درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

ورم صورت بعد از کاشت مو

ورم صورت بعد از کاشت مو

کاشت مو برخلاف روش های دیگر، روشی دائمی برای رفع مشکل طاسی و کم حجم شدن مو ی سر است. hair transplant با برداشتن مو از ناحیه پشت سر و پیوند زدن آن به قسمت طاسی یا کم حجم شده سر انجام می گیرد؛ اما آیا کاشت مو مانند عمل های دیگر ممکن است با عوارضی همراه باشد و باعث ورم صورت بعد از کاشت مو شود؟

 

ورم صورت بعد از کاشت مو

 

عمل زیبایی کاشت مو برخلاف روش های دیگر، روشی دائمی برای رفع مشکل طاسی و کم حجم شدن مو ی سر است.

عمل زیبایی hair transplant با برداشتن مو از ناحیه پشت سر و پیوند زدن آن به قسمت طاسی یا کم حجم شده سر انجام می گیرد؛ اما آیا عمل زیبایی کاشت مو مانند عمل های دیگر ممکن است با عوارضی همراه باشد و باعث ورم صورت بعد از عمل زیبایی hair transplant شود؟

عمل زیبایی کاشت مو راه حلی دائمی برای رفع مشکلی دائمی است. عمل زیبایی hair transplant به دلایل مختلفی انجام می شود که برخی از نکات عبارتند از نازک شدن و طاسی گسترده سر، ریزش مو به دلیل شیمی درمانی و یا عوارض جانبی داروهای دیگر

 

تاثیرات کاشت مو بر زیبایی فرد

عمل زیبایی hair transplant با توجه به صلاح دید پزشک متخصص به یکی از روش های FUE و FUT انجام می شود. ابتدا قبل از شروع عمل زیبایی کاشت مو پزشک متخصص محلی را که می خواهد بر آن عمل زیبایی hair transplant را انجام دهد، بی حس کننده موضعی تزریق می کند.

پزشک متخصص کاشت مو در عمل زیبایی hair transplant از طریق FUT (پیوند واحد فولیکولار) قسمتی از پوست سر شما را که معمولا به دلیل ضخامت موهای پشت سر، از ناحیه پشت سر به شکل اندازه نواری در حدود 6 تا 10 اینچ می برد.

 

تاثیرات کاشت مو بر زیبایی فرد

 

و سپس منطقه ای را که پوست آن قسمت را برای عمل زیبایی کاشت مو از طریق FUT برداشته است بخیه می زند و می بندد. سپس فولیکول های مو موجود در پوست سر بریده شده را توسط سوزن یا تیغ با ایجاد سوراخ های کوچک به سر پیوند می دهد.

روش دوم به این صورت انجام می شود که پزشک متخصص کاشت مو در عمل زیبایی hair transplant از طریق FUE که ابتدا مو های پشت سر شما را می تراشد. سپس فولیکول های مو را استخراج می کند.

مشاهده مطلب
کاشت مو بدون درد

و در آخر هم مانند عمل زیبایی کاشت مو از طریق FUT فولیکول های مو را با ایجاد سوراخ های کوچک پیوند می زد. سپس محل پیوند زده را با بانداژ یا گاز می پوشاند.

انجام عمل زیبایی کاشت مو از طریق FUT و FUE هر کدام ممکن است چند ساعت یا چند روز طول بکشد. این زمان بستگی به تعداد فولیکول های پیوندی دارد که با توجه به موارد زیر تعداد آن ها مشخص می شود.

 1. نوع موی شما
 2. کیفیت و ضخامت مو
 3. رنگ مو

عمل زیبایی hair transplant در صورتی که مو های روشن تری داشته باشد با موفقیت بیشتری همراه است البته موفقیت عمل زیبایی کاشت مو شما به شکل و ضخامت موهای شما هم بستگی دارد.

با توجه به بررسی های انجام شده بر روی افرادی عمل زیبایی کاشت مو انجام داده اند مشخص شده که 10 تا 80 درصد از مو های پیوند زده شده در طی سه تا چهار ماه رشد می کنند؛ اما با گذشت زمان مو های پیوند زده مانند موهای معمولی نازک می شوند.

 

عوارض جانبی کاشت مو

عمل زیبایی کاشت مو مانند عمل های زیبایی دیگر با عوارض جانبی همراه است که البته موقتی و بسته تجربه و متخصص بودن پزشک انتخابی شما برای عمل hair transplant قابل پیشگیری هستند. به برخی از عوارض و خطرات احتمالی عمل زیبایی hair transplant در پایین پرداخته شده است.

 1. درد احتمال احساس درد در ناحیه پیوند و همچنین در ناحیه ای که فولیکول های مو از قسمت برداشته شده، بعد از عمل زیبایی کاشت مو زیاد است.
 2. ادم
 3. خونریزی
 4. فولیکولیت
 5. تورم
 6. عفونت
 7. پوسته پوسته شدن
 8. خارش

پزشک متخصص hair transplant برای جلوگیری از عوارض جانبی و خطرات احتمالی، ممکن است برای چند روز بعد از عمل زیبایی کاشت مو دارو های زیر را تجویز کند.

 1. داروی ضد درد مانند ایپوبروفن
 2. آنتی بیوتیک ها برای جلوگیری از عفونت
 3. ضد التهاب، مانند استروئید خوراکی، برای تسکین تورم
 4. داروهایی مانند فیناستراید (Propecia) یا ماینوکسیدیل (Rogaine) برای کمک به تحریک رشد مو

ایجاد عفونت جز عوارض نادر در عمل زیبایی کاشت مو است ولی اگر نکات بهداشتی را رعایت نکنید ممکن است دچار عفونت شوید.

پوسته پوسته شدن ممکن است 7 تا 10 روز بعد از عمل زیبایی کاشت مو شروع شود، ممکن است این مدت بیشتر طول بکشد در صورتی که این دوره طولانی شد حتما به پزشک متخصص خود مراجعه کنید.

 

آیا کاشت مو باعث ورم صورت می شود؟

ایجاد تورم در صورت بعد از عمل زیبایی کاشت مو امری عادی و موقتی است. تورم معمولاً روز دوم تا چهارم بعد از انجام عمل زیبایی hair transplant ایجاد می شود.

مشاهده مطلب
بهترین قرص بعد از کاشت مو

تورم بعد از عمل زیبایی کاشت مو معمولاً در پیشانی ایجاد می شود اما به دلیل جاذبه ممکن است به سمت پلک ها هم حرکت کند. در صورتی که تورم بعد از مدتی کاهش پیدا نکرد حتما به پزشک خود مراجعه کنید.

در این صورت پزشک متخصص برای رفع تورم ناشی از عمل زیبایی کاشت مو مصرف دارو را تجویز می کند. برخی از داروها ضد التهاب نیز می توانند ضد درد و ضد تورم باشند.

 

مراقبت های بعد از عمل زیبایی کاشت مو

برای این که عمل زیبایی کاشت موی شما با نتیجه بهتری همراه باشد و دچار عوارض و خطرات احتمالی آن نشوید توصیه می شود نکات گفته شده را رعایت کنید.

 1. تا چند روز بعد از عمل زیبایی کاشت مو موهایتان را نشویید و تا یک هفته از شامپو های ملایم استفاده کنید.
 2. به موهای خود فشار وارد نکنید و به ریشه موهایتان دست نزنید.
 3. از کلاه استفاده نکنید.
 4. تا مدتی از ورزش کردن خودداری کنید.
 5. از استفاده داروهایی بدون تجویز پزشک متخصص hair transplant خودداری کنید.
 6. نکات بهداشتیی را رعایت کنید و از رفتن به مکان های آلوده پرهیز کنید.
 7. تا یک هفته آسپرین و ایبوپروفن مصرف نکنید.

اگر بعد از انجام عمل زیبایی کاشت مو با ریزش موهایتان مواجه شدید نگران نشوید تا مدتی که موهایتان کامل رشد کند، این امری عادی است.

 

کنترل تورم و کبودی بعد از کاشت مو

همانطور که گفته شد ایجاد تورم و کبودی بعد از عمل زیبایی کاشت مو عادی و موقتی است اما می توان زمان بهبودی تورم و کبودی را با رعایت نکات زیر سریعتر کرد.

 1. هر 2 ساعت تکه یخی را بر روی پیشانی خود بمالید.
 2. در هنگام خواب با استفاده از چند بالش سرتان را در حالت مرتفع قرار دهید. با انجام این کار هم تورم کاهش پیدا می کند و هم از بروز عوارض دیگر جلوگیری می شود.
 3. برخی از دارو ها باعث کاهش تورم می شوند. برای مصرف داروی مناسب با پزشک متخصص hair transplant خود مشورت کنید.
 4. از کمپرس سرد برای تورم چشم هایتان استفاده کنید.
 5. در معرض سرما قرار نگیرید. سرما ممکن است بر رشد فولیکول های پیوند زده تاثیر بگذارد.
 6. از انجام فعالیت بدنی بیش از حد پرهیز کنید.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو مارال” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت کاشت مو خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02144120537 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

مشاهده مطلب
کاشت مو به روش FUE و هزینه ی آن
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

کاشت مو

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *