درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

کاشت مو با بانک موی ضعیف امکان پذیر است ؟

کاشت مو با بانک موی ضعیف 

عمل زیبایی کاشت مو یکی از عمل های زیبایی موجود در عصر کنونی می باشد که با پیوند مو موجب برطرف شدن طاسی سر در آقایان شده و جذابیت و زیبایی را به چهره باز خواهد گرداند.

 

کاشت مو با بانک موی ضعیف امکان پذیر است

 

امروز برای عمل زیبایی کاشت مو از روش FUE استفاده خواهد شد که در این روش پزشک متخصص کاشت مو به جداسازی واحدی فولیکول های مو و کاشتن آنها در ناحیه گیرنده خواهد پرداخت.

در عمل زیبایی hair transplant پزشک متخصص با استفاده از پیوند مو از مناطق ناحیه پشت سر که فولیکول های قوی تری داشته به مناطق کم پشت تر، باعث رشد مجدد نواحی کم پشت خواهند شد.

اما بسیاری از افراد درباره موهای ناحیه اهدا کننده که به اصطلاح به آنجا بانک مو می گویند، سوال خواهند پرسید که سعی شده است به تعدادی از آنها پاسخ داده شود.

 

ویژگی های بانک موی مناسب

یکی از مهم ترین عوامل در زیبایی و نتیجه ی عمل زیبایی hair transplant  مناسب بودن بانک مو و ناحیه اهدا کننده خواهد بود.

از نواحی اهدا کننده و بانک  مو برای انجام عمل زیبایی کاشت مو، نواحی کناره و پشت سر خواهد بود. زیرا این نواحی ویژگی های لازم و مناسب برای اهدا کردن فولیکول های مو و کاشتن آنها را خواهند داشت.

 

ویژگی های بانک موی مناسب

 

بسیاری از افراد گمان می کنند که برای انجام عمل زیبایی پیوند مو، محلی به نام بانک مو وجود داشته که بسته به انواع مختلف موها، فولیکول های مو در آنجا موجود بوده و پزشکان کاشت مو از این فولیکول ها برای عمل زیبایی hair transplant  استفاده خواهند کرد.

عده ای نیز بر این باورند که به دلیل خالی بودن نقاط اهدا کننده سر از فولیکول ها، پزشکان کاشت مو از فولیکول های موهای افراد دیگر برای انجام عمل زیبایی hair transplant استفاده خواهند کرد.

اما باید گفت که برخلاف پیوند اعضا، شما به فردی دیگر به عنوان اهدا کننده برای عمل زیبایی کاشت مو نیاز نخواهید داشت. اگر شما از فولیکول های فرد دیگری برای عمل زیبایی کاشت مو استفاده نمایید، بدن شما آن فولیکول ها را رد خواهد کرد.

اما ویژگی های مناسب بانک مو برای hair transplant  چه خواهد بود؟

از ویژگی های مناسب یک ناحیه اهدا کننده فولیکول های مو می توان به موارد زیر اشاره کرد

  1. تناسب موی اهدایی با نوع مویی که در حال حاضر بر سر شما موجود است
  2. سایز و طول موهای ناحیه اهدا کننده
  3. کیفیت موها از جمله ضخامت آنها در بانک مو
  4. رنگ موهای بانک مو
مشاهده مطلب
کاشت مو بدون درد

هواره باید به ویژگی های فولیکول های بانک مو توجه زیادی داشته باشید که البته انتخاب محل مناسب برای بانک مو یکی از وظایف پزشک متخصص کاشت مو بوده و وی با توجه به تجربه و مهارت خود، بهترین مکان را برای اهدا کردن فولیکول ها در نظر خواهد گرفت.

 

تاثیرات بانک مو مناسب در کاشت مو

همه ی افراد درباره نتایج عمل های زیبایی خود نگران بوده و خواستار مشاهده بهترین نتایج از اینگونه عمل ها خواهند بود.

متاسفانه عده ای پس از انجام عمل زیبایی کاشت مو از نتایج راضی نخواهند بود. دلایل زیادی برای عدم رضایت بیماران از عمل زیبایی پیوند مو خود وجود خواهد داشت.

عدم انتخاب مناسب در پزشک متخصص hair transplant ، انتخاب نکردن محل مناسب برای اهدا کردن فولیکول های مو از آن ناحیه، عدم انجام مراقبت های پس از عمل زیبایی کاشت مو و غیره از عوامل نتیجه نگرفتن از عمل زیبایی hair transplant  خواهد بود.

اما اگر پزشک شما محلی مناسب را برای اهدای فولیکول های مو انتخاب نماید، شما شاهد موهایی پرپشت در ناحیه گیرنده خود خواهید بود.

البته توجه کنید که بعد از گذشت 2 تا 3 هفته پس از عمل زیبایی کاشت مو، شما شاهد ریزش موهای خود خواهید بود که روندی طبیعی بوده و جای نگرانی وجود نخواهد داشت.

بسیاری از افراد پس از گذشت 8 تا 12 ماه از عمل زیبایی hair transplant ، شاهد رشد مجدد موهای خود را در ناحیه گیرنده که قبلا به دلایل مختلف فولیکول های این ناحیه نابود شده بودند، خواهند بود.

شایان ذکر است که نتایج عمل زیبایی کاشت مو دائمی خواهند بود به شرطی که در نگهداری و سلامت فولیکول های موهای خود دقت لازم را انجام داده و از مواد شیمیایی مانند انواع رنگ موها، شامپوهای شیمیایی و غیره کمتر استفاده نمایید.

بهتر است از سشوار و اتوی مو نیز با درجه پایین و دور از موها استفاده کرده تا آسیب کمتری به موها وارد شود. زیرا گرمای بالای لوازم گرمایشی باعث نابودی فولیکول های مو خواهد شد.

 

آیا می توان با بانک موی ضعیف کاشت مو انجام داد؟

همانطور که گفته شد یکی از مهم ترین عوامل در زیبایی موها و خرسندی بیمار از نتیجه ی عمل زیبایی کاشت مو، انتخاب بانک مو مناسب خواهد بود.

اما گاهی شرایطی پیش خواهد آمد که بیمار در ناحیه اهدا کننده دارای موهای ضعیف بوده و یا به طور کل طاس خواهد بود.

انجام عمل زیبایی hair transplant  با استفاده از بانک مویی ضعیف موجب شده که موها پس از مدتی ریزش پیدا کرده و رشد مجدد نداشته باشند. البته اولین ریزش موها پس از دو تا سه هفته اول پس از عمل زیبایی پیوند مو، عادی خواهد بود.

مشاهده مطلب
هزینه کاشت مو

استفاده کردن از بانک موی ضعیف نه تنها به بیمار کمکی نخواهد کرد بلکه از لحاظ مختلف مانند جانی به دلیل استفاده پزشک از بی حسی، مالی بخاطر هزینه انجام عمل زیبایی کاشت مو و وقت نیز  به دلیل صرف زمان برای عمل زیبایی hair transplant   و دوران نقاهت ضرر نیز خواهد داشت.

همچنین اگر پزشک کاشت مو از موهای ضعیف و آسیب دیده برای عمل زیبایی کاشت مو استفاده نماید و در نهایت عمل زیبایی hair transplant  موفقیت آمیز نباشد، اعتبار پزشک متخصص کاشت مو زیر سوال رفته و بیماران کمتری به وی برای انجام عمل زیبایی پیوند مو مراجعه خواهند کرد.

به همین دلایل پزشک متخصص کاشت مو ریسک نکرده و اگر بیمار دارای بانک مویی ضعیف در ناحیه سر خود باشد از روش های دیگر استفاده خواهد کرد که در ادامه درباره این روش ها توضیحاتی داده شده است.

 

روش های جایگزین برای بانک موی ضعیف در کاشت مو

همانطور که ذکر شد عده ای از بیماران به دلیل آسیب دیدگی موها و ضعیف بودن آنها قادر به استفاده از موهای سر خود برای اهدا کردن و انجام عمل زیبایی کاشت مو نخواهند بود و از موی سر افراد دیگر نیز که نمیتوان برای عمل زیبایی hair transplant استفاده کرد.

پس باید از انجام عمل زیبایی کاشت مو دست کشید و برای hair transplant اقدام نکرد؟

پاسخ به این سوال خیر است. زیرا اگرچه که بیمار در ناحیه سر خود فولیکول هایی برای اهدا کردن ندارد ما میتوان از نواحی دیگر فولیکول های اهدا کننده برای ناحیه گیرنده پیدا کرد.

از نواحی که می توان از فولیکول های آن استفاده کرد می توان به دست، پا، ریش، بازو و قفسه سینه مردان اشاره کرد.

با اینکه این نواحی از نظر ضخامت به موهای سر تشابه کمتری دارند، اما گزینه های مناسبی برای انجام عمل زیبایی کاشت مو خواهند بود.

اگر شما نیز فولیکول های مناسبی برای اهدا نداشتید و پزشک از اندام های نام برده شده برای عمل زیبایی hair transplant کمک گرفت، نگران نبوده و به پزشک خود اعتماد کنید زیرا وی نزدیکترین و مشابه ترین فولیکول ها را برای عمل زیبایی پیوند مو انتخاب خواهد کرد.

 

استفاده از موهای بدن و پا برای کاشت مو با بانک موی ضعیف امکان پذیر است؟

همانطور که میدانید و گفته شد در روش FUE پزشک متخصص hair transplant  فولیکول های مو را به صورت واحدی توسط میکرو پانچ ها استخراج خواهد کرد.

انتخاب محل اهدا کننده برای کل روش بسیار مهم خواهد بود. پزشک متخصص کاشت مو باید بسیار محتاط عمل کرده تا هنگام خارج سازی فولیکول ها، به آنها آسیبی وارد نشود زیرا در صورت آسیب دیدن احتمال عدم رشد مجدد فولیکول ها وجود خواهد داشت.

مشاهده مطلب
کاشت مو برای بیماران قلبی

از مهم ترین نکاتی که پزشک hair transplant  باید به آن توجه کند، رنگ، ضخامت  و بافت موهای ناحیه اهدا کننده خواهد بود زیرا موهایی که در آینده رشد خواهند کرد باید به موهای فعلی بیمار تشابه داشته باشند. همچنین موهایی که رشد خواهند کرد، خصوصیات موهای ناحیه اهدا کننده را خواهند داشت.

در نتیجه انتخاب محل اهدا کننده مهم خواهد بود. حال در شرایطی پزشک کاشت مو مجبور به انجام BHT و  یا پیوند موی بدن خواهد بود.

BHT به معنی برداشتن فولیکول های مو از دست و پا و سایر نقاط بدن و پیوند آنها بر روی پوست سر می باشد.

در نتیجه از موهای بدن نیز می توان برای عمل زیبایی کاشت مو استفاده نمود.

اگر فردی به طور کامل طاس بوده و نمیتواند از موهای سر خود برای عمل زیبایی کاشت مو استفاده کند، پیوند موی بدن روشی مناسب برای وی خواهد بود تا زیبایی و جذابیت را دوباره به چهره خود بازگرداند.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو مارال  و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت کاشت مو خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02144120537 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

کاشت مو

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *