درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

زمان ریزش موها بعد از لیزر موهای زائد

زمان ریزش موها بعد از لیزر موهای زائد

انجام لیزر موهای زائد به شما کمک می کند تا به طور دائم از شر مو های ناخوشایند و زائد برخی نواحی بدنتان خلاص شوید.

همان طور که می دانید دوره نقاهت بعد از انجام لیزر موهای زائد با ریزش مو های نواحی که لیزر انجام شده همراه است که برای هر فردی زمان نقاهت هر جلسه laser hair removal متفاوت است.

 

زمان ریزش موها بعد از لیزر موهای زائد

 

دوره نقاهت لیزر موهای زائد به موارد مختلفی بستگی دارد که برخی از این موارد پرداخته شده است.

  1. اندازه ناحیه ای که لیزر انجام شده
  2. نوع پوست و نوع و ضخامت مو های زائد
  3. مواجه شدن با عوارض احتمالی
  4. زمانی که طول می کشد تا همه مو های ناحیه لیزر شده ریخته شود.

البته زمان دوره نقاهت بعد از انجام laser hair removal به انتخاب شما در فرد مناسب برای انجام لیزر موهای زائد هم بستگی دارد اگر شخصی که برگزیده اید متخصص زیبایی باشد احتمال رخ دادن عوارض جانبی و خطرات احتمالی بسیار کم است.

به همین دلیل زمان نقاهت بعد از انجام لیزر موهای زائد شما هم طولانی نخواهد شد.

 

آیا بلافاصله پس از لیزر موهای زائد موها ریزش خواهند داشت؟

لیزر موهای زائد با استفاده از دستگاه مخصوص laser hair removal توسط پزشک متخصص زیبایی انجام می شود. laser hair removal بر روی هر فردی با توجه رنگ مو پوست و ضخامت مو آن تاثیر متفاوتی دارد.

به همین دلیل پزشک متخصص زیبایی برای این که از لیزر موهای زائد نتیجه بهتری بگیرید، قبل از انجام laser hair removal طی یک جلسه نوع پوست و مو و ضخامت مو های زائد شما را بررسی می کند.

 

آیا بلافاصله پس از لیزر موهای زائد موها ریزش خواهند داشت

 

سپس پزشک متخصص زیبایی طبق بررسی هایی که انجام داده دستگاه laser hair removal را تنظیم می کند. تنظیم دستگاه لیزر موهای زائد در واقع همان تغییر طول موج های پالس های تولیدی از دستگاه laser hair removal است.

پالس های تولیدی دستگاه laser hair removal به طور مستقیم بر ریشه ی مو های زائد و رنگدانه های آن تاثیر می گذارد. دستگاه لیزر موهای زائد بر روی پوست های روشن و موهای بلوند، روشن، خاکستری، سفید و متمایل به قرمز تاثیر کمتری می گذارد.

به همین دلیل اگر فرد مناسبی را برای انجام laser hair removal خود انتخاب نکنید که به خوبی بر نتایج دستگاه لیزر موهای زائد و تنظیم کردن دستگاه laser hair removal مطابق پوست و مو های شما آشنا نباشد، نمی توانید از انجام laser hair removal نتیجه کافی را بگیرید.

مشاهده مطلب
آیا لیزر موهای زائد زیر بغل ضرر دارد؟

دستگاه لیزر موهای زائد بر ریشه فولیکول های در حال رشد مو های شما تاثیر می گذارد به همین دلیل ممکن است بعد از انجام laser hair removal رشد مو در ناحیه لیزر شده را مشاهده کنید.

بعد از 2 تا 3 هفته پس از انجام لیزر موهای زائد در حالی که رشد موهای ناحیه لیزر شده را مشاهده می کند ممکن است با ریزش مو های آن ناحیه هم به دلیل تاثیر laser hair removal بر فولیکول مو های زائد شما مواجه شوید.

ریزش موهای زائد ناحیه لیزر شده تا زمانی ادامه دارد که تمام مو های زائد ناحیه ای که بر روی آن laser hair removal انجام شده ریخته شود به همین دلیل زمان زیادی طول می کشد تا بتوانید نتیجه حاصل از انجام لیزر موهای زائد را مشاهده کنید.

 

سیکل ریزش تار های مو بعد از لیزر موهای زائد

همان طور که گفته 3 هفته بعد از انجام لیزر موهای زائد مو های زائد ناحیه ای که laser hair removal روی آن انجام شده شروع رشد می کند و هم زمان با رشد آن مو های زائد ناحیه لیزر شده شروع به ریزش می کند.

ریزش مو های زائد تا زمانی که کل مو های ناحیه ای که لیزر موهای زائد انجام شده ریخته شد طول می کشد سپس بعد از ریزش کل مو های ناحیه لیزر شده تا مدتی هیچ موی زائدی در آن ناحیه رشد نمی کند.

و زمانی که از دوباره مو های زائد ناحیه لیزر شده شروع به رشد می کند زمانی است که زمان درمان لیزر موهای زائد بعدی فرا رسیده است.

بعد درمان laser hair removal بعدی هم همین روند ریزش مو های زائد ادامه دارد تا زمانی که تاثیر لیزر موهای زائد به طور کامل در ناحیه مورد نظر اعمال شود و رشد مو به حداقل برسد.

 

برای دست یابی به نتایج دائمی و ریزش مو چند جلسه لیزر موهای زائد نیاز است؟

برای این که بدانید چند جلسه لیزر موهای زائد برای رفع دائمی موهای زائد ناحیه مورد نظرتان لازم است در ابتدا باید دلایل رشد بیش از حد مو های زائد خود را بدانید. برخی از این دلایل برای آگاهی شما در پایین ذکر شده است.

  1. وراثت
  2. حاملگی
  3. عدم تعادل هورمونی
  4. بیماری هایی که باعث ایجاد این اثرات می شوند
  5. واکنش به برخی از داروهای خاص
  6. استفاده بیش از حد روش های موقت حذف مو مانند اپیلاسیون، موچین شدن و کرم ها

با توجه به موارد نام برده شده و نوع پوست و نوع و ضخامت مو های زائد هر فرد باعث می شود که تعداد جلساتی که نیاز است لیزر موهای زائد انجام گیرد برای هر فرد متفاوت باشد.

مشاهده مطلب
آیا لیزر موهای زائد سرطان زاست ؟

اما با توجه به بررسی های انجام گرفته بر روی افرادی که لیزر موهای زائد انجام داده اند مشخص شده است که معمولا تعداد جلسات مورد نیاز هر فرد برای انجام laser hair removal بین 6 تا 8 جلسه است.

 

دستیابی به نتایج بعد از لیزر موهای زائد چقدر طول خواهد کشید

همان طور که گفته طبق بررسی های انجام شده برای اینکه بتوانیم نتیجه کامل را از انجام لیزر موهای زائد داشته باشید به 6 تا 8 جلسه انجام laser hair removal نیاز دارید.

در واقع هر زمان که بعد از انجام لیزر موهای زائد به طور کامل ریزش مو های زائد ناحیه لیزر شده را مشاهده کردید و سپس بعد آن از دوباره رشد مو های زائد در آن ناحیه مشاهده شد، شما در همان زمان نیاز به جلسه ای دیگر برای انجام laser hair removal دارید.

تا زمانی که رشد مو های شما به طور کامل متوقف نشود باید لیزر موهای زائد را انجام دهید. معمولا فاصله زمانی بین جلسات و رشد مجدد مو های زائد بعد از انجام هر جلسه laser hair removal 5 هفته است.

اما شما می توانید زمان این دوره را کاهش دهید. می توانید در زمانی که بعد از انجام لیزر موهای زائد، مو هایتان شروع به ریزش کرد با استفاده از لایه بردار ها و با شستن آرام آن ناحیه به ریزش مو هایتان سرعت ببخشید.

و زمانی که دونه های مشکی را در زیر پوستتان مشاهده کردید با لایه برداری کردن از پوستتان و ماساژ دادن آن ناحیه باعث سریع تر شدن رشد مو های زائد خود بعد از انجام لیزر موهای زائد شوید تا بتوانید فواصل زمانی جلسات انجام لیزر موهای زاید را کاهش دهید.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو مارال” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از هزینه لیزر موهای زائد خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02144120537 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

 

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

لیزر موهای زائد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *