درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)

تزریق ژل و رفع چین و چروک و جوانسازی پوست

تزریق ژل

تزریق ژل و فیلر به زیر پوست باعث خواهد شد تا از کاهش حجم بیشتر زیر پوست جلوگیری به عمل آید و همچنین باعث می‌شود تا چین‌وچروک‌های رخ داده در سطح پوست و در کنار لب‌ها و بینی برطرف شود.

همه‌ی ما پس از رسیدن به اوایل میان‌سالی نشانه‌هایی از پیری را مشاهده خواهیم کرد!

آیا می دانید بسیاری از نشانه‌هایی که پیری ایجاد می کند و نمایانگر رسیدن پیری است با خالی شدن حجم زیر پوست و چین‌وچروک همراه است؟

 

تزریق ژل

 

در اطراف بینی و زیر چشم‌ها چین‌وچروک ایجاد می‌شود، بافت‌های صورت از بین می‌روند و گونه‌ها فرو رفته به نظر می‌رسند!

تزریق ژل و پرکننده‌های پوستی می‌تواند موجب جبران تمامی این آسیب‌ها شود.

در نتیجه جبران تمامی این کاهش حجم‌های زیر پوست، جوان‌سازی و تازگی پوست حاصل خواهد شد و اینگونه می‌توانید شاهد جایگزین شدن پوست خود با یک لایه جوان‌تر باشید.

تأثیر باورنکردنی تزریق ژل بر جوان‌سازی پوست

تزریق ژل و فیلر به زیر پوست باعث خواهد شد تا خطوطی که به دلیل کهولت سن و پیری به وجود آمده‌اند از بین رفته و پوست ظاهر زیباتری پیدا کند و در نتیجه حجم و چهره کلی صورت بازسازی شود.

یکی از عادی‌ترین روندهای زندگی این است که با گذشت زمان معمولاً تمام چربی‌های زیر جلدی پوست از بین خواهند رفت و یا دچار افتادگی خواهد شد.

پوست صورت نیز کمی تیره و کدر خواهد شد.

 

تاثیر باورنکردنی تزریق ژل بر جوان سازی پوست

 

در این سن حتی عواملی مانند تابش مستقیم نور خورشید، ژنتیک و روش زندگی نیز می‌تواند بر روی سطح پوست تأثیر گذار باشد.

در ادامه این روند به دلیل از بین رفتن چربی‌های زیر جلد پوست عضلات به سطح پوست نزدیک خواهد شد و تمامی خطوط لبخند و پا کلاغی به طور دائمی آشکار خواهد شد و ظاهر ناخوشایندی را برای شما رقم خواهد زد که اصلاً دوست داشتنی نخواهد بود.

که موجب می‌شود تا فرد اعتماد به نفس خود را به دلیلی چین‌وچروک‌های پوستش از دست بدهد.

اما درست در همین بین عمل جراحی زیبایی تزریق ژل یکی از بهترین روش‌های درمانی برای جوان‌سازی پوست و بازگشت به دوران زیبایی خواهد بود.

شاید برای شما این سؤال پیش آید که تزریق ژل چه کارهایی می‌تواند انجام دهد و یا به عبارت دیگر چه تاثیری بر روی پوست صورت شما خواهد داشت!

پاسخ به این سؤال ساده است زیرا تزریق ژل باعث خواهد شد تا تمامی چین‌وچروک‌ها و نشانه‌های پیری از بین برود اما اگر بخواهیم به طور خلاصه در این مورد سخن بگوییم عمل زیبایی تزریق ژل و فیلر می‌تواند موجب نتایج ذیل شود.

 1. باعث پر شدن حجم لب‌ها می‌شود
 2. افزایش‌ترمیم تیرگی و خطوط کم عمق صورت
 3. چین‌وچروک‌های صورت را تا حد زیادی رفع خواهد کرد
 4. زخم‌های عمیق را تا حد زیادی‌ترمیم کرده و پوشش می‌دهد
 5. در حالت کلی باعث‌ترمیم بافت‌های از بین رفته صورت خواهد شد
 6. باعث کاهش و حذف فرورفتگی و گودی زیر چشم‌ها خواهد شد

تزریق ژل و پر کننده‌های زیر پوستی می‌تواند در بسیاری از افرادی که نشانه‌هایی از پیری دارند به عنوان قسمتی از یک جراحی پلاستیک محسوب شده و تا حد زیادی این گونه مسائل را رفع می‌کنند.

 

باور های اشتباه در مورد تزریق ژل

 

باورهای اشتباه در مورد تزریق ژل و پرکننده‌های پوستی

بسیاری از افراد بر این باورند که ترزیق ژل می‌تواند جایگزین جراحی‌های زیبایی و فرم دهی صورت باشد در صورتی که این کاملاً اشتباه است.

تزریق ژل و فیلر تنها به عنوان یکی از بخش‌ها و مشتقات جزئی عمل جراحی پلاستیک صورت محسوب می‌شود و نمی‌تواند جایگزین آن باشد زیرا تنها یک تزریق فیلر ساده است و هیچ تأثیر ویژه دیگری نخواهد داشت.

در موردترمیم بافت‌ها صورت و زیبایی عمل‌های جراحی بسیاری وجود دارد که می‌توانند هدف‌های مختلفی از جمله چهره سازی، فرم دهی صورت، از بین بردن چین‌وچروک، کشیدن پوست، رفع افتادگی پلک و غیره داشته باشد.

که هیچ گاه چنین نتایجی را نمی‌توان از یک عمل زیبایی تزریق ژل ساده انتظار داشت اما تا زمانی که فرد تصمیم به یک عمل جراحی کامل داشته باشد می‌تواند باعث پوشش برخی نقص‌ها در صورت باشد.

این نکته بسیار حائز اهمیت است که توجه داشته باشیم تزریق ژل و پرکننده‌های پوستی یک‌ترمیم موقتی است و برای اینکه نتایج حاصل از تزریق ماندگاری و دوام بیشتر داشته باشند نیاز به پیگیری مداوم جلسات تزریق است.

در غیر این صورت فرد باید حتماً نسبت به انجام عمل جراحی زیبایی صورت اقدام نماید زیرا نتایج حاصل از یک عمل جراحی دائمی خواهد بود.

 

چه کسانی بهترین کاندید برای تزریق ژل هستند؟

 

چه کسانی بهترین کاندید برای انجام عمل زیبایی تزریق ژل هستند؟

معمولاً هر فردی که اراده کند می‌تواند عمل زیبایی تزریق ژل را انجام دهد اما در بین تمامی بیماران و مراجعین تنها برخی افراد وجود دارند که ایده آل ترین کاندیدها برای انجام تزریق ژل و فیلر هستند.

البته فراموش نکنید که برای برخی نیز تنها راه حل‌ترمیم بافت‌های صورت و مشکلاتی مانند تیرگی پوست، افتادگی پلک، چین‌وچروک و غیره عمل جراحی زیبایی چهره سازی و فرم دهی صورت است.

اما در مورد عمل زیبایی تزریق ژل و پرکننده‌های پوستی در نظر داشته باشید که اگر شما شرایط زیر را دارا می‌باشید در نتیجه می‌توانید گزینه مناسبی برای انجام تزریق ژل باشید زیرا هیچ مشکل خاصی وجود ندارد که شما را از این کار منع نماید.

 1. افرادی که از لحاظ جسمی در سلامت کامل به سر می‌برند و هیچ گونه داروهای خاصی نیز مصرف نمی‌کنند می‌توانند یکی از بهترین کاندیدها برای عمل زیبایی تزریق فیلر به زیر جلد پوست باشند.
 2. معمولاً در بین مراجعین پیشنهاد می‌شود که قبل از انجام عمل زیبایی تزریق پر کننده پوستی تا چند هفته استعمال دخانیات را قطع کنند پس در نتیجه سیگاری نبودن یک برای انجام عمل زیبایی تزریق ژل یک مزیت محسوب می‌شود و امتیازی برای کاندیدها است.
 3. با توجه به اینکه تزریق ژل یک روند ترمیمی و درمانی موقت است باید توجه داشته باشید که واقع بین بودن نسبت به نتایج پس از تزریق ژل یک امر حیاتی است و الزاماً باید در مورد نتایج ترمیم و بهبود ظاهر خود چشم انداز مثبت و معقولی داشته باشید.

هزینه‌های عمل زیبایی تزریق ژل چقدر است؟

با توجه به اینکه در حین تزریق ژل می‌توان از پر کننده‌های مختلفی استفاده کرد و هر نوع قیمت متفاوتی نیز دارند در نتیجه هزینه یک عمل زیبایی تزریق فیلر با توجه به موارد مختلفی محاسبه خواهد شد.

علاوه بر نوع ژل استفاده شده، قیمت نهایی بر اساس تعداد واحدی است که تزریق خواهد شد.

به عنوان مثال برای ناحیه‌ی کوچکی مثل زیر چشم شاید چند واحد کافی باشد اما برای از بین بردن چین‌وچروک‌های روی پیشانی نیاز به تعداد بیشتری باشد.

در نتیجه اگر نوع ماده و ژل پر کننده استفاده شده نیز متغیر باشد تأثیر بسیاری بر روی هزینه نهایی خواهد داشت.

البته هزینه تزریق فیلر های زیر جلدی ممکن است بر اساس میزان تخصص و مهارت پزشک نیز متغیر باشد و هزینه عمل را دست خوش تغییرات کند.

لازم به ذکر است که محل انجام تزریق ژل نیز بی تأثیر نبوده و می‌تواند باعث افزایش یا کاهش هزینه تزریق فیلر شود.

اما فراموش نکنید که رضایت شما ارزشی بیشتر از هزینه و پول را دارد!

زیرا اگر با هزینه اندک نتیجه‌ای نامطلوب داشته باشید هیچ رضایتی در آن نیست و حتی ممکن است موجب بروز مشکلاتی نیز شود.

لذا شما با انتخاب یک پزشک متخصص و ماهر در زمینه تزریق ژل‌های زیر جلدی می‌توانید نتیجه مطلوب را دریافت نمایید و مطمئن باشید که با توجه به تخصص پزشک مورد نظر شما هیچ اتفاقی نخواهد افتاد.

عمل زیبایی تزریق ژل همان طور که از نامش پیداست یک عمل زیبایی محسوب شده و هیچ بیمه خدمات درمانی متعهد به پرداخت هزینه‌های آن نیست در نتیجه فریب برخی سودجویان را نخورید و مراقب باشید تا در کنار هزینه معقول بهترین کیفیت را دریافت کنید.

متخصص تزریق ژل خود را با دقت انتخاب کنید!

از آن جایی که تزریق پر کننده‌های زیر جلدی یک روش جراحی سرپایی و بسیار سریع می‌باشد در نتیجه می‌توان داخل دفاتر خیلی کوچک و معمولی نیز نسبت به انجام تزریق اقدام کرد لذا مراقب باشید تا گرفتار وعده‌های دروغین سودجویان نباشید.

در این بین بسیاری از افراد هستند که تنها با یک سرنگ و ژل در یک آرایشگاه اقدام به تزریق ژل می‌کنند در حالی که هیچ تخصصی در این زمینه ندارند.

همین موضوع باعث خواهد شد تا به دلیل عدم تخصص کافی این دسته از افراد نتایج حاصل شده بسیار خطرناک و نگران کننده باشد زیرا اصلاً مشخص نیست که فیلر های استفاده شده استاندارد هستند یا خیر!

آیا عمل زیبایی تزریق به درستی انجام خواهد شد یا خیر!

پس با دقت انتخاب کنید تا نتایج حاصل شده کاملاً مطابق میل شما باشد و هیچ مشکلی از این بابت رخ ندهد!

در جلسه مشاوره قبل از تزریق ژل چه چیزی مطرح خواهد شد؟

مسائل مختلفی وجود دارد که در یک جلسه مشاوره قبل از تزریق ژل می‌تواند مطرح شود به عنوان مثال از مهمترین نکاتی که در رابطه با عمل زیبایی تزریق ژل وجود دارد می‌توان به اهداف و انتظارات شما از تزریق پر کننده اشاره کرد.

در این راه پزشک متخصص باید تمامی راه‌ها و روش‌های موجود را برای شما شرح داده و علاوه بر ارائه دستورالعمل‌های لازم برای تزریق شما را از نتایج واقع بینانه تزریق فیلر آگاه نماید.

شما نیز در جلسه مشاوره پیش از تزریق ژل باید پزشک خود را از تمامی سابقه‌های پزشکی خود با خبر نمایید زیرا تمامی این سوابق به پزشک متخصص این اجازه را می‌دهد تا با دانش و اطلاعات کافی بتواند نوع ژل استفاده شده و روش به کار گرفته شده را انتخاب نماید.

به عنوان مثال شما ممکن است به نوعی از فیلر های زیر جلدی حساسیت داشته باشید و اگر این موضوع را مطرح نکنید ممکن است موجب بروز مشکلات بسیار زیادی شود که عوارض ناشی از آن خطرناک خواهد بود پس هیچ نکته‌ای را از قلم نیاندازید.

در صورت مصرف هر گونه داروی خاص و یا مکمل‌های گیاهی و حتی استعمال دخانیات و مواد مخدر پزشک خود را در جریان بگذارید تا نکات مورد نیاز و دوره‌های درمانی مشخص شده را به شما ارائه دهد.

معمولاً در چنین جلساتی پزشک متخصص نیز صحبت‌هایی را مطرح خواهد کرد اما اگر چنین اتفاقی در جلسه پیش از درمان شما رخ نداد از پزشک متخصص خود بخواهید تا در مورد طول دوره درمانی، نوع فیلر استفاده شده در عمل زیبایی تزریق ژل، نتایجی که انتظار می‌رود و طول عمر نتایج حاصل شده توضیحاتی را ارائه دهد.

اگر اولین بار است که این عمل را انجام می‌دهید ممکن است قبل از انجام تزریق ژل دچار استرس و نگرانی شوید در نتیجه پیشنهاد می‌کنیم از لیست سوالاتی که در ذیل تهیه شده استفاده کنید تا پس از پرسیدن آن‌ها از پزشک متخصص خود و دریافت پاسخ مطلوب تمامی ترس و اضطراب شما از بین رود.

ترس و نگرانی امری بدیهی است اما دانش و اطلاعات کافی باعث خواهد شد تا این احساسات فروکش کنند در نتیجه حتماً به سؤالات زیر دقت کنید و پاسخ آن‌ها را از پزشک متخصص خود که عمل زیبایی تزریق ژل را انجام خواهد داد بخواهید!

 1. آیا پزشک شما تأییدیه تخصص مرتبط با تزریق ژل و جراحی زیبایی را دارد؟
 2. در زمینه تزریق ژل چند سال تجربه داشته و هم اکنون در چه مراکزی فعالیت دارد؟
 3. محلی که تزریق ژل در آن انجام خواهد شد دارای تأییدیه رسمی است؟
 4. آیا شما یک کاندید مناسب برای تزریق ژل هستید؟
 5. برای اینکه بهترین نتیجه حاصل شود چه دستورالعمل‌هایی پیشنهاد می‌شود؟
 6. دوره نقاهت تزریق ژل چگونه خواهد بود؟
 7. خطرات و عوارض ناشی از تزریق فیلر چیست و چگونه درمان خواهد شد؟
 8. اگر از نتیجه تزریق ناراضی بودید چه امکاناتی فراهم خواهد شد؟
 9. روش و نوع فیلر استفاده شده در حین تزریق چیست؟

انواع پرکننده‌های استفاده شده در تزریق ژل

برای انجام تزریق پرکننده پوستی زیر جلدی گزینه‌های متعددی پیش روی جراح است اما با توجه به نتایج آزمایشات انجام شده و پیشینه پزشکی شما و همچنین نوع انتظارات مطلوب پس از عمل ژل فیلر انتخاب خواهد شد.

معمولاً فیلر های استفاده شده در عمل زیبایی تزریق ژل در دسته‌های زیر تقسیم بندی خواهند شد که هر یک ویژگی خاصی داشته و در موارد خاصی استفاده می‌شود.

 1. هیدروکسی آلپاتیت کلسیم: این ماده به صورت طبیعی در استخوان‌های انسانی یافت شده و نوعی ترکیب معدنی است.
 2. اسید هیالورونیک: این ماده نیز کاملاً طبیعی بوده و در بدن افراد یافت می‌گردد و معمولاً در قسمت‌های غضروفی وجود دارد.
 3. پلی آلکی لیمید: این ماده یک پرکننده پوستی نیمه دائمی است و معمولاً به هیچ آزمایشی حساسیت نشان نمی‌دهد.
 4. اسید پلی لاکتیک: این اسید یک فیلر مصنوعی است که باعث ایجاد کلاژن در بدن خواهد شد.
 5. میکروسرهای پلی متیل متاکریلات (PMMA): این ژل یک پرکننده نیمه دائمی بوده و اغلب برای چین‌وچروک‌های عمیق‌تر استفاد می‌شود.

عوارض و خطرات احتمالی ناشی از تزریق ژل

پس از هر عملی احتمال وقوع عوارض جانبی وجود دارد اما تا حد زیادی احتمال رخ دادن این عوامل کم است و معمولاً به ندرت و در شرایط خاصی اتفاق می افتد.

برای اینکه احتمال وقوع یک عارضه و خطری را به حداقل برسانید بهترین راه استفاده از یک پزشک ماهر و متخصص و پیروی از دستورالعمل‌های موجود است.

با چنین روشی شما می‌توانید احتمال بروز هر گونه عوارضی را به صفر برسانید اما در حالت کلی ممکن است برخی از خطرات و عوارض زیر پس از تزریق ژل اتفاق افتد.

 1. انجام نامتقارن تزریق ژل
 2. کبودی و خونریزی دائمی پس از تزریق
 3. عفونت در محل تزریق
 4. قرمزی پوست
 5. خارش و درد شدید

مراحل انجام عمل زیبایی تزریق ژل

انجام عمل زیبایی تزریق ژل در چهار مرحله کلی انجام خواهد شد در ابتدا وضعیت صورت ارزیابی شده و محل‌های دقیق تزریق مشخص خواهد شد تا جراح بتواند تمرکز لازم را به دست آورده و هم چنین نقاط مشخص شده را برای شما شرح دهد!

سپس محل تزریق ضدعفونی شده و توسط بیحسی موضعی بی حس خواهد شد تا در طول تزریق بیمار دردی را احساس نکند و بدون درد عمل تزریق ژل انجام شود.

در گام بعدی تزریق ژل به مقدار واحد مورد نیاز انجام خواهد شد و پس از تزریق هر واحد فیلر با ماساژ روند تزریق ارزیابی خواهد شد و در انتها نیز نتایج حاصل از تزریق ژل را می‌توانید بلافاصله مشاهده کنید.

بسته به تعداد نواحی و واحدهای تزریق ژل این کار می‌تواند بین 15 تا 60 دقیقه زمان نیاز داشته باشد پس در صورت طولانی شدن زمان تزریق نگران نباشید زیرا با توجه به وسعت ناحیه مورد نظر این اتفاق کاملاً طبیعی است.

ممکن است 1 تا 2 روز پس از تزریق کمی درد و تورم احساس شود اما پس از آن به آرامی رفع خواهد شد و هیچ آثاری از آن باقی نخواهد ماند.

لازم به ذکر است که میزان درد ناشی از تزریق به حدی نیست که به دارو و مسکن نیاز داشته باشید و خیلی زود برطرف خواهد شد.

دوران نقاهت عمل زیبایی تزریق ژل

دوران نقاهت تزریق فیلر برای هر مراجعه کننده و بیماری متفاوت خواهد بود اما در حالت کلی شما می‌توانید اکثر فعالیت‌های روزمره خود را بدون هیچ مشکلی انجام دهید اما توصیه می‌شود در 1 تا 2 روز اول از فعالیت شدید فیزیکی اجتناب کنید.

پس از تزریق ژل ممکن است تا حدی تورم و کبودی مشاهده شود و یا بی حسی و قرمزی پوست را حس کنید اما تمامی این شرایط خیلی زود به روال عادی خود باز خواهد گشت و نیاز به نگرانی نیست.

فرآیند نهایی تزریق فیلر ممکن است تا چند هفته طول بکشد اما تنها حداکثر در هفته اول نشانه‌های پس از تزریق پرکننده‌های پوستی مشاهده می‌شود.

کلینیک پوست و مو مارال یکی از بهترین مراکز تزریق ژل در غرب تهران آماده ی ارائه تمامی خدمات پوست و مو و زیبایی میباشد.

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)