایش تراکم ابرو‌ها استفاده می‌شود. همچنین در این روش احتمال آسیب به فولیکول مو نخواهد بود.

کاشت ابرو به روش DHI

کاشت ابرو به روش DHI

در روش دی اچ آی، فولیکول مو به کمک DHI Implanter برداشته شده و مستقیما در جایگاهی که مو وجود ندارد، کاشته می‌شود. در نتیجه عوارض ناشی از جراحی را نخواهد داشت. از سویی دیگر درصد موفقیت آن بیشتر خواهد شد.

کاشت ابرو به روش MICROGRAPHT

در روش میکروگرافت نیز بدون جراحی و از طریق تجهیزات اتوماتیک برای انتقال فولیکول مو از بانک مو به ابرو استفاده خواهد شد.

کاشت ابرو به روش ترکیبی

روش ترکیبی در اصل ترکیب روش اف یو تی و اف آی تی است. در ابتدا متخصص با کمک روش اف یو تی، کاشت را انجام می‌دهد سپس برای پرپشت شدن و افزایش تراکم ابرو‌ها، از روش اف آی تی استفاده می‌گردد.

کاشت ابرو به روش پلاس

به لطف پیشرفت علم و تکنولوژی، در حال حاضر پیوند ابرو با دقت بسیار بالای انجام می‌گیرد. برای مثال یکی از روش‌های نوین که در کلینیک‌های پیشرفته اجرا می‌گردد، کاشت ابرو به روش پلاس است. در این روش متخصص باید ابتدا به سراغ دستگاه پلاس جهت اسکن ابرو‌ها برود. هدف از اسکن، تعیین بهترین نقاط برای برداشت فولیکول از پشت سر است. به طور کلی اگر ما در زمان کاشت ابرو بتوانیم فولیکول‌هایی با مو‌های نازک را برداشت کنیم، مطمئن خواهیم بود که ابرو‌ها حالت نرم و یکنواخت داشته و از سیخ شدن ابرو‌ها جلوگیری می‌گردد.

بنابراین پیوند ابرو به روش پلاس این امکان را فراهم می‌کند تا ما بتوانیم چنین فولیکول‌هایی را شناسایی کرده و بهترین نتیجه را برای فرد متقاضی به ارمغان بیاوریم. بعد از شناسایی مناطق ‌ایده‌آل جهت استخراج فولیکول، باید به سراغ پانچ مخصوص دستگاه پلاس برویم که این امکان را فراهم می‌کند بدون آسیب به فولیکول‌های شناسایی شده، بتوانیم آن‌ها را با دقت بالایی برداشت کرده و بعد از آماده‌سازی، در محل کاشت ابرو پیوند کنیم.

مراقبت های کاشت ابروی طبیعی
مراقبت های قبل و بعد از کاشت ابروی طبیعی

مراقبت های قبل از کاشت ابروی طبیعی

عزیزان توجه داشته باشید قبل از کاشت ابرو باید چند نکته را رعایت کنید:

 1. حتماً آزمایش خون بدهید تا وضعیت سلامت بدن تعیین شود.
 2. حداقل دو هفته قبل از کاشت ابرو خوردن دارو‌های رقیق‌کننده خون، قرص ویتامین E، دارو‌های منعقد‌کننده خون و … ممنوع است.
 3. از خوردن مشروبات الکلی و مصرف دخانیات، دو هفته قبل از عمل خودداری کنید.
 4. حتماً در صورتی که به بیماری خاصی مبتلا بوده و یا داروی خاصی مصرف می‌کنید، به متخصص اطلاع دهید.
 5. روز قبل از عمل از خوردن غذا‌های سنگین و مایعات زیاد پرهیز کنید.

قبل و بعد از کاشت ابرو طبیعی

مراقبت های بعد از کاشت طبیعی ابرو

 1. تا مدتی بعد از عمل نباید از مشروبات الکلی و دخانیات استفاده نمایید.
 2. به هیچ عنوان نباید به ابرو فشار آورده و یا آن را بخارانید.
 3. از آرایش ابرو و یا حتی تماس مواد آرایشی با ابرو خودداری کنید.
 4. مصرف آب و مایعات به میزان زیاد به بهبود سریع‌تر پوست بعد از عمل و رشد بهتر فولیکول مو کمک می‌کند.
 5. اکیدا توصیه می‌کنیم در چند روز اول، آب به ابرو‌ها نرسد.
 6. اگر می‌خواهید التهاب ابرو رفع شود، نباید کمپرس یخ را روی ابرو قرار دهید بلکه باید در محیط اطراف آن قرار گیرد.
 7. تا دو روز صورت خود را نشویید و سپس تا زمانی که متخصص توصیه کرده است از آب ولرم و شوینده تجویز شده استفاده کنید.
 8. سشوار زدن به مو نیز تا مدتی ممنوع است چون باد گرم به ابروها نیز برخورد خواهد کرد.
 9. حفظ زاویه 45 درجه سر با بدن در زمان خواب در هفته اول، برای جلوگیری از افزایش ورم پوستی الزامی است.

مصرف زینک پلاس پس از کاشت ابرو طبیعی

بعد از کاشت طبیعی ابرو، متخصص دارو‌های تقویتی را برای شما تجویز می‌کند چرا که فولیکول‌های منتقل شده بسیار سست بوده و نیاز به مراقبت بیشتری دارند تا بعد از مدتی بتوانند به خوبی به جایگاه جدید خود عادت کرده و از بین نروند. مصرف زینک پلاس پس از عمل کاشت ابروی طبیعی از چند منظر اهمیت دارد:

 1. همانگونه که می‌دانید عنصر روی یا زینک یکی از مهم‌ترین عناصر برای جلوگیری از ریزش مو و ابرو است. بنابراین قرص ‌زینک ‌پلاس به تقویت بنیه فولیکول و جلوگیری از ریزش ابرو‌ها کمک می‌کند.
 2. با توجه به اینکه این عنصر بر قدرت سیستم ایمنی بدن تأثیر می‌گذارد، در نتیجه سرعت التیام زخم‌ها را نیز افزایش خواهد داد.
 3. نقش دیگر عنصر روی، افزایش جذب ویتامین‌ها و املاح معدنی است و فولیکول‌ها به همین ترکیبات برای تغذیه خود نیاز دارند.
 4. همچنین لازم است بدانید که مصرف زینک پلاس پس از پیوند طبیعی ابرو کمک می‌کند تا دوره نقاهت کوتاه شده و شما در مدت زمان کوتاهی بتوانید به شرایط عادی زندگی خود برگردید.

کشیدن بخیه بعد از کاشت ابرو

مهم است که از کشیدن یا برداشتن بخیه‌ها پس از کاشت ابرو تا زمانی که جراح اجازه انجام این کار را به شما نداده است، خودداری کنید. بخیه‌ها برای بستن برش‌های ایجاد شده در طول عمل استفاده می‌شوند و برداشتن زودهنگام آنها می‌تواند روند بهبودی را مختل کند و خطر عوارضی مانند عفونت یا جای زخم را افزایش دهد.

جراح شما معمولاً بخیه ها را پس از چند روز یا تا دو هفته پس از عمل، بسته به تکنیک خاص مورد استفاده و روند بهبودی فرد، می کشد. پیروی از دستورالعمل های مراقبت پس از عمل جراح برای اطمینان از بهبودی مناسب محل کاشت بسیار مهم است.

اگر احساس ناراحتی یا درد در اطراف ناحیه بخیه دارید، مهم است که فوراً با جراح خود تماس بگیرید. آنها ممکن است بتوانند در مورد چگونگی کاهش ناراحتی به شما توصیه هایی ارائه دهند یا ممکن است نیاز به معاینه ناحیه برای رد هرگونه عوارض احتمالی داشته باشند.

همچنین مهم است که از مالش یا خراشیدن محل کاشت در طول فرآیند بهبودی خودداری کنید، زیرا این امر می تواند موهای تازه کاشته شده را از جای خود خارج کرده و بر نتیجه نهایی عمل تأثیر بگذارد.

در برخی از کلینیک‌ها نیز از نخ‌های غیرقابل جذب استفاده می‌گردد. این نخ‌ها همان‌طور که از نام آن‌ها پیداست قابلیت جذب نداشته و می‌بایست در حدود 10 الی 17  روز بعد از جلسه کاشت ابرو نسبت به کشیدن آن‌ها اقدام نمود. به دلیل برخی تفاوت‌ها در ویژگی‌های فردی، تعیین روز کشیدن بخیه‌ها متفاوت می‌باشد.

در جهت جلوگیری از التهاب ناحیه بخیه‌ها، به متقاضیان توصیه می‌شود که از مصرف دخانیات و مشوربات الکلی خودداری کنند. همچنین در راستای آن که اثر این بخیه‌ها در ناحیه صورت فرد باقی نماند، برخی از داروها و پمادها توسط پزشک جراح تجویز می گردد.

برش پشت سر برای کاشت ابرو

همان‌طور که در طول مطلب به آن اشاره شد، هر یک از روش‌های پیوند ابرو دارای برخی تفاوت‌ها در پروسه جراحی هستند. در اکثر روش‌های جراحی کنونی متداول‌ترین ناحیه برداشت مو ناحیه پشت سر فرد متقاضی است. به طور مثال، در روش FUT، پزشک جراح نواری از پوست پشت سر فرد متقاضی را برش زده و سپس نسبت به برداشت فولیکول‌های مو اقدام می‌کند. در روش FUE نیز جراح به جای برش نوار از پشت سر، هریک از فولیکول‌های مو را به صورت مستقیم از ناحیه مربوطه استخراج می‌کند.

هر یک از روش‌های ذکرشده دارای ظرافت و پیچیدگی بوده و می‌بایست توسط پزشک جراح مجرب و باسابقه صورت گیرد. تجربه پزشک جراح و کادر درمانی می‌تواند در نتایج نهایی کاشت ابرو تاثیرات بسزایی را ایجاد کند. همچنین این فرآیند می‌بایست توسط ابزار مدرن و استریل صورت گیرد. پس از عمل جراحی نیز برخی نکات مراقبتی به فرد متقاضی توصیه و تجویز شده تا از ایجاد حساسیت در ناحیه برداشت مو جلوگیری گردد.

به پهلو خوابیدن بعد از کاشت ابرو

مراقبت‌های پس از پیوند ابرو می‌تواند تاثیرات بسزایی در نتایج نهایی این شیوه درمانی داشته باشد. تبعیت و پیروی از این نکات مراقبتی می‌تواند ضامن حصول نتایج موفق درمانی باشد. پیروی از این مراقبت‌ها به‌خصوص در روزهای نخست نقاهت کاشت ابرو دارای اهمیت است. یکی از نکات مهم در روزها نخست پیوند ابرو نحوه خوابیدن است.

به عقیده متخصصین پوست و مو، نحوه خوابیدن در روزهای نخست کاشت ابرو می‌بایست به شکلی باشد که هیچ‌گونه فشاری بر ناحیه تحت درمان صورت نگیرد. اعمال فشار بر ناحیه پیوند ابرو می‌تواند موجبات تورم و درد در ناحیه تحت درمان را فراهم آورد. در این روزها می‌بایست از خوابیدن به شکم و پهلو خودداری شود.

از سوی متخصصین پوست و مو توصیه شده است که در طی روزهای اول کاشت، در جهت حصول نتایج موفق درمانی فرد به صورت طاق‌باز بخوابد. همچنین فرد زیبا جو می‌بایست از انجام فعالیت‌هایی که باعث فشار به ناحیه ابرو می‌شود نیز اجتناب کند.

نتیجه کاشت ابرو بعد از ۳ و ۶ ماه
بررسی نتیجه کاشت ابرو بعد از ۳ و ۶ ماه

نتیجه کاشت ابرو بعد از ۳ و ۶ ماه

در صورتی که کاشت طبیعی ابرو به خوبی و با متد مناسب برای شما انجام شود، بین ۶ ماه تا یکسال، نتیجه مطلوب را شاهد خواهید بود. ابرو‌های کاشته شده همانند ابرو‌های طبیعی رشد می‌کنند. در منطقه‌ای که پیوند ابرو انجام گرفته است، یک لایه پوستی مشاهده خواهد شد که در ابتدا قرمز بوده و بعد از چند روز خشک می‌شود و می‌ریزد. از سویی دیگر چند هفته بعد نیز موی کاشته شده دچار ریزش خواهد شد.

جایی برای نگرانی نخواهد بود چون این مسأله طبیعی است و باعث می‌شود ابرو‌های جدید با قدرت و حجم بیشتری رشد نمایند. در ۶ ماه اول، رشد ابرو‌ها به تدریج افزایش پیدا می‌کند تا اینکه در ۶ ماه دوم، ابرو‌های خوش‌حالت و پرپشتی خواهید داشت.

نتیجه کاشت ابرو بعد از چند ماه مشخص می شود؟

امروزه شیوه‌های متعددی در راستای پیوند ابرو ارائه شده که هریک از آن‌ها دارای ویژگی‌های منحصربه‌فردی هستند. به همین دلیل برخی ابهامات برای متقاضیان پیوند مو ایجاد شده است. یکی از عمده ابهامات این افراد پاسخ به این سوال است که نتایج موفق کاشتن مو پس از چه مدت قابل مشاهده خواهد بود؟

عوامل متعددی در پاسخ به این سؤال می‌توانند تأثیرگذار باشند. هر یک از شیوه‌های ایمپلنت ابرو دارای ویژگی‌های متفاوتی بوده و ممکن است هریک از آن‌ها برای طیف خاصی از زیبا جویان کاربردی باشند. علاوه بر این، ویژگی‌های وراثتی و سلامت فردی نیز می‌توانند در پاسخ به سؤال مطرح‌شده تأثیرگذار باشند. سبک زندگی و تبعیت از مراقبت‌های توصیه شده دوران نقاهت پیوند مو نیز می‌توانند در تعیین این مدت زمان نقش کلیدی داشته باشند.

به طور کلی، به عقیده متخصصین پوست و مو نتایج نهایی پیوند ابرو در آقایان و خانم‌ها معمولاً پس از 12 ماه بعد از عمل قابل تشخیص خواهد بود. این مدت‌زمان می‌تواند برای برخی کمتر و برای برخی دیگر بیشتر باشد.

طراحی پیش از پیوند ابرو

طراحی پیش از کاشت ابرو

یک متخصص حرفه‌ای به خوبی می‌داند قبل از اینکه برای پیوند ابرو اقدام کند، باید در یک جلسه، طراحی کاشت ابرو را انجام دهد. اگر چه عمده متقاضیان ابرو‌های مورد نظر خود را به متخصص پیشنهاد می‌دهند ولی آن‌ها نمی‌دانند که آیا این مدل دقیقاً برای چهره آن‌ها مناسب است یا خیر.

طراحی کاشت ابرو این امکان را فراهم می‌کند تا یک مدل بسیار ‌ایده‌آل متناسب با چهره فرد را برای او به ارمغان بیاوریم که باعث زیبا شدن چهره او گشته و از طرف دیگر صورت از حالت طبیعی خارج نشود. برای این منظور ابتدا باید عکسبرداری‌هایی از چهره شما انجام گرفته و سپس با استفاده از برنامه‌های کامپیوتری، مدل ابروی شما را تغییر دهیم تا در نهایت به یک مدل دلخواه برسیم. بعد از آن فرآیند کاشت ابرو آغاز خواهد شد.

مشاهده این مطلب: زینک پلاس؛ منبع حیاتی برای سلامت و رشد مو، ناخن و پوست

بهترین دکتر کاشت ابرو
بهترین پزشک کاشت ابرو

بهترین دکتر کاشت ابرو

پیوند طبیعی ابرو فرآیند بسیار حساسی است و بخش عمده موفقیت این عمل به مهارت و زبردستی متخصص بستگی دارد. به همین دلیل است که توصیه می‌کنیم عجولانه برخورد نکرده و قبل از هر چیز زمانی را برای پیدا کردن بهترین دکتر کاشت ابرو اختصاص دهید. این مطلب را فراموش نکنید که اگر پزشک از تخصص و مهارت کافی برخوردار نباشد ممکن است باعث آسیب به ابرو شده و زیبایی صورت شما را خدشه‌دار کند.

بهترین کلینیک کاشت ابرو

خوشبختانه در حال حاضر کلینیک‌های زیادی در سطح کشور تحت نظر افراد متخصص، خدمات ایمپلنت ابرو را ارائه می‌کنند اما پیشنهاد می‌کنیم در میان آن‌ها جستجو نموده و بهترین کلینیک کاشت ابرو را انتخاب کنید. برای این منظور چند معیار را مد نظر قرار دهید:

 1. متخصصین فعال در کلینیک
 2. تجهیزات مورد استفاده برای کاشت ابرو
 3. روش‌های پیوند ابرو
 4. حمایت از فرد بعد از کاشت طبیعی ابرو
 5. ارائه مشاوره کاشت ابرو به افراد قبل از کاشت ابرو

هزینه کاشت ابرو

حتماً این سوال برای شما عزیزان پیش آمده است که هزینه کاشت طبیعی ابرو نهایتاً چقدر تمام می‌شود. نمی‌توان در این مورد به طور قطعی صحبت کرد. چون نوع روش مورد استفاده برای پیوند طبیعی ابرو، میزان وخامت اوضاع از نظر ریزش ابرو، هزینه‌های مربوط به کلینیک، درمان عارضه‌های احتمالی بعد از عمل و … بر روی قیمت کاشت ابرو تاثیر می‌گذارد. معمولاً متخصصین در ابتدای کار به صورت تقریبی هزینه‌ها را برای شما توضیح داده و خاطرنشان می‌کنند که ممکن است قیمت نهایی تغییر کند. جهت اطلاع از شرایط تخفیف کاشت ابرو در مناسبت های ویژه با  ما تماس بگیرید.

کدام روش پیوند ابروی طبیعی گزینه بهتری است؟

کدام روش کاشت ابرو بهتر است؟

کاشت ابرو با تراکم بالا یک عمل زیبایی است که طی آن گرافت‌های مو (تار مو) به ناحیه ابروی شما منتقل می‌شود و این پروسه می‌تواند به چند روش انجام شود که همگی از دو روش FIT (یا FUE) و FUT پیروی می‌کنند. اینکه کدام روش کاشت ابرو از همه بهتر است را نمی‌توان به طور قاطعانه تعیین کرد زیرا بدن هرکسی ویژگی‌های منحصر به فردی دارد و به همین دلیل است که واکنش‌های مختلفی به متدهای کاشت نشان می‌دهند. ما عقیده داریم که کاشت ابروی غیر موفق وجود ندارد و عدم کسب نتایج قابل قبول به دلیل عدم انتخاب یک متد مناسب با شرایط زیباجو است.

انتخاب یک روش مطمئن و مناسب نیازمند یک پزشک حاذق و باتجربه و یک مرکز کاشت حرفه‌ای است که از جدیدترین متد کاشت ابرو استفاده کند. وقتی یک کلینیک قابلیت انجام چندین روش کشات را داشته باشد، به راحتی می‌تواند رضایت حداکثری مراجعانش را به دست آورد.

عوارض پیوند ابروی طبیعی

بعد از پیوند ابرو ممکن است با عوارض زیر روبرو شوید:

 1. همانگونه که گفته شد محل کاشت ابرو، قرمز شده و سپس پوسته پوسته می‌شود.
 2. التهاب در محل کاشت طبیعی ابرو بروز می‌کند.
 3. ممکن است درد خفیفی داشته باشید.
 4. احتماًل خونریزی بعد از جراحی وجود دارد.
 5. فراموش نکنید که بعد از کاشت ابرو، خارش شروع می‌شود.

در صورتی که مشکلاتی غیر از این موارد برای شما رخ داد، لازم است با متخصص صحبت نمایید.

ورم چشم بعد از کاشت ابرو

با توجه به اینکه برای کاشت ابرو بافت اطراف چشم نیز دستکاری می‌شود بنابراین این مسأله طبیعی است که متقاضیان این عمل زیبایی دچار ورم چشم بعد از کاشت ابرو شده و در نتیجه از این موضوع نگران باشند. تصوری که مردم دارند این است که ورم چشم بعد از ایمپلنت ابرو می‌تواند باعث آسیب به بینایی گردد.

در درجه اول لازم است این نکته را متذکر شویم که این اتفاق کاملاً طبیعی بوده و همانگونه که گفته شد به دلیل دستکاری بافت‌ها رخ می‌دهند. در واقع ورم، نشانه فعال شدن سیستم ایمنی برای بهبود و ترمیم زخم‌ها است. اما نکته بسیار مهم این است که شدت ورم چشم بعد از کاشت ابرو به چند عامل بستگی دارد که عبارتند از:

 1. متخصص از چه روشی برای کاشت ابرو استفاده کرده است؟ در واقع هر چه شدت زخم‌های ایجاد شده در ابرو بیشتر باشد قطعاً با ورم بیشتری در ناحیه چشم روبرو خواهید شد.
 2. البته در این میان عملکرد متخصص نیز بسیار مهم است. در واقع یک پزشک حرفه‌ای کوچکترین خطایی در کاشت فولیکول نخواهد داشت، کمترین جراحت را به جا گذاشته و در نهایت شدت ورم کاهش پیدا می‌کند.
 3. بعد از پیوند ابرو باید مراقب خود باشید تا از بروز برخی از عوارض کاشت ابرو جلوگیری گردد. برای مثال متخصص از شما می‌خواهد تا چند روز سر را بالاتر از بدن قرار دهید تا از تجمع مایعات در محل زخم و همچنین افزایش شدت ورم جلوگیری گردد. بنابراین عدم توجه به توصیه‌های مراقبتی و مصرف غذا‌های شور باعث می‌شود شدت تورم چشم بعد از پیوند ابروی طبیعی افزایش پیدا کند.
 4. البته ممکن است این ورم ناشی از عفونت باشد. به طور کلی اگر ورم‌ چشم عارضه‌ای طبیعی باشد در چند روز فروکش خواهد کرد. اما اگر همچنان این عارضه وجود داشته و حتی هر روز بیشتر می‌شود، باید با متخصص صحبت کنید. احتمال بروز عفونت در محل پیوند ابرو بسیار بالا است.

علت سیخ شدن ابرو بعد از کاشت

علت اینکه اکیداً توصیه می‌کنیم برای کاشت ابرو به سراغ یک متخصص ماهر و با سابقه درخشان بروید این است که ابرو‌ها جزئی از صورت به حساب می‌آید و به شدت بر روی زیبایی چهره و حتی چشم‌های شما تأثیر می‌گذارند. اگر بعد از کاشت مو دچار مشکلاتی همانند سیخ شدن ابرو‌های کاشته شده شوید و یا تراکم ابرو‌های پیوندی مناسب نباشد، قطعاً این موضوع شما را اذیت می‌کند. حتی شادابی چهره شما را تحت تأثیر قرار خواهد داد. به طور کلی چند عامل باعث سیخ شدن ابرو‌های پیوندی خواهند شد که عبارتند از:

 • عدم مهارت متخصص

زمانی که متخصص می‌خواهد فولیکول‌ها را به ابرو انتقال دهد، باید به زاویه ابرو توجه داشته باشد. در غیر این صورت مو‌های پیوندی حالت شلخته پیدا خواهند کرد و در نتیجه ابرو حالت سیخ‌شدگی به خود می‌گیرد.

 • جنس پوست و مو‌های کاشته شده

از دیگر عواملی که موجب سیخ شدن ابرو بعد از کاشت می‌شود، جنس مو‌هایی است که به محل پیوند منتقل شده‌اند. از آنجایی که متخصص از فولیکول‌های پشت سر استفاده می‌کند، اگر موی سر شما ذاتا ضخیم، خشک و مجعد باشد، همین حالت برای ابرو‌های پیوندی رخ می‌دهد. از طرف دیگر کیفیت پوست بر روی کیفیت مو‌های پیوندی در ابرو تأثیر می‌گذارد. به همین دلیل توصیه می‌کنیم در طول روز نوشیدنی‌های کافی مصرف کنید تا رطوبت پوست از دست نرفته و مو‌های ابرو لخت و نرم شوند.

 • عدم توجه به نکات مراقبتی

متأسفانه اگر در دوران نقاهت و در سه ماه اول بعد از کاشت ابرو به نکات مراقبتی توجه نکنید، یکی از مشکلاتی که با آن مواجه خواهید شد، سیخ شدن ابرو‌ها بعد از کاشت است. بنابراین تمامی نکات به خصوص مسائل تغذیه‌ای را با دقت رعایت نمایید.

ریزش موی ابرو بعد از کاشت ابرو

چند روز بعد از کاشت ابرو ریزش شروع می شود؟

به مدت ۱۰ تا ۱۵ روز بعد از کاشت ابرو شاهد ریزش ابرو‌های پیوندی خواهید بود. زمانی که چنین علامتی را مشاهده کردید باید خوشحال باشید چون این موضوع نشان می‌دهد فولیکول‌ها کاملاً سالم هستند و وارد فاز استراحت شده‌اند. بنابراین تار موهای متصل به آن‌ها می‌ریزد و بعد از سه ماه فولیکول‌ها با قدرت زیادی رشد کرده و می‌توانید ابرو‌های بسیار زیبایی را شاهد باشید. ریزش ابرو معمولاً تا سه ماه ادامه پیدا می‌کند.

متقاضیان پیوند ابرو باید بدانند که در سه ماهه اول، تمامی مو‌های کاشته شده می‌ریزند. این اتفاق نشان‌دهنده موفقیت کاشت ابرو است چون به این معنا است که فولیکول‌ها وارد فاز استراحت شده و به همین دلیل تار مو‌های آن‌ها می‌ریزد و فولیکول‌ها بدون هیچ گونه آسیبی در محل پیوند باقی می‌مانند. اما اگر می‌خواهید بدانید که چند روز بعد از پیوند ابرو ریزش مو‌ها آغاز می‌شود، باید بگوییم که در فاصله ده روز بعد از ایمپلنت ابرو شاهد چنین اتفاقی خواهید بود. این ریزش تا 3 ماه ادامه پیدا کند و بعد از آن رشد فعال مو آغاز خواهد شد.

این امکان وجود دارد که حدود ۱۰ الی ۱۴ روز بعد از کاشت گرافت ابرو، ابروها دچار ریزش شوند. این اتفاق، ریزش اولیه ابرو نام دارد و معمولا در اغلب زیباجویانی که ایمپلنت ابرو انجام می‌دهند، رخ می‌دهد. با این وجود، به دلیل حساسیت بالای آن، بهتر است که به پزشک متخصص مراجعه کنید و از ایشان مشورت بگیرید.

ریزش ابرو بعد از کاشت ابرو

پس از کاشت ابرو، مقداری ریزش موهای ابروی کاشته شده طبیعی و قابل انتظار است. این به این دلیل است که فولیکول‌های موی کاشته شده به زمان نیاز دارند تا خود را ثابت کنند و موهای جدید رشد کنند. درک این نکته مهم است که کاشت موی ابرو یک فرآیند ظریف است که برای رسیدن به نتایج مطلوب نیاز به زمان و صبر دارد.

در این دوره، پیروی از دستورالعمل‌های مراقبت‌های پس از عمل که توسط جراح ارائه می‌شود، مهم است، که ممکن است شامل پرهیز از فعالیت بدنی شدید، دست نزدن به ناحیه کاشته‌شده و تمیز و مرطوب نگه داشتن ناحیه باشد.

مراحل رشد ابرو بعد از پیوند

مراحل رشد ابرو بعد از کاشت

رشد ابرو بعد از کاشت، مراحل خاص خود را دارد. ابتدا ممکن است که در ناحیه ابروها، قرمزی و تورم دیده شود که کاملا طبیعی است. سپس تا حدود ۱۰ روز پس از پیوند، نیز ممکن است که ابروها به دلیل داشتن بافتی ضعیف و نازک، دچار ریزش بشوند. بعد از ریزش موها، ابروها شروع به رشد می‌کنند. به طوری که بعد از گذشت حدود ۳ الی ۴ هفته، فرم نهایی ابروها نمایان است. البته باید به مراقبت‌های آرایشی و بهداشتی توجه داشته باشید تا جنس و فرم نهایی ابروها نمایان شود.

در نهایت باید بعد از کاشت گرافت ابرو، صبور باشید و اجازه دهید تا ابروها، رشد طبیعی خود را طی کنند و به فرم نهایی خود دست یابند.

طراحی کاشت ابرو

پزشک متخصص برای طراحی پیوند ابرو طبیعی دائمی، به درک کاملی از سبک ابروهای مدنظر فرد و چهره او نیاز دارد. همچنین باید با توجه به فرم و سایز چشم‌ها و دیگر نقاط قوت و ضعف چهره، مناسب‌ترین فرم ابروها را طراحی نماید.
فرد متخصص برای این کار، می‌تواند از روش‌های مختلفی مثل کاردستی (با کمک قیچی و خط کش)، کمک گرفتن از الگوهای چاپ شده و غیره استفاده نماید. به طوری که در این فرایند، باید به عرض و حجم ابروها نیز توجه جدی داشته باشد و سعی کند که فرم ابروها تا حد ممکن، طبیعی و زیبا به نظر بیایند.

طراحی قبل از کاشت ابرو

پس از طراحی کاشت طبیعی ابرو، نوبت انتخاب رنگ ابروها است. برای این منظور باید پزشک به رنگ موها و پوست فرد، توجه داشته باشد. به طوری که رنگ ابروها با موها و پوست زیباجو، هماهنگ باشند. مرحله آخر نیز، نوبت انتخاب مناسب‌ترین روش برای کاشت گرافت ابرو است.

رویش مجدد ابرو بعد از کاشت

بعد از ابرو کاشتن طبیعی، معمولا چندین هفته زمان می‌برد تا موهای ابرو به طور کامل رشد کنند و به فرم دلخواه زیباجو برسند. در طول این مدت، بایستی از تماس آب و صابون، با ابروهای کاشت شده به طور جدی، خودداری شود. همچنین محصولات آرایشی و بهداشتی نیز، ریسک التهاب و عفونت ابروها را بالا می‌برند. از مصرف آن‌ها نیز باید خودداری کرد.

رویش مجدد ابرو بعد از کاشت

پس از مدت معینی، موهای ابرو رشد خواهند کرد و به فرمی مدنظر زیباجو در می‌آیند. در این مرحله ی رویش مجدد ابروها، شما می‌توانید بدون محدودیت از محصولات آرایشی و بهداشتی مناسب خود، استفاده نمایید تا زیبایی و جذابیت چهره را بیشتر کنید.

بستن ابرو بعد از کاشت

امروزه بستن ابرو بعد از کاشت، در نقش یکی از روش‌های حفاظتی در مقابل خطرات عفونت و التهاب، مورد استفاده قرار می‌گیرد. با این وجود، این کار بایستی تحت نظارت پزشک انجام شود و به هیچ وجه نباید بدون اجازه متخصص و به صورت خودسرانه انجام گیرد.

در مواقعی که پزشک به شما برای بستن ابروها توصیه می‌کند، نوع خاص بستن را نیز به شما آموزش خواهد داد. همچنین بعد از کاشت ابرو با موی طبیعی، داروهای ضد عفونت و ضد التهاب را نیز برای شما تجویز می‌کند تا ابروهای شما درگیر عفونت و یا التهاب نشوند.

بهتر است در نظر داشته باشید که مدت زمان بستن ابرو بعد از کاشت، بسیار محدود است. به طوری که پس از حدود ۳ الی ۵ روز باید باز شوند تا پزشک بتواند موهای پیوند زده شده را مشاهده نماید و همچنین ابروها را نظر هرگونه التهاب و عفونتی بررسی کند. برای این منظور، بهتر است که به طور مداوم از پزشک متخصص خود مشورت بگیرید.

پرپشت شدن ابرو مردانه با کاشت ابرو چگونه انجام می شود؟

یکی از محبوب‌ترین روش‌ها برای فرم دادن به ابروها و پرپشت کردن آن‌ها، کاشت مو برای ابرو است. در این روش، موادی مانند موهای طبیعی خود فرد را به شکل تک به تک در قسمت ابروها قرار می‌دهند‌. این کار تا زمانی ادامه پیدا می‌کند که ضخامت مطلوبی از ابروها شکل بگیرد.

در فرایند پیوند دائمی ابرو، نخست فرد زیباجو به یک کلینیک ایمپلنت ابرو مراجعه می‌کند. سپس، پزشک متخصص با کمک سوزن و قلم خاص، موها را در مناسب‌ترین جا برای ابروها قرار می‌دهد. این مرحله، مقداری زمان‌بر است و بایستی با دقت و مهارت بالایی انجام گیرد. تا ابروها به صورت طبیعی و همگن، پرپشت شوند.

در مرحله بعد از کاشت ابرو از موی سر، رعایت دقیق مراقبت‌های بهداشتی نیز تاثیر بالایی در پرپشت شدن ابروهای کاشت شده دارد. بهتر است برای این کار، از شستشوی زیاد صورت پرهیز شود و فرد زیباجو، از آفتاب‌گیرهای مناسب استفاده نماید تا در معرض اشعه های مضر نور خورشید قرار نگیرد.

پیوند طبیعی ابرو بعد از جراحی بینی

کاشت ابرو بعد از عمل بینی

اشتباهی که برخی از افراد متقاضی عمل‌های زیبایی مرتکب می‌شوند این است که می‌خواهند چند عمل را همزمان و یا در فاصله زمانی کوتاه مدت انجام دهند. فرض کنیم که شما می‌خواهید کاشت ابرو بعد از عمل بینی را انجام دهید. درست است که فاصله بین ابرو و بینی زیاد بوده و تأثیری بر روی همدیگر نمی‌گذارند اما به این موضوع توجه داشته باشید که متخصص در زمان کاشت ابرو، باید دست خود را بر روی صورت شما قرار دهد. پس اگر به صورت ناخواسته فشار به بینی وارد کند، نتیجه جراحی بینی از بین خواهد رفت.

از طرف دیگر در جریان کاشت ابرو، ممکن است شما مجبور به مصرف برخی از دارو‌ها شوید که همین موضوع می‌تواند باعث بروز عوارضی برای شما در ناحیه بینی شده و نتیجه عمل بینی را از بین خواهد برد. بنابراین توصیه ما این است که اجازه دهید دوره نقاهت عمل بینی سپری شود و بعد از آن با جراح خود صحبت کنید. در صورتی که اجازه داد، برای پیوند ابرو اقدام نمایید. البته در زمان کاشت ابرو باز هم به متخصص اطلاع دهید که در چه زمانی عمل بینی را انجام داده‌اید و آیا اکنون فرصت مناسب برای کاشت ابرو است یا خیر.

چند وقت بعد از کاشت ابرو میتوان بوتاکس کرد؟

اگر به تازگی پیوند ابرو را انجام داده‌اید و اکنون می‌خواهید برای قسمت‌هایی از صورت خود تزریق بوتاکس انجام دهید، بهتر است حداقل یک ماه صبر کنید. به هر حال هر نوع ماده شیمیایی که وارد صورت شما می‌شود، به خصوص اگر تزریق در نزدیکی ابرو‌ها انجام گیرد، ممکن است بر روی فولیکول‌ها تأثیر منفی بگذارد.

بنابراین شما نباید چنین ریسکی را انجام دهی. فولیکول‌ها به شدت حساس هستند به خصوص اینکه در سه ماهه‌ اول، وارد فاز استراحت می‌شوند و نباید هیچ خطری آن‌ها را تهدید کند. بنابراین توصیه ما این است که حداقل یک ماه صبر کنید و سپس در صورتی که متخصص به شما اجازه داد، تزریق بوتاکس را انجام دهید.

ژل ابرو بعد از کاشت ابرو

بعد از اینکه فرآیند پیوند ابرو به اتمام می‌رسد، متخصص دارو‌هایی را برای شما تجویز می‌کند تا عوارض ایجاد شده هر چه زودتر برطرف گردند و از بروز مشکلاتی همانند عفونت‌های پوستی جلوگیری شود. استفاده از ژل‌ بعد از کاشت ابرو یکی از موارد پرکاربرد به حساب می‌آید که عمدتاً با هدف جلوگیری از بروز جوش‌های پوستی تجویز خواهند شد.

بعد از اینکه کاشت ابرو را انجام می‌دهید، میزان چربی پوست افزایش می‌یابد. در واقع پوست به صورت طبیعی چربی بیشتری تولید می‌کند تا این چربی به صورت یک عایق بر روی زخم و فولیکول‌های پیوندی را پوشانده و از ورود عوامل میکروبی به داخل زخم و تبخیر آب جلوگیری کند. همین چربی می‌تواند شرایط را برای بروز جوش‌های پوستی فراهم نماید. به همین دلیل استفاده از ژل بعد از کاشت ابرو توصیه می‌شود ولی نوع ژل و نحوه استفاده از آن باید توسط متخصص تعیین شود.

علت ناموفق بودن ایمپلنت ابرو

دلایل ناموفق بودن کاشت ابرو

علیرغم آن که روش‌های درمانی کنونی از نتایج مؤثرتری برخوردار هستند، برخی نکات وجود دارند که می‌توانند در نتایج نهایی پیوند مو و ابرو تأثیرگذار باشند. نخستین مسئله اطمینان از کاندید مناسب بودن برای پیوند ابرو است. در این راستا پزشک جراح می‌بایست در جلسه مشاوره نسبت به عوامل ریزش مو و سوابق پزشکی شخص متقاضی به اطلاعات جامعی دست پیدا کند.

علاوه بر ارزیابی وضعیت سلامت فرد متقاضی، تبعیت و پیروی از نکات مراقبتی پس از پیوند ابرو نیز می‌تواند نقش بسزایی در نتایج نهایی این عمل داشته باشد. برخی از مهم‌ترین نکاتی که می‌توانند تأثیرات منفی در نتایج پیوند ابرو داشته باشند عبارتند از:

 1. استعمال دخانیات
 2. نوشیدن الکل
 3. رقیق‌کننده‌های خون
 4. افزایش فشارخون
 5. تعریق
 6. عدم استفاده از داروهای تجویزشده
 7. قرار گرفتن در معرض آب داغ

کاشت ابرو با موی سفید امکان پذیر است؟

بله. امکان ابرو کاشتن طبیعی با موی سفید نیز وجود دارد. در حقیقت، در برخی مواقع مانند روش پیوند موی نچرال، از موهای سفید یا خاکستری رنگ برای کاشت موی ابرو نچرال استفاده می‌شود. البته در شرایطی که فرد زیباجو دارای موهای سفید است و از رنگ موهای خود رضایت دارد، می‌تواند از این موها استفاده کند. بایستی در نظر داشته باشيد که ممکن است تعدادی از افراد برای کاشت گرافت ابرو با موهای سفید مردد باشند. اما این روش سبب خواهد شد تا ظاهر ابروهای فرد، کاملا طببعی به نظر بیاید و مورد پسند آن‌ها قرار بگیرد.

البته بهتر است بدانید که امکان رنگ کردن موهای سفید کاشته شده نیز وجود دارد. بنابراین هیچ گونه نگرانی در زمینه پیوند دائمی ابرو با موی سفید، وجود نخواهد داشت.