تزریق چربی به روش میکروفت – بهبود کیفیت پوست با جدیدترین روش

تزریق چربی به روش میکرو فت
3/5 - (2 امتیاز)

از زمانی که تزریق چربی به عنوان یکی از تکنیک‌های زیبایی به دنیا معرفی شد، متخصصان به دنبال این بودند که بتوانند فرآیند ترانسفر چربی را ارتقا داده و پیشرفت‌های چشمگیری در آن ایجاد کنند. هم‌اکنون تزریق چربی به روش میکروفت یکی از روش‌های بسیار مدرن و جدید در زمینه زیباسازی و جوانسازی پوست است که در اغلب کلینیک‌های زیبایی در ایران نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. در واقع انتقال چربی با روش میکروفت یک تکنولوژی مدرن به حساب می‌آید. در این مقاله پایگاه علمی پزشکی مارال سلامت ایرانیان اطلاعاتی را در مورد این روش برای شما عزیزان ذکر خواهند کرد تا با مطالعه این مطلب بتوانید به پاسخ تمامی سوالاتی که در ذهن خود دارید برسید.

مشاهده این مطلب : تزریق چربی به صورت

منظور از ترانسفر چربی به روش میکروفت چیست؟

منظور از تزریق چربی به روش میکروفت چیست؟

هدف از تزریق چربی، از بین بردن چروک‌های پوستی و فرم دادن به چهره یا اندام‌هایی همانند سینه است. برخی از افراد بعد از اتمام کار، از گلوله شدن چربی در زیر پوست خود ابراز نگرانی می‌کنند. البته این اتفاق به ندرت پیش می‌آید و در صورتی که به یک متخصص غیرحرفه‌ای مراجعه کرده باشید احتمال بروز چنین عارضه‌ای بیشتر خواهد شد. در صورتی که تزریق چربی به مقدارکافی انجام نشده و یا اینکه مرحله تصفیه‌سازی آن به درستی پیش نرود ممکن است سطح پوست شما بعد از اتمام کار یکدست و یکنواخت نباشد.

همین مشکل در فرآیند تزریق چربی باعث شد متخصصان به فکر ارتقای این تکنیک زیبایی باشند و به دنبال آن، روش‌های میکروفت و نانوفت ابداع گردید. تفاوت انتقال چربی به روش میکروفت با روش نانوفت دقیقاً در ابعاد سلول‌های چربی است. در ترانسفر چربی با روش میکروفت سلول‌ها در اندازه میکرو خرد شده و سپس فرآیند تزریق انجام خواهد گرفت.

مراحل تزریق چربی به روش میکروفت

آنچه باعث می‌شود تکنیک‌های مختلف تزریق چربی با یکدیگر تفاوت داشته باشند، مربوط به مرحله دوم این فرآیند می‌شود. در واقع تمامی مراحل کار شامل آماده‌سازی فرد، استخراج چربی و تصفیه با هم شباهت دارند اما در روش میکروفت باید بافت چربی به اندازه‌های میکرو خرد شود. پس از اتمام کار، متخصص با استفاده از سرنگ‌های مخصوص تزریق را در محل هدف انجام می‌دهد.

مراحل انتقال چربی به روش میکروفت

مزایای تزریق چربی با روش میکروفت

تکنولوژی‌های مدرن در زمینه تزریق چربی این امکان را فراهم می‌کند که دقت و ظرافت عمل متخصص برای انتقال چربی به اندام هدف بیشتر شده و نتیجه کار زیبا‌تر و طبیعی‌تر به نظر برسد. اگر بخواهیم به طور مختصر به مزیت‌ های انتقال چربی به روش میکروفت اشاره کنیم، لازم است چند مورد را ذکر نماییم:

 1. مدت زمان ماندگاری تزریق چربی به روش میکروفت در بدن بیشتر خواهد بود. به عبارت دیگر شما می‌توانید با انجام این تکنیک زیبایی برای مدت طولانی از شادابی و زیبایی چهره خود لذت ببرید.
 2. خرد شدن ذرات چربی به اندازه میکرو این امکان را فراهم می‌کند که نه تنها بتوان چین و چروک‌های بسیار ریز را در پوست برطرف نمود بلکه احتمال گلوله شدن چربی در محل تزریق وجود نخواهد داشت و در نتیجه پوست شما کاملاً صاف و یکنواخت به نظر می‌رسد.
 3. در این روش متخصص از چربی بدن خود شما برای تزریق استفاده خواهد کرد بنابراین آسوده خاطر باشید که سازگاری بین چربی و سیستم ایمنی بدن رخ داده و هیچگونه واکنش آلرژیک منفی بروز نمی‌کند.
 4. قطعاً زمانی که ذرات چربی به اندازه میکرو خرد می‌شوند از سرنگ‌های ظریف‌تری برای تزریق استفاده خواهد شد. در نتیجه جای زخم بسیار کاهش یافته و احتمال آسیب بافتی نیز کمتر می‌گردد.
 5. بهترین مزیت انتقال چربی میکروفت در این است که نه تنها شما می‌توانید عارضه‌های پوستی خود را برطرف کنید بلکه قدرت ترمیم پوست را به واسطه افزایش سرعت کلاژن‌سازی، بیشتر خواهید کرد.
  در میان تکنیک‌های زیباسازی، عمده مردم ترجیح می‌دهند به سراغ روش‌های غیر تهاجمی با ایمنی بالا بروند که در این میان انتقال چربی به روش میکروفت گزینه بسیار مناسبی خواهد بود.
 6. شاید شما از جمله افرادی هستید که از سیاهی، گودی و چروک‌های دور چشم خود ناراحت بوده و این مسأله باعث می‌شود شادابی چهره شما کمتر گردد. از سوی دیگر از انجام هر کدام از تکنیک‌های زیبایی در ناحیه چشم نگران هستید چرا که این قسمت از بدن بسیار حساس است. اما لازم است بدانید که با توجه به اندازه ذرات چربی در روش میکروفت، جایی برای نگرانی نخواهد بود. اگر بتوانید یک متخصص حرفه‌ای در این زمینه را پیدا کنید، قطعاً تمامی عارضه‌ها در اطراف چشم شما برای مدت طولانی محو خواهند شد.

مشاهده این مطلب : کلینیک معتبر تزریق چربی

تزریق چربی به روش میکروفت
مراحل انجام کار تمامی روش‌های کار در تزریق چربی به روش میکروفت، شبیه روش سنتی است با این تفاوت که ذرات چربی باید به اندازه میکرو خرد شوند.
مزایای روش میکروفت افزایش ظرافت ترزیق

امکان استفاده از این روش برای لب و دور چشم

طبیعی‌تر به نظر رسیدن نتیجه تزریق

عدم بروز واکنش آلرژیک نسبت به تزریق چربی

کاربردهای تزریق چربی میکروفت درمان چروک‌های عمیق

تزریق در شقیقه، فک، گونه و لب

مدلینگ صورت

درمان نواقص جزئی بینی

عوارض روش میکروفت التهاب، ورم و کبودی در محل ورود سوزن

احساس درد بعد از از بین رفتن اثر بی‌حسی از بدن

عوارض تزریق چربی به روش میکروفت

علی‌رغم تمام مزیت‌هایی که برای تزریق چربی به روش میکروفت ذکر شد لازم است بدانید که این تکنیک زیبا‌سازی نیز عوارضی دارد اما خوشبختانه عوارض جانبی این روش به حدی جزئی و محدود است که می‌توان از آن‌ها چشم‌پوشی نمود:

عوارض و معایب تزریق چربی به روش میکروفت

 1. به هر حال زمانی که سرنگ وارد پوست می‌شود به دلیل اینکه بافت‌های داخلی دستکاری خواهند شد، شاهد کبودی، التهاب و ورم در محل تزریق هستید. این عارضه‌ها طبیعی هستند و در واقع نوعی واکنش بدن به آسیب‌های بافتی بوده و بعد از چند روز به طور کامل برطرف می‌گردند.
 2. ممکن است بعد از اتمام کار و از بین رفتن اثر بی‌حسی از بدن، احساس درد داشته باشید. اصلاً نگران نباشید. متخصص در چنین مواردی به شما مسکن تجویز می‌کند تا بتوانید دوره نقاهت را به راحتی سپری کنید.
 3. در صورتی که تزریق به درستی انجام نگرفته و یا اینکه محیط کلینیک از نظر بهداشتی استریل نباشد، خطر بروز عفونت در محل زخم‌ها وجود خواهد داشت. البته لازم است بدانید که بعد از اتمام کار تا مدتی نباید به محیط آلوده بروید زیرا در این شرایط نیز احتمال عفونت در محل تزریق بیشتر خواهد شد.

مطالب بیشتر: رفع فرورفتگی و جای جوش صورت با تزریق چربی

مراقبت ‌های بعد از تزریق چربی به روش میکروفت

قطعاً بخشی از نتیجه تزریق چربی به روش میکروفت، به عملکرد شما در دوره نقاهت بستگی دارد. چند نکته مراقبتی بعد از تکنیک تزریق چربی به روش میکروفت برای شما بیان خواهد شد. البته متخصص در جلسه مشاوره تمامی نکات لازم را با جزئیات برای شما ذکر خواهد کرد:

 1. لازم است حداقل به مدت دو هفته بعد از اتمام کار از مصرف دخانیات و مشروبات الکلی و همچنین دارو‌های رقیق‌کننده خون خودداری کنید. البته لازم به ذکر است که این توصیه باید به مدت دو هفته قبل از تزریق چربی نیز رعایت گردد تا در حین و بعد از اتمام کار دچار مشکل نشوید.
 2. به هیچ عنوان نباید محل تزریق را ماساژ دهید. قطعاً بعد از اتمام کار احساس خارش در پوست خواهید داشت. اگر با شدت زیاد به محل تزریق فشار وارد کنید چربی جابجا شده و تقارن صورت بهم می‌خورد.
 3. حتماً مصرف میوه‌ها و سبزیجات را در رژیم غذایی خود بیشتر کنید. این مواد غذایی غنی از آنتی‌اکسیدان بوده و به سرعت ریکاوری بدن کمک می‌کنند.
 4. حتماً در طول روز آب زیادی مصرف کنید. در این صورت از یک سو خونرسانی به محل زخم‌ها بیشتر شده و سرعت ترمیم بدن بیشتر می‌گردد و از سوی دیگر از گرسنگی کاذب جلوگیری خواهد شد چرا که این گرسنگی باعث می‌شود چربی‌های تزریق شده با سرعت زیادی تجزیه شوند.
 5. تا مدتی بهتر است در زمان خواب سر خود را بالاتر از بدن قرار دهید تا ورم پوست کاهش پیدا کند. البته موقع خواب دقت داشته باشید که به هیچ عنوان نباید به محل تزریق فشار وارد گردد.
 6. در دوره نقاهت از مصرف غذا‌های پرچرب و شور خودداری کنید زیرا در این صورت میزان تورم پوستی افزایش پیدا خواهد کرد.

کاربردهای تزریق چربی به روش میکروفت

همانگونه که متوجه شدید در تزریق چربی به روش میکروفت، برخلاف روش سنتی، ذرات چربی به اندازه بسیار ریز تبدیل می‌شوند. بنابراین استفاده از این روش کمک می‌کند ظرافت فرآیند انتقال چربی افزایش پیدا کرده و نتیجه کار، طبیعی‌تر به نظر برسد. خوشبختانه می‌توان از این روش برای برطرف کردن چین و چروک در قسمت شقیقه‌ها، شیار‌های عمیق در صورت همانند خط اخم و خط لبخند، چروک‌های پنجه غازی در اطراف چشم، سیاهی و گودی زیر چشم، فرم دادن به چانه و گونه، فرم دادن به لب، زاویه‌سازی صورت و حتی برطرف کردن چروک‌های موجود در دست و پا نیز استفاده کرد.

با توجه به مزایای این روش تزریق چربی، حتی افراد لاغر که چربی بسیار کمی در بدن خود دارند نیز کاندید مناسبی برای ترانسفر چربی به روش میکروفت خواهند بود. البته منوط بر اینکه به یک متخصص حرفه‌ای مراجعه کنید. یک پزشک باتجربه دقیقاً می‌داند که برای هدفی که شما از انجام این تکنیک دارید، به چه میزان چربی نیاز بوده و دقیقاً با چه ظرافتی باید تزریق را انجام دهد.

مطالب بیشتر: تغذیه بعد از تزریق چربی

کاندید مناسب برای تزریق چربی به روش میکروفت

با وجود مزایای تزریق چربی به روش میکروفت، اکنون تقریباً همه افراد می‌توانند از این روش برای درمان عارضه‌های موجود در صورت که باعث از دست رفتن شادابی چهره شده‌اند، استفاده کنند. به طور کلی افراد زیر کاندید مناسبی برای انتقال چربی به روش میکروفت هستند:

 1. کسانی که دچار سیاهی، گودی و چروک در ناحیه چشم‌ها شده‌اند.
 2. افرادی که نقص بسیار جزئی در بینی داشته و متخصص تأیید می‌کند که این نقص از طریق تزریق چربی قابل درمان است.
 3. افرادی که به فکر درمان ایمن چروک‌های عمیق صورت هستند.
 4. کسانی که دوست دارند فرم لب‌های خود را تغییر دهند اما از روش‌هایی همانند تزریق بوتاکس و تزریق ژل می‌ترسند.
 5. کسانی که از نظر سلامت جسمی، در شرایط ‌ایده‌آلی به سر برده و دچار بیماری‌های خاص نیستند.
 6. و افرادی که انتظارات واقع بینانه‌ای از تزریق چربی دارند و می‌دانند برای اینکه بتوانند به نتیجه ‌ایده‌آل خود برسند، باید در بازه‌های زمانی مشخص تزریق را تکرار نمایند چرا که این تکنیک تأثیر موقتی داشته و بعد از سپری شدن طول عمر مفید خود، اثر آن به طور کامل از بین می‌رود. البته فراموش نکنید که تزریق چربی به دلیل تحریک کلاژن‌سازی پوست، باعث جوانسازی پوست نیز خواهد شد. اگر تزریق را در چند جلسه تکرار کنید، متوجه می‌شوید که چهره شما را شاداب‌تر می‌سازد و در نتیجه در جلسات بعد نیاز به چربی کمتری خواهد بود.

مطالب بیشتر: مشاوره تزریق چربی (رایگان تلفنی و آنلاین)

مقاله قبلی
تزریق چربی به روش نانوفت – مزایا، عوارض و مراحل
مقاله بعدی
نتیجه تزریق چربی بعد از چه مدت قابل مشاهده است؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

مطالب پربازدید