درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

شستن صورت بعد از تزریق بوتاکس به چه شکل است

شستن صورت بعد از تزریق بوتاکس

بوتاکس برای موارد مختلفی استفاده می شود و نتیجه های متفاوتی برای هر فرد می گذارد. میزان نتیجه ای که شما می توانید از تزریق بوتاکس بگیرید به موارد مختلفی مانند داشتن آمادگی قبل از انجام تزریق بوتاکس، به درستی انجام شدن تزریق و رعایت نکات مراقبتی بعد از انجام تزریق بوتاکس.

 

شستن صورت بعد از بوتاکس

 

در صورتی که انجام درمان زیبایی Botox injection توسط یک فرد نامناسب انجام شود ممکن است نتواند عمل زیبایی تزریق بوتاکس را به درستی انجام دهد و شما نتیجه کافی را ز انجام درمان زیبایی Botox injection نگیرید.

در اینجا به یکی از مهم ترین نکات مراقبتی بعد از درمان زیبایی تزریق بوتاکس انجام بوتاکس یعنی شستن صورت بعد از انجام درمان زیبایی Botox injection پرداخته شده است.

 

آیا شستشو بعد از تزریق بوتاکس صورت امکان پذیر است؟

درمان زیبایی تزریق بوتاکس صورت توسط پزشک متخصص زیبایی در مطب پزشک یا کلینیک های زیبایی انجام می گیرد. بوتاکس مورد استفاده در درمان زیبایی Botox injection صورت در واقع سم خنثی شده ی نوعی باکتری به نام بوتولینیوم است.

از درمان زیبایی تزریق بوتاکس برای موارد مختلفی استفاده می شود برخی از موارد شایعی که درمان زیبایی Botox injection صورت برای درمان آن ها استفاده می شود در پایین برای شما نام برده شده است.

 1. رفع اسپاسم های عضلانی و ماهیچه ای
 2. رفع چین و چروک
 3. میگرن
 4. مثانه بیش فعال
 5. اختلالات مفصل گیجگاهی
 6. رفع تعریق بیش از حد کف دست و زیر بغل

عملکرد درمان زیبایی تزریق بوتاکس به این صورت است که اعصابی که باعث بروز مشکل می شوند را مختل می کند. برای مثال در درمان زیبایی Botox injection صورت برای رفع چین و چروک وقتی تزریق بوتاکس انجام می شود، بوتاکس روی اعصاب اطراف چین و چروک تاثیر می گذارد.

 

آیا شستشو بعد از تزریق بوتاکس صورت امکان پذیر است

 

در واقع بوتاکس تزریق شده در درمان زیبایی تزریق بوتاکس صورت با تاثیر گذاری بر اعصاب اطراف چین و چروک آن های را غیر فعال می کند و باعث می شود چین و چروکی که بر اثر پیام های عصبی بر عضلات صورت و منقبض شدن عضلات صورت بر اثر پیام ها به وجود آمده است از بین برود.

اما همانطور که گفته شد تاثیر درمان زیبایی تزریق بوتاکس برای همه افراد یکسان نیست برای مثال اگر فرد نامناسبی را برای Botox injection انتخاب کنید ممکن است نتواند به درستی تشخیص دهد و مقدار نامناسبی بوتاکس تزریق کند.

مشاهده مطلب
تزریق بوتاکس صورت مردان

در این صورت نه تنها شما نتیجه خوبی از انجام درمان زیبایی تزریق بوتاکس نمی گیرید بلکه حتی ممکن است با خطرات جدی هم بعد از انجام درمان زیبایی تزریق بوتاکس مواجه شوید.

از مواردی که روی نتیجه حاصل از درمان زیبایی تزریق بوتاکس صورت بسیار تاثیر گذار است دوش گرفتن، حمام آب گرم و یا شستن صورت است که معمولا پزشکان متخصص تا چند روز بعد از انجام درمان زیبایی Botox injection صورت توصیه نمی کنند.

 

عوارض و خطرات شستشو بعد از تزریق بوتاکس به صورت

ممکن است این سوال برای شما ایجاد شود که چگونه شستن صورت یا حمام کردن بعد از انجام درمان زیبایی تزریق بوتاکس صورت می تواند باعث ایجاد مشکل شود؟

معمولا یکی از نکات مراقبتی که پزشکان متخصص زیبایی به رعایت آن بعد از انجام درمان زیبایی تزریق بوتاکس صورت تاکید دارند لمس نکردن صورت است. به این دلیل که لمس کردن صورت ممکن است باعث حرکت بوتاکس در زیر پوست شود.

حرکت بوتاکس در زیر پوست باعث ایجاد مشکل های جدی می شود. برای مثال اگر شما درمان زیبایی تزریق بوتاکس صورت در ناحیه زیر پشم یا در ناحیه ابرو انجام داده باشد و با لمس باعث ایجاد حرکت در بوتاکس شوید ممکن است بوتاکس بر روی چشمان شما تاثیر بگذارد و باعث نابینایی شما شود.

شستشوی صورت هم به این دلیل که با لمس صورت همراه است ممکن است باعث حرکت بوتاکس تزریق شده در زیر پوست شود و نتایج حاصل از درمان زیبایی تزریق بوتاکس صورت را تغییر دهد و احتمال بروز برخی عوارض جانبی حاصل از انجام درمان زیبایی Botox injection صورت را افزایش دهد.

در پایین به برخی از عوارض جانبی که ممکن است با شستن و لمس کردن صورت بعد از انجام درمان زیبایی تزریق بوتاکس صورت با آن ها مواجه شوید اشاره شده است.

 1. خونریزی
 2. کبودی
 3. افزایش تورم ناشی از انجام درمان زیبایی Botox injection صورت
 4. افتادگی پلک

اما جای نگرانی نیست. شما با انتخاب پزشک مناسب برای انجام درمان زیبایی بوتاکس و گرفتن مشاوره از پزشک متخصص زیبایی و با تجربه در درمان زیبایی تزریق بوتاکس صورت برای نکات شستشو صورت و رعایت نکات مراقبتی می توانید از هر نوع عوارضی جلوگیری کنید.

 

نحوه صحیح و توصیه های مهم شستشو بعد از تزریق بوتاکس صورت

طبق تحقیقات انجام شده بر افرادی که تحت درمان زیبایی تزریق بوتاکس صورت قرار گرفته اند اکثر آن ها پس از انجام درمان زیبایی Botox injection صورت با تورم و کبودی مواجه شده اند.

مشاهده مطلب
تزریق بوتاکس برای درمان تعریق بیش از حد

در صورتی که شما پزشک مناسبی را که متخصص زیبایی و با تجربه باشد برای انجام درمان زیبایی تزریق بوتاکس صورت انتخاب کرده باشید احتمال بروز کبودی و تورم بعد از انجام درمان زیبایی تزریق بوتاکس صورت بسیار کم است.

اما اگر بعد از انجام درمان زیبایی Botox injection صورت با کبودی و تورم مواجه شدید، نگران نشوید به این دلیل که کبودی و تورم ناشی از انجام درمان زیبایی تزریق بوتاکس صورت موقتی است.

بعد از گذشت حدود یک هفته از انجام درمان زیبایی تزریق بوتاکس صورت علائم تورم و کبودی فروکش می کند ولی شما می توانید این زمان را با شستشو صورت با آب گرم و ماساژ دادن صورت کاهش دهید.

همانطور که گفته شد معمولا بعد از انجام درمان زیبایی تزریق بوتاکس صورت شستشوی صورت توصیه نمی شود اما اگر برای کاهش تورم و کبودی از آب گرم و شستشو صورت استفاده کنید لازم است نکاتی را رعایت کنید.

در پایین به برخی نکات مهم و تاثیر گذار در نتایج درمان زیبایی تزریق بوتاکس صورت برای شستشوی صورت پرداخته شده است که رعایت آن ها الزامی است.

 1. بعد گذشت حداقل 6 ساعت از انجام درمان زیبایی Botox injection صورت به شستشوی صورت خود بپردازید.
 2. از آب خیلی گرم استفاده نکنید. به این دلیل که آب گرم مانند لمس کردن صورت باعث حرکت بوتاکس تزریق شده در زیر پوست می شود. در واقع درجه حرارت بالا آب باعث بالا رفتن میزان جریان خون می شود و افزایش جریان خون هم باعث به حرکت در آمدن بوتاکس تزریق شده می شود.
 3. سعی کنید در هنگام شستن صورت کمترین لمس را با صورت داشته باشید.
 4. دقت کنید میزان فشار آب در هنگام شستشوی صورت به مقداری نباشد که به نواحی که درمان زیبایی Botox injection صورت انجام شده است فشار زیادی وارد کند.
 5. از شستن و حمام طولانی مدت بعد از انجام درمان زیبایی Botox injection صورت پرهیز کنید.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو مارال” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت تزریق بوتاکس خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02144120537 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

تزریق بوتاکس

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *