کاشت ابرو با خواب کاملا طبیعی و رویش مادام العمر

شاید شما یکی از افرادی هستید که می خواهید برای جایگزینی موی از دست رفته در ابرو، سراغ کاشت ابرو بروید. ریزش ابرو از جمله عارضه هایی است که قطعا زیبایی چهره را به شدت تحت تاثیر قرار می دهد اما با پیوند ابرو قابل درمان خواهد بود. خانم هایی که زیاد از مواد آرایشی ابرو استفاده می کنند به خصوص اگر این مواد اصل نباشند، خیلی زود دچار ریزش ابرو می شوند. در این مقاله سعی داریم تمامی اطلاعات لازم در مورد کاشت طبیعی ابرو را در اختیار شما قرار دهیم تا بهتر بتوانید تصمیم گیری نمایید.

فرم مشاوره رایگان

کاشت ابرو در سال 2021
کاشت ابرو در سال 2021

کاشت ابرو در سال ۱۴۰۰ (2021)

کاشت طبیعی ابرو نیز فرآیندی شبیه به کاشت مو است. در واقع فولیکول های سالم باید به قسمتی از ابرو که دچار ریزش شده است، انتقال یافته و پیوند انجام گیرد. اما اکنون این سوال پیش می آید که فولیکول مو از کجا تامین می گردد؟ اگر متخصص بخواهد از موهای موجود در ابرو برای استخراج فولیکول استفاده کند، قطعا همان قسمت که مشکلی ندارد نیز تخلیه خواهد شد. لذا کاشت ابرو با استفاده از فولیکول موی سر انجام گرفته و متخصص از موهای پشت سر استفاده خواهد کرد.

مراحل کاشت ابرو طبیعی
بررسی مراحل کاشت ابرو طبیعی

مراحل کاشت ابرو طبیعی

مرحله اول : طراحی ابرو

در اولین قدم شما باید با پزشک خود صحبت کنید و به او بگویید چه مدل ابرویی را دوست دارید. در زمان کاشت به همان شیوه که دوست دارید، طراحی ابرو انجام گرفته و کاشت فولیکول ها در محدوده مشخص شده صورت می گیرد.

مرحله دوم : برداشت گرافت

موی سر به صورت دسته های تک شاخه ای، دوشاخه، سه شاخه و چهار شاخه رشد می کند که به هر شاخه، گرافت گفته می شود. اکنون متخصص برای ایمپلنت ابرو، به سراغ برداشت گرافت از پشت سر یا حتی پشت گوش خواهد رفت.

مرحله سوم : کاشت فولیکول

سپس فولیکول مو در قسمتی از ابرو که ریزش داشته است، کاشته می شود. این مرحله به دقت بالایی نیاز دارد تا هم فولیکول در عمق مناسب قرار گرفته و هم زاویه کاشت متناسب با طرح اولیه باشد.

 روش های کاشت ابرو
روش های کاشت ابروی طبیعی

بررسی روش های کاشت ابروی طبیعی

کاشت ابرو به روش SUT

در پیوند طبیعی ابرو باید طراحی زیبا و متناسب با چهره برای ابرو در نظر گرفته شود تا نهایتا نتیجه کار بسیار زیبا و مورد پسند واقع شود. در کاشت ابرو روش SUT، بدون نیاز  به جراحی، درد، خونریزی و به صورت مستقیم فولیکول مو در محل بدون مو قرار می گیرد. با این روش، زاویه سازی طبیعی ابرو به خوبی انجام می گیرد.

کاشت ابرو به روش FUT

این روش قدیمی است که در آن پزشک از قسمت بانک مو، یک لایه پوستی نازک را برداشته و سپس از طریق میکروسکوپ، پیوندها از روی نوار مو برداشته می شوند و کاشت انجام می گیرد.

کاشت ابرو به روش FIT

این روش در واقع نوع ارتقا یافته روش اف یو تی است که از آن بیشتر برای افزایش تراکم ابروها استفاده می شود. همچنین در این روش احتمال آسیب به فولیکول مو نخواهد بود.

کاشت ابرو به روش DHI

در روش دی اچ آی، فولیکول مو به کمک DHI Implanter برداشته شده و مستقیما در جایگاهی که مو وجود ندارد، کاشته می شود. در نتیجه عوارض ناشی از جراحی را نخواهد داشت. از سویی دیگر درصد موفقیت آن بیشتر خواهد شد.

کاشت ابرو به روش MICROGRAPHT

در روش میکروگرافت نیز بدون جراحی و از طریق وسایل برق برای انتقال فولیکول مو از بانک مو به ابرو استفاده خواهد شد.

کاشت ابرو به روش ترکیبی

روش ترکیبی در اصل ترکیب روش اف یو تی و اف آی تی است. در ابتدا متخصص با کمک روش اف یو تی، کاشت را انجام می دهد سپس برای پرپشت شدن و افزایش تراکم ابروها، از روش اف آی تی استفاده می گردد.

مراقبت های کاشت ابروی طبیعی
مراقبت های قبل و بعد از کاشت ابروی طبیعی

مراقبت های قبل از کاشت ابروی طبیعی

عزیزان توجه داشته باشید قبل از کاشت ابرو باید چند نکته را رعایت کنید :

 1. حتما آزمایش خون بدهید تا وضعیت سلامت بدن تعیین شود.
 2. حداقل دو هفته قبل از کاشت ابرو خوردن داروهای رقیق کننده خون، قرص ویتامین E، داروهای منعقد کننده خون و… ممنوع است.
 3. از خوردن مشروبات الکلی و مصرف دخانیات، دو هفته قبل از عمل خودداری کنید.
 4. حتما در صورتی که به بیماری خاصی مبتلا بوده و یا داروی خاصی مصرف می کنید، به متخصص اطلاع دهید.
 5. روز قبل از عمل از خوردن غذاهای سنگین و مایعات زیاد پرهیز کنید.

مراقبت های بعد از کاشت طبیعی ابرو

 1. تا مدتی بعد از عمل نباید از مشروبات الکلی و دخانیات استفاده نمایید.
 2. به هیچ نباید به ابرو فشار آورده و یا آن را بخارانید.
 3. از آرایش ابرو و یا  حتی تماس مواد آرایشی با ابرو خودداری کنید.
 4. مصرف آب و مایعات به میزان زیاد به بهبود سریع تر پوست بعد از عمل و رشد بهتر فولیکول مو کمک می کند.
 5. اکیدا توصیه می کنیم در چند روز اول، آب به ابروها نرسد.
 6. اگر می خواهید التهاب ابرو رفع شود، نباید کمپرس یخ را روی ابرو قرار دهید بلکه باید در محیط اطراف آن قرار گیرد.
نتیجه کاشت ابرو بعد از ۳ و ۶ ماه
بررسی نتیجه کاشت ابرو بعد از ۳ و ۶ ماه

نتیجه کاشت ابرو بعد از ۳ و ۶ ماه

در صورتی که کاشت طبیعی ابرو به خوبی و با متد مناسب برای شما انجام شود، بین 6 ماه تا یکسال، نتیجه مطلوب را شاهد خواهید بود. ابروهای کاشته شده همانند ابروهای طبیعی رشد می کنند. در منطقه ای که پیوند ابرو انجام گرفته است، یک لایه پوستی مشاهده خواهد شد که در ابتدا قرمز بوده و بعد از چند روز خشک می شود و می ریزد. از سویی دیگر چند هفته بعد نیز موی کاشته شده می ریزد. جایی برای نگرانی نخواهد بود چون این مسئله طبیعی است و باعث می شود ابروهای جدید با قدرت و حجم بیشتری رشد نمایند. در 6 ماه اول، رشد ابروها به تدریج افزایش پیدا می کند تا اینکه در 6 ماه دوم، ابروهای خوش حالت و پرپشتی خواهید داشت.

بهترین دکتر کاشت ابرو
بهترین پزشک کاشت ابرو

بهترین دکتر کاشت ابرو

پیوند طبیعی ابرو فرآیند بسیار حساسی است و بخش عمده موفقیت این عمل به مهارت و زبردستی متخصص بستگی دارد. به همین دلیل است که توصیه می کنیم عجولانه برخورد نکرده و قبل از هر چیز زمانی را برای پیدا کردن بهترین دکتر کاشت ابرو اختصاص دهید. این مطلب را فراموش نکنید که اگر پزشک از تخصص و مهارت کافی برخوردار نباشد ممکن است باعث آسیب به ابرو شده و زیبایی صورت شما را خدشه دار کند.

بهترین کلینیک کاشت ابرو:

خوشبختانه امروزه کلینیک های زیادی در سطح کشور تحت نظر افراد متخصص، خدمات ایمپلنت ابرو را ارائه می کنند اما پیشنهاد می کنیم در میان آن ها جست و جو نموده و بهترین کلینیک کاشت ابرو را انتخاب کنید. برای این منظور چند معیار را مد نظر قرار دهید:

 1. متخصصین فعال در کلینیک
 2. تجهیزات مورد استفاده برای کاشت ابرو
 3. روش های پیوند ابرو
 4. حمایت از فرد بعد از کاشت طبیعی ابرو
 5. ارائه مشاوره به افراد قبل از کاشت ابرو

هزینه کاشت ابرو

حتما این سوال برای شما عزیزان پیش آمده است که هزینه کاشت طبیعی ابرو نهایتا چقدر تمام می شود. نمی توان در این مورد به طور قطعی صحبت کرد. چون نوع روش مورد استفاده برای پیوند طبیعی ابرو، میزان وخامت اوضاع از نظر ریزش ابرو، هزینه های مربوط به کلینیک، درمان عارضه های احتمال بعد از عمل و… بر روی قیمت کاشت ابرو تاثیر می گذارد. معمولا متخصصین در ابتدای کار به صورت تقریبی هزینه ها را برای شما توضیح داده و خاطرنشان می کند که ممکن است قیمت نهایی تغییر کند.

عوارض پیوند ابروی طبیعی

بعد از پیوند ابرو ممکن است با عوارض زیر روبرو شوید:

 1. همانگونه که گفته شد محل کاشت ابرو، قرمز شده و سپس پوسته پوسته می شود.
 2. التهاب در محل کاشت طبیعی ابرو بروز می کند.
 3. ممکن است درد خفیفی داشته باشید.
 4. احتمال خونریزی بعد از جراحی وجود دارد.
 5. فراموش نکنید که بعد از کاشت ابرو، خارش شروع می شود.

در صورتی که مشکلاتی غیر از این موارد برای شما رخ داد، لازم است با متخصص صحبت نمایید.

دکمه بازگشت به بالا