درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

مراحل کاشت مو چیست

مراحل کاشت مو چیست

کاشت مو، روشی است که به افراد برای بازگرداندن حجم طبیعی موهایشان کمک می کند.امروزه به دلایل مختلفی چون دلایل ژنتیکی، رژیم غذایی نا مناسب، فشار و استرس های روانی، بیماری ها و انواع اختلالات هورمونی، ریزش مو به یکی از معضلات جدی بسیاری از مردم تبدیل شده است.

 

مراحل کاشت مو چیست

 

در این شرایط، عمل زیبایی کاشت مو خدمات ماندگار و بی نظیری را به متقاضیان خود ارائه می دهد و از روش های مختلف، حجم موهای از دست رفته را بازسازی می کند.

 

کاندید مناسب کاشت مو

تاثیر عوامل مختلف روی میزان رضایت بخش بودن نتیجه ی عمل زیبایی کاشت مو، انکار ناپذیر است. در واقع موارد زیادی وجود دارد که روی کیفیت و صحت نتیجه ی به دست آمده از عمل زیبایی Hair Transplant تاثیر گذارند.

موارد زیر بخشی از موقعیت هایی است که دارا بودن آن ها، باعث می شود شخص تجربه ای مطلوب و ایده آل و در واقع بهترین نتیجه ی ممکن را از عمل زیبایی کاشت مو داشته باشد:

 1. مردانی که طاسی با الگوی مردانه دارند.
 2. بانوانی که تار های موی آن ها نازک می باشد.
 3. و همه‌ی افرادی که بخشی از موی سر خود را بر اثر سوختگی یا آسیب به پوست سر از دست داده اند.
 4. بانوانی که الگوی گسترده و مردانه ی ریزش مو ندارند.
 5. افرادی که حجم موی کافی در ناحیه ای از سر دارند که به‌عنوان ناحیه ی دهنده ی تار های مو عمل می کند.
 6. افرادی که ریزش موی آن ها به دلیل داروهایی مانند داروهای شیمی درمانی نمی باشد.

 

کاندید مناسب کاشت مو

 

موارد بالا، به این معنا نیست که تنها این افراد می توانند عمل زیبایی Hair Transplant را انجام دهند.

بلکه حقیقت آن است که عمل زیبایی کاشت مو طیفی از نتیجه بخشی را در افراد مختلف نشان می دهد که افراد با ویژگی های ذکر شده در بالا، رضایت بخش ترین نتیجه را از عمل زیبایی Hair Transplant دریافت خواهند کرد.

 

آمادگی قبل از کاشت مو

روز های قبل از انجام عمل زیبایی کاشت مو، روز های مهمی در این فرایند محسوب می شوند.

دلیل این اهمیت، وجود نکات و مراقبت هایی است که توجه به آن ها برای به دست آوردن نتیجه ای مطلوب از عمل زیبایی Hair Transplant، الزامی می باشد.

برخی از این نکات و مراقبت ها در زیر آورده شده است:

 1. قبل از اقدام به انجام عمل زیبایی کاشت مو، تمامی اطلاعات لازم در مورد داروها و مکمل های مصرفی، پیشینه و وضعیت فعلی بهداشتی و سلامتی خود را به پزشک مربوطه اطلاع دهید.
 2. با تایید پزشک سه روز قبل از انجام عمل زیبایی Hair Transplant، مصرف داروهایی نظیر آسپرین که خونتان را رقیق می کند را متوقف کنید.
 3. در روز پیش از عمل زیبایی کاشت مو از مصرف الکل جدا پرهیز کنید چرا که الکل باعث اختلال در مسیر طبیعی داروهای بیهوشی خواهد شد.
 4. سیگار کشیدن را در دو هفته ی منتهی به عمل زیبایی کاشت مو متوقف کنید. سیگار کشیدن باعث ایجاد نقص در عملکرد قلب و کاهش خون رسانی به سر خواهد شد.
مشاهده مطلب
بانک مو چیست و چه کاربردی دارد ؟

این اتفاق، باعث تضعیف موهای تازه در ناحیه ی سر و اختلال در مسیر عمل زیبایی Hair Transplant خواهد شد.

 • در روز قبل از عمل زیبایی کاشت مو به خوبی استحمام کنید چرا که احتمالا مدتی پس از عمل زیبایی Hair Transplant از دوش گرفتن منع خواهید شد.

و در نهایت در مسیر رفتن به کلینیک آرامش خود را حفظ کنید و مطمئن باشید که به شرط رعایت نکات قبل و بعد از عمل زیبایی کاشت مو، این اتفاق به بهترین تغییر زندگی شما تبدیل خواهد شد.

 

کاشت مو چگونه انجام می شود؟

عمل زیبایی کاشت مو به دو روش انجام می شود که تفاوت این دو روش، در نحوه ی به دست آوردن فولیکول های مو برای Hair Transplant می باشد.

در ابتدا پس از تمیز شدن پوست سر، بی حسی موضعی اتفاق می افتد تا شرایط بدن برای شروع پیوند کاشت مو مهیا شود.

سپس از ناحیه ی دهنده ی مو که معمولا ناحیه ی پشت سر می باشد، با ایجاد برش هایی فولیکول ها استخراج می شوند.

بعد از آماده سازی فولیکول ها، در ناحیه ای که قرار است کاشت مو در آنجا انجام شود، سوراخ ها و یا برش های ریزی ایجاد می شود و این فولیکول ها در این سوراخ های ریز قرار می گیرند.

در یک جلسه عمل زیبایی Hair Transplant که حدود 4 ساعت به طول می انجامد، ممکن است صد ها و یا هزاران تار مو پیوند شوند.

پس از اتمام عمل زیبایی Hair Transplant، سر با یک بانداژ بسته می شود و بخیه ها حدود ده روز بعد از عمل کاشت مو، از سر جدا می شوند.

برای اینکه عمل زیبایی کاشت مو، کل یک سر را پوشش دهد، سه الی چهار جلسه مورد نیاز است و این جلسات با حدود 6 ماه فاصله از هم قرار داده می شوند.

علت این فاصله ی زمانی آن است که زمان کافی برای بهبود کامل پیوند های پیشین وجود داشته باشد.

 

دوران نقاهت و مراقبت های بعد از کاشت مو

دوره ی نقاهت بعد از عمل زیبایی کاشت مو، خیلی طولانی نمی باشد و عموما با آسیب های جدی همراه نخواهد بود.

15 روز ابتدایی پس از عمل زیبایی کاشت مو، مهم ترین زمان در دوران نقاهت می باشد چرا که اتفاقات حین عمل زیبایی Hair Transplant در این مدت خود را در بدن نشان داده و شروع به ایجاد واکنش در بدن می کنند.

عوارض جانبی پس از عمل زیبایی کاشت مو، عموما در این مدت خود را نشان می دهد و نیاز به مراقبت های جدی در این 15 روز حس خواهد شد.

مشاهده مطلب
جوش بعد از کاشت مو

نهایتا 4 الی 6 ماه پس از عمل زیبایی کاشت مو، نتایج این فرایند قابل مشاهده خواهد بود و پس از آن رشد مو ها الگوی طبیعی خود را از سر خواهند گرفت.

در این مدت زمان 6 ماهه، رعایت مراقبت هایی برای محافظت از نتیجه ی به دست آمده از عمل زیبایی کاشت مو ضرورت دارد.

برای مثال با توجه به اینکه استراحت دادن به بدن پس از عمل زیبای کاشت مو ضروری می باشد توصیه می شود قبل از شروع کار ها و فعالیت های خود، ابتدا یک مدت زمان دو هفته ای را برای استراحت، به بدن خود اختصاص دهید.

همچنین در ماه های اول برای خوابیدن از بالش های مخصوص استفاده کنید و در طول روز، از کلاه یا شال بر روی سر خود استفاده نکنید.

استحمام و شستشوی سر، از روز پنجم پس از عمل زیبایی کاشت مو مجاز می باشد و توصیه می شود که خیلی آرام سر خود را با آب ولرم شستشو دهید و از خراش دادن پوست سر جلوگیری کنید.

مرتبا پس از عمل زیبایی کاشت مو با پزشک خود در ارتباط باشید، هر گونه تغییر غیر عادی را به وی اطلاع دهید و در مورد اقدامات لازم طی دوران نقاهت با وی مشورت کنید.

 

عوارض جانبی کاشت مو

عمل زیبایی کاشت مو با اینکه به‌عنوان یکی از امن ترین و کم خطر ترین عمل ها در بین دنیای جراحی های زیبایی به شمار می رود، اما همچنان احتمال بروز عوارض جانبی و آسیب هایی پس از انجام عمل زیبایی Hair Transplant مطرح می شود.

برخی از این عوارض جانبی عمل زیبایی کاشت مو، به شرح زیر است:

 1. خونریزی
 2. التهاب و یا عفونت فولیکول های مو
 3. کبودی پوست ناحیه ی سر و پیشانی
 4. از دست دادن حس در ناحیه ی پوست سر به طور موقتی
 5. و ظاهر غیر طبیعی مو ها، در صورت اشتباهات متعدد حین فرایند کاشت مو

با وجود همه‌ی این موارد، هنوز عمل زیبایی پیوند مو به‌ عنوان طبیعی ترین و تضمینی ترین راه حل دستیابی یه حجم از دست رفته ی موها شناخته می شود.

آسیب های مذکور، علاوه بر اینکه به‌عنوان بررسی احتمالات مطرح می شوند تا حد زیادی به نحوه ی انجام تکنیک های روش های مختلف کاشت مو و کیفیت و صحت خدمات ارائه شده توسط پزشک و کلینیک انتخاب شده بررسی دارد.

پس با انتخاب یک پزشک و کلینیک معتبر و مناسب، ریسک های احتمالی را به حداقل رسانده و لذت جلوه ی زیبای موهای پرپشت و طبیعی را برای خود به ارمغان بیاورید.

مشاهده مطلب
خط بخیه در کاشت مو و علت باقی ماندن آن

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو مارال و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت کاشت مو خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02144120537 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

کاشت مو

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *