پیوند مو از بدن به سر

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

پیوند مو از بدن به سر و جزئیات آن

پیوند مو از بدن به سر

امروزه عمل زیبایی مو یکی از رایج ترین عمل های زیبایی برای رفع ریزش بیش از حد مو، کم پشتی مو و یا طاسی سر است.

 

پیوند مو از بدن به سر

 

معمولا برای انجام عمل زیبایی کاشت مو از مو های پشت سر استفاده می شود اما این در مواقعی که کل سر فرد بیمار طاس باشد جواب نمی دهد به همین دلیل ممکن است این سوال ایجاد شود که می توان از مو بدن به سر پیوند زد

بهتر است برای اینکه به جواب این سوال برسید به طور کامل با چگونگی انجام عمل زیبایی کاشت مو آشنا شوید.

 

سایت اهدا کننده یا بانک مو چیست؟

عمل زیبایی کاشت مو توسط پزشک متخصص hair transplant به دو روش انجام می شود که FUE و FUT نام دارند.

عمل زیبایی کاشت مو به روش FUT به این صورت انجام می شود که پزشک متخصص hair transplant بعد از تزریق بیهوشی به بیمار در قسمتی که مو ی مناسب برای پیوند دارد که معمولا ناحیه پشت سر است برشی ایجاد می کند.

 

سایت اهدا کننده یا بانک مو چیست

 

سپس قسمتی کوچکی از پوست سر را در ناحیه برش زده جدا می کند تا بتواند از فولیکول های مو در پوست جدا شده برای عمل زیبایی کاشت مو استفاده کند. بعد از جدا کردن پوست سر آن ناحیه را بخیه می زند تا زخم آن باز نماند و عفونت نکند.

سپس برای انجام کاشت مو با سوزن تیز و کوچکی در قسمتی که می خواهد hair transplant انجام دهد سوراخ هایی ایجاد می کند و بعد از آن فولیکول های مو های پوست برداشته شده را به سوراخ ها پیوند می زند.

عمل زیبایی hair transplant به روش FUE در مرحله ای که پیوند صورت می گیرد مانند کاشت مو به روش FUT انجام می شود و فقط در مراحل ابتدایی با عمل زیبایی hair transplant به روش FUT متفاوت است.

تفاوت عمل زیبایی hair transplant به روش FUE با عمل زیبایی کاشت مو به روش FUT در این است که در عمل زیبایی hair transplant به روش FUE زخم و برشی ایجاد نمی شود و پوستی برداشته نمی شود بلکه از هما ناحیه بدون برداشتن پوست فولیکول های مو به تعداد مورد نیاز برای hair transplant استخراج می شود.

به قسمتی که از فولیکول های موی آن قسمت برای انجام عمل زیبایی hair transplant استفاده می شود بانک مو می گویند که معمولا برای انجام عمل زیبایی کاشت موی سر، قسمت پشت سر به عنوان بانک مو شناخته می شود.

مشاهده مطلب
عمر کاشت مو چقدر می باشد؟

 

آیا پیوند مو از بدن به سر امکان پذیر است؟

جواب این سوال مثبت است، این کار در شرایط خاصی انجام خواهد شد. برخی پزشکان متخصص کاشت مو برای انجام عمل زیبایی به جای استفاده از فولیکول های مو های پشت سر، فولیکول های مو را از نواحی بدن استخراج می کند.

برای انجام عمل زیبایی کاشت مو می توان به غیر از پشت سر از موهای نواحی ریش، قفسه سینه، پشت، شکم و پایین پا، بازوها و ساعد هم مورد استفاده قرار داد.

با بررسی های انجام شده بر روی افرادی که عمل زیبایی hair transplant با استفاده از فولیکول های مو بدن انجام داده اند مشخص شده است است که معمولا برای استفاده از موهای بدن برای عمل زیبایی کاشت مو، از عمل زیبایی hair transplant با روش FUE استفاده می شود.

انجام عمل زیبایی کاشت مو با استفاده از فولیکول های مو بدن به این گونه انجام می شود که در ابتدا فولیکول های مو از ناحیه مورد نظر توسط پزشک متخصص hair transplant خارج می شود.

سپس فولیکول های مو خارج شده از قسمت مورد نظر در بدن در طی عمل زیبایی کاشت مو با استفاده از فولیکول های بدن با روش FUE توسط پزشک متخصص hair transplant به قسمت کم مو و یا طاس سر پیوند زده می شود.

 

آیا از هر مویی می توان برای کاشت مو استفاده کرد؟

خیر. موهای نواحی مختلف بدن با هم تفاوت هایی دارند که مانع از این می شود که بتوان از فولیکول های نواحی مختلف بدن به طور دلخواه برای انجام عمل زیبایی کاشت مو استفاده کرد. در پایین به برخی از این تفاوت ها اشاره شده است.

 1. ضخامت فولیکول های مو
 2. رنگ مو
 3. استحکام مو
 4. تراکم مو
 5. سرعت رشد مو
 6. صاف یا فر بودن
 7. میزان بقای هر فولیکول مو

 

در صورتی که هر یک از موارد گفته شده در تعیین بانک مو و استفاده از بانک مو برای انجام عمل زیبایی hair transplant در نظر گرفته نشود ممکن است نتیجه خوبی از انجام عمل زیبایی کاشت مو خود نگیرید.

برای این که بتوانید آسایش خاطر از نتیجه ی عمل زیبایی hair transplant داشته باشید باید قبل از انجام عمل زیبایی کاشت مو پزشک متخصص hair transplant را برای انجام عمل انتخاب کنید.

اگر پزشک انتخابی شما برای عمل زیبایی کاشت مو فردی با تجربه متخصص در عمل زیبایی hair transplant باشد، در این صورت با توجه به بررسی هایی که قبلا از انجام عمل زیبایی hair transplant انجام می دهد با در نظر گرفتن تفاوت های مو ها در نواحی مختلف بدن بانک مو ی مناسب را مشخص می کند.

مشاهده مطلب
خط بخیه در کاشت مو و علت باقی ماندن آن

 

عوارض احتمالی پیوند مو از بدن چیست؟

همان طور که گفته شد مو های نواحی مختلف بدن با هم تفاوت اساسی دارند و در صورتی که پزشک متخصصی را برای انجام عمل زیبایی کاشت مو با استفاده از مو های بدن انتخاب نکرده باشید با تشخیص اشتباه بانک مو می تواند باعث شود که با مشکلات زیر مواجه شوید.

 1. ممکن رنگ مو های پیوند زده شده با مو های اطراف خود متفاوت باشد.
 2. ممکن است در صورت بی تجربه بودن پزشک و تشخیص اشتباهی بانک مو، مو های پیوند زده شده در زاویه دیگر و نادرستی نسبت به مو های اطراف خود رشد کند.
 3. در صورتی که بانک مو ی نامناسبی انتخاب شده باشد و مو های بانک مو نازک تر از مو ها سر باشد باید تعداد فولیکول های بیشتری برای رسیدن به حجم دلخواه استخراج شود.
 4. اگر فولیکول های مو از بانک مو ی نامناسبی پیوند زده شود ممکن است در صورتی که کیفیت بقای کمتری نسبت به مو های سر دارا باشند هماهنگ با مو های سر رشد نکنند.

به همین دلیل معمولا پزشکان متخصص کاشت مو انجام عمل زیبایی با استفاده از مو های بدن را پیشنهاد نمی دهند به جز در موقعی که بیمار در پشت سر خود هم مو ی زیادی نداشته باشد و یا طاس باشد که مجبور به استفاده از موی بدن شوند.

انجام عمل زیبایی hair transplant با استفاده از مو های بدن علاوه بر مشکلات گفته شده می تواند عوارض و خطراتی هم به دنبال داشته باشد که در پایین برخی از عوارض عمل زیبایی کاشت مو ذکر شده است.

 1. تورم
 2. عفونت
 3. خارش
 4. کبودی

البته جای نگرانی نیست. اگر پزشک مناسبی را برای انجام عمل زیبایی کاشت مو خود انتخاب کرده باشید می توانید از بروز هر یک از این مشکلات و عوارض گفته شده جلوگیری کنید.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو مارال و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت کاشت مو خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02144120537 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

کاشت مو

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *