درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

تزریق ژل ضد چروک و مزایای آن

تزریق ژل ضد چروک و مزایای آن

بالا رفتن سن و کم آب شدن پوست صورت باعث ظهور چین و چروک در آن می شود و باعث می شود چهره شما پیر تر به نظر برسد و درخشندگی خودش را از دست بدهد و کدر شود.

یکی از راه های رایج که برای رفع چین و چروک انجام می شود، تزریق ژل ضد چروک است که با از بین بردن چین و چروک هایتان ظاهری جوان تر، زیبا تر و درخشان تر را برای شما به وجود می آورد.

 

تزریق ژل ضد چروک

 

تزریق ژل به صورت، راه حلی موقتی برای رفع چین و چروک های صورت است که علاوه بر آن باعث رفع کم آبی و خشکی پوست هم می شود. راه حل های دائمی هم برای رفع چین و چروک های صورت حاصل از افزایش سن وجود دارد.

اما روش های رفع چین و چروک های صورت به صورت دائمی نسبت به تزریق ژل با عوارض و خطرات جدی تر و بیشتری همراه هستند. به همین دلیل اکثر پزشکان متخصص زیبایی، Filler injection را برای رفع چین و چروک های صورت پیشنهاد می دهند.

 

رابطه تزریق ژل و چین و چروک های صورت

 

رابطه تزریق ژل و چین و چروک های صورت

در تزریق ژل به صورت از ژل های پر کننده صورت استفاده می شود. ژل های پر کننده صورت انواع مختلفی دارند که همگی از مواد طبیعی تشکیل شده اند مانند مواد طبیعی هیالورونیک اسید، کلاژن و کلسیم هیدروکسیل آپاتیت.

از تزریق ژل با مواد پر کننده ی صورت برای رفع خطوط عمیق در صورت مانند خط لبخند و خطوط کنار چشم، پروتز گونه و پروتز لب هم علاوه بر رفع چین و چروک استفاده می شود.

با توجه به انواع مختلف ژل پر کننده ی موجود برای Filler injection به صورت پزشک متخصص تزریق ژل با توجه به تشخیص خود نسبت به نوع پوست و مقدار چین و چروک بر پوست شخص با یک نوع از ژل های پر کننده موجود Filler injection را انجام می دهد.

در واقع ژل های پر کننده مورد استفاده در تزریق ژل صورت، جای بافت نرم زیر پوست صورت را که با افزایش سن و تابش نور آفتاب از بین رفته می گیرند و با پر کردن آن ناحیه از پوست صورت باعث رفع چین و چروک می شوند.

 

آیا تزریق ژل تمامی چین و چروک ها را رفع خواهد کرد؟

پزشک متخصص Filler injection صورت قبل از انجام تزریق ژل پر کننده به صورت بررسی هایی را بر روی پوست شما انجام می دهد.

مشاهده مطلب
تزریق ژل به چانه و مزایای آن

سپس پزشک متخصص تزریق ژل با توجه به دلیل ایجاد چین و چروک بر پوست شما و میزان چین و چروک و عمق آن ها بر پوست شما، با Filler injection مقدار ژل مورد نیاز را به پوستتان تزریق می کند.

اگر تزریق ژل توسط پزشک مناسب و متخصص Filler injection انجام شود با تزریق درست او ژل های پر کننده دقیقا زیر چین و چروک های صورت شما قرار می گیرند و قسمت خالی از بافت نرم زیر چین و چروک های صورت شما را پر می کند.

با توجه به نوع ژل پر کننده ی انتخابی پزشک متخصص تزریق ژل و مقدار ژل پر کننده ی تزریق شده به صورت شما چین و چروک های پوست صورتتان رفع یا تا حد زیادی کاهش می یابد.

اما همان طور که گفته شد تزریق ژل یک راه حل موقتی است که فقط حدود چند ماه تا یک سال نتیجه آن ماندگار است و شما باید هر مدت یک بار برای رفع چین و چروک خود Filler injection توسط ژل های پر کننده ی صورت انجام دهید.

 

روش کار تزریق ژل برای رفع چین و چروک

پزشک متخصص Filler injection، قبل از انجام تزریق ژل پر کننده ی صورت ناحیه مورد نظر برای Filler injection را بی حس می کند. این بی حسی به صورت موضعی با ماده ی بی حس کننده انجام می گیرد.

سپس پزشک متخصص Filler injection توسط سوزن ریز مخصوص تزریق ژل به صورت، ژل پر کننده صورت را در ناحیه ی مورد نظر برای Filler injection در زیر پوست صورت تزریق می کند.

به این دلیل که تزریق ژل با مواد پر کننده ی طبیعی انجام می شود معمولا بدن آن را به عنوان ماده ی خارجی پس نمی زند و نسبت به آن حساسیت و واکنش منفی نشان نمی دهد.

اما ممکن است پس از انجام Filler injection با مواد پر کننده ی طبیعی با برخی از عوارض های جانبی تزریق ژل مواجه شوید؛ مانند مواردی که در پایین ذکر شده است.

 1. تورم
 2. کبودی
 3. خونریزی
 4. درد
 5. عفونت
 6. قرمزی
 7. خارش
 8. شکستگی پوست
 9. آبسه
 10. کهیر

رخ دادن برخی از این عوارض مانند تورم بعد از تزریق ژل های پر کننده امری عادی و موقتی است و بعد از چند روز هم از بین می رود.

به همین دلیل شما تا چند روز بعد از تزریق ژل پر کننده ی صورت نمی توانید نتیجه واقعی Filler injection را مشاهده کنید اما بعد از فروکش کردن تورم شما می توانید نتیجه دلخواه خود را از Filler injection به صورتتان مشاهده کنید و از آن لذت ببرید.

مشاهده مطلب
تزریق ژل به پلک و مراقبت های بعد از آن

اما برخی دیگر از عوارض و خطرات جدی تر از مواردی است که اگر پزشک متخصص Filler injection و با تجربه ای را برای انجام تزریق ژل پر کننده به صورت خود انتخاب نکرده باشید ممکن است با آن ها مواجه شوید.

 

آمادگی قبل از تزریق ژل ضد چروک

نتیجه پایانی شما از تزریق ژل پر کننده به صورت به موارد مختلفی بستگی دارد که یکی از مهم ترین آن ها رعایت نکات مراقبتی قبل از انجام Filler injection پر کننده به صورت است.

در پایین به برخی از نکات مراقبتی مهم قبل از انجام تزریق ژل پر کننده ی به صورت پرداخته شده است.

 1. از مصرف داروهایی مانند آسپرین، موترین، ایبوپروفن بدون تجویز دکتر متخصص زیبایی خود خودداری کنید.
 2. از مصرف ویتامین و مواد ویتامینه ای مانند ویتامین E، روغن ماهی، سیر، نیاسین، روغن بذر کتان و امگا 3 قبل از تزریق پرهیز کنید. به این دلیل که باعث ایجاد عارضه ی کبودی پس از انجام تزریق ژل پر کننده به صورت می شود.
 3. از مصرف هر گونه محصول ضد پیری خودداری کنید.
 4. اگر در دوره ی بارداری یا شیردهی هستید حتما قبل از انجام تزریق با پزشک خود مشورت کنید. به این خاطر که معمولا تزریق ژل های پر کننده به افراد باردار یا شیرده توصیه نمی شود.
 5. از مصرف سیگار خودداری کنید.
 6. اگر دچار اختلالات عصبی هستید حتما قبل از انجام تزریق در جلسه مشاوره اولیه با پزشک متخصص زیبایی خود در میان بگذارید.
 7. اگر به موادی حساسیت دارید و بدنتان نسبت به آن واکنش منفی نشان می دهد حتما قبل از انجام تزریق به پزشک متخصص زیبایی خود بگویید.
 8. حتما قبل از انجام Filler injection با پزشک خود درباره نکات دیگری که باید قبل از Filler injection پر کننده ی صورت انجام دهید مشورت کنید.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو مارال” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت تزریق ژل خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02144120537 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

تزریق ژل

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *