درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

دوره رشد مو پس از کاشت مو

دوره رشد مو پس از کاشت مو

ریزش موها می تواند دلایل متفاوتی داشته باشد. بالا رفتن سن، استفاده از بعضی دارو ها، ابتلا به بعضی بیماری ها و مسائل ژنتیکی می توانند موجب ریختن بخشی از موهای شما شوند.

 

دوره رشد مو پس از کاشت مو

 

با توجه به اینکه موها تاثیر بسیار زیادی در چهره ی یک فرد می گذارند، ریزش موها بسیار ناخوشایند بوده و می تواند به جوانی و زیبایی ظاهر شما و همچنین اعتماد به نفستان آسیب بزند.

برای جلوگیری از ریزش مو ها یا رشد سریعتر موها درمان های زیادی از زمان های قدیم تا حال پیشنهاد شده است. بیشتر این درمان ها برای مدت کوتاهی اثربخشی دارند یا نتایج حاصل از آن ها رضایت بخش نیست.

در این میان محبوبیت عمل زیبایی کاشت مو، به دلیل نتایج بسیار تاثیر گذار و پروسه درمانی نسبتا کوتاه روز به روز در حال افزایش است.

 

آیا نتایج کاشت مو دائمی است؟

ریزش و کمبود مو برای بسیاری از افراد دردسر ها و مشکلات بزرگی ایجاد می کند. برای حل این مشکلات بسیاری به عمل زیبایی کاشت مو رو می آورند. آسان بودن و زمان نسبتا کم رسیدن به نتایج دلخواه با عمل زیبایی hair transplant، باعث می شود برخی گمان کنند نتایج حاصل موقتی است؛ اما واقعا نتایج حاصل از عمل زیبایی کاشت مو موقتی است؟

 

آیا نتایج کاشت مو دائمی است

 

جواب این سوال، منفی است. البته ممکن است بعضی از موهای کاشته شده بعد از عمل زیبایی کاشت مو، اصطلاحا در مرحله شوک قرار بگیرند و بریزند ولی بعد از یک تا چهار ماه از عمل زیبایی hair transplant، موهای جدید به وجود می آید و این موهای جدید ریزش نخواهند یافت؛ بنابراین نتایج حاصل از عمل زیبایی کاشت مو دائمی و همیشگی است.

در واقع بعد از خارج کردن فولیکول های مو از مناطق اهدا کننده ی فولیکول، پزشک و دستیاران پزشک موادی شیمیایی به فولیکول ها اضافه می کند. این مواد از اثر هورمون های موثر بر ریزش مو را خنثی کرده و از ریزش مو های کاشته شده جلوگیری می کنند.

به این ترتیب حتی اگر موهایی که کاشته نشدند ریزش پیدا کنند، موهای پیوند زده ریزش پیدا نخواهند کرد.

لازم به ذکر است عمل زیبایی کاشت مو با روش های گوناگونی انجام می شود. هر یک از این روش ها فواید و ضرر های منحصر به فردی دارند. این روش ها را می توان به صورت ترکیبی با یکدیگر یا به صورت تکی استفاده نمود ولی نکته ای که در همه ی روش های عمل زیبایی کاشت مو ثابت است، این است که همه ی این روش ها نتایج دائمی به وجود می آورند.

مشاهده مطلب
هزینه کاشت مو

 

روند بهبودی و سیکل رشد کاشت مو چگونه است؟

مانند هر روش درمانی دیگر، عمل زیبایی کاشت مو نیز در قالب یک پروسه درمانی به زمان نیاز دارد. البته روند بهبود و ظاهر شدن نتایج نهایی در عمل زیبایی hair transplant، حداکثر تا یک سال کامل شده و شما می توانید از نتایج رضایت بخش و دائمی حاصل از این عمل لذت ببرید.

یک تا دو روز بعد از انجام عمل، از لمس کردن و فشردن و ماساژ دادن ناحیه ی کاشته شده خودداری کنید. ممکن است در این نواحی احساس خارش کنید، باید به طور جدی از خاراندن این محل ها بپرهیزید.

پس از چند روز از انجام hair transplant، در محل موهای کاشته شده ممکن است پوسته پوسته هایی دیده شود که طبیعی است و نیاز به نگران شدن نیست.

تا دو هفته پس از عمل زیبایی کاشت مو، توصیه های پزشک برای مراقبت از موهای جدید را جدی تر دنبال کنید.

اگر برای برداشت فولیکول مو از برش استفاده شده، در این دو هفته ممکن است قرمزی، ورم و التهاب در ناحیه ی اهدا کننده ی فولیکول ها دیده شود که موجب نگرانی نیست و این عوارض جانبی پس از این دوهفته به طور کامل از بین خواهند رفت.

ممکن است برای هفته هایی، در قسمت اهدا کننده یا قسمت کاشته شده احساس بی حسی کنید که این به دلیل استفاده از بی حسی های موضعی در هنگام hair transplant، طبیعی است. همچنین تا سه هفته پس از عمل زیبایی کاشت امکان ریزش موها وجود دارد که این نیز طبیعی است و بعد از مدتی مو های جدید دوباره رشد خواهند کرد.

بعد از عمل زیبایی کاشت مو امکان به وجود آمدن زخم هایی در منطقه کاشته شده وجود دارد که با شستن درست موها و عمل به توصیه های پزشک متخصص، این زخم ها درمان می شوند.

بعد از hair transplant، مو ها در ابتدا بسیار نازک اند اما با مرور زمان موها ضخیم تر می شوند و بعد از نه ماه ضخامت موهای کاشته شده دیده می شود.

 

پچه مدت بعد از کاشت مو نتایج قابل مشاهده است؟

پس از عمل زیبایی کاشت مو شما نتایج را به طور کلی می توانید در تغییر تراکم موهایتان و تغییر ظاهر منطقه ی پیوند شده مشاهده کنید. البته نتایج نهایی در ماه های آینده ظاهر می شوند ولی تغییر قابل توجه در ظاهر شما بلافاصله پس از عمل قابل مشاهده است.

البته که در ابتدا موهایی که پیوند شده اند بسیار نازک اند و با ضخامت نهایی حاصل از این جراحی زیبایی تفاوت دارند.

مشاهده مطلب
شستشو بعد از کاشت مو به چه صورت است

تا چند ماه پس از انجام عمل زیبایی hair transplant، موهای پیوند شده شروع به ضخیم شدن می کنند و بعد از شش تا نه ماه ضخامت اصلی خود را پیدا می کنند.

معمولا بعد از یک سال نتایج نهایی عمل زیبایی کاشت مو در بیشتر بیماران کاملا ظاهر شده است؛ و از جایی که این نتایج دائمی اند، شما می توانید برای یک مدت بسیار طولانی از ظاهر جدید و موهای جدیدتان لذت ببرید.

 

نتایج و تاثیرات پس از کاشت مو در طول زمان

نتایج نهایی حاصل از عمل زیبایی کاشت مو بسیار به پزشک انجام دهنده ی این عمل بستگی دارد. در صورتی که پزشکی با تجربه و توانا این عمل را انجام دهد، حتی آرایشگرتان نیز متوجه انجام عمل زیبایی hair transplant نخواهد شد.

شما نیز می توانید با انجام دقیق مراقبت هایی که پزشک پس از این جراحی زیبایی توصیه می کند، در بهبود نتایج عمل تاثیر گذار باشید.

موهای شما تاثیر به سزایی در زیبایی صورت و چهره دارند. انجام این عمل زیبایی باعث می شود موهای دلخواه خودتان را داشته باشید.

راه های درمان مختلف و گوناگون برای ریزش و کمبود مو، می تواند انتخاب کردن را برای شما سخت کند ولی باید توجه کنید، عمل زیبایی کاشت مو، از معدود روش هایی است که تراکم موی دلخواهتان را با ضخامت مناسب و در زمان کم به شما خواهد داد.

فرقی ندارد که ریزش موهای شما دلایل ژنتیکی داشته باشد، در اثر بیماری ایجاد شده باشد، در اثر مصرف داروهایی باشد یا در برای افزایش سن باش. عمل زیبایی کاشت مو می تواند پاسخ دائمی و نتیجه بخش مشکلتان باشد.

Hair transplant با بهبود وضعیت ظاهریتان می تواند اعتماد به نفستان را تغییر دهد و زندگی شما را دگرگون سازد.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو مارال و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت کاشت مو خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02144120537 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

کاشت مو

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *