درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

تزریق ژل به پلک و مراقبت های بعد از آن

تزریق ژل به پلک

یکی از کاربرد های رایج ژل امروزه تزریق ژل به پلک است. در واقع Filler injection به پلک بر اساس دو سبک عملکرد مورد استفاده قرار میگیرد. در اولین مورد تزریق پر کننده به پلک به علت این است که فرد می خواهد زیبا تر به نظر برسد و زیبایی مد نظر مراجعه کننده می باشد.

 

تزریق ژل به پلک

 

در رابطه با مورد دوم علت Filler injection به پلک این موضوع است که فرد دارای اختلالی از نظر پلک های خود می باشد و به واسطه تزریق ژل به پلک این مشکل حل خواهد شد. در ادامه به بررسی Filler injection به پلک به صورت مفصل تر خواهیم پرداخت.

اگر شما هم یکی از افرادی هستید که می خواهید برای افزایش زیبایی خود تزریق فیلر به پلک را انجام دهید می توانید هر آنچه که نیاز است تا در رابطه با تزریق پر کننده به پلک بدانید در این مقاله مطالعه نموده و در نهایت تصمیم نهایی خود را در رابطه با تزریق فیلر به پلک بگیرید.

 

از تزریق ژل به پلک برای چه مواردی استفاده می شود؟

تزریق ژل به پلک کاربرد های بسیاری دارد و در موارد متنوعی مورد استفاده قرار میگیرد. اینکه شما به چه منظور بخواهد Filler injection به پلک را انجام دهید کاملا بستگی به هدف شما و نظر پزشک معالج شما دارد. در این قسمت رایج ترین مواردی که به خاطر آن ها تزریق فیلر به پلک انجام می شود را مورد بررسی قرار داده ایم:

 1. بزرگتر نشان دادن چشم
 2. افزودن حجم به چشمان
 3. پرکننده پلک
 4. از بین بردن سیاهی دور چشم
 5. افزایش شادابی
 6. ایجاد تقارن میان دو چشم
 7. از بین بردن چین و چروک
 8. جوان تر به نظر رسیدن
 9. کمک کردن به افرادی که در هنگام خواب با بستن چشم ها مشکل دارند
 10. جوان سازی چشم ها
 11. از بین بردن افتادگی پلک

 

ازتزریق ژل به پلک برای چه مواردی استفاده می شود

 

تزریق ژل به پلک چگونه انجام می شود؟

معمولا از ژل های مخصوصی برای Filler injection به پلک استفاده می شود. ژل پلی ساکارید مصنوعی از جمله معروف ترین ژل مورد استفاده در تزریق فیلر به پلک است.

در واقع در تزریق ژل به پلک به ناحیه ای که مد نظر بیمار بوده و پزشک انجام تزریق را تایید نموده است، ژل در میزان مشخصی که با توجه به نظر پزشک تعیین خواهد شد تزریق می شود. معمولا اندازه ژل تزریقی متفاوت بوده و بر اساس صلاحدید پزشک و درخواست بیمار تعیین می شود.

مشاهده مطلب
تزریق ژل به گونه

ماندگاری تزریق پر کننده معمولا تا 9 ماه خواهد بود و پس از این زمان دوباره باید تزریق ژل انجام پذیرد. یکی دیگر از ژل های پرکننده در تزریق فیلر، پر کننده اسید هیالورونیک است.

در واقع در نوع دومی که ذکر کردیم عوارض و خطرات ناشی از ژل به مراتب کمتر خواهد بود و به راحتی می توان از تزریق پر کننده در پلک به منظور جوان سازی بدون هیچ نگرانی در رابطه با عوارض ناشی از آن استفاده نمود.

 

میزان تزریق ژل به پلک

میزان تزریق فیلر به پلک کاملا بستگی به شما و نوع درخواست شما و در نهایت تشخیص پزشک در رابطه با تزریق فیلر به پلک دارد. در نهایت پس از آنکه شما برای پزشک خود به صورت کامل توضیح دادید که هدف شما از تزریق فیلر به پلک چه چیزی است، پزشک شما با توجه به نوع پوست شما، ناحیه انتخابی، عارضه پیش آمده و سوابقی که شما در اختیار او قرار می دهید تصمیم میگیرد که چه میزان تزریق پر کننده به پلک شما مناسب خواهد بود.

 

خطرات ناشی از تزریق ژل به پلک

توجه داشته باشید زمانی که تصمیم به تزریق فیلر به پلک میگیرید باید به کلینیک معتبر و پزشکی حاذق مراجعه نمایید.

در صورتی که تمامی نکات ذکر شده توسط پزشک را رعایت بنمایید هیچ مشکلی در رابطه با تزریق پر کننده برای شما ایجاد نخواهد شد. علاوه بر این تزریق ژل به پلک یکی از کم خطر ترین انواع جوان سازی پوست به شمار می رود.

خطرات زیر از جمله خطراتی هستند که ممکن است در شرایط خاصی در رابطه با تزریق فیلر به پلک ایجاد شود:

 1. بحران و مشکل پوستی
 2. مشکل در بینایی
 3. کبودی در ناحیه
 4. تورم در ناحیه
 5. در موارد غیر اصولی از دست دادن بیماری

 

توجه داشته باشید که تزریق فیلر به پلک باید توسط پزشک متخصص و در کلینیک های زیبایی که به صورت تخصصی تزریق ژل را انجام می دهند، انجام شود. انتخاب نادرست در رابطه با کلینیک سبب عوارض جبران نشدنی خواهد شد که در آینده نزدیک نه تنها شما زیباتر نمی شوید بلکه باید به جهت درمان عارضه ایجاد شده به دنبال راه حل و پزشک متخصصی باشد. به همین دلیل سعی کنید تا بهترین کلینیک و بهترین پزشک را برای انجام تزریق پر کننده به پلک انتخاب نمایید.

 

چه افرادی نباید تزریق ژل به پلک را انجام بدهند؟

برخی از افراد به دلیل اینکه دارای شرایط خاصی هستند نباید تزریق ژل را انجام دهند. البته برخی از افراد که نسبت به تزریق پر کننده به پلک دارای مشکل هستند می توانند تحت نظر پزشک و با رعایت نکات خاصی تزریق فیلر به پلک را به انجام برسانند.

 1. افرادی که دارای چربی بیش از حد در پلک خود هستند
 2. سن فرد تزریق کننده ترجیحا بیش از 20 سال باشد
 3. افرادی که حساسیت پوستی دارند
 4. افرادی که دارای حساسیت چشمی هستند
 5. افرادی که دارای بیماری خود ایمنی هستند
 6. افرادی که دارای مشکلات قلبی و عروقی هستند
 7. افراد که دارای مشکل انعقاد خود هستند
مشاهده مطلب
تزریق ژل خط خنده

 

مراقبت های پس از انجام Filler injection به پلک

همانطور که می دانید برای آنکه عوارض ناشی از تزریق ژل به حداقل میزان خود برسند باید مراقبت هایی که پزشک معالج شما پس از تزریق ژل از شما درخواست دارد را به خوبی انجام دهید و تلاش کنید تا به جهت عدم رعایت موارد لازم دچار مشکل نشوید. موارد زیر بخشی از مواردی هستند که پس از انجام تزریق ژل به پلک باید انجام شوند:

 1. پس از Filler injection تا جای ممکن مراقب نحوه خوابیدن خود باشید و تحت هیچ شرایطی تا زمانی که دوره نقاهت شما سپری شود بر روی صورت خود نخوابید.
 2. اگر که شما ورزشکار حرفه ای هستید تا زمانی که دوره نقاهت خود را پس از Filler injection پشت سر بگذارید نباید به هیچ وجه ورزش های سنگین و پر تحرک را انجام دهید.
 3. به هیچ وجه مکانی که تزریق فیلر در آن انجام شده است دست کاری نکنید و اجازه بدهید تا در مدت زمان مشخص اگر کبودی برای شما ایجاد شده است از بین برود.
 4. سعی کنید به جهت کاهش کبودی ایجاد شده توسط تزریق پر کننده از کیسه یخ استفاده نمایید.
 5. اگر که پزشک معالج شما به جهت مراقبت پس از تزریق ژل به پلک دارویی تجویز کرده است به موقع دارو را مصرف نمایید.
 6. از مصرف نوشیدنی های الکلی در چند روز ابتدایی پس از Filler injection تا جای ممکن پرهیز نمایید.
 7. تا جای ممکن از داروهایی که سبب انعقاد خون شما می شوند پس از تزریق فیلر خودداری نمایید.
 8. اگر که تزریق پر کننده به پلک در فصل تابستان انجام شده است تا جای ممکن سعی کنید در چند روز اولیه در آفتاب و گرما نمانید.
 9. به هیچ وجه پس از تزریق ژل ناحیه ای که Filler injection انجام شده است نخارانید و دست نزنید.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو مارال” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت تزریق ژل خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02144120537 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

 

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

تزریق ژل

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *