کاشت مو
موضوعات داغ

بانک مو – مقایسه بانک موی ضعیف و قوی (2021)

یکی از مشکلاتی که غالبا آقایان با آن مواجه هستند، ریزش مو است. این اتفاق بنا به دلایلی همانند ژنتیک، اختلالات هورمونی، نداشتن تغذیه مناسب، استرس، عدم رسیدگی درست به مو و… رخ می دهد. بنابراین زمانی که اولین علائم ریزش مو رویت شد باید با متخصص صحبت کنید تا اقدامات لازم جهت جلوگیری از پیشروی این عارضه، انجام شود. اما در مواردی نیز ممکن است هرگونه درمان، بی اثر بوده و ریزش مو تا جایی پیش برود که به طاسی سر مبتلا شوید. در این زمان نیز جایی برای نگرانی نیست چرا که روش های مختلف پیوند مو ، گزینه آخری است که کمک می کند تا مجددا از داشتن موی پرپشت لذت ببرید. البته برای این منظور باید بانک مو بررسی شود. زمانی که جلسه مشاوره با متخصص برگزار می شود، در کنار تمام معایناتی که انجام می شود تا صلاحیت شما برای پیوند مو تایید گردد، باید مشخص شود که آیا از بانک موی قوی برخوردار هستید یا نه. در واقع در صورتی که تراکم در محل برداشت گرافت مو، ضعیف باشد، کاشت مو با مشکل برخورد می کند.

فرم مشاوره رایگان

بانک مو
بانک مو و تاثیر آن در نتیجه کاشت مو – مارال سلامت ایرانیان

بانک مو و تاثیر آن در نتیجه کاشت مو

بانک مو یا منبع مو، به قسمتی از بدن گفته می شود که تراکم مو در آنجا زیاد بوده و گرافت های موجود در آن، گزینه بسیار مناسبی برای کاشت مو هستند. بهترین قسمت برای استخراج گرافت جهت پیوند طبیعی مو، ناحیه پشت سر است. به طور کلی پزشک در ابتدا چند فاکتور از موی سر را بررسی می کند تا متوجه شود آیا می توان از آن ها برای ایمپلنت مو استفاده نمود یا نه:

  1. جنس موی سر و ضخامت آن چگونه است؟
  2. تراکم مو در قسمت بانک مو چه اندازه است؟
  3. پوست سر در قسمت بانک مو از نظر سلامتی، در چه وضعیتی قرار دارد؟
  4. رنگ طبیعی موی سر چیست؟

تمامی این موارد بر روی موفقیت کاشت طبیعی مو تاثیر خواهند گذاشت. در صورتی که مقالات سایت را به دقت مطالعه کرده باشید متوجه شده اید که روش های متنوعی برای پیوند مو وجود دارد که متخصص براساس وضعیت بانک مو، متد مناسبی را انتخاب خواهد کرد. بنابراین در صورتی که بانک مو ضعیف باشد، شانس موفقیت این کار بسیار کم خواهد بود و البته انتخاب روش پیوند مو برای شما محدود می شود. شاید این سوال برای شما پیش آمده باشد که چرا لزوما باید از قسمت پشت سر، گرافت استخراج شده و بهتر است به سراغ موی سایر قسمت های بدن نرویم؟ دو دلیل برای این موضوع وجود دارد:

  1. رنگ موی سر با رنگ موی سایر قسمت های بدن، کاملا متفاوت است در نتیجه اگر از موی روی سطح بدن استفاده شود، بعد از اتمام کار و رشد موهای کاشته شده، تفاوت رنگ مو مشاهده می گردد.
  2. از سویی دیگر قدرت فولیکول موهای بدن نسبت به موی سر، کاملا تفاوت دارد. در مواردی که متخصص از موهای سطح بدن برای کاشت استفاده کرده است، این احتمال وجود دارد که مجددا به ریزش دچار شوید.
بانک موی قوی
بانک موی قوی چه مشخصه هایی دارد؟

بانک موی قوی چه مشخصه هایی دارد؟

یکی از گزینه های مورد نیاز برای اینکه صلاحیت شما جهت کاشت مو تایید گردد، داشتن بانک موی قوی است. همانگونه که گفته شد، متخصصین از قسمت پشت سر برای کاشت استفاده می کنند اما مهمترین مشخصه های بانک موی قوی که نشان می دهد شما از نظر تامین مو مشکلی ندارید عبارتند از:

  1. محل برداشت گرفت مو باید از تراکم کافی برخوردار باشد. البته این مسئله در روش های مختلف پیوند طبیعی مو، اهمیت خاص خود را دارد. برای مثال داشتن تراکم ایده آل مو برای کاشت به روش FUT در اولویت اول قرار دارد چون در این روش، قدرت بانک مو ضعیف شده و در صورتی که در مراحل بعدی نیاز به ترمیم باشد، با مشکل و محدودیت مواجه خواهید شد.
  2. از دیگر ویژگی های بانک موی قوی، داشتن پوست سالم است. در صورتی که به بیماری قارچ پوستی مبتلا باشید، برداشت گرافت مو از این قسمت اشتباه است چون در این شرایط فولیکول ها به قارچ آلوده بوده و احتمال پس زدن پیوند بالا می رود.
  3. ضخامت و اندازه مو نیز بسیار مهم است. هر اندازه فولیکول مو قوی تر باشد، شانس موفقیت پیوند مو بیشتر می شود چرا که بعد از کاشت، استقرار بهتری در پوست داشته و رشد مو خیلی سریع تر شروع می شود.

مشاهده این مطلب : کاشت مو به روش میکروگرافت

بانک موی ضعیف
بانک موی ضعیف

بانک موی ضعیف

ممکن است بعد از معاینات و بررسی وضعیت محل استخراج گرافت مو، متخصص به این نتیجه برسد که شما بانک موی ضعیف دارید و پیوند مو با محدودیت مواجه می شود. بانک موی ضعیف چند شاخصه مهم دارد:

اولین و مهمترین ویژگی آن، نداشتن تراکم کافی است. فقر مو باعث می شود کاشت با مشکل روبرو شود.

ممکن است تراکم مو مناسب باشد اما به بیماری های پوست سر همانند قارچ مبتلا باشید. در این صورت نیز نمی توان از این مو برای پیوند استفاده کرد.

در بانک موی ضعیف ممکن است ریشه مو سست باشد و بنابراین بعد از کاشت، مجددا دچار ریزش شوید.

بانک مو بعد از کاشت

بانک مو بعد از کاشت

ذهنیتی که برای اغلب مراجعه کنندگان وجود دارد این است که برداشت گرافت از قسمت بانک مو باعث می شود تراکم مو در این قسمت کم شده و در واقع بانک مو دچار طاسی شود. اما این باور کاملا غلط است. بسته به نوع روش کاشت مو و همچنین مهارت متخصص برای استخراج فولیکول، امکان ترمیم بانک مو بعد از اتمام کار وجود دارد. چند فاکتور مهم در تخریب یا ترمیم بانک مو بعد از کاشت عبارتند از:

مهمترین عامل، مهارت و ظرافت کار متخصص است. بارها متذکر شده ایم که شما باید بهترین دکتر کاشت مو را انتخاب کنید تا هم مشکل طاسی سر به خوبی رفع شده و هم عوارضی برای شما نداشته باشد. از دست رفتن بانک مو، یکی از عارضه هایی است که به دلیل خطای پزشک رخ می دهد. البته حساسیت کار، در روش های پیوند مو متفاوت است برای مثال کاشت مو روش FIT بسیار حساس است چون برداشت گرافت از دیگر پانچ کردن پوست سر انجام می شود. کوچکترین خطا کافی است تا هم پوست و هم فولیکول ها آسیب ببینند.

از طرفی این موضوع بسیار مهم است که استخراج گرافت با چه فاصله ای انجام می شود. این کار باید شبیه به تنک کردن باشد به این معنا که تنها از یک قسمت سر، فولیکول برداشته نشود چون تراکم مو به شدت کمتر از قسمت های دیگر خواهد شد.

در روش های تهاجمی که برداشت فولیکول مو از طریق عمل جراحی انجام می گیرد، نحوه برش پوست، بخیه و مراقبت های بعد از آن، نقش بسیار مهمی در ترمیم بانک مو بعد از کاشت خواهد داشت. اگر پزشک در بخیه زدن پوست به درستی عمل نکرده و اسکار تشکیل شود، امکان رشد مجدد مو در این قسمت نبوده و به نوعی بانک مو تخریب شده است.

بانک مو از ریش
بانک مو از ریش

بانک مو از ریش

در این مقاله متوجه شدید که شرط لازم برای کاشت مو، داشتن بانک موی قوی است که بهترین منطقه، ناحیه پشت سر است. اما ممکن است به طاسی شدید دچار شده باشید به گونه ای که تراکم مو در محل برداشت گرافت مو، بسیار پایین باشد. یا اینکه کیفیت مو در قسمت اهدا کننده، مناسب نباشد. برخی از افراد دچار بیماری های پوست سر هستند که این مسئله نیز باعث محدودیت در پیوند مو خواهد شد. در چنین مواردی متخصص به سراغ بانک مو از ریش می رود. البته میزان موفقیت این روش، به کیفیت موی ریش بستگی دارد.

maralsalamatiranian

یک تیم پزشکی سخت کوش و خبره که یک هدف مشترک دارند! دسترسی سریع و آسان کاربران به مطالب معتبر روز دنیا در حوزه زیبایی و سلامت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا