درمان لاغری صورت و گونه با تزریق چربی (راهکار موثر و تضمینی چاقی صورت)

تزریق چربی برای افراد لاغر
امتیاز به این محتوا

در سال‌های اخیر به لطف اطلاع‌رسانی‌هایی که در مورد تکنیک‌های زیباسازی انجام گرفته است، مردم با آگاهی بیشتری می‌توانند نسبت به انتخاب روش‌های زیباسازی و جوانسازی پوست خود عمل کرده و از طرف دیگر بتوانند نتیجه بسیار خوبی را دریافت نمایند.

در حال حاضر در میان تکنیک‌هایی که تأثیر موقتی بر روی زیبایی و شادابی پوست دارند، تزریق چربی به عنوان بهترین و آسان‌ترین روش شناخته شده است چرا که متخصص به سراغ چربی بدن خود شما می‌رود تا با استخراج و تصفیه چربی به دست آمده، از آن برای درمان چین و چروک‌ها و حتی مدلینگ صورت استفاده نماید.

اما همانگونه که متوجه شدید اگر شما بانک چربی مناسب نداشته باشید ممکن است برای انتقال چربی دچار محدودیت شوید. تزریق چربی برای افراد لاغر یک آرزوی بسیار مهم به حساب می‌آید. البته این بدان معنا نیست که ترانسفر چربی برای افراد لاغر غیر ممکن است. شاید در بخش‌هایی از بدن مقداری چربی جهت برطرف کردن چین و چروک‌های سطحی پوست شما وجود داشته باشد.

متخصصان پایگاه علمی پزشکی مارال سلامت ایرانیان در این مقاله تمامی اطلاعات در مورد انتقال چربی به صورت و امکان انجام یا عدم انجام این تکنیک برای افراد لاغر را توضیح خواهند داد.

آیا تزریق چربی برای افراد لاغر ممکن است؟

اولین ذهنیتی که برای عموم افراد به وجود می‌آید این است که قطعاً یک فرد لاغر چربی کافی جهت انجام این تکنیک زیبایی را ندارد در نتیجه صلاحیت لازم برای انتقال چربی را نخواهد داشت. اما این تصور کاملاً غلط است. زمانی که در مورد لاغری صحبت می‌کنیم، منظور ما لاغر بودن تمامی قسمت‌های بدن نیست بلکه بعضی از افراد صورت بسیار لاغر داشته اما در عین حال چربی‌های زیادی در ناحیه شکم خود دارند.

در چنین شرایطی می‌توان انتقال چربی به صورت لاغر را انجام داد. در واقع متخصص از چربی‌های مقاوم در ناحیه شکم استفاده کرده و پس از خالص‌سازی، به قسمت‌های مختلف صورت تزریق می‌کند. در این شرایط حجم صورت افزایش یافته و لاغری بیش از اندازه آن درمان خواهد شد.

مطالب بیشتر: تغذیه بعد از تزریق چربی

مراحل تزریق چربی برای افراد لاغر

مراحل تزریق چربی بدن در افراد لاغر

عمده افرادی که دچار چاقی مفرط هستند، در طی رژیم غذایی و برنامه ورزشی از این موضوع گلایه می‌کنند که صورت اولین قسمتی از بدن است که لاغر شده اما شکم و پهلو‌ها همچنان چربی‌های بسیار مقاومی داشته و به همین دلیل دیرتر از قسمت‌های بدن لاغر خواهند شد.

در چنین شرایطی اگر بخواهید رژیم غذایی و برنامه ورزشی را ادامه دهید تا چربی‌های ناحیه شکم نیز حذف شوند، قطعاً صورت شما بسیار لاغر‌تر شده و زیبایی خود را از دست می‌دهد. ما به شما پیشنهاد می‌کنیم برای درمان چاقی موضعی به سراغ لیپوماتیک بروید تا چربی‌ها با یک جراحی ساده از بدن خارج شوند. اما پیشنهاد دوم ما برای شما عزیزان که دچار صورت‌ لاغر شده‌اید این است که از متخصص بخواهید چربی را فریز کرده و سپس در فرآیند تزریق چربی به صورت لاغر از آن استفاده کنید.

مشاهده این مطلب : جلسات تزریق چربی

تزریق چربی در افراد لاغر امکان پذیر است؟
مزایای تزریق چربی
 1. برطرف شدن چروک‌های پوستی و فرم دادن به صورت
 2. نداشتن عوارض جانبی خطرناک
 3. عدم بروز واکنش آلرژیک توسط سیستم ایمنی بدن
 4. کمک به جوانسازی پوست از طریق تحریک کلاژن‌سازی
 5. خلاص شدن از چربی‌هایی که در بخش‌های از بدن تجمع پیدا کرده‌اند.
بهترین سن برای تزریق چربی بعد از سن بلوغ تا 50 سالگی، بهترین زمان تزریق چربی است.
عوارض تزریق چربی
 1. التهاب و ورم در محل تزریق
 2. کبودی و احساس خارش
 3. در موارد نادر و ناشی از خطای پزشک یا عدم مراقبت صحیح بعد از تزریق، گلوله شدن چربی و یا عفونت بروز خواهد کرد.
کاربردهای تزریق چربی
 1. درمان چروک‌های پوستی
 2. درمان سیاهی و گودی زیر چشم
 3. مدلینگ صورت و فرم دادن به چانه
 4. فرم دادن به باسن و سینه

مزایای تزریق چربی به صورت ‌های لاغر

قطعاً لاغری بیش از اندازه صورت اصلاً خوشایند نبوده و چهره انسان را مسن‌تر نشان می‌دهد. ولی زمانی که حجم صورت افزایش پیدا کرده و برای مثال گونه‌ها برجسته‌تر می‌شوند، چین و چروک‌های تشکیل شده در صورت از بین رفته و از سوی دیگر مدلینگ صورت نیز تغییر پیدا می‌کند. به همین دلیل است که تزریق چربی برای افراد لاغر یک گزینه بسیار مناسب خواهد بود. به طور کلی مزایای انتقال چربی برای افراد لاغر عبارتند از:

 1. چربی یک ماده طبیعی سازگار با بدن است. بنابراین زمانی که در فرآیند تزریق از آن استفاده می‌کنید مطمئن خواهید بود که سیستم ایمنی بدن واکنش آلرژیک نسبت به آن نشان نداده و نتیجه‌ تزریق به بهترین شکل ممکن رویت خواهد شد.
 2. همچنین اگر این تکنیک زیبایی توسط بهترین متخصص انجام گیرد، سطح پوست کاملا یکنواخت به نظر می‌رسد و از سوی دیگر نتیجه کار طبیعی‌تر خواهد بود.
 3. تکنیک تزریق چربی، تزریق ژل و تزریق بوتاکس برای صورت‌های لاغر اثر موقتی دارند به این معنا که در هر صورت متخصص از شما می‌خواهد که برای حفظ نتیجه کار، در چند جلسه دیگر نیز این تزریق را انجام دهید. اما به طور کلی مدت زمان دوام تزریق چربی به صورت ‌های لاغر بیشتر از سایر تکنیک‌ها است. البته فراموش نکنید که میزان متابولیسم بدن و میزان آب مصرفی، تاثیر بسیار زیادی بر ماندگاری تزریق چربی به صورت خواهد داشت.
 4. یکی از مهمترین مزایای انتقال چربی به صورت ‌های لاغر تحریک کلاژن‌سازی پوست است. همانگونه که می‌دانید در این روش از چربی خالص بدن خود شما استفاده می‌شود و این بافت چربی مملو از سلول‌های بنیادی است. در نتیجه زمانی که چربی را به بدن خود تزریق می‌کنید قدرت سلول‌های پوستی برای تولید کلاژن و الاستین افزایش پیدا کرده و از این پس میزان چین و چروک‌ها در پوست کاهش پیدا خواهد کرد.
 5. دوره نقاهت انتقال چربی برای افراد لاغر بسیار کوتاه است. کافی است چند توصیه ذکر شده توسط متخصص را رعایت کرده و از سوی دیگر سبک زندگی سالم داشته باشید تا نتیجه ‌ایده‌آل را از این فرآیند به دست بیاورید.
 6. کارایی تزریق چربی بسیار وسیع بوده و شما می‌توانید برای درمان چین و چروک‌های پیشانی، خط اخم، خط لبخند، فرم دادن به لب‌ها، برجسته کردن گونه و زاویه‌سازی صورت از این روش استفاده کنید. بنابراین افرادی که صورت‌های بسیار لاغری دارند می‌توانند با یک تکنیک ایمن، فرم نهایی چهره خود را به طور کامل عوض کنند.

مطالب بیشتر: مشاوره تزریق چربی (رایگان تلفنی و آنلاین)

معایب انتقال چربی برای افراد لاغر

عوارض تزریق چربی در افراد لاغر

به طور کلی انتقال چربی یک فرآیند بسیار ایمن است. همین که ماده پرکننده از بدن خود شما استخراج می‌شود، تضمین‌کننده نتیجه نهایی کار و عدم بروز عوارض خطرناک خواهد بود. البته به دلیل اینکه در جریان تزریق، بافت‌ها دستکاری می‌شوند، این مسأله طبیعی است که کمی کبودی، تورم و التهاب پوست را تا چند روز مشاهده کنید. اما این علائم دائمی نبوده و بعد از چند روز کاملا برطرف خواهند شد. در صورتی که در انتخاب متخصص اشتباه کرده باشید، ممکن است آسیب‌های بافتی جدی برای شما بروز کرده و حتی دچار عفونت‌های داخلی شوید. اما این اتفاق نادر بوده و در اثر اعتماد به یک پزشک تازه کار و بی‌تجربه بروز خواهد کرد.

مشاهده این مطلب : نکات مراقبتی تزریق چربی

مراقبت‌ های بعد از تزریق چربی برای افراد لاغر

 1. تفاوتی نمی‌کند تزریق چربی را در کدام یک از قسمت‌های صورت انجام داده‌اید. به طور کلی تا چند روز در زمان خواب سر باید بالاتر از بدن بوده و به هیچ عنوان فشار به محل تزریق وارد نشود.
 2. محل تزریق را دستکاری نکنید. این مسأله برای جلوگیری از جابه‌جا شدن چربی در محل تزریق و همچنین جلوگیری از عفونی شدن زخم‌ها اهمیت دارد.
 3. تا چند روزی نباید به محیط‌های گرم بروید و قرار گرفتن در معرض تابش شدید خورشید تاثیر منفی بر نتیجه تزریق چربی خواهد گذاشت.
 4. همچنین لازم است این نکته را بیان کنیم که بعد از اتمام کار و سپری شدن دوره نقاهت باید رژیم غذایی را کنار بگذارید چرا که وقتی متابولیسم بدن افزایش پیدا می‌کند، سرعت تجزیه چربی‌ها بالا رفته و ماندگاری تزریق چربی در افراد لاغر کوتاه‌تر خواهد شد.
 5. در چند روز اول برای شستن صورت از آب ولرم استفاده کنید و همچنین برای جلوگیری از عفونت، شوینده مناسب تجویز شده توسط متخصص را استفاده نمایید.

هزینه تزریق چربی در افراد لاغر

قیمت انتقال چربی در افراد لاغر کاملاً متفاوت است زیرا این مسأله بسیار مهم است که هدف از انجام این تکنیک زیبایی چیست. برای مثال اگر صورت شما بسیار کوچک بوده و می‌خواهید زاویه‌سازی چهره را انجام دهید، چون چربی بیشتری نیاز خواهد بود هزینه کار افزایش پیدا می‌کند. البته بخش مهمی از هزینه‌ها را دستمزد متخصص و هزینه پایه کلینیک تعیین خواهد کرد. به طور کلی در جلسه مشاوره می‌توانید در این مورد از متخصص خود سوال کنید.

عوامل موثر بر هزینه چاق شدن صورت با تزریق چربی

در جلسه مشاوره شما باید هر سؤالی که دارید را از متخصص بپرسید تا بدون هیچ گونه ابهام و ذهنیت نادرست بتوانید برای انجام یا عدم انجام تزریق چربیف تصمیم درستی بگیرید.

حتی باید در این جلسه در مورد عوامل مؤثر بر هزینه چاق شدن صورت با تزریق چربی نیز از متخصص اطلاعات لازم را به دست بیاورید تا در زمان پرداخت هزینه‌ها دچار مشکل نشوید. به طور کلی چند عامل بر روی هزینه چاق شدن صورت با انتقال چربی تأثیر می‌گذارد که عبارتند از:

 1. نحوه استخراج چربی و همچنین خالص‌سازی آن، مهمترین بخش هزینه‌ها را به خود اختصاص می‌دهند. متأسفانه برخی از متخصصان فرآیند خالص‌سازی را انجام نمی‌دهند تا هزینه‌ها کمتر شده و از این طریق بتوانند اعتماد فرد متقاضی را به خود جلب کند. اما اگر خالص‌سازی انجام نشود، نتیجه تزریق چربی اصلا عالی نخواهد شد و حتی ممکن است با مشکلاتی همانند گلوله شدن چربی مواجه گردید.
 2. روش انتخابی برای تزریق چربی نیز اهمیت بسیار زیادی دارد. متخصص باید برای قسمت‌هایی همانند پوست دور چشم که بسیار نازک است از روش‌های ظریف همانند نانوفیت استفاده کند که در این صورت باید ذرات چربی در اندازه بسیار ریز خرد شده و بعد تزریق شوند. همین موضوع باعث می‌شود هزینه‌ها افزایش پیدا کند.
 3. از دیگر عوامل مؤثر بر هزینه چاق شدن صورت با ترانسفر چربی باید به دستمزد متخصص، هزینه‌های در نظر گرفته شده به عنوان مبلغ پایه توسط کلینیک و هزینه جانبی همانند رفت و آمد به مرکز، خرید دارو و موارد دیگر اشاره کرد.

لازم می‌دانیم این نکته را متذکر شویم که شما نمی‌توانید بخشی از هزینه‌ها را از شرکت‌های بیمه دریافت کنید چون تزریق چربی اقدام زیبایی به حساب می‌آید.

بهترین سن برای تزریق چربی در افراد لاغر

سن مناسب برای تزریق چربی در افراد لاغر

یکی از موضوعات بسیار مهم در فرآیند انتقال چربی، سن مناسب جهت انجام این تکنیک زیبایی است. با توجه به اینکه در فرآیند ترانسفر چربی، از چربی بدن خود شما برای جوانسازی و زیباسازی پوست استفاده می‌شو،د به همین دلیل در سال‌های اخیر تقریباً همه افراد از نوجوانان تا افراد مسن، علاقه‌مند به انجام این اقدام زیبایی شده‌اند. اما یک سؤال بسیار مهم این است که آیا برای تزریق چربی محدودیت سنی وجود دارد؟

متخصصان معتقد هستند که همه افراد می‌توانند انتقال چربی را انجام دهند اما اگر به فکر رسیدن به یک نتیجه دلخواه و ‌ایده‌آل هستید، باید در یک بازه زمانی مشخص و مناسب برای این منظور اقدام کنید. برای مثال در دوران بلوغ اصلاً انجام انتقال چربی توصیه نمی‌شود به دلیل اینکه شما هنوز در مرحله رشد به سر می‌برید و از طرف دیگر اختلالات هورمونی در بدن بسیار زیاد است. جهت انجام هر تکنیک یا متد زیبایی باید اجازه دهید وضعیت بدن به یک ثبات ‌ایده‌آل برسد. بنابراین جهت ترانسفر چربی باید صبر کنید دوران بلوغ سپری شود‌. با توجه به آنچه که گفته شد، حداقل سن مناسب برای انتقال چربی در افراد لاغر، ۲۰ سالگی است.

از طرف دیگر حداکثر سن مناسب جهت انتقال چربی نیز مهم است. این تکنیک عمدتا برای درمان چین و چروک‌های صورت و کمک به شادابی و زیبایی چهره مورد استفاده قرار می‌گیرد. بنابراین بهترین زمان برای انتقال چربی، در سن ۳۰ سالگی تا ۵۰ سالگی است چرا که در این زمان عمده چین و چروک‌ها، خود را نشان داده و از طرف دیگر زیبایی چهره در این زمان اهمیت بیشتری دارد. از سن ۵۰ سالگی به بعد به دلیل اینکه قدرت ترمیم پوست نیز به شدت کاهش پیدا می‌کند، اگر چه می‌توانید همچنان ترانسفر چربی را انجام دهید ولی رسیدن به یک نتیجه ‌ایده‌آل برای شما کمی دشوارتر خواهد بود.

مشاهده این مطلب: تزریق چربی به سینه

مهم ترین کاربرد‌های تزریق چربی در افراد لاغر

جالب است بدانید در میان تکنیک‌های زیبایی موقت، تزریق چربی یکی از اقداماتی است که دامنه کارایی بسیار زیادی داشته و برای موارد زیر مورد استفاده قرار می‌گیرد:

 1. درمان چروک‌های پیشانی و خط اخم و خط لبخند
 2. برطرف کردن چروک‌های دور چشم، سیاهی و گودی در این قسمت
 3. تغییر فرم چانه و مدلینگ صورت
 4. برجسته کردن گونه‌ها
 5. فرم دادن به سینه و باسن
 6. تغییر فرم بینی و برطرف کردن عارضه‌های بسیار خفیف در بینی

همانگونه که در مقاله ذکر شد، با تزریق چربی به هر کدام از قسمت‌های بدن، فرآیند کلاژن‌سازی پوست نیز تحریک شده و در واقع این تکنیک به جوانسازی پوست کمک می‌کند.

ماندگاری تزریق چربی به صورت لاغر چقدر است؟

متقاضیان ترانسفر چربی باید بدانند که این اقدام زیبایی اصلاً نتیجه ماندگاری ندارد و حداکثر تا یکسال می‌توانند نتیجه آن را بر روی چهره خود مشاهده کنند. به طور کلی در ۳ تا ۴ ماه اول نزدیک به ۳۰ تا ۵۰ درصد چربی‌ها توسط بدن جذب شده و در نتیجه مابقی چربی در صورت باقی می‌مانند. مهمترین عواملی که بر روی ماندگاری تزریق چربی به صورت لاغر تأثیر می‌گذارند عبارتند از:

 1. متخصص از چه روشی برای تزریق استفاده کرده است؟
 2. ظرافت متخصص برای تزریق چربی چقدر بوده است؟
 3. آیا شما بعد از اتمام تزریق، به نکات مراقبتی توجه کرده‌اید یا خیر؟ برای مثال به هیچ عنوان نباید محیط‌های گرم بروید و در دو هفته اول در محیط‌های آفتابی قرار نگیرید. و یا در طول روز آب بسیار زیادی بنوشید.
 4. همچنین میزان تحرک عضلات صورت نیز بر ماندگاری تزریق چربی تأثیر دارد. اگر در طول زیاد حرف می‌زنید نباید انتظار داشته باشید که نتیجه تزریق تا یکسال حفظ شود بلکه اثر آن خیلی زودتر از بین می‌رود.
مقاله قبلی
نتیجه تزریق چربی بعد از چه مدت قابل مشاهده است؟
مقاله بعدی
رفع فرورفتگی و جای جوش صورت با تزریق چربی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

مطالب پربازدید