درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

زمان خوابیدن ورم بعد از تزریق چربی

تزریق چربی و زمان خوابیدن ورم آن

عمل زیبایی تزریق چربی یکی از متداول ترین و ایمن ترین روش هایی است که برای ترمیم بافت های مختلف و قسمت های بدن از صورت تا اندام ها استفاده می شود.

در عمل زیبایی fat injection در ابتدا سلول های چربی توسط روش هایی خاص از سایت های اهدا کننده مانند باسن و ران استخراج شده و پس از تصفیه کردن برای تزریق مورد استفاده قرار می گیرد.

 

دوران نقاهت تزریق چربی

 

یکی از مهمترین نکاتی که در رابطه با عمل زیبایی fat injection وجود دارد این است که شما هیچگاه نگرانی از بابت عوارض احتمالی مانند حساسیت، عفونت و غیره نخواهید داشت زیرا به دلیل استفاده از سلول های چربی بدن خود بیمار احتمال ابتلا به تمامی این عوارض بسیار کاهش یافته است.

البته پس از عمل زیبایی تزریق چربی مقدار ناچیزی کبودی، درد و تورم مشاهده خواهد شد که تمامی این موارد نیز در مدت کوتاهی رفع می شود.

 

دوران نقاهت تزریق چربی

یکی از مهمترین موضوعاتی که در مورد هر عمل زیبایی وجود دارد و در مورد آن بحث های زیادی خواهد شد، دوران نقاهت است.

دوران نقاهت در عمل زیبایی تزریق چربی نیز از اهمیت خاصی برخوردار خواهد بود زیرا در این دوره بیمار شرایط خاصی را تجربه کرده و در صورتی که نتواند از دستورالعمل های موجود به درستی استفاده کند ممکن است نتایج باب میل خود را دریافت نکند.

درد و ناراحتی ناشی از تزریق در ناحیه مورد نظر در روزهای ابتدایی پس از عمل زیبایی تزریق چربی حس خواهد شد که البته این درد بسیار جزئی بوده و با داروهای خوراکی به راحتی قابل کنترل است.

در صورتی که در هفته ابتدایی پس از عمل زیبایی fat injection درد یا تورم شدیدی را احساس کردید در اسرع وقت با پزشک متخصص خود تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کند.

برای به حداقل رساندن تورم و کبودی بهتر است در 4 هفته ابتدایی پس از عمل زیبایی تزریق چربی در هنگام خوابیدن سر خود را در ارتفاع بالاتری از سطح بدن قرار دهید. این موضوع می تواند باعث شود تا کبودی ها و تورم روند درمانی بهتری را طی نمایند.

 

تورم پس از تزریق چربی تا چه زمانی باقی خواهد ماند

 

تورم پس از تزریق چربی تا چه زمانی باقی خواهد ماند؟

اگر در چند هفته ابتدایی پس از عمل تورم و کبودی شدیدی را تجربه کردید نگران نباشید زیرا این تورم ها پس از چند هفته شروع به محو شدن کرده و بهبود خواهند یافت، همین موضوع می تواند دلیلی باشد تا شما بدون هیچ نگرانی نسبت به عمل زیبایی تزریق چربی اقدام کرده و نگران کبودی ها و تورم پس از عمل نباشید.

مشاهده مطلب
سن مناسب برای تزریق چربی

در صورتی که شما هیچ مشکل خاصی نداشته باشید تورم های چهره و اندام شما نهایتا ظرف مدت 1 تا 2 هفته برطرف خواهد شد.

البته قطع کامل تمامی تورم ها نیاز به 2 تا 3 ماه زمان دارد اما در هفته های نهایی تورم ها با چشم غیر مسلح مشهود نبوده و به سختی دیده خواهند شد.

ناراحتی، درد و تورم در 48 ساعت ابتدایی پس از عمل زیبایی تزریق چربی به تدریج کاهش خواهد یافت، در بسیاری از موارد علت طولانی شدن تورم نسبی به دلیل استفاده از لوله های نازک ریز در زیر بافت پوست است که توسط پزشک برای خروج خونآبه ها و مواد و مایعات زائد تعبیه شده است که تمامی این کبودی ها و تورم نیز به زودی رفع می گردد.

همان طور که گفته شد بهبودی کامل ممکن است چند ماهی زمان نیاز داشته باشد و نتایج نیز برای چند سال ماندگاری خواهند داشت اما برای داشتن نتایجی نهایی بدور از هرگونه تورم و کبودی کافی است مجددا عمل زیبایی تزریق چربی را تکرار نمایید.

 

مراقبت هایی برای کاهش تورم بعد از تزریق چربی

 

مراقبت هایی برای کاهش تورم پس از تزریق چربی

اطمینان حاصل کنید که قبل از انجام عمل زیبایی تزریق چربی تمامی اطلاعات ممکن در مورد مراقبت های قبل و بعد از عمل زیبایی fat injection را به دست آورده اید. داشتن این اطلاعات می تواند در روند بهبودی شما تاثیر بسیار مهمی را ایفا نماید.

اگر با اطلاعات کاملی به پیشواز عمل زیبایی تزریق چربی بروید بدان معنا خواهد بود که جای هیچ نگرانی وجود نخواهد داشت.

سعی کنید تنها در مواردی که درد شدید داشتید از آنتی بیوتیک ها  و داروهای مسکن استفاده کنید همچنین از مصرف داروهای ضد انعقاد خون، مکمل های گیاهی، وافارین و آسپرین و همچنین مشتقات آن در طول دوران نقاهت و چند هفته قبل از عمل زیبایی تزریق چربی خود داری نمایید.

مصرف چنین داروهایی می تواند روند بهبودی شما را کند کرده و همچنین باعث بروز مشکلاتی مانند خون ریزی و تورم شدید خواهد شد.

اگر سیگاری هستید بهتر است برای چند هفته قبل و بعد از عمل زیبایی تزریق چربی سیگار را ترک کنید و همچنین از استعمال دخانیات و مصرف مشروبات الکلی پرهیز نمایید. مصرف چنین مواردی می تواند احتمال بروز عفونت را افزایش داده و روند بهبودی شما را کند و آهسته کند.

در چنین شرایطی کبودی ها و تورم ناشی از عمل زیبایی تزریق چربی مدت زمان طولانی تری شما را همراهی خواهد کرد.

برای به حداقل رساندن تورم پس از عمل زیبایی fat injection پیشنهاد می شود تا از کمپرس سرد همراه با یک پارچه خشک استفاده کنید. می توانید در 24 ساعت ابتدایی پس از عمل زیبایی تزریق چربی نیز این کار را انجام دهید و رفته رفته این روند را در روز های بعد نیز تکرار کنید.

مشاهده مطلب
تزریق چربی به خط اخم

دقت داشته باشید که کمپرس یخ باید به آرامی بر روی ناحیه متورم قرار داده شود زیرا در غیر اینصورت باعث افزایش کبودی و تورم ها خواهد شد.

استفاده از پماد آنتی بیوتیک نیز می تواند در کنار شستشو و تمیز کردن با پراکسید هیدروژن در کاهش تورم ها موثر واقع شود.

علاوه بر کاهش تورم این پماد ها باعث بهبود قرمزی و حساسیت پوست نیز خواهد شد.

برای جلوگیری از افزایش تورم و کبودی تا 3 هفته از انجام فعالیت های سنگین مانند ورزش های شدید پرهیز نمایید. انجام فعالیت های شدید و ورزش حرفه ای می تواند باعث افزایش جریان و فشار خون و در نتیجه افزایش تورم شود.

به مدت چهار هفته از مالش شدید محل عمل زیبایی تزریق چربی پرهیز نمایید تا تورم ها به صورت دائمی بهبود یابند.

 

موضوعات نگران کننده در مورد تورم بعد از تزریق چربی

 

موضوعات نگران کننده در مورد تورم بعد از تزریق چربی

یکی از مهمترین موضوعات نگران کننده ای که در رابطه با تورم پس از عمل زیبایی تزریق چربی وجود دارد مرتبط به بیماران دارای شرایط خاص است در غیر اینصورت جای هیچ نگرانی در مورد بهبود کبودی ها و تورم وجود نخواهد داشت.

بیمارانی که با مشکلاتی مانند ایدز، هپاتیت، شیمی درمانی، اچ آی وی، اختلالات ایمنی، اختلالات دستگاه ایمنی و خود ایمنی مواجه هستند شاید نامزد مناسبی برای عمل زیبایی fat injection نباشند زیرا در این شرایط تورم ها و کبودی های پس از عمل تا مدت ها باقی خواهد ماند.

درمان ضعیف، روند بهبودی بسیار کند و عفونت از مواردی است که می تواند در ادامه عمل زیبایی تزریق چربی برای این دسته از افراد رخ داده و در واقع ناخوشایندی تورم و کبودی را تکمیل کند. در صورتی که شما دارای چنین شرایطی هستید بهتر است پیش از عمل این موارد را با پزشک خود در میان بگذارید.

داشتن اطلاعات کامل در مورد سابقه پزشکی شما می تواند در تصمیم گیری های پزشک متخصص زیبایی و روند انجام عمل زیبایی تزریق چربی تاثیر به سزایی داشته باشد.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو مارال” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت تزریق چربی خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02144120537 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

تزریق چربی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *