درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

تزریق بوتاکس صورت

تزریق بوتاکس صورت

انجام عمل های زیبایی و جراحی پلاستیک نظیر تزریق بوتاکس، در سال های اخیر بسیار رواج داشته و افراد زیادی با جنسیت ها و سنین مختلف اقدام به انجام آن می کنند، چرا که عمل زیبایی botox injection و سایر جراحی های پلاستیک تاثیر چشمگیری در برطرف کردن علائم پیری روی صورت و جوان سازی پوست دارد، در ادامه به چگونگی و جوانب انجام تزریق بوتاکس توجه فرمایید.

 

تزریق بوتاکس صورت

 

عمل زیبایی تزریق بوتاکس چیست و چگونه انجام می شود؟

به طور کلی عمل زیبایی تزریق بوتاکس به سه منظور بهبود زیبایی ظاهری فرد، کاهش عرق شدید زیر بغل و کنترل انقباض یا گرفتگی عضلانی استفاده می شود، اما استفاده عمده botox injection برای اهداف زیبایی بوده و در قسمت های مختلف صورت به دلیل رفع چین و چروک ها تزریق بوتاکس انجام می شود.

ماده بوتاکسی که برای بهبود زیبایی و رفع چین و چروک ها استفاده می شود حاوی سم بوتولینوم نوع A، یک نوع پروتئین به نام آلبومین که در پلاسمای خون انسان یافت می شود است که با سدیم کلرید یا همان نمک ترکیب شده است، ترکیب این مواد به منظور بهبود زیبایی و شل کردن عضلات در عمل زیبایی تزریق بوتاکس بسیار موثر است.

 

عمل زیبایی تزریق بوتاکس چیست و چگونه انجام میشود

 

گاها تزریق بوتاکس با تزریق پرکننده هایی مانند ژل اشتباه گرفته می شود، پرکننده ها همان طور که از اسم شان مشخص است به منظور پر کردن و حجم دادن به قسمت های مختلف بدن بیمار در راستای رفع برخی مشکلات و بهبود زیبایی استفاده می شوند، در صورتی که کاربرد و نحوه عملکرد عمل زیبایی botox injection کاملا متفاوت است.

عمل زیبایی تزریق بوتاکس توسط چند سوزن باریک و کوچک انجام می شود که تحت شرایط مناسب بیشتر از 10 الی 15 دقیقه به طول نمی انجامد، پس از اتمام تزریق بیمار بلافاصله مرخص شده و بوتاکس تزریق شده پس از گذشت چند روز تا چند هفته اثرات خود را روی پوست می گذارد.

پس از تزریق بوتاکس عضلات رفته رفته انقباض های خود را از دست داده و این گونه به نوعی موجب جلوگیری از ازایش چین و چروک خواهد شد.

 

مناسب ترین افراد برای عمل زیبایی تزریق بوتاکس صورت

انجام عمل زیبایی botox injection به طور کلی مانعی برای افراد بین 18 تا 65 سال ندارد، هرچند باید در نظر گرفته شود که در برخی از موارد تزریق بوتاکس دارای عوارض بوده و موجب آسیب به سلامت بیمار می شود.

مشاهده مطلب
تزریق بوتاکس قبل از جراحی بینی

 

مناسب ترین افراد برای عمل زیبایی تزریق بوتاکس صورت

 

آگاهی داشتن از این موارد قبل از اقدام به تزریق بوتاکس و مشورت با پزشک متخصص ضروری و لازم می باشد و افرادی که شرایط زیر را نداشته باشند به نوعی کاندید مناسبی برای تزریق بوتاکس محسوب خواهند شد.

 1. داشتن سابقه آلرژی یا حساسیت به مواد بوتاکس و botox injection.
 2. موارد بارداری و مادران شیرده.
 3. عفونت های پوستی و سایر موارد مشابه در ناحیه تزریق بوتاکس.
 4. افرادی که دارای بیماری های خاص مانند سندروم Lambert-Eaton، بیماری عصبی ALS و میاستنی گراویس (myasthenia gravis) می باشند به هیچ عنوان نباید از botox injection استفاده نمایند.
 5. بیمارانی که دارای مشکلات تنفسی مانند آسم یا تنگی نفس نیز هستند نباید از این عمل زیبایی استفاده کنند.
 6. افرادی که سابقه انجام جراحی روی صورت خود داشته باشند.
 7. مواردی که بیمار افتادگی پلک داشته و یا ماهیچه های پیشانی وی ضعیف باشند.
 8. مصرف برخی از دارو ها، ویتامین ها یا مکمل ها که باید قبل از انجام عمل زیبایی تزریق بوتاکس به پزشک معالج اطلاع داده شود.

 

معمولا تزریق بوتاکس صورت در چه نواحی انجام میشود

 

معمولا تزریق بوتاکس صورت در چه نواحی انجام می شود؟

عمل زیبایی botox injection معمولا در نواحی که چین و چروک روی پوست صورت قابل مشاهده است صورت می گیرد، پیشانی، اطراف چشم ها، گوشه دهان و اطراف لب ها مناطقی هستند که اغلب تزریق بوتاکس به منظور بهبود زیبایی، درمان چین و چروک و خط های افقی ایجاد شده روی پوست انجام می شود.

همچنین لازم به ذکر است که از عمل زیبایی تزریق بوتاکس می توان در رفع چین و چروک های ایجاد شده بر روی گردن و اطراف آن، در ناحیه بین ابرو ها و لیفت آن ها به طور خفیف، روی بینی به منظور از بین بردن خط اخم یا بالا کشیدن نوک آن و بهبود پوست چانه نیز استفاده کرد، هرچند برای این موارد روش های بهتری وجود دارند و تزریق بوتاکس کاربرد و تاثیر بیشتری در پوست صورت دارد.

تزریق بوتاکس به دلیل واکنش های شیمیایی که در ناحیه تزریق شده ایجاد می کند، موجب جلوگیری از انقباض عضلانی و شل شدن ماهیچه ها شده و به همین دلیل، در نهایت باعث رفع چین و چروک و خط های افقی موجود روی پوست شده و مانع پدید آمدن چین و چروک های جدید می شود که موجب بهبود زیبایی و جوان سازی پوست صورت شما خواهد شد.

 

آیا عمل زیبایی تزریق بوتاکس دردناک است

 

آیا عمل زیبایی تزریق بوتاکس دردناک است؟

انجام هر نوع عمل زیبایی یا جراحی پلاستیک می تواند با درد همراه باشد، اما سوزن های مورد استفاده در عمل زیبایی تزریق بوتاکس در اندازه های بسیار کوچکی هستند که در طول عمل botox injection درد کمتری را به بیمار وارد خواهند کرد، درد ناشی از انجام عمل زیبایی تزریق بوتاکس قابل تحمل بوده و در حدی نیست که باعث نگرانی و وحشت بیمار شود.

مشاهده مطلب
تزریق بوتاکس به بینی

برای کاهش درد ناشی از عمل زیبایی تزریق بوتاکس معمولا 10 الی 20 دقیقه قبل از عمل ناحیه تزریق را با یک کرم بی حسی موضعی و بسته های یخ بی حس می کنند تا بیمار دردی حس نکند.

ممکن است پس از این که اثر بی حسی از بین رفت کمی احساس درد و ناراحتی کنید، اثر این درد موقتی است و رفع خواهد شد هر چند می توانید به پزشک خود اطلاع دهید تا اقدامات لازم برای جلوگیری از درد را انجام دهد.

 

عوارض جانبی و خطرات ناشی از تزریق بوتاکس به صورت

 

عوارض جانبی و خطرات ناشی از تزریق بوتاکس به صورت

یکی از مهم ترین مواردی که موجب نگرانی بیماران می شود عوارض جانبی و خطرات ناشی از انجام یک عمل است، عمل زیبایی تزریق بوتاکس نیز مانند سایر جراحی های پلاستیک و عمل های زیبایی دارای مجموعه ای از عوارض جانبی احتمالی و خطرات ناشی از انجام آن است که به آن ها اشاره می شود:

 1. بروز درد در نواحی مختلف بدن مانند سردرد یا درد گردن و احساس خستگی پس از تزریق بوتاکس.
 2. احتمال رخ دادن التهاب، عفونت، خونریزی، کبودی، تورم و سرخ شدن پوست در محل انجام عمل botox injection وجود دارد.
 3. احتمال مشاهده برخی علائم آلرژیک یا حساسیت مانند خارش پوست، قرمزی چشم، رنگ پریدگی، سرگیجه، تاول و جوش وجود دارد.
 4. امکان رخ دادن برخی از عوارض جانبی مانند بی حسی، افتادگی پلک، اسپاسم و انقباض عضلانی وجود دارد.
 5. از دیگر عوارض جانبی انجام عمل زیبایی botox injection می توان به خشکی دهان و کوفتگی نیز اشاره کرد.
 6. ممکن است ماده تزریق شده در عمل تزریق بوتاکس کمی فراتر از محل مورد نظر قرار گرفته و بر روی بافت های اطراف تاثیر بگذارند، به عنوان مثال اگر تزریقات را در پیشانی و در نزدیکی ابروها یا پلک های فوقانی انجام شوند امکان این وجود دارد که تحت تاثیر قرار بگیرند و باعث افتادگی موقتی شوند.

هر چند دانستن این عوارض جانبی و خطرات ناشی از تزریق بوتاکس ممکن است شما را نگران کرده و از انجام آن منصرف کند، اما باید این موضوع را نیز در نظر داشته باشید که با انتخاب یک پزشک متخصص و دنبال کردن دستورالعمل های وی و همچنین رعایت نکات و پرهیز های قبل و هنگام عمل توسط خود شما و پزشک معالج تان می توانید از بروز این عوارض جلوگیری کرده و احتمال رخ دادن آن ها را به حداقل برسانید.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو مارال” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت تزریق بوتاکس خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02144120537 تماس بگیرید.

مشاهده مطلب
بهترین سن برای تزریق بوتاکس چه زمانی است؟

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

تزریق بوتاکس

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *