درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

تزریق ژل به بینی و نکات بعد از آن

تزریق ژل به بینی

تا گذشته ای نه چندان دور، تزریق ژل صرفا برای بخش های محدودی از اجزای صورت ممکن اما Filler injection به بینی، پدیده ی نوظهوری بود که تحولاتی گسترده ای را در دنیای جراحی های زیبایی به دنبال داشت.

 

تزریق ژل به بینی

 

تزریق پر کننده به بینی، یک روش غیر تهاجمی و غیر جراحی برای تصحیح عیوب ساختاری بینی و ایجاد تغییرات دلخواه در فرم بینی می باشد.

امروزه ایجاد تغییرات ایده آل در اندازه، حجم و حتی فرم بینی با استفاده از پروسه ی تزریق فیلر به راحتی ممکن شده است، به همین دلیل فرایند تزریق ژل هر روزه به محبوبیتی روز افزون دست می یابد.

 

چگونگی تزریق ژل به بینی

فرایند تزریق ژل به بینی، علی رغم اینکه پروسه ای کم خطر می باشد و عوارض جدی را به دنبال نخواهد داشت، اما دارای تکنیک های جزئی، حساس و تخصصی می باشد که برای انجام آن ها دقت و تخصص قابل قبولی الزامی خواهد بود.

در مرحله ی ابتدایی قبل از تزریق فیلر به بینی، یک نقشه ی راه ترسیم می شود.

این برنامه ریزی به این صورت خواهد بود که پزشک با بررسی انتظارات بیمار از فرایند تزریق ژل به بینی و بررسی نتیجه ی رضایت بخش او، نقشه ی راه را برای Filler injection تعیین کرده و یک نمای کلی از نتیجه ی به دست آمده را ترسیم خواهد کرد.

 

چگونگی تزریق ژل به بینی

 

پس از تایید این برنامه ریزی، فرایند بی حسی موضعی با استفاده از داروهای مسکن و بیهوش کننده ی موضعی انجام می شود.

سپس با توجه به نقشه ی ترسیم شده، تزریق مقادیر جزئی از ژل در نقاط مختلف بینی توسط سرنگ هایی بسیار ظریف و نازک انجام می شود.

تعداد تزریق ها به بینی و مقدار کل ژل تزریق شده در یک جلسه تزریق ژل به بینی، به ساختار اولیه ی بینی فرد و نتیجه ی ایده آل مورد نظر بستگی خواهد داشت.

پروسه ی تزریق ژل به بینی نهایتا در ده الی پانزده دقیقه انجام خواهد شد و نتایج اولیه ی تزریق فیلر به بینی بلافاصله بعد از اتمام جلسه ی اول، قابل مشاهده خواهد بود.

انجام این تکنیک های Filler injection به بینی به مهارت و تبحر ویژه ای احتیاج دارد چرا که هرگونه خطا و یا اشتباه در انجام تکنیک های تزریق ژل به بینی ممکن است ایجاد اختلال در به دست آمدن نتیجه ی ایده آل و رضایت بخش از تزریق پر کننده و یا بروز آسیب های ثانویه و عوارض جانبی متعددی را به دنبال داشته باشد.

مشاهده مطلب
تزریق ژل به گونه

 

رفع نواقص بینی با تزریق ژل

فرایند تزریق پر کننده به بینی، یکی از اقداماتی است که امروزه در میان فرایند های متعدد دنیای جراحی های زیبایی، طرفداران فراوانی را به خود اختصاص داده است.

علت محبوبیت روزافزون پروسه ی تزریق ژل به بینی، موفقیت تزریق فیلر در اصلاح عیوب بینی و فرم دهی به بینی در کم ترین زمان ممکن و با بی خطر ترین روش ممکن می باشد.

تا زمان های نه چندان دور تنها راه تغییر حالت و فرم بینی و از بین بردن نقص های ساختاری آن، بهره بردن از جراحی زیبایی بینی بود که معایب و آسیب های متعددی را به دنبال داشت.

اما با ظهور پروسه ی تزریق پر کننده به بینی و رواج تزریق ژل به بینی به عنوان یک روش موثر در ترمیم عیوب ساختاری بینی و به دست آوردن یک بینی ایده آل، تغییرات گسترده ای در دنیای جراحی های زیبایی ایجاد شد.

امکان تزریق ژل به بینی، روشی میانبر بودن که به افراد می کرد در مقایسه با جراحی زیبایی بینی، در مدت زمانی کوتاه تر، بدون آسیب های پوستی جدی و بدون عوارض بیهوشی های دائمی به نتیجه ی مطلوب خود از تغییرات بینی دست یابند.

با انتخاب فرایند زیبایی Filler injection به بینی می توانید هر نوع بینی اعم از بینی های گوشتی استخوانی و یا عقابی را دستخوش تغییر قرار دهید و جزئیات و یا حتی ساختار های نسبتا کلی بینی خود را بدون آسیب های جدی تغییر دهید.

 

آیا تزریق ژل به بینی ایمن است؟

فرایند تزریق ژل به بینی یکی از کم خطر ترین و در عین حال موثر ترین روش های اصلاح عیوب ساختاری بینی می باشد.

نمی توان برای پروسه ی تزریق فیلر به بینی عوارض جانبی و یا آسیب های احتمالی زیادی در نظر گرفت، چرا که در دسته بندی اقدامات مختلف در دنیای عمل های زیبایی، تزریق ژل به بینی به عنوان یکی از سازگارترین و کم خطرترین فرایند ها تایید می شود.

البته که بعد از اتمام فرایند Filler injection به بینی و با شروع دوران ترمیم این پروسه، علائم و عارضه هایی بروز پیدا خواهند کرد که می توان آن ها را پاسخ طبیعی بدن در مسیر ترمیم خود دانست.

تورم و التهاب پوستی، پوسته پوسته شدن ناحیه ی بینی، قرمزی و کبودی از جمله عارضه هایی است که ممکن است بعد از انجام تزریق پر کننده به بینی مشاهده شوند.

البته که عادات های افراد در دوران ترمیم فرایند تزریق فیلر به بینی و میزان رعایت نکات مراقبتی و دوری از موارد آسیب رسان در این دوره می تواند تا حد زیادی در کم خطر و سلامت بودن مسیر بهبودی فرایند تزریق ژل به بینی موثر باشد.

مشاهده مطلب
تزریق ژل برای گودی بینی

البته که در نظر داشته باشید میزان مهارت و تخصص پزشک در انجام تکنیک های تزریق ژل به بینی و میان کیفیت و معتبر بودن خدمات و ابزار های ارائه شده توسط کلینیک پزشکی و یا زیبایی، تا حد زیادی می توان علائم و عارضه های جانبی به وجود آمده در دوران نقاهت فرایند Filler injection به بینی را به حداقل برساند.

 

توصیه ها و نکات بعد از تزریق ژل به بینی

توصیه های مراقبتی و دستورالعمل های لازم که بعد از اتمام جلسه ی تزریق پر کننده به بینی،از طرف پزشک به شما گفته می شود، نکات مهمی هستند که یادآوری و توجه به آن ها در طول روزهای ابتدایی پس از فرایند تزریق ژل الزامی خواهد بود.

لازم به ذکر است که فرایند تزریق فیلر به بینی، پروسه ی سنگینی نمی باشد و نیاز به دوران نقاهت طولانی مدت و مراقبت های سنگین پس از تزریق پرکننده نخواهد داشت.

با این وجود، همچنان نکاتی وجود دارد که عمل کردن به آن ها برای هرچه بهتری سپری شدن روز های ابتدایی پس از تزریق پر کننده و عدم بروز هیچ گونه آسیب و التهاب ثانویه توصیه می شود.

توجه داشته باشید که فرایند تزریق ژل به گونه ای نیست که بعد از آن شما مجوز هیچگونه فعالیت را نداشته باشید و هفته ها را در استراحت مطبق سپری کنید، اما توصیه می شود در هفته ی اول سبک زندگی خود را به سبک ترین حالت ممکن تبدیل کنید.

در نظر داشته باشید که بهتر است هیچ گونه فشاری به بینی شما در هفته ی اول پس از تزریق ژل وارد نشود.

 

در هفته ی اول دوران ترمیم فرایند Filler injection از ماساژ دادن بینی، استفاده از عینک، دست کاری بینی با دست و یا هر اقدام دیگری که فشاری هرچند ناچیز به بینی وارد خواهد کرد، اجتناب کنید.

در این یک هفته مراقبت نحوه ی خوابیدن خود نیز باشید، از خوابیدن روی صورت خود در روز های ابتدایی پس از تزریق ژل به بینی پرهیز کنید.

در صورت احساس درد و یا تورم در روز های اولیه پس از تزریق فیلر، می توانید از کمپرس سرد برای بهبود این علائم استفاده کنید.

پس از گذشت این یک هفته از تزریق ژل شما می توانید به زندگی روزمره ی خود برگردید و انجام تمامی کار ها برای شما بدون مانع خواهد بود.

 

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو مارال ” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت تزریق ژل خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02144120537 تماس بگیرید.

مشاهده مطلب
تورم بعد از تزریق ژل خط خنده

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

تزریق ژل

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *