درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

آیا امکان رشد مجدد موهای زائد پس از لیزر موهای زائد وجود دارد

رشد مجدد موهای زائد پس از لیزر موهای زائد

رشد مو های زائد باعث ایجاد ظاهری ناخوشایند می شود که باعث می شود اغلب مردم به دنبال راهی برای حذف موهای زائد بدن خود باشند. روش های گوناگونی هم برای حذف موهای زائد وجود دارد که اغلب آن ها موقتی اند اما روش دائمی هم برای حذف موهای زائد وجود دارد برای مثال درمان زیبایی لیزر موهای زائد به عنوان روش دائمی برای حذف موهای زائد شناخته شده است.

 

 

از درمان زیبایی لیزر موهای زائد می توان برای حذف موهای زائد نواحی مختلف بدن استفاده کرد. برخی از نواحی که می توان درمان زیبایی laser hair removal بر آن ها انجام داد در پایین گفته شده است.

 1. سینه
 2. شانه ها
 3. گردن
 4. خط مایو
 5. کل صورت به جز ناحیه چشم
 6. بازو ها

 

آیا نتایج حاصل از لیزر موهای زائد دائمی است؟

درمان زیبایی laser hair removal توسط دستگاه مخصوص درمان زیبایی لیزر موهای زائد انجام می شود. دستگاه مخصوص درمان زیبایی لیزر با تولید پالس هایی که طول موج آن بر اساس بدن شما تنظیم شده است فولیکول های موهای زائد شما را مورد هدف قرار می دهد.

دستگاه مخصوص درمان زیبایی لیزر موهای زائد با گرم کردن فولیکول های موهای زائد شما توسط پالس های تولیدی آن ها را به صورت غیر فعال در می آورند.

 

 

غیر فعال شدن فولیکول های موهای زائد شما باعث می شود تا مدت طولانی از رشد مجدد موهای زائد شما جلوگیری شود اما انجام درمان زیبایی لیزر موهای زائد برای همیشه فولیکول های موهای زائد شما را به صورت غیر فعال نگه دارد.

به همین دلیل بعد گذشت مدتی از درمان زیبایی لیزر موهای زائد شما رشد مجدد موهای زائدتان را مشاهده می کنید. در واقع درمان زیبایی laser hair removal نمی تواند به طور دائمی از رشد موهای زائد جلوگیری کند اما زمان رشد مجدد موهای زائد در لیزر طولانی تر از روش های موقتی مانند اپیلاسیون است.

درست است که درمان زیبایی لیزر موهای زائد نمی تواند از رشد مجدد موهای زائد جلوگیری کند اما هنگام رشد مجدد موهای زائد از حجم تعداد موهای زائد جدید ناحیه ای که درمان زیبایی laser hair removal شده کاسته شده است و تعداد کمتری رشد می کنند.

البته نتیجه درمان زیبایی لیزر موهای زاید بر روی هر فردی متناسب با نوع و رنگ پوست و موهای زائد متفاوت است. روی افرادی که دارای موهای تیره و ضخیم تر هستند نتیجه بهتری دارد تا زمانی که دارای موهای روشن، بلوند، قرمز و یا مایل به خاکستری باشند.

مشاهده مطلب
لیزر موهای زائد در چه نواحی انجام میگیرد؟

البته نتیجه درمان زیبایی لیزر موهای زائد بستگی به پزشک انتخابی شما هم دارد به این دلیل که معمولا پزشکان قبل از انجام درمان زیبایی laser hair removal برای تشخیص نوع پوست و موهای زائد شما بررسی هایی بر روی شما انجام می دهد.

و در صورت لزوم برای تشخیص بهتر تکه ی از پوست شما را جدا می کنند و بعد از اتمام بررسی ها طبق بررسی های انجام شده طول موج پالس های تولیدی دستگاه مخصوص درمان زیبایی لیزر موهای زاید تنظیم می کنند تا بهترین نتیجه را از انجام درمان زیبایی laser hair removal بگیرید.

در صورتی که فرد مناسبی را برای انجام درمان زیبایی لیزر موهای زائد خود انتخاب نکرده باشید نمی تواند تشخیص درستی بدهد در این صورت شما نتیجه خوبی را از انجام لیزر نمی گیرید.

 

چه میزان پس از لیزر موهای زائد موهای از بین رفته رشد خواهند کرد؟

همانطور که گفته شد درمان زیبایی لیزر موهای زائد بر روی ریشه موهای زائد تاثیر می گذارد و بطوریکه بعد از رویش مجدد موهای زائد بعد از انجام درمان زیبایی laser hair removal از تعداد فولیکول های موهای زائد رشد کرده تا حدی کاسته می شود.

تعداد فولیکول های موهای زائد کاسته شده بعد از انجام درمان زیبایی لیزر موهای زائد به موارد مختلفی بستگی دارد که در پایین به برخی از آن ها اشاره شده است.

1- نوع پوست و نوع موهای زائد شما. همانطور که گفته شد درمان زیبایی لیزر موهای زائد بر روی هر پوست و مویی نتیجه متفاوتی دارد.

2- مراقبت هایی که قبل و بعد از انجام درمان زیبایی لیزر انجام می دهید. انجام نکات مراقبتی قبل و بعد از انجام لیزر کمک می کند تا نتیجه لیزر ماندگار تر باشد و شما دیر تر شاهد مشاهده رویش مجدد موهای زائدتان شوید.

3- تعداد جلساتی که درمان زیبایی laser hair removal انجام داده اید. بعد از انجام درمان زیبایی لیزر در هر جلسه نتیجه آن ماندگار تر و بیشتر از جلسه قبل است.

اما در کل طبق بررسی های انجام شده بر افراد تحت درمان زیبایی لیزر موهای زائد قرار گرفته شده مشخص شده که به طور معمول بعد از اولین لیزر 10 تا 25 درصد از تعداد موهای زائد در حال رشد کاسته می شود.

موهای رشد کرده پس از انجام درمان زیبایی laser hair removal هم با توجه به تاثیر درمان زیبایی لیزر موهای زاید مانند قبل نیستند و نازک تر و ضعیف تر از جلسه قبلی درمان زیبایی لیزر می شوند.

مشاهده مطلب
لیزر موهای زائد یا الکترولیز؟

 

برای رفع دائمی موهای زائد چند جلسه لیزر موهای زائد نیاز است؟

تعداد جلسات مورد نیاز برای این که نتیجه کاملی از درمان زیبایی لیزر موهای زائد بگیرید برای هر فردی بسته به تاثیر آن بر هر فرد متفاوت است.

برای مثال همانطور که گفته شد اگر موهای تیره و ضخیمی داشته باشید انجام درمان زیبایی لیزر موهای زاید نتیجه بهتری نسبت به موهای روشن، بلوند، قرمز و یا مایل به خاکستری بر روی شما می گذارد.

بنابراین در صورت داشتن موهای تیره تر و ضخیم به تعداد جلسات کمتری برای انجام درمان زیبایی لیزر موهای زائد نیاز پیدا می کنید.

البته علاوه بر نوع پوست و موهای زائد شما، دلیل رشد موهای زائد هم در تعداد جلسات درمان زیبایی لیزر موهای زاید و در نتیجه درمان زیبایی laser hair removal تاثیر دارد.

برای مثال حذف موهای زائد زیر چانه بر اثر عدم تعادلی هورمونی با درمان زیبایی لیزر موهای زائد ممکن است به تعداد جلسات بیشتری نسبت حذف موهای زائد ناحیه زیربغل نیاز داشته باشد. در پایین به برخی از این عوامل رشد موهای زائد اشاره شده است.

 1. وراثت
 2. عدم تعادل هورمونی
 3. بیماری هایی که باعث ایجاد رشد نا به جای موهای زائد می شوند
 4. عوارض جانبی برخی از داروهای خاص
 5. استفاده بیش از حد روش های موقتی حذف مو مانند اپیلاسیون، موچین شدن، کرم های موبر و شیو کردن

اما با توجه به بررسی های انجام گرفته توسط پزشکان متخصص زیبایی معمولا برای هر فردی انجام 6 تا 8 جلسه درمان زیبایی لیزر موهای زائد کافی است تا نتیجه مورد نیاز را از انجام درمان زیبایی laser hair removal به دست آورند.

 

سیکل و دوره درمانی و رسیدن به نتایج لیزر موهای زائد چگونه است؟

معمولا بعد از انجام درمان زیبایی لیزر موهای زائد بعد از گذشت 2 تا 3 هفته موهای زائد در محلی که درمان زیبایی laser hair removal انجام شده شروع به رشد می کند اما همزمان با رشد موهای زائد ریزش موهای زائد هم آغاز می شود.

ریزش موهای زائد تا زمانی ادامه پیدا می کند که دیگر هیچ موی زائدی در ناحیه تحت درمان زیبایی لیزر موهای زائد قرار گرفته شده دیده نشود.

سپس پس از ریزش موهای زائد تا مدتی فولیکول های موهای لیزر شده به صورت غیر فعال باقی می مانند و رشدی در ناحیه ای که درمان زیبایی لیزر موهای زاید انجام گرفته دیده نمی شود؛ اما بعد از گذشت این مدت رویش مجدد موهای زائد مشاهده می شود.

بعد از شروع رویش مجدد موهای زائد نوبت جلسه درمان زیبایی لیزر موهای زائد بعدی فرا می رسد. با انجام مجدد درمان زیبایی laser hair removal همین سیکل ادامه می یابد تا زمانی که تا حد زیادی از رویش مجدد مو های زائد کاسته شود.

مشاهده مطلب
لیزر موهای زائد زیر بغل

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو مارال” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت لیزر موهای زائد خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02144120537 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

لیزر موهای زائد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *