کاشت مو

کاشت مو با موهای کم پشت – پیوند مو برای افراد با بانک موی کم

هر انسانی باید همیشه از پوست و موی خود مراقبت کنند تا دچار مشکلی در این زمینه نشود. قطعا داشتن پوست سالم و مو‌های پرپشت و خوش‌حالت تاثیر زیادی بر زیبایی و جوان به نظر رسیدن چهره دارد. زمانی که اولین علائم ریزش مو را شاهد بودید باید سریعاً به یک متخصص پوست و مو مراجعه نمایند تا روش‌های درمانی ابتدایی شامل دارو درمانی، تغییرات در رژیم غذایی، مصرف مکمل‌ها و مواردی از این قبیل برای شما تجویز شود تا بتوان جلوی ریزش مو را گرفت. اما در صورتی که این مشکل پیش‌روی نموده باشد، باید راه‌های درمانی دیگر همانند کاشت مو را آغاز کرد. خوشبختانه با وجود متد‌های مختلفی که برای این عمل زیبایی ابداع شده است امکان کاشت مو با مو‌های کم پشت نیز وجود دارد. کارشناسان پایگاه مارال سلامت ایرانیان در این مقاله توصیه‌ها و نکات لازم پیرامون پیوند طبیعی مو با مو‌های کم پشت را برای شما عزیزان بیان خواهند کرد. با ما همراه باشید تا اطلاعات لازم را به دست آورده و بتوانید تصمیم درستی را برای افزایش تراکم موی سر اتخاذ نمایید.

دلیل کم پشت شدن موی سر

به هر حال زمانی که عارضه‌ای برای مو رخ می‌دهد در اولین قدم باید به فکر عامل بروز این مشکل باشیم زیرا اگر دلیل ریزش و کم‌پشت شدن موی سر درمان نگردد هر اقدامی شامل پیوند مو بی‌نتیجه خواهد بود. برای مثال فرض کنیم که شما در اثر اختلالات هورمونی دچار ریزش مو شده‌اید اگر این مشکل برطرف نشده و ایمپلنت مو انجام دهید، قطعاً بعد از مدت کوتاهی شاهد ریزش فولیکول‌های پیوندی نیز خواهید بود. به طور کلی دلایل کم‌پشت شدن موی سر عبارتند از:

دلایل کم پشت شدن مو

 1. ژنتیک و توارث
 2. کمبود مواد مغذی شامل ویتامین‌ها و همچنین مواد معدنی به خصوص آهن و روی در بدن
 3. استفاده از دخانیات و مشروبات الکلی
 4. اختلالات هورمونی در بدن
 5. ابتلا به برخی از بیماری‌ها
 6. مصرف گروه خاصی از دارو‌ها
 7. استرس و مشکلات روحی روانی

اما خوشبختانه پیشرفت علم و تکنولوژی این شرایط را فراهم کرده است که بتوان هر گونه کم‌پشتی موی سر را با بهترین روش درمان نمود. کاشت طبیعی مو با مو‌های کم پشت به عنوان بهترین، ایمن‌ترین و موثرترین روش جهت افزایش تراکم مو شناخته شده است. در ادامه این مقاله به بررسی این موضوع خواهیم پرداخت.

  کاشت مو با موهای کم پشت

دلایل کم پشت شدن موی سر

ژنتیک و توارث

کمبود مواد مغذی در بدن

مصرف دخانیات و مشروبات الکلی

اختلالات هورمونی در بدن

ابتلا به برخی از بیماری‌ها

استرس و مشکلات روحی روانی

محدودیت این روش

ممکن است تراکم مو در بانک موی پشت سر کم بوده و نتوان از این قسمت برای کاشت استفاده کرد. از طرف دیگر در انتخاب روش پیوند نیز محدودیت وجود دارد و متخصص عمدتا از روش میکروگرافت استفاده خواهد کرد.

مدت ماندگاری

سلامت فولیکول‌های پیوندی

سالم ماندن فولیکول‌ها در جریان انتقال

اهمیت به نکات مراقبتی در دوران نقاهت

داشتن رژیم غذایی و سبک زندگی سالم

مزیت کاشت مو

درمان کم پشتی موی سر

جوان‌تر به نظر رسیدن چهره

افزایش اعتماد به نفس

مشاهده این مطلب : کاشت مو از ریش

آیا کاشت مو برای مو‌های کم پشت ممکن است؟

همانگونه که می‌دانید برای ایمپلنت طبیعی مو ابتدا باید با بهترین متخصص در این زمینه مشورت کنید تا صلاحیت شما جهت کاشت موی طبیعی تایید گردد. فاکتور‌های مختلفی برای این منظور مورد بررسی قرار می‌گیرد که من جمله می‌توان به سلامت عمومی بدن، داشتن بانک موی قوی، عدم ابتلا به بیماری‌های خاص و عدم حساسیت نسبت به ماده بی‌حسی اشاره نمود. مهمترین شرط برای ایمپلنت طبیعی مو، داشتن بانک موی قوی با فولیکول‌های سالم و تراکم بالا است. به همین دلیل است که متخصصان توصیه می‌کنند قبل از پیشروی طاسی سر و کاهش تراکم مو در قسمت بانک‌ مو، حتما برای پیوند اقدام نمایید. در صورتی که طاسی سر پیشروی کرده و باعث شود موی سر به شدت کم پشت گردد، در چنین شرایطی محدودیت زیادی برای کاشت مو وجود خواهد داشت. اما خوشبختانه روش‌های مختلفی برای این عمل زیبایی ابداع شده است و اکنون حتی با ضعیف‌ترین بانک مو نیز می‌توان این عمل زیبایی را انجام داد. بنابراین کاشت طبیعی مو برای مو‌های کم پشت به یک رویا تبدیل نمی‌شود و شما تحت هر شرایطی می‌توانید از خدمات این عمل زیبایی بهره‌مند شوید. برای مثال در حال حاضر کاشت مو با روش میکروگرافت به عنوان یکی از بهترین و جدیدترین متد‌ها در این زمینه معرفی شده است که امکان پیوند طبیعی مو برای افراد مبتلا به سرطان و بیماری‌های پوستی را نیز فراهم می‌کند. خبر خوش برای کسانی که در اثر سرطان دچار ریزش موی شدید شده‌اند و قدرت بانک موی آن‌ها بسیار ضعیف است یا در صورتی که تراکم موی سر آن‌ها به هر دلیل کاهش پیدا کرده است اینکه امکان کاشت مو با مو‌های کم پشت از طریق روش میکروگرافت فراهم شده و شما نباید نگران این موضوع باشید.

محدودیت های کاشت مو برای موهای کم پشت

اگر چه خوشبختانه در سال‌های اخیر امکان پیوند موی طبیعی برای مو‌های کم پشت نیز فراهم شده و افرادی که چنین شرایطی را دارند می‌توانند بعد از یک عمل موفقیت‌آمیز از تراکم بالای موی سر لذت ببرند اما به هر حال ایمپلنت مو با مو‌های کم پشت محدودیت‌هایی دارد:

1- با توجه به اینکه تراکم موی سر به شدت کاهش یافته است، بنابراین شما به تعداد فولیکول بیشتری برای درمان کم‌پشتی موی سر نیاز خواهید داشت. در این شرایط شاید لازم باشد که متخصص از بانک موی سایر قسمت‌های بدن برای پیوند استفاده کند تا بتواند تراکم ‌ایده‌آل را برای شما به ارمغان بیاورد.

2- از سوی دیگر از آنجایی که تراکم مو برای چنین افرادی بسیار کاهش یافته و قدرت بانک موی ضعیف شده است بنابراین باید برداشت فولیکول و کاشت آن با دقت بسیار بالایی انجام گیرد چرا که هر فولیکول ارزش بسیار بالایی دارد و اگر دچار آسیب شود، نتیجه کاشت مو را با محدودیت روبرو خواهد کرد. به همین دلیل افرادی که می‌خواهند کاشت مو با مو‌های کم پشت را انجام دهند باید در انتخاب متخصص دقت بیشتری داشته باشند تا بتوانند از کمترین و ضعیف‌ترین بانک موی خود بهترین استفاده را کرده و تراکم موی سر را به میزان دلخواه افزایش دهند.

محدودیت های کاشت مو برای موهای کم پشت

3- همچنین متخصص در انتخاب روش کاشت موی طبیعی برای مو‌های کم پشت با محدودیت روبرو خواهد بود زیرا باید به سراغ روش‌هایی برود که بتواند با دقت بالاتری استخراج فولیکول را انجام داده و با موفقیت بیشتر عمل کاشت را پیش ببرد. برای مثال عمده متخصصان در چنین شرایطی به سراغ کاشت مو با روش میکروگرافت خواهند رفت.

مشاهده این مطلب : کاشت مو پرتراکم

عوامل موثر بر ماندگاری کاشت مو برای مو‌های کم پشت

به طور کلی چند عامل بر ماندگاری نتیجه پیوند مو برای مو‌های کم پشت تأثیر می‌گذارند که در ادامه به بررسی آن‌ها خواهیم پرداخت:

 1. اولین و مهم‌ترین عامل، عملکرد متخصص برای استخراج و کاشت فولیکول است. شما باید بهترین دکتر پیوند موی طبیعی را انتخاب کنید چرا که در این صورت مطمئن هستید متخصص دقت بالایی در استخراج و کاشت فولیکول به خرج داده و کوچکترین آسیبی به فولیکول‌ها وارد نخواهد شد. از سوی دیگر یک پزشک باتجربه می‌داند که برای کاشت مو با مو‌های کم پشت کدام روش گزینه مناسب‌تر خواهد بود تا بتوان به نتیجه ‌ایده‌آل رسید.
 2. همچنین متخصص به شما نکاتی را متذکر می‌شود که قبل از پیوند مو باید رعایت کنید تا آمادگی‌های لازم جهت کاشت طبیعی مو برای مو‌های کم پشت را به دست بیاورید. تمامی نکات کمک می‌کنند که عمل زیبایی پیوند مو با موفقیت انجام گرفته و هیچ عارضه‌ای برای شما بروز نکند.
 3. فراموش نکنید که نحوه مراقبت از موی پیوندی در دوره نقاهت به اندازه انتخاب متخصص اهمیت دارد. بنابراین تمام نکاتی که توسط متخصصین یا مشاوران کلینیک ذکر می‌شوند را با دقت رعایت کنید و در صورتی که با مشکلی مواجه شدید در اولین فرصت به پزشک خود مراجعه نمایید.
 4. همچنین از این پس باید عادات نادرست همانند استفاده بیش از اندازه از سشوار یا اتوی مو، استفاده از شوینده‌های نامناسب، رنگ کردن بیش از حد مو و مواردی از این قبیل را ترک کرده و به تغذیه خود بیشتر اهمیت دهید تا آسیب زیادی به فولیکول‌ها وارد نگردد و از طرفی بنیه فولیکول از طریق تغذیه قوی بماند. در چنین شرایطی با افزایش سن دیرتر دچار ریزش مو‌ شده و نتیجه کاشت مو برای مو‌های کم پشت تا سالیان طولانی ماندگار می‌ماند.

فواید کاشت مو با موهای کم پشت

شاید شما از جمله افرادی هستید که تاکنون روش‌های مختلفی همانند دارو درمانی، مزوتراپی prp و روش‌های دیگر را برای درمان کم پشتی موی سر استفاده کرده ولی نتیجه دلخواه را به دست نیاورده‌اید. ما به شما کاشت مو با مو‌های کم پشت را پیشنهاد می‌کنیم. این عمل زیبایی چند مزیت عمده دارد که قطعاً باعث ترغیب شما جهت پیوند مو با مو‌های کم پشت خواهد شد:

 1. اولین و مهمترین مزیت ایمپلنت مو با مو‌های کم پشت رسیدن به حجم موی دلخواه است که در چنین شرایطی زیبایی چهره و شادابی آن بیشتر شده و همین مسأله باعث افزایش اعتماد به نفس شما می‌گردد.
 2. از طرف دیگر کاشت مو یک عمل زیبایی با نتیجه ماندگار است. در واقع در این روش، متخصص فولیکول‌های مو را از قسمت پشت سر یا قسمت‌های دیگر بدن به محل کم پشت سر منتقل می‌کند و در صورتی که تمام شرایط به خوبی پیش برود، بعد از چند ماه شاهد رشد مو‌های پیوندی هستید. اگر متخصص بتواند در اجرای کار دقت بالایی به خرج دهد، کسی متوجه پیوند مو در شما نخواهد شد
 3. با توجه به ماندگاری پیوند موی طبیعی با مو‌های کم پشت، تنها کافی است یکبار برای انجام این عمل زیبایی هزینه کنید تا برای همیشه از نتیجه آن لذت ببرید اما روش‌های دیگر هزینه‌های مداوم و پی در پی را به دنبال خواهند داشت.

آیا کاشت مو مناسب ‌ترین راه برای افراد با مو‌های کم پشت است؟

در صورتی که از یک متخصص پوست و مو درمورد ترمیم و درمان مو‌های کم پشت سؤال کنید قطعاً به شما خواهد گفت که روش‌های مختلفی شامل کاشت مو، کلاه گیس، اکستنشن و موارد دیگر وجود دارد که شما براساس بودجه‌ای که در نظر گرفته و یا شرایط خود می‌توانید بهترین روش را انتخاب نمایید. قطعاً این سؤال برای شما به وجود آمده است که آیا پیوند مو مناسب‌ترین روش برای درمان مو‌های کم پشت است یا اینکه می‌توان روش دیگری را جایگزین کاشت مو نمود؟ به طور کلی و با توجه به مزایایی که برای ایمپلنت مو بیان شد، اگر شما می‌خواهید برای همیشه مو‌های پرپشت و خوش‌حالت داشته باشید و فرم مو‌ها طبیعی به نظر برسد، قطعاً هیچ روشی به اندازه کاشت طبیعی مو با مو‌های کم پشت برای شما مناسب نخواهد بود. برای مثال استفاده از کلاه گیس قطعاً زیبایی ‌ایده‌آل را به شما هدیه نخواهد داد. بنابراین با توجه به آنچه که گفته شد توصیه می‌کنیم بهترین متخصص در زمینه پیوند مو با مو‌های کم پشت را انتخاب کرده و در صورتی که کاندید مناسبی برای انجام این عمل هستید هر چه زودتر پیوندی طبیعی مو را انجام دهید.

maralsalamatiranian

یک تیم پزشکی سخت کوش و خبره که یک هدف مشترک دارند! دسترسی سریع و آسان کاربران به مطالب معتبر روز دنیا در حوزه زیبایی و سلامت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نیاز به مشاوره دارید؟