کاشت مو با موهای کم پشت – پیوند مو برای افراد با بانک موی کم

پیوند مو برای موهای کم پشت
امتیاز به این محتوا

زمانی که اولین علائم ریزش مو را شاهد بودید باید سریعاً به یک متخصص پوست و مو مراجعه نمایند تا روش‌های درمانی ابتدایی شامل دارو درمانی، تغییرات در رژیم غذایی، مصرف مکمل‌ها و مواردی از این قبیل برای شما تجویز شود تا بتوان جلوی ریزش مو را گرفت. اما در صورتی که این مشکل پیش‌روی نموده باشد، باید راه‌های درمانی دیگر همانند کاشت مو را آغاز کرد.

خوشبختانه با وجود متد‌های مختلفی که برای این متد زیبایی ابداع شده است امکان کاشت مو با مو‌های کم پشت نیز وجود دارد. کارشناسان پایگاه مارال سلامت ایرانیان در این مقاله توصیه‌ها و نکات لازم پیرامون پیوند طبیعی مو با مو‌های کم پشت را برای شما عزیزان بیان خواهند کرد. با ما همراه باشید تا اطلاعات لازم را به دست آورده و بتوانید تصمیم درستی را برای افزایش تراکم موی سر اتخاذ نمایید.

پیوند مو برای افراد با بانک موی کم

دلیل کم پشت شدن موی سر

به هر حال زمانی که عارضه‌ای برای مو رخ می‌دهد در اولین قدم باید به فکر عامل بروز این مشکل باشیم زیرا اگر دلیل ریزش و کم‌پشت شدن موی سر درمان نگردد هر اقدامی شامل پیوند مو بی‌نتیجه خواهد بود. برای مثال فرض کنیم که شما در اثر اختلالات هورمونی دچار ریزش مو شده‌اید اگر این مشکل برطرف نشده و ایمپلنت مو انجام دهید، قطعاً بعد از مدت کوتاهی شاهد ریزش فولیکول‌های پیوندی نیز خواهید بود. به طور کلی دلایل کم‌پشت شدن موی سر عبارتند از:

دلایل کم پشت شدن مو

 1. ژنتیک و توارث
 2. کمبود مواد مغذی شامل ویتامین‌ها و همچنین مواد معدنی به خصوص آهن و روی در بدن
 3. استفاده از دخانیات و مشروبات الکلی
 4. اختلالات هورمونی در بدن
 5. ابتلا به برخی از بیماری‌ها
 6. مصرف گروه خاصی از دارو‌ها
 7. استرس و مشکلات روحی روانی

اما خوشبختانه پیشرفت علم و تکنولوژی این شرایط را فراهم کرده است که بتوان هر گونه کم‌پشتی موی سر را با بهترین روش درمان نمود. کاشت طبیعی مو با مو‌های کم پشت به عنوان بهترین، ایمن‌ترین و موثرترین روش جهت افزایش تراکم مو شناخته شده است. در ادامه این مقاله به بررسی این موضوع خواهیم پرداخت.

کاشت مو با موهای کم پشت

دلایل کم پشت شدن موی سر

 1. ژنتیک و توارث
 2. کمبود مواد مغذی در بدن
 3. مصرف دخانیات و مشروبات الکلی
 4. اختلالات هورمونی در بدن
 5. ابتلا به برخی از بیماری‌ها
 6. استرس و مشکلات روحی روانی

محدودیت این روش

ممکن است تراکم مو در بانک مو پشت سر کم بوده و نتوان از این قسمت برای کاشت استفاده کرد. از طرف دیگر در انتخاب روش پیوند نیز محدودیت وجود دارد و متخصص عمدتا از روش میکروگرافت استفاده خواهد کرد.

مدت ماندگاری

 1. سلامت فولیکول‌های پیوندی
 2. سالم ماندن فولیکول‌ها در جریان انتقال
 3. اهمیت به نکات مراقبتی در دوران نقاهت
 4. داشتن رژیم غذایی و سبک زندگی سالم

مزیت کاشت مو

 1. درمان کم پشتی موی سر
 2. جوان‌تر به نظر رسیدن چهره
 3. افزایش اعتماد به نفس

مشاهده این مطلب : کاشت مو از ریش

آیا پیوند مو برای مو‌های کم پشت ممکن است؟

آیا کاشت مو برای مو‌های کم پشت ممکن است؟

همانگونه که می‌دانید برای ایمپلنت طبیعی مو ابتدا باید با بهترین متخصص در این زمینه مشورت کنید تا صلاحیت شما جهت کاشت موی طبیعی تایید گردد. فاکتور‌های مختلفی برای این منظور مورد بررسی قرار می‌گیرد که من جمله می‌توان به سلامت عمومی بدن، داشتن بانک موی قوی، عدم ابتلا به بیماری‌های خاص و عدم حساسیت نسبت به ماده بی‌حسی اشاره نمود. مهمترین شرط برای ایمپلنت طبیعی مو، داشتن بانک موی قوی با فولیکول‌های سالم و تراکم بالا است. به همین دلیل است که متخصصان توصیه می‌کنند قبل از پیشروی طاسی سر و کاهش تراکم مو در قسمت بانک‌ مو، حتما برای پیوند اقدام نمایید.

در صورتی که طاسی سر پیشروی کرده و باعث شود موی سر به شدت کم پشت گردد، در چنین شرایطی محدودیت زیادی برای کاشت مو وجود خواهد داشت. اما خوشبختانه روش‌های مختلفی برای این متد زیبایی ابداع شده است و اکنون حتی با ضعیف‌ترین بانک مو نیز می‌توان این متد زیبایی را انجام داد. بنابراین کاشت طبیعی مو برای مو‌های کم پشت به یک رویا تبدیل نمی‌شود و شما تحت هر شرایطی می‌توانید از خدمات این متد زیبایی بهره‌مند شوید.

برای مثال در حال حاضر کاشت مو با روش میکروگرافت به عنوان یکی از بهترین و جدیدترین متد‌ها در این زمینه معرفی شده است که امکان پیوند طبیعی مو برای افراد مبتلا به سرطان و بیماری‌های پوستی را نیز فراهم می‌کند. خبر خوش برای کسانی که در اثر سرطان دچار ریزش موی شدید شده‌اند و قدرت بانک موی آن‌ها بسیار ضعیف است یا در صورتی که تراکم موی سر آن‌ها به هر دلیل کاهش پیدا کرده است اینکه امکان کاشت مو با مو‌های کم پشت از طریق روش میکروگرافت فراهم شده و شما نباید نگران این موضوع باشید.

محدودیت های کاشت مو برای موهای کم پشت

محدودیت های کاشت مو برای موهای کم پشت

اگر چه خوشبختانه در سال‌های اخیر امکان پیوند موی طبیعی برای مو‌های کم پشت نیز فراهم شده و افرادی که چنین شرایطی را دارند می‌توانند بعد از یک عمل موفقیت‌آمیز از تراکم بالای موی سر لذت ببرند اما به هر حال ایمپلنت مو با مو‌های کم پشت محدودیت‌هایی دارد:

 1.  با توجه به اینکه تراکم موی سر به شدت کاهش یافته است، بنابراین شما به تعداد فولیکول بیشتری برای درمان کم‌پشتی موی سر نیاز خواهید داشت. در این شرایط شاید لازم باشد که متخصص از بانک موی سایر قسمت‌های بدن برای پیوند استفاده کند تا بتواند تراکم ‌ایده‌آل را برای شما به ارمغان بیاورد.
 2. از سوی دیگر از آنجایی که تراکم مو برای چنین افرادی بسیار کاهش یافته و قدرت بانک موی ضعیف شده است بنابراین باید برداشت فولیکول و کاشت آن با دقت بسیار بالایی انجام گیرد چرا که هر فولیکول ارزش بسیار بالایی دارد و اگر دچار آسیب شود، نتیجه کاشت مو را با محدودیت روبرو خواهد کرد. به همین دلیل افرادی که می‌خواهند کاشت مو با مو‌های کم پشت را انجام دهند باید در انتخاب متخصص دقت بیشتری داشته باشند تا بتوانند از کمترین و ضعیف‌ترین بانک موی خود بهترین استفاده را کرده و تراکم موی سر را به میزان دلخواه افزایش دهند.
 3.  همچنین متخصص در انتخاب روش کاشت موی طبیعی برای مو‌های کم پشت با محدودیت روبرو خواهد بود زیرا باید به سراغ روش‌هایی برود که بتواند با دقت بالاتری استخراج فولیکول را انجام داده و با موفقیت بیشتر کاشت را پیش ببرد. برای مثال عمده متخصصان در چنین شرایطی به سراغ کاشت مو با روش میکروگرافت خواهند رفت.

عوامل موثر بر ماندگاری کاشت مو برای مو‌های کم پشت

به طور کلی چند عامل بر ماندگاری نتیجه پیوند مو برای مو‌های کم پشت تأثیر می‌گذارند که در ادامه به بررسی آن‌ها خواهیم پرداخت:

 1. اولین و مهم‌ترین عامل، عملکرد متخصص برای استخراج و کاشت فولیکول است. شما باید بهترین دکتر پیوند موی طبیعی را انتخاب کنید چرا که در این صورت مطمئن هستید متخصص دقت بالایی در استخراج و کاشت فولیکول به خرج داده و کوچکترین آسیبی به فولیکول‌ها وارد نخواهد شد. از سوی دیگر یک پزشک باتجربه می‌داند که برای کاشت مو با مو‌های کم پشت کدام روش گزینه مناسب‌تر خواهد بود تا بتوان به نتیجه ‌ایده‌آل رسید.
 2. همچنین متخصص به شما نکاتی را متذکر می‌شود که قبل از پیوند مو باید رعایت کنید تا آمادگی‌های لازم جهت کاشت طبیعی مو برای مو‌های کم پشت را به دست بیاورید. تمامی نکات کمک می‌کنند که متد زیبایی پیوند مو با موفقیت انجام گرفته و هیچ عارضه‌ای برای شما بروز نکند.
 3. فراموش نکنید که نحوه مراقبت از موی پیوندی در دوره نقاهت به اندازه انتخاب متخصص اهمیت دارد. بنابراین تمام نکات مهم مانند شستن موها بعد از کاشت مو توسط متخصصین یا مشاوران کلینیک ذکر می‌شوند را با دقت رعایت کنید و در صورتی که با مشکلی مواجه شدید در اولین فرصت به پزشک خود مراجعه نمایید.
 4. همچنین از این پس باید عادات نادرست همانند استفاده بیش از اندازه از سشوار یا اتوی مو، استفاده از شوینده‌های نامناسب، رنگ کردن بیش از حد مو و مواردی از این قبیل را ترک کرده و به تغذیه خود بیشتر اهمیت دهید تا آسیب زیادی به فولیکول‌ها وارد نگردد و از طرفی بنیه فولیکول از طریق تغذیه قوی بماند. در چنین شرایطی با افزایش سن دیرتر دچار ریزش مو‌ شده و نتیجه کاشت مو برای مو‌های کم پشت تا سالیان طولانی ماندگار می‌ماند.

فواید کاشت مو با موهای کم پشت

شاید شما از جمله افرادی هستید که تاکنون روش‌های مختلفی همانند دارو درمانی، مزوتراپی prp و روش‌های دیگر را برای درمان کم پشتی موی سر استفاده کرده ولی نتیجه دلخواه را به دست نیاورده‌اید. ما به شما کاشت مو با مو‌های کم پشت را پیشنهاد می‌کنیم. این متد زیبایی چند مزیت عمده دارد که قطعاً باعث ترغیب شما جهت پیوند مو با مو‌های کم پشت خواهد شد:

 1. اولین و مهمترین مزیت ایمپلنت مو با مو‌های کم پشت رسیدن به حجم موی دلخواه است که در چنین شرایطی زیبایی چهره و شادابی آن بیشتر شده و همین مسأله باعث افزایش اعتماد به نفس شما می‌گردد.
 2. از طرف دیگر کاشت مو یک متد زیبایی با نتیجه ماندگار است. در واقع در این روش، متخصص فولیکول‌های مو را از قسمت پشت سر یا قسمت‌های دیگر بدن به محل کم پشت سر منتقل می‌کند و در صورتی که تمام شرایط به خوبی پیش برود، بعد از چند ماه شاهد رشد مو‌های پیوندی هستید. اگر متخصص بتواند در اجرای کار دقت بالایی به خرج دهد، کسی متوجه پیوند مو در شما نخواهد شد
 3. با توجه به ماندگاری پیوند موی طبیعی با مو‌های کم پشت، تنها کافی است یکبار برای انجام این متد زیبایی هزینه کنید تا برای همیشه از نتیجه آن لذت ببرید اما روش‌های دیگر هزینه‌های مداوم و پی در پی را به دنبال خواهند داشت.

کاشت موهای کم پشت به روش FIT

کاشت موهای کم پشت به روش FIT

یکی از انواع روش‌های کاشت مو برای موهای کم پشت روش FIT است. در این روش فلیکول‌هایی که سالم هستند به روش دستی استخراج شده و به قسمتی که کم پشت است انتقال پیدا می‌کنند. این واحدهای فولیکولی توام با ریشه برداشت شده و بدین ترتیب به ناحیه جدید انتقال پیدا خواهند کرد.

مزایا و نتایج روش FIT

از جمله مزایای این روش برای کاشت موهای کم پشت این است که با بی‌حسی موضعی انجام می‌گیرد. در این روش که در مدت زمان کوتاهی قابل انجام است بیمار با درد زیادی مواجه نخواهد شد.

در این شیوه بخیه یا برش وجود ندارد و به همین دلیل است که FIT به عنوان یک روش کاشت مو بدون جراحی شهرت دارد.

از دیگر مزایای کاربردی این شیوه رشد موها در مدت سه ماه می‌باشد که در نهایت فرد پس از دوران مشخص می‌تواند نتیجه نهایی را به صورت ظهور موهای طبیعی روی سر خود مشاهده کند.

این شیوه یکی از روش‌های کاشت مو دائمی محسوب شده و بعد از مدت زمانی در حدود یک سال می‌توان در مورد نتیجه کاشت و رشد موهای کاشته شده نظر نهایی داد.

کاشت مو به روش SUT برای موهای کم پشت

این روش از کاشت مو به عنوان یکی از تکنیک‌های پیشرفته شناخته شده است که تمامی مراحل آن به صورت پیشرفته و با استفاده از دستگاه‌های مدرن، قابلیت انجام دارد. به دلیل آن که این روش نسبت به سایر شیوه‌های کاشت مو با دوران نقاهت بسیار کوتاه‌تری همراه است بسیاری از داوطلبان کاشت مو این روش را ترجیح می‌دهند. به دلیل آن که هنگام برداشت مو قسمت بانک مو کاملا” سالم باقی می‌ماند از این جهت به عنوان یک روش مطلوب شناخته می‌شود.

نحوه انجام کاشت مو به روش SUT

در این شیوه ابتدا فرد مورد معاینه پزشک قرار می‌گیرد تا وضعیت موهای او و سلامت جسمانی داوطلب پس از بررسی آزمایش‌های به عمل آمده تحقق یابد. بعد از این که بانک موی فرد از نظر کیفیت مورد تایید جراح قرار گرفت می‌توان طراحی مو را برای خط رویش جدید آن در نظر گرفت. بعد از طراحی خط رویش موها نوبت به تزریق در محل مورد نظر می‌رسد. تزریق در قسمتی از بانک مو که قرار است برداشت فولیکول‌ها انجام شود صورت خواهد گرفت.

بعد از این که موها توسط دستگاه‌های پیشرفته و نوین در روش اس یو تی برداشت شدند در محلی مخصوص نگهداری می‌شوند تا در ناحیه مشخص شده کاشته شوند. بعد از تزریق در محلی که قرار است مو کاشته شود و پس از بی‌حس شدن این قسمت می‌توان برش‌های میکرو را ایجاد کرده و گرافتهای آماده را در محل مخصوص جای‌گذاری نمود.

مزایا و نتایج نهایی کاشت مو به روش SUT

موهایی که پس از کاشت با روش اس یو تی رشد می‌کنند با ظاهری کاملا” طبیعی جلوه خواهند کرد. بدین لحاظ این روش برای افرادی مناسب است که تراکم بالایی از موهای طبیعی را انتظار دارند.

افرادی که به دلایل مختلفی موهای خود را از دست داده‌اند و موهای آن‌ها تراکم کافی ندارد و کم پشت شده است می‌توانند از روش اس یو تی برای برخورداری از موهایی پرپشت بهره‌مند شوند.

درباره عوارض کاشت مو بیشتر بخوانید!

کاشت مو به روش FUT برای موهای کم پشت

کاشت مو به روش FUT برای موهای کم پشت

گاهی نیز کاشت مو به روش FUT توسط داوطلب انتخاب می‌شود تا موها در قسمتی که کم پشت هستند کاشته شوند. این شیوه نسبت به دو شیوه اس یو تی و اف ای تی دارای دوران نقاهت طولانی‌تری است. به همین دلیل است که بسیاری از داوطلبان کاشت مو روش اس یو تی را به دلیل کوتاه بودن زمان انجام جراحی انتخاب می‌کنند. این روش به عنوان یکی از شیوه‌های کلاسیک شناخته شده و به همین جهت نیز موهای کاشته شده ممکن است پس از مدت زمان مشخص به صورت کاملا” طبیعی دیده نشوند.

این شیوه نیاز به تخصص و مهارت بالای پزشک مربوطه دارد تا نتایج نهایی به صورت مناسب مشاهده گردد. به دلیل برداشت مو با استفاده از برش‌هایی که در بانک مو ایجاد می‌شود تا گرافتها برداشت شوند امکان ایجاد زخم و اسکار وجود دارد که باید منتظر گذشت زمان باشید تا جای زخم‌ها بهبود پیدا کنند.

جدول مقایسه روش SUT، FIT و FUT

SUT

FIT

FUT

انجام این شیوه به دلیل برخورداری از دستگاه‌ها و روش‌های نوین  تنها نیاز به یک جلسه درمان دارد. این شیوه به صورت دستی انجام می‌شود به همین سبب نیز نیاز به چند جلسه درمان خواهد داشت. به دلیل استفاده از روشهای کلاسیک برای درمان نیاز به 26 تا 36 ساعت زمان است.
انجام تمام مراحل از ابتدای کار برای برداشت فولیکول‌ها تا کاشت آنها در محل مورد نظر با دستگاه است. تکنیک دستی به عنوان روش انجام این شیوه شناخته می‌شود. انجام مراحل به صورت دستی صورت می‌گیرد و زمانبر است.
تراکم نهایی موهای کاشته شده پس از گذشت مدت زمان مشخص از دو شیوه دیگر بالاتر است. تراکم مو پس از گذشت حدود یکسال برای مشاهده نتایج نهایی کمتر از اس یو تی است. با گذشت زمان 9 ماه تا یک سال پس از انجام کاشت، تراکم مو در این شیوه بهتر از اف ای تی مشاهده خواهد شد.
این شیوه به دلیل بهره‌مندی از ابزارهای نوین اغلب بدون درد و خونریزی انجام می‌شود. به دلیل ایجاد برش بیشتر نسبت به روش اس یو تی احتمال درد نیز بیشتر بوده و دوره نقاهت این تکنیک برای بیمار نیز طولانی‌تر از اس یو تی است. به جهت ایجاد برش برای برداشت گرافت در قسمت بانک مو امکان ایجاد زخم وجود دارد که البته به سرعت بهبود پیدا خواهد کرد.
رشد موهای نهایی پس از مدت زمان مشخص شده طبیعی‌ و زیبا با تراکم مطلوب دیده می‌شود. موهای کاشته شده‌ای که رشد می‌کنند کمتر از موهای رشد یافته به روش اس یو تی به صورت طبیعی دیده می‌شوند. موهای نهایی تراکم و رشد خوبی دارند.

روش میکروایمپلنت

در سال‌های اخیر که بازار کاشت مو بسیار داغ شده و هر روز به تعداد متقاضیان برای پیوند مو اضافه می‌شود متأسفانه برخی از مراکز از عدم آگاهی مردم سوءاستفاده کرده و با اسم‌های جذاب سعی می‌کنند که توجه آن‌ها را به خود جلب نمایند. برای مثال کاشت مو به روش میکروایمپلنت یکی از همین موارد است که تنها با هدف جذب متقاضی در برخی از کلینیک‌ها معرفی می‌گردد. در صورتی که چنین روشی وجود ندارد. در واقع روش میکروایمپلنت همان روش میکروگراف است که برخی از متخصصان و کلینیک‌ها با یک نام جدید به متقاضیان کاشت مو معرفی می‌کنند تا آن‌ها فکر کنند که قرار است جدیدترین متد‌ ایمپلنت مو برای آن‌ها ارائه گردد در حالی که هیچ تفاوتی بین میکروایمپلنت با میکروگرأفت وجود ندارد.

میکروفیت

کاشت مو میکروفیت به عنوان یکی از روش‌های بسیار دقیق برای کاشت مو شناخته شده است که نتیجه آن کاملاً طبیعی جلوه می‌کند. برای اجرای روش میکروفیت متخصص از ایمپلنتر مینیاتوری استفاده می‌کند چون همانگونه که از نام این روش مشخص است، تجهیزات مورد استفاده بسیار ظریف و کوچک طراحی شده‌اند.

سوراخ‌هایی با قطر 6/0 تا 9/0 میلیمتر بر روی سر ایجاد می‌گردد تا فولیکول‌ها به راحتی از پوست سر استخراج شده و به محل کاشت مو منتقل شوند. یکی از برتری‌های روش میکروفیت این است که دستگاه مینیاتوری می‌تواند در پوست سر بچرخد. بنابراین به راحتی و بدون اینکه زخم عمیقی در پوست ایجاد کند می‌تواند وارد پوست شما شود.

پس هم شدت عوارض کاهش خواهد یافت و هم شانس استخراج فولیکول‌ها بدون هیچگونه آسیبی به بالاتر خواهد رفت. در مرحله بعد باید فولیکول‌ها آماده شده و در محل طاس سر کاشت انجام خواهد شد. این کار توسط هولدر‌های مناسبی انجام می‌شود.

سلول بنیادی

یکی از تکنولوژی‌های مدرن برای خداحافظی با طاسی سر، استفاده از سلول‌های بنیادی است. در گذشته اگر کسی بانک موی مناسبی نداشت نمی‌توانست پیوند مورا انجام دهد اما امروزه به لطف ابداع روش سلول‌های بنیادی این محدودیت نیز برداشته شده و همه افراد می‌توانند در هر سنی از داشتن مو‌های پرپشت لذت ببرند.

از آنجایی که سلول‌های بنیادی قابلیت تبدیل شدن به انواع سلول‌های مختلف را دارند بنابراین ما اگر بتوانیم مجموعه‌ای از این سلول‌ها را به پوست سر فرد تزریق کنیم، سریعاً با محل جدید سازگار شده و شبیه به سلول‌هایی می‌شوند که در پوست سر وجود دارند. برای مثال اگر سلول‌های بنیادی را به سر تزریق کنیم فولیکول‌های مو را ایجاد کرده و باعث رشد مو در این قسمت خواهند شد.

از مهمترین مزایای کاشت مو با سلول‌های بنیادی باید به بازسازی فولیکول‌های مو، درمان انواع طاسی مردانه و زنانه، افزایش تراکم مو، عدم نیاز به بانک مو، عدم خونریزی و درد و زخم، داشتن نتایج بسیار زیبا و عدم داشتن دوره نقاهت طولانی اشاره کرد.

آیا کاشت مو مناسب ‌ترین راه برای افراد با مو‌های کم پشت است؟

در صورتی که از یک متخصص پوست و مو درمورد ترمیم و درمان مو‌های کم پشت سؤال کنید قطعاً به شما خواهد گفت که روش‌های مختلفی شامل کاشت مو، کلاه گیس، اکستنشن و موارد دیگر وجود دارد که شما براساس بودجه‌ای که در نظر گرفته و یا شرایط خود می‌توانید بهترین روش را انتخاب نمایید. قطعاً این سؤال برای شما به وجود آمده است که آیا پیوند مو مناسب‌ترین روش برای درمان مو‌های کم پشت است یا اینکه می‌توان روش دیگری را جایگزین کاشت مو نمود؟ به طور کلی و با توجه به مزایایی که برای ایمپلنت مو بیان شد، اگر شما می‌خواهید برای همیشه مو‌های پرپشت و خوش‌حالت داشته باشید و فرم مو‌ها طبیعی به نظر برسد، قطعاً هیچ روشی به اندازه کاشت طبیعی مو با مو‌های کم پشت برای شما مناسب نخواهد بود.

برای مثال استفاده از کلاه گیس قطعاً زیبایی ‌ایده‌آل را به شما هدیه نخواهد داد. بنابراین با توجه به آنچه که گفته شد توصیه می‌کنیم بهترین متخصص در زمینه پیوند مو با مو‌های کم پشت را انتخاب کرده و در صورتی که کاندید مناسبی برای انجام این متد هستید هر چه زودتر پیوندی طبیعی مو را انجام دهید.

نکات مراقبتی که بعد از کاشت مو باید رعایت کنید

 1. به هیچ عنوان فشاری به محل کاشت مو وارد نشود.
 2. در دو هفته اول در زمان خوابیدن سر را بالاتر از بدن قرار دهید.
 3. از خم کردن سر خود تا دو هفته جلوگیری کنید.
 4. شما مجاز هستید تا زمانی که متخصص توصیه کرده است تنها از شامپوی تجویز شده توسط پزشک استفاده کنید.
 5. در دو هفته اول به سراغ خوراکی‌ها، مواد غذایی و دارو‌های رقیق‌کننده خون نروید.
 6. تا یک ماه بعد از کاشت مو مشروبات الکلی و دخانیات را کنار بگذارید.
 7. از فعالیت‌های سنگین که باعث تعریق پوستی می‌شوند به مدت یک ماه پرهیز کرده و پس از آن برای ورزش کردن با متخصص مشورت کنید.
 8. ورم و درد باید بعد از یک هفته فروکش کنند. در صورتی که متوجه شدید ورم، التهاب و درد همچنان فزاینده است با متخصص صحبت کنید.
 9. دارو‌های توصیه شده را با دقت و در زمان مشخص مصرف نمایید.
 10. در چند ماه اول به خصوص دو هفته اول بعد از کاشت مو حتماً مایعات به ویژه آب و نوشیدنی‌های طبیعی میل کنید.
 11. در دو هفته اول به سراغ خوراکی‌ها و غذا‌های شور، سرخ کردنی و غذا‌های فرآوری شده نروید.
 12. اکیدا توصیه می‌کنیم کاشت مو را موقعی انجام دهید که دو هفته بتوانید در خانه بمانید چون به هیچ عنوان نباید ورزش باد و نور خورشید به پوست سر شما برخورد کند و بعد از دو هفته وقتی می‌خواهید از خانه خارج شوید باید تا مدت مشخص شده توسط متخصص از کلاه مخصوص کاشت مو استفاده نمایید.
 13. اگر احساس خارش دارید خود را کنترل کنید چون نباید فشاری به فولیکول‌های پیوندی وارد گردد.

آیا روش جایگزین کاشت مو برای درمان موهای کم پشت وجود دارد؟

بله، در روش مزوتراپی متخصص محلول‌های تقویتی غنی از ویتأمین‌ها، مواد معدنی، پروتئین‌ها و هورمون‌ها را به پوست سر تزریق می‌کند تا اطراف فولیکول‌ها را احاطه کرده و سرعت جذب توسط فولیکول بالا برد. بنابراین سرعت رشد مو‌ها بیشتر می‌شود.

در روش پی آر پی نمونه خون از فرد متقاضی گرفته شده و پس از سانتریفیوژ، پلاسمای غنی از پلاکت به پوست سر تزریق می‌شود که سرعت رشد فولیکول‌ها را بسیار بالا برده و در نتیجه مشکل کم پشتی سر برطرف می‌شود.

مقاله قبلی
کاشت مو از ریش به سر؛ چند گرافت از ریش می توان استخراج کرد؟
مقاله بعدی
مکمل کوکونات کلاژن ( قرص نارگیل و کلاژن – مای ویتامینز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

مطالب پربازدید