کاشت مو – حقایق روش های پیشرفته کاشت مو (2021)

اگر چه ریزش مو یکی از بدترین معضلاتی است که انسان ممکن است با آن مواجه شود اما کاشت مو یکی از روش‌های بسیار مناسب برای جایگزینی موی از دست رفته خواهد بود تا طاسی درمان شود. انسان موجودی است که ذاتاً به زیبایی علاقمند است و هر گونه نقص در این مورد منجر به آزار روحی او خواهد شد. بحث ریزش مو از جمله مشکلاتی است که زیبایی را به شدت زیر سوال می‌برد اما خوشبختانه پیوند مو، این مشکل را برای اغلب افراد حل خواهد کرد. ژنتیک، ابتلا به بیماری‌های روحی همانند استرس، رژیم‌های غذایی سخت، مصرف برخی از دارو‌ها، عدم مراقبت درست از مو، اختللات هورمونی و … از جمله فاکتور‌های مؤثر در ریزش مو هستند. اگر دچار ریزش شدید مو شده و زنگ خطر برای ابتلا به طاسی به صدا درآمده است، علاوه بر مراقبت‌های لازم از خود، می‌توانید تحت نظر متخصص، کاشت طبیعی مو را شروع کنید.

فرم مشاوره رایگان

کاشت مو
کاشت مو – راهنمای دقیق چگونگی کاشت مو در سال 2021

کاشت مو در سال 2021 چگونه است ؟

اینکه در طول روز چند تار موی خود را از دست بدهیم امری طبیعی است. به هر حال با هر بار‌ شانه زدن صحیح به مو، مو‌هایی که مرده‌اند می‌ریزند. اما اگر این ریزش به حدی زیاد شد که تراکم مو روی سر کم و پوست سر به خوبی رویت گردید، در این زمان است که کاشت مو به عنوان یک روش درمانی مؤثر کمک می‌کند تا دوباره از داشتن مو‌های پرپشت لذت ببرید. در حال حاضر روش‌های بسیار متنوع برای کاشت مو به کار گرفته می‌شود تا ضریب اطمینان کار بالا رفته و افراد بتوانند در مدت کوتاهی، با مشکل طاسی سر خداحافظی نمایند. در پیوند طبیعی مو، متخصص از بانک مو برای درمان استفاده می‌کند. به عبارت دیگر از قسمت‌های پرپشت سر، پیاز مو را برای کاشت انتخاب کرده و به قسمت‌هایی که بدون مو هستند انتقال می‌دهد.

 

 کاشت مو

مراحل کاشت مو

بررسی قدرت بانک مو

بررسی تراکم موی مورد نیاز برای کاشت

انتخاب بهترین روش براساس شرایط فرد متقاضی

انتقال فولیکول به محل طاس سر

بانک مو

بهترین بانک مو، قسمت پشت سر است ولی امکان پیوند مو با ریش نیز وجود دارد.

اهمیت استفاده از کلاه

جلوگیری از آلوده شدن زخم با گرد و غبار

جلوگیری از برخورد تابش مستقیم نور به پوست سر

هزینه کاشت مو

میزان طاسی سر

روش انتخابی برای کاشت مو

سلامت و قدرت بانک مو

شدت عوارض بعد از کاشت طبیعی مو

درمان عوارض احتمالی کاشت مو

 

بهترین سن کاشت مو

بهترین سن برای انجام این عمل زیبایی بین 25 تا 50 سال است.

مراحل کاشت مو
مراحل دقیق کاشت موی طبیعی

مراحل دقیق کاشت موی طبیعی

اگر به تازگی قصد دارید برای کاشت طبیعی مو اقدام نمایید، قطعاً لازم است بدانید ایمپلنت مو به چه طریقی انجام می‌گیرد:

مرحله اول: بررسی وضعیت بیمار

 1. در اولین قدم متخصص باید وضعیت موی سر و سلامت شما را بررسی نماید تا مطمئن شود آیا کاندید مناسبی برای کاشت مو هستید یا خیر.
 2. سن فرد بسیار مهم است چون سن تعیین‌کننده میزان موفقیت درمان خواهد بود. معمولاً از ۲۵ سالگی به بعد برای این عمل زمان مناسبی است.
 3. اگر ریزش مو به دلیل بیماری‌های زمینه‌ای، آلوپسی و یا بیماری‌های سخت و … باشد، محدودیت زیادی در کاشت مو ایجاد خواهد کرد.
 4. البته شدت طاسی سر نیز بسیار مهم است چون این مسأله بر روی بانک مو تأثیر می‌گذارد. در واقع شما باید از بانک موی قوی و مناسب برخوردار باشید.
 5. باید به الگوی ریزش مو نیز توجه شود.

مرحله دوم: برداشت گرافت مو

در مرحله دوم از پیوند مو باید به سراغ انتخاب گرافت برویم. اگر یک ذره‌بین برداشته و موی سر را با دقت بررسی کنید، مشاهده خواهید کرد که موی سر به صورت تک شاخه‌ای، دو شاخه‌ای، سه و چهار شاخه‌ای دیده می‌شود. به هر کدام از دسته‌های یک تا چهار شاخه‌ای مو، گرافت گفته می‌شود. بنابراین هر گرافت بسته به تعداد مویی که دارد، از یک تا چهار پیاز تشکیل شده است. اکنون متخصص گرافت‌های مناسب را از بانک مو برداشته و با کمک یکی از روش‌ های کاشت مو به محلی که دچار طاسی شده است، پیوند می‌زند. انتخاب روش کاشت طبیعی مو نیز برای هر فرد متفاوت بوده و بسته به الگوی ریزش مو، شدت آن، ذخیره بانک مو و… تفاوت خواهد داشت.

مرحله سوم: پیوند و پانسمان مو

بعد از اینکه فولیکول مو به قسمت طاس سر پیوند‌ زده شد، باید برای جلوگیری از ابتلا به بیماری‌های قارچی و عفونت، پانسمان یک روزه اعمال گردد.

روش های نوین کاشت مو
معرفی روش های نوین کاشت مو در سال 2021

معرفی روش های نوین کاشت مو

همانگونه که گفته شد، کاشت مو به طرق مختلف انجام می‌گیرد و متخصص بسته به شرایط شما تشخیص می‌دهد کدام روش برای شما مناسب خواهد بود:

کاشت مو به روش SUT

کاشت مو روش sut جدیدترین روش پیوند طبیعی مو است که به کمک آن می‌توان ۱۴۰۰۰ تار موی واقعی را بدون جراحی، خونریزی، درد و حتی بدون دوره نقاهت، کاشت نمود. روش اس یو تی کم‌ترین عارضه را داشته و ماندگاری بسیار بالایی دارد. نکته قابل توجه این است که این روش به کمک دستگاه‌های پیشرفته انجام می‌شود.

کاشت مو به روش FUT

به عنوان یک روش قدیمی ایمپلنت مو، می‌توان به روش اف یو تی اشاره نمود. برای این منظور، بخشی از پوست سر در محل بانک مو، بریده شده و به قسمت طاس پیوند‌ زده می‌شود. لذا به جراحی و ماده بی‌حسی نیاز داشته و بعد از عمل، ممکن است با کمی درد همراه باشد.

کاشت مو به روش FIT

روش اف آی تی، می‌تواند مکمل روش قبلی باشد و کمک می‌کند نتیجه بهتری از کاشت طبیعی مو را شاهد باشید. در این روش برداشت از بانک مو به صورت نواری نخواهد بود و گرافت‌های مو هر کدام به صورت جداگانه و با کمک پانچ دستی برداشت می‌شوند و دیگر نیازی به جداسازی گرافت‌ها نمی‌باشد.

کاشت مو به روش DHI
کاشت مو به روش DHI

کاشت مو به روش DHI

کاشت مو DHI ، در این متد با استفاده از ابزاری به نام DHI Implanter، مو مستقیما و بدون نیاز به جراحی، برداشته شده و در قسمت طاس سر کاشت می‌شود. با این وسیله می‌توان زاویه و عمق کاشت را تعیین نمود.

کاشت مو به روش میکروگرافت

در این روش، از تجهیزات برقی برای انتقال فولیکول مو به قسمت طاس سر و پیوند استفاده می‌شود. بنابراین هم سرعت کار بالا رفته و هم اینکه روشی بسیار آسان است. همچنین عوارض جراحی، نقاهت و … را نخواهد داشت.

کاشت مو به روش ترکیبی ( FIT + FUT )

 گاهی اوقات متخصص تصمیم می‌گیرد از ترکیب روش‌های اف یو تی و اف آی تی برای کاشت مو استفاده نماید. در این روش، کاشت از طریق روش اف یو تی انجام می‌گیرد اما برای اینکه در ادامه تراکم مو تقویت شد، به سراغ روش اف آی تی خواهند رفت.

سن مناسب برای کاشت مو

اگر برای شما مهم است که بتوانید نتیجه ‌ایده‌آل کاشت مو را بدست آورده و از طرف دیگر این عمل زیبایی برای همیشه ماندگار باشد به شما اکیداً توصیه می‌کنیم حداقل سن کاشت مو را رعایت کرده و در دوران بلوغ برای انجام آن اقدام نکنید. در غیر این صورت مجبور هستید چند سال بعد مجدداً پیوند مو را تکرار کند چرا که در دوران بلوغ اختلالات هورمونی و عدم ثبات بدن باعث ریزش مجدد فولیکول‌ها خواهند شد. به طور کلی متخصصان ادعا می‌کنند حداقل سن مناسب برای پیوند مو ۲۵ سالگی بوده و در این زمان شما می‌توانید نتیجه ‌ایده‌آل را به دست بیاورید زیرا فولیکول‌ها در بهترین شرایط ممکن قرار دارند.

کاشت مو از ریش به سر

همانگونه که می‌دانید بهترین بانک مو برای کاشت مو، قسمت پشت سر است اما اگر شدت طاسی سر پیشروی کرده و تراکم مو در این قسمت کافی نیست شما می‌توانید از موی ریش برای پیوند مو نیز استفاده کنید. مهمترین مزایای ایمپلنت مو از ریش به سر عبارتند از:

 1. شباهت زیاد موی ریش با موی سر و در نتیجه طبیعی به نظر رسیدن نتیجه پیوند
 2. ضخامت بیشتر موی ریش و در نتیجه افزایش حجم موی سر
 3. رشد سریع‌تر مو‌ها در قسمت پیوند
 4. امکان کاشت موی سر با تراکم بالا

استفاده از کلاه بعد از کاشت مو

با توجه به اینکه عمده روش‌های کاشت مو با تراشیدن سر انجام می‌شوند به همین دلیل تقریباً تمامی مراجعه‌کنندگان مرد تمایل دارند بعد از اتمام ایمپلنت مو حتماً از کلاه برای خروج از خانه استفاده کنند چرا که پوست سر مشخص بوده و از طرف دیگر کاشت فولیکول باعث می‌شود نقطه‌های قرمز رنگ بر روی پوست ایجاد شود. قطعاً چنین صحنه‌ای اصلاً خوشایند نیست استفاده از کلاه ایمن ممانعتی ندارد اما منوط بر آن که از کلاه مخصوص پیوند مو استفاده کنید. بعد از اتمام کار، پزشک به شما یک کلاه مخصوص کاشت طبیعی مو خواهد داد که البته بعد از یک هفته می‌توانید از آن استفاده کنید. متخصص به شما توصیه می‌کند که حتماً تا زمانی که زخم‌ها به طور کامل بهبود پیدا کنند برای خروج از خانه از این کلاه استفاده کنید. استفاده از کلاه بعد از پیوند موی طبیعی از چند منظر اهمیت دارد:

 1. همانگونه که می‌دانید برخورد نور مستقیم خورشید به فولیکول‌های پیوندی بسیار مضر بوده و باعث از بین رفتن آن‌ها خواهد شد. این کلاه در واقع مانعی در برابر اشعه‌های خورشید خواهد بود.
 2. از طرف دیگر وزش کوچکترین باد به دلیل وارد کردن گرد و غبار به محل زخم‌ها، خطر عفونت در محل پیوند مو را بالا می‌برد. بنابراین این کلاه در واقع باعث می‌شود جریان هوا مستقیماً با پوست سر تماس نداشته باشد و فولیکول‌ها از آلودگی‌های هوا در ‌امان بماند.
 3. اگر در یک روز بارانی می‌خواهید از خانه خارج شوید علاوه بر استفاده از چتر حتماً باید این کلاه را بر روی سر خود قرار دهید تا مطمئن باشید محل پیوند مو از ذرات ریز باران و همچنین گرد و غبار موجود در هوا در ‌امان خواهد ماند.
مراقبت های قبل و بعد از کاشت مو
مراقبت های قبل و بعد از کاشت موی طبیعی

مراقبت های قبل از کاشت موی طبیعی

 1. استعمال دخانیات و مصرف الکل حداقل دو هفته قبل از عمل ممنوع است.
 2. در صورتی که از آسپرین، وارفارین، هپارین، دارو‌های خواب‌آور، دارو‌های مخصوص ریزش مو و.. … استفاده می‌کنید، دو هفته قبل از عمل به متخصص اطلاع دهید.
 3. اگر به ماده بی‌حسی حساسیت دارید باید در جلسه مشاوره این موضوع را به متخصص اطلاع دهید.
 4. حداقل یک هفته قبل از عمل، استراحت کافی داشته و به خود استرس ندهید.
 5. قبل از عمل حمام کنید.
 6. آخرین شام قبل از عمل، شامل مواد قندی و کربوهیدرات‌ها باشد.

مراقبت های بعد از کاشت طبیعی مو

 1. در روز عمل رانندگی نکنید.
 2. برای کاهش تورم پوست سر باید از کمپرس یخ استفاده نمایید اما روش صحیح استفاده از آن را از متخصص جویا شوید.
 3. به هیچ عنوان محل کاشت مو تحت فشار نبوده و نباید پوست را بخارانید. توصیه می‌کنیم حداقل دو روز در خانه استراحت کنید.
 4. از میوه، سبزیجات، ماهی و مواد غذایی حاوی فیبر استفاده نمایید.
 5. در صورتی که درد دارید، می‌توانید مسکن همراه با آنتی‌بیوتیک‌هایی مصرف کنید که متخصص تجویز کرده است.
 6. تا یک ماه از سشوار زدن و‌ شانه کردن مو خودداری کنید.
 7. مصرف دخانیات و مشروبات الکلی حداقل تا یک ماه بعد از کاشت مو ممنوع است.
 8. بعد از باز شدن پانسمان سر، پوست سر را با سرم آب و نمک اسپری کنید.
 9. تا یک ماه باید از شامپوی مخصوص کاشت مو استفاده نمایید.
 10. حداقل تا یک هفته در زمان خواب، سر بالاتر از بدن باشد.
 11. تا مدتی نباید زیر فشار مستقیم آب دوش قرار گرفته و باید با یک ظرف به آرامی بر روی سر آب بریزید.
 12. تنها از شوینده‌ای استفاده کنید که متخصص تجویز کرده است.

نتیجه کاشت مو بعد از ۳ و ۶ ماه

به طور کلی برای اینکه نتیجه مطلوب کاشت مو را شاهد باشید، تقریبا یکسال زمان نیاز خواهد بود. اما باید از روند کار اطلاع داشته باشید تا دچار نگرانی نشوید. از ده روز بعد از عمل به مدت سه ماه، شاهد ریزش مو خواهید بود. این امر طبیعی است و شرایط را برای رشد بهتر و بیشتر مو‌های سالم فراهم می‌کند. در سه ماهه دوم، شما شاهد رشد بهتر مو‌ها خواهید بود به گونه‌ای که مو در این قسمت پرپشت شده و فضای خالی را به خوبی پوشش می‌دهد. این روند ادامه پیدا می‌کند تا در شش ماه دوم، نتیجه اصلی کاشت مو را با رشد چشمگیر مو‌ها شاهد باشید.

بهترین دکتر کاشت مو

به جرات می‌توان گفت پزشکی که کاشت طبیعی مو را برای شما انجام می‌دهد، تعیین‌کننده نتیجه نهایی عمل خواهد بود به همین دلیل باید بهترین دکتر پیوند مو را انتخاب کرد. کمی بی‌دقتی کافی است تا نه تنها کاشت مو با موفقیت انجام نگرفته بلکه عواقبی را نیز برای فرد خواهد داشت. از سویی دیگر مراجعه به یک پزشک غیر حرفه‌ای باعث هدر رفتن هزینه‌ها خواهد شد و ممکن است بعد از آن، نتوانید دوباره ایمپلنت مو را با کیفیت عالی انجام دهید.

بهترین کلینیک کاشت مو

عزیزان توصیه می‌کنیم قبل از اینکه برای کاشت مو اقدام نمایید، تحقیق کرده و بهترین کلینیک کاشت مو را انتخاب نمایید. این مسأله بر روی موفقیت پیوند طبیعی مو بسیار تأثیر‌گذار خواهد بود. کلینیک‌های مجهز به تجهیزات پیشرفته و تحت نظر متخصصین توانمند، کاشت مو طبیعی را تحت شرایط استاندارد و با کمترین عارضه برای شما عزیزان انجام خواهند داد.

هزینه کاشت مو طبیعی

عوامل تعیین‌کننده هزینه کاشت مو عبارتند از:

 1. میزان طاسی سر
 2. روش انتخابی برای کاشت مو
 3. سلامت و قدرت بانک مو
 4. شدت عوارض بعد از کاشت طبیعی مو

عوارض احتمالی کاشت مو‌

همانگونه که در بررسی روش‌های کاشت مو صحبت کردیم، برخی از عوارض پیوند مو، طبیعی بوده و بسته به نوع روش دارد اما در غیر این صورت، ابتلا به سایر عوارض ایمپلنت مو به چند عامل بستگی دارد:

 • آیا متخصص بسته به شرایط و سلامت فرد، از روش مناسب استفاده کرده است؟
 • نحوه عملکرد و دقت کار متخصص چگونه بوده است؟
 • آیا مراقبت‌های قبل و بعد از کاشت مو را جدی گرفته‌اید؟
دکمه بازگشت به بالا