تزریق ژل زیر چشم [ نتیجه، مراقبت ها + هزینه 1402 ]

تزریق ژل زیر چشم
امتیاز به این محتوا

آیا شما از جمله افرادی هستید که از کبودی، چروکیدگی و گودی زیر چشم خود ناراحت هستید؟ به هر حال این عوارض نه تنهایی زیبایی چهره را تحت تاثیر قرار داده بلکه باعث می شود ظاهر انسان پیرتر به نظر برسد. با افزایش سن، انعطاف پذیری و استحکام پوست کاهش یافته و علائم پیری هویدا خواهند شد. پوست چشم نازک تر است در نتیجه زودتر آسیب خواهد دید. لذا باید به مراقبت از پوست این قسمت، بیشتر اهمیت دهید.

اما برای افرادی که در حال حاضر به کبودی و گودی زیر چشم دچار شده اند، تزریق ژل زیر چشم را پیشنهاد می کنیم. عزیزان توجه داشته باشند که این کار را نباید به دست هر متخصصی سپرد. تزریق فیلر زیر چشم به دقت بسیار بالایی نیاز دارد تا باعث آسیب به بافت و قدرت بینایی نشود. بنابراین توصیه می کنیم به مراکز معتبر مانند پایگاه علمی پزشکی مارال سلامت ایرانیان مراجعه نموده و با اطمینان خاطر، تزریق ژل را انجام دهید.

بررسی مراحل و نتیجه تزریق فیلر زیر چشم

نحوه تزریق ژل زیر چشم برای رفع گودی

در میان قسمت های مختلف صورت، پوست زیر چشم بسیار حساس و نازک بوده و در نتیجه تزریق ژل به این قسمت، از حساسیت زیادی برخوردار است. این کار طی مراحل زیر انجام می شود:

 1. بعد از اینکه در جلسه مشاوره مشخص شد شما گزینه مناسبی برای تزریق ژل زیر چشم هستید، پزشک ابتدا صورت را کامل استریل کرده و سپس از ماده بی حسی استفاده می کند. برای تزریق فیلر در این قسمت، ماده بی حسی بیشتری نیاز است چون اعصاب پوست چشم، به شدت تحریک پذیر هستند.
 2. سپس، تزریق فیلر با استفاده از سرنگ های مخصوص شروع می شود. پزشک باید بسیار ماهر و مجرب باشد. کوچکترین خطا باعث پارگی عروق خونی خواهد شد. در نتیجه زیر چشم، خون لخته می شود.
 3. بعد از اتمام کار، برای رفع التهاب و کبودی ناشی از تزریق، از کمپرس یخ استفاده می شود.

مشاهده این مطلب : تزریق ژل به کل صورت

چند سی سی برای تزریق ژل زیر چشم لازم است؟

تکنیک های تزریق ژل زیر چشم

انتخاب تکنیک تزریق ژل زیر چشم براساس هدف تزریق مشخص می‌گردد ولی غالباً متخصص سعی می‌کند از سوزن‌های بسیار نازک که می‌توانند ژل را در حد نانو خرد کرده و به زیر چشم تزریق نمایند استفاده کند چون همان گونه که گفتیم پوست زیر چشم نازک است و چروک‌های بسیار ‌ریزی در این قسمت ایجاد می‌شود. بنابراین تزریق باید با ظرأفت بالا انجام گردد تا بدون اینکه به پوست زیر چشم آسیب وارد شود حتی ریزترین چروک‌ها درمان شوند.

از طرف دیگر استفاده از سوزن‌های بسیار نازک و مدرن این امکان را فراهم می‌کند که تزریق به صورت یکنواخت انجام شده و پوست این قسمت کاملاً طبیعی به نظر برسد. با این کار ما می‌توانیم گودی زیر چشم را نیز درمان کنیم بدون اینکه حالت طبیعی و زیبای چهره ما بهم بخورد.

مزایای جادویی تزریق ژل زیر چشم

مهمترین فواید تزریق ژل زیر چشم عبارتند از:

 1. چین و چروک‌هایی که در پوست زیر چشم ایجاد شده‌اند به خصوص چروک‌های پنجه کلاغی که ناشی از خندیدن هستند برطرف می‌شود.
 2. شما با تزریق ژل زیر چشم می‌توانید تیرگی‌های ایجاد شده و یا گودی زیر چشم خود را درمان نمایید.
 3. پوست دور چشم شما جوان می‌شود و چهره شما زیباتر و جوانتر به نظر خواهد رسید.
 4. نتیجه تزریق ژل زیر چشم ماندگاری بیشتری نسبت به سایر قسمت‌های صورت دارد چون تحرک عضلات در اطراف چشم بوده و همین موضوع باعث ماندگاری فیلر می‌شود. البته باید در طول روز آب کافی بنوشید و از محصولات مراقبتی دور چشم استفاده کنید تا اثر تزریق ژلزیر چشم از بین نرود.

چند سی سی ژل برای زیر چشم نیاز است؟

ضخامت پوست دور چشم نسبت به سایر قسمت‌های صورت بسیار کم است به همین خاطر است که وقتی شما می‌خندید اگر این خنده باعث جمع شدن چشمان شما گردد، به تدریج چروک‌هایی را در اطراف چشم مشاهده خواهید کرد. این نشان می‌دهد پوست دور چشم تا چه اندازه حساس است و باید نسبت به مراقبت از آن توجه بیشتری داشته باشید. اما خوشبختانه با روش‌هایی همانند تزریق فیلر، می‌توان چروک زیر چشم، سیاهی و حتی چروک‌های عمیق در اطراف چشم را درمان کرد.

اما اکنون این سوال مطرح می‌شود که ما باید چند سی سی ژل زیر چشم نیاز داریم تا بتوانیم مشکلاتی همانند سیاهی و چروک‌های دور چشم را برطرف کنیم؟ معمولاً متخصصان از یک سی سی ژل برای زیر چشم استفاده می‌کنند. اما باید قبل از هر چیز شدت چروک‌های زیر چشم و میزان گودی زیر چشم مشخص گردد. شاید نیاز باشد تا 2 سی سی ژل به زیر چشم شما تزریق گردد. اگر متخصص مهارت و دانش بالایی داشته باشد، در تعیین مقدار سی سی ژل مورد نیاز برای تزریق زیر چشم اصلاً خطا نخواهد کرد.

بهترین مارک ژل تزریقی زیر چشم

مراجعه کنندگان عزیز حتما از متخصص در مورد مارک ژل مورد استفاده سوال کنید. متاسفانه انواع برندهای تقلبی در بازار وجود دارند و برخی از پزشکان و کلینیک ها به سراغ این برندها می روند. چند مورد از بهترین مارک تزریق ژل زیر چشم، عبارتند از :

 1. ژل ژوویدرم
 2. ژل تئوسیال
 3. ژل رستیلن
 4. ژل استایلج
 5. ژل بلترو

بهترین دکتر تزریق فیلر زیر چشم در تهران

آشنایی با بهترین دکتر تزریق ژل زیر چشم در تهران می‌تواند راهنمای خوبی برای افرادی باشد که همواره به دنبال رسیدن به زیبایی هستند و قصد دارند با کاهش چین و چروک پوست، اعتماد به نفس خود را افزایش دهند. برای اینکه بیماران بتوانند به نتایج مطلوب و دلخواه خود از تزریق فیلر زیر چشم دست پیدا کنند لازم است به بهترین دکتر متخصص در این زمینه مراجعه کنند. برخی از مهم‌ترین ویژگی‌هایی که بهترین دکتر تزریق فیلر زیر چشم در تهران دارد شامل موارد زیر می‌باشد.

 1. در زمینه پوست دارای مدرک و تخصص است.
 2. برای انجام روش‌های تزریق فیلر مهارت و تسلط کافی دارد.
 3. یک پزشک حرفه‌ای قبل از تزریق فیلر با بیمار خود در رابطه با انتظارات وی از تزریق ژل صحبت می‌کند و نکات ضروری را به بیمار اطلاع می‌دهد. همچنین با صبوری به تمام سوالات بیمار پاسخ می‌دهد.
 4. در کنار تمام این ویژگی‌های ذکر شده اخذ هزینه مناسب نسبت به خدمات خوب از مهم‌ترین مواردی است که بهترین دکتر تزریق فیلر به بیماران خود ارائه می‌دهد.

ماندگاری تزریق فیلر زیر چشم

اثر تزریق ژل زیر چشم چقدر ماندگاری دارد؟

از جمله سوالاتی که مراجعه کنندگان در جلسه مشاوره از متخصص می پرسند، تزریق ژل زیر چشم چقدر دوام دارد. چند عامل در این زمینه دخالت دارند:

 1. نوع برند ژل مورد استفاده برای تزریق زیر چشم
 2. مهارت و توانایی متخصص در تزریق
 3. توجه به مراقبت های بعد از تزریق فیلر
 4. نوشیدن آب کافی که باعث کاهش سرعت جذب هیالورونیک اسید موجود در ژل و افزایش ماندگاری آن خواهد شد.

تفاوت ژل با فیلر زیر چشم

از نظر لغوی تفاوت بین ژل و فیلر وجود ندارد اما از نظر کاربردی میزان اثربخشی ژل‌ها و فیلر‌ها متفاوت است. فرض کنیم که شما می‌خواهید چین و چروک و گودی زیر چشم خود را درمان کنید. در این زمان است که تفاوت بین ژل و فیلر مشخص خواهد شد.

متخصص باید تعیین کند که چروک‌ها تا چه اندازه عمیق شده‌اند. در صورتی که خطوط نیمه عمیق و سطحی در زیر چشم خود داشته باشید، با کمک فیلر می‌توان این مشکل را برطرف کرد ولی برای آن دسته از افرادی که دچار شیار‌ها و خطوط پنجه کلاغی و چروک‌های بسیار‌ عمیق دور چشم خود شده‌اند، نیاز به ژل خواهد بود.

اما دلیل این تفاوت در چیست؟ فیلر‌ها سرعت بالایی در پر کردن شیار‌ها و خطوط روی پوست ندارند بلکه بیشتر روند سنتز کلاژن در پوست را تحریک کرده و به مرور زمان به درمان چروک‌ها کمک می‌کنند.

به همین دلیل اگر چروک‌ها در زیر چشم سطحی یا نیمه عمیق باشند، می‌توان با استفاده فیلر این مشکلات را درمان کرد. اما ژل‌ها دقیقاً در نقطه مقابل فیلر‌ها قرار گرفته‌اند. به این معنا که نمی‌توانند تأثیر مفیدی بر روی فرآیند کلاژن‌سازی داشته باشد اما در عوض خطوط عمیق را سریعاً درمان خواهند کرد.

مراقبت های تزریق ژل زیر چشم

مراقبت های قبل از تزریق فیلر زیر چشم

اگر در جلسه مشاوره مشخص شد که کاندید مناسبی برای تزریق فیلر زیر چشم هستید، قبل از هر چیز باید نکات زیر را رعایت کنید:

 1. در صورتی که به استفاده از دخانیات و مشروبات الکلی عادت دارید، مدتی قبل از تزریق فیلر این عادات نادرست را کنار بگذارید.
 2. مصرف هر گونه دارو یا خوراکی رقیق کننده و منعقد کننده خون، به مدت دو هفته قبل از تزریق، ممنوع است.
 3. در روزی که قرار است تزریق ژل زیر چشم را انجام دهید، آرایش نکنید.
 4. حتما شب قبل، دوش بگیرید تا پوست تمیز شده و وجود آلودگی باعث عفونت نشود.

مشاهده این مطلب : تزریق ژل خط خنده

مراقبت های بعد از تزریق ژل زیر چشم

مراجعه کنندگان عزیز باید نکات زیر را بعد از تزریق ژل زیر چشم رعایت نمایند تا نتیجه مطلوبی از کار به دست آید:

 1. بعد از اتمام تزریق فیلر، همچنان تا مدتی نباید به سراغ دخانیات و مشروبات الکلی بروید.
 2. ممکن است دچار التهاب کبودی پوست در اطراف چشم شوید. جایی برای نگرانی نیست چون این عارضه ها زودتر رفع می شوند. البته می توانید از کمپرس یخ استفاده کنید تا بهبودی سریع تر حاصل شود.
 3. حتما روزانه مقدار کافی آب بنوشید. این مسئله برای افزایش ماندگاری تزریق ژل، اهمیت بسیار زیادی دارد.
 4. فشار آوردن زیر چشم، خاراندن و ماساژ دادن آن ممنوع است. در زمان خوابیدن نیز احتیاط کنید.
 5. در صورتی که درد دارید، از مسکن استفاده کنید.
 6. داروهای تجویز شده توسط متخصص را به طور کامل مصرف کنید.
 7. تا زمانی که پزشک اجازه نداده است، انجام فعالیت های سنگین و ورزش را شروع نکنید.
 8. صورت را با مایع شوینده مخصوص تزریق ژل بشویید تا از عفونت جلوگیری کرده و از طرفی تاثیر منفی بر ماندگاری اثر ژل نداشته باشد.

ماساژ بعد از تزریق ژل زیر چشم

نحوه ماساژ بعد از تزریق ژل زیر چشم

بعد از تزریق ژل زیر چشم بیمار می‌تواند در صورت توصیه پزشک نواحی تزریق شده را به آرامی ماساژ دهد. اما با توجه به این که عدم دستکاری و اعمال فشار ناحیه تزریق یکی از نکات اصلی در خصوص مراقبت بعد از تزریق ژل زیر چشم است، ماساژ دادن محل تزریق موجب پخش شدن ژل به نواحی دیگر می‌شود. ماساژ زیر چشم بعد از تزریق، باید به صورت تخصصی توسط پزشک صورت بگیرد تا ژل تزریق شده حالت گلوله‌ای شکل در ناحیه زیر چشم پیدا نکند. باید توجه داشت که پس از تزریق ژل، این قسمت تحریک و دستکاری نشود تا عوارض ناخواسته در این قسمت ایجاد نگردد.

علت کبودی بعد از تزریق ژل زیر چشم

چشم یکی از مناطق پوستی است که نشانه‌هایی از پیری در این قسمت نمایان می‌شود و به همین جهت این احتمال وجود دارد که پس از تزریق ژل در زیر چشم بیمار، کبودی ایجاد شود. در صورتی‌که تزریقات ژل اسید هیالورونیک به شکل سطحی به پوست تزریق گردد اثر کبودی با تغییر رنگ مایل به آبی بر روی پوست نمایان می‌شود. در واقع تغییر رنگ پوست یا کبودی یکی از عوارض جانبی تزریق ژل زیر چشم می‌باشد که بیمار با پرهیز از خوردن برخی از داروها و غذاها قبل و بعد از تزریق ژل می‌تواند تا حدود زیادی مانع از ایجاد کبودی شدید در نواحی حساس پوست شود.

عوارض احتمالی تزریق فیلر زیر چشم

وقتی قرار است یک متد زیبایی انجام دهید باید تمامی جوانب آن را با دقت بررسی کنید. لازم است مراجعه کنندگان، از عوارض احتمالی تزریق ژل زیر چشم اطلاع داشته باشند تا بهتر بتوانند تصمیم خود را نهایی کنند:

 1. عارضه ای که برای اغلب افراد رخ داده و مسئله ای طبیعی است، التهاب و کبودی پوست اطراف چشم است. این حالت بعد از چند روز رفع خواهد شد.
 2. علت اینکه توصیه می کنیم تزریق ژل زیر چشم را به متخصص ماهر و حرفه ای بسپارید این است که کوچکترین خطا در وارد کردن سوزن به داخل پوست، ممکن است باعث پارگی عروق خونی شود.
 3. توصیه می کنیم تزریق فیلر را در بهترین کلینیک و تحت نظر بهترین دکتر انجام دهید. اگر متخصص دانش کافی نداشته و نتواند دوز ژل مورد نیاز را تعیین کند، یا نتیجه مطلوب حاصل نشده و یا به دلیل زیاد بودن مقدار فیلر، تولید کلاژن در پوست مختل شده و پوست بسیار خشک خواهد شد.
 4. اگر پزشک از ژل های تقلبی استفاده کند، عوارض بسیار خطرناکی را برای شما به همراه خواهد داشت.
 5. در صورتی که محیط کار و تجهیزات، آلوده بوده و یا به مراقبت های بعد از تزریق فیلر اهمیت ندهید، باید منتظر عفونت پوستی باشید. عفونت در ناحیه زیر چشم، بسیار خطرناک است چون ممکن است به بینایی آسیب وارد کند.

دوران نقاهت و ماندگاری فیلر زیر چشم

دوره نقاهت تزریق ژل زیر چشم

دوره نقاهت تزریق ژل زیر چشم کوتاه است و بیمار پس از تزریق ژل می‌تواند کارهای روزانه خود را انجام دهد. هرچند لازم است بیمار به منظور رسیدن به نتیجه مطلوب پس از تزریق ژل، مراقبت‌هایی که توسط پزشک مربوطه توصیه می‌شود را رعایت کند. عدم توجه به مراقبت‌های لازم امکان ایجاد خونریزی، احساس درد و ورم در ناحیه مورد نظر را برای بیمار به همراه خواهد داشت. بنابراین رعایت نکاتی مراقبتی از جمله پرهیز از مصرف دخانیات و الکل برای مدت زمان 72 ساعت و پرهیز از انجام فعالیت‌های سنگین ورزشی در دو روز اول از جمله مواردی است که موجب دستیابی بیمار به نتیجه مطلوب خواهد شد.

تزریق ژل زیر چشم درد دارد؟

از آنجایی که در زمان تزریق ژل زیر چشم متخصص از بی‌حسی موضعی استفاده می‌کند، به هیچ عنوان در جریان تزریق دردی احساس نخواهید کرد. اما بعد از پایان این اقدام زیبایی و با از بین رفتن اثر ماده بی‌حسی، ممکن است کمی درد داشته باشید. البته این درد بسیار جزئی و کاملاً قابل تحمل است. ولی برای افرادی که بسیار حساس هستند و کمترین دردی را نمی‌توانند تحمل کنند، متخصص مسکن‌هایی را تجویز خواهد کرد که شما تنها مجاز هستید از این مسکن‌ها استفاده کنید چون برخی از دارو‌ها خاصیت رقیق‌کنندگی خون داشته و التهاب و ورم پوست را تشدید می‌کنند.

نتایج نهایی فیلر زیر چشم

جذب فیلر زیر چشم به مرور زمان اتفاق می‌افتد و مدت زمان تاثیر فیلر زیر چشم معمولا” با گذشت یک الی دو هفته پس از اینکه ورم و کبودی در ناحیه تزریق از بین رفت مشخص می‌شود. در صورتی که بیمار تمام نکات مراقبتی توصیه شده توسط پزشک را رعایت کرده باشد از نتایج نهایی ژل زیر چشم رضایت کافی خواهد داشت. اما بیماران باید این نکته را در نظر داشته باشند که نتایج حاصل از فیلر زیر چشم دائمی نیست و حداکثر 6 ماه ماندگاری خواهد داشت. بنابراین به منظور دست‌یابی به نتیجه بهتر لازم است تزریق فیلر مجددا” تکرار گردد. نوع فیلر و میزان سیاهی و چین و چروک بیمار از جمله مواردی هستند که مدت ماندگاری فیلر زیر چشم را مشخص می‌کنند.

تزریق ژل زیر چشم بعد از عمل بینی

بعد از اینکه عمل بینی به اتمام می‌رسد، شاهد التهاب و ورم در ناحیه اطراف بینی خواهید بود که این ورم به ناحیه زیر چشم نیز سرایت می‌کند. برخی از متقاضیان جراحی بینی از این بابت نگران خواهند شد و فکر می‌کنند ورم کردن و کبودی اطراف چشم دائمی است و از این پس چهره آن‌ها به همین حالت باقی می‌ماند. در صورتی که اینگونه نیست و این عارضه‌ها موقتی هستند و بعد از چند هفته اثر آن‌ها به طور کامل از بین می‌رود.

بنابراین همانطور که متوجه شدید که برای تزریق ژل زیر چشم بعد از عمل بینی باید صبر کنید تا این عارضه‌ها به طور کامل برطرف شوند چون تا زمانی که ورم پوستی وجود دارد، متخصص نمی‌تواند به درستی تشخیص دهد که پوست زیر چشم تا چه اندازه چروکیده شده است و در نتیجه در تشخیص میزان ژل یا فیلر مورد نیاز دچار خطا خواهد شد. بنابراین توصیه می‌کنیم حداقل چهار تا شش هفته بعد از عمل بینی صبر کنید تا عوارض پوستی به طور کامل برطرف شوند و سپس برای تزریق ژل زیر چشم بعد از جراحی بینی اقدام کنید.

تزریق ژل زیر چشم در بارداری

از آنجایی که این ژل وارد رگ‌های خونی نمی‌شود بنابراین برای تزریق ژل زیر چشم در بارداری محدودیتی برای شما وجود ندارد چون هیچ خطری سلامت جنین را تهدید نمی‌کند. اما به هر حال باید این موضوع را در نظر بگیرید که در دوران بارداری به دلیل تغییرات فیزیولوژیکی و هورمونی بدن، پوست مدام در حال تغییر است و ممکن است تا پایان دوران بارداری چین و چروک پوست صورت افزایش پیدا کنند.

بنابراین بهترین کار این است که برای تزریق ژل زیر چشم در بارداری دست نگه دارید و این اقدام زیبایی را به بعد از بارداری موکول نمایید. در این زمان ورم صورت ناشی از بارداری نیز به طور کامل از بین رفته و متخصص با دقت می‌تواند براساس شدت چین و چروک‌هایی که در اطراف چشم ملاحظه می‌کند از فیلر یا ژل برای برطرف کردن چین و چروک‌ها استفاده کند.

قیمت تزریق ژل به زیر چشم

هزینه تزریق ژل زیر چشم در سال ۱۴۰۲

مسئله آخر که لازم است در مورد آن صحبت کنیم، قیمت تزریق ژل زیر چشم است. برخی از افراد برای انتخاب دکتر و کلینیک، تنها بحث هزینه ها را در نظر گرفته و به سراغ مراکزی می روند که کمترین وجه را دریافت می کنند.

آیا می دانید غالبا در این کلینیک ها از ژل های بی کیفیت استفاده می شود؟ توصیه ما به شما عزیزان این است که در ابتدا بهترین دکتر و کلینیک را برای تزریق فیلر زیر چشم انتخاب کرده و سپس در جلسه مشاوره، در مورد قیمت کار سوال کنید. نوع برند ژل مورد استفاده، میزان ژل مورد نیاز، هزینه های کلینیک و دستمزد متخصص، هزینه درمان عوارض احتمالی و… تعیین کننده قیمت نهایی خواهند بود.

نظرات در مورد تزریق ژل زیر چشم

 1. تزریق ژل زیر چشم اثر ماندگار ندارد ولی به هر حال می‌تواند چهره شما را جوان‌تر کند.
 2. اگر می‌خواهید اثر تزریق همیشه حفظ شود، باید در زمان‌های مشخص برای تزریق مجدد ژل زیر چشم اقدام کنید.
 3. در صورتی که یک متخصص حرفه‌ای تزریق ژل زیر چشم را انجام ‌دهد به هیچ عنوان عارضه خطرناکی برای شما بروز نمی‌کند. تنها کمی ورم و التهاب در اطراف ناحیه تزریق مشاهده خواهید کرد که در عرض چند روز برطرف می‌گردند.
 4. برای تزریق ژل زیر چشم به هیچ عنوان به سراغ سالن‌های زیبایی نروید چون آرایشگر نمی‌داند که باید سوزن را دقیقاً در کدام قسمت از بافت زیر چشم وارد کند و باید چه مقدار ژل را تزریق کند.
 5. بعد از تزریق ژل زیر چشم باید نکات مراقبتی را رعایت کنید. به محیط‌های گرم وارد نشوید و آب کافی در طول روز بنوشید تا ماندگاری تزریق بیشتر گردد. همچنین تا چند روز نباید به محل تزریق فشار وارد کنید.
 6. تزریق ژل اثر ماندگار ندارد و وقتی که ژل‌ها به طور کامل در بافت زیر چشم تجزیه شوند مجدداً پوست زیر چشم به حالت قبل برمی‌گردد. البته ممکن است ژل کمی کلاژن‌سازی را تحریک کرده باشد و پوست زیر چشم شما کمی جوان‌تر به نظر برسد ولی قرار نیست با تزریق ژل، به طور کلی به چین و چروک‌های زیر چشم خود خاتمه دهید.

تفاوت فیلر زیر چشم و بوتاکس

به طور کلی چند تفاوت بین فیلر زیر چشم و بوتاکس وجود دارد. هدف از بوتاکس جلوگیری از چروک شدن بیشتر پوست دور چشم است چون بوتاکس از طریق فلج کردن موقت عضلات باعث جلوگیری از حرکت آن‌ها شده و در نتیجه از این پس پوست ناحیه هدف چروک نمی‌شود. اما فیلر زیر و دور چشم نه تنها از چروک شدن چشم‌ها جلوگیری می‌کند بلکه درمان‌کننده چروک‌های موجود نیز خواهد بود.

به خصوص اگر متخصص از فیلر‌هایی همانند هیالورونیک اسید استفاده نماید. این ماده به صورت طبیعی در پوست وجود دارد و باعث تقویت کلاژن‌سازی پوست و محکم و منعطف شدن پوست دور چشم خواهد شد. به طور کلی بوتاکس تأثیری در کلاژن‌سازی ندارد ولی فیلر اطراف چشم از طریق تحریک سلول‌ها و از طرف دیگر برخورداری از هیالونیک اسید قدرت تولید کلاژن را بالا می‌برد.

مقاله قبلی
تزریق ژل به صورت با بهترین برندها + قبل و بعد از فیلر صورت
مقاله بعدی
تزریق ژل به بینی [راهنمای تزریق فیلر به قوز و نوک بینی]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

مطالب پربازدید