کاشت مو – حقایق روش های پیشرفته کاشت مو (2021)

اگر چه ریزش مو یکی از بدترین معضلاتی است که انسان ممکن است با آن مواجه شود اما کاشت مو یکی از روش های بسیار مناسب برای جایگزینی موی از دست رفته خواهد بود تا طاسی درمان شود. انسان موجودی است که ذاتا به زیبایی علاقمند است و هر گونه نقص در این مورد منجر به آزار روحی او خواهد شد. بحث ریزش مو از جمله مشکلاتی است که زیبایی را به شدت زیر سوال می برد اما خوشبختانه پیوند مو، این مشکل را برای اغلب افراد حل خواهد کرد. ژنتیک، ابتلا به بیماری های روحی همانند استرس، رژیم های غذایی سخت، مصرف برخی از داروها، عدم مراقبت درست از مو و… از جمله فاکتورهای موثر در ریزش مو هستند. اگر دچار ریزش شدید مو شده و زنگ خطر برای ابتلا به طاسی به صدا درآمده است، علاوه بر مراقبت های لازم از خود، می توانید تحت نظر متخصص، کاشت طبیعی مو را شروع کنید.

کاشت مو
کاشت مو – راهنمای دقیق چگونگی کاشت مو در سال 2021

کاشت مو در سال 2021 چگونه است ؟

اینکه در طول روز چند تار موی خود را از دست بدهیم امری طبیعی است. به هر حال با هر بار شانه زدن صحیح به مو، موهایی که مرده اند می ریزند اما اگر این ریزش به حدی زیاد شد که تراکم مو روی سر کم و پوست سر به خوبی رویت گردید، در این زمان است که کاشت مو به عنوان یک روش درمانی موثر کمک می کند تا از داشتن موهای پرپشت لذت ببرید. در حال حاضر روش های بسیار متنوع برای کاشت مو به کار گرفته می شود تا ضریب اطمینان کار بالا رفته و افراد بتوانند در مدت کوتاهی، با مشکل طاسی سر خداحافظی نمایند. در پیوند طبیعی مو، متخصص از بانک مو برای درمان استفاده می کند به عبارت دیگر از قسمت های پرپشت سر، پیاز مو را برای کاشت انتخاب کرده و به قسمت هایی که بدون مو هستند انتقال می دهد.

مراحل کاشت مو
مراحل دقیق کاشت موی طبیعی

مراحل دقیق کاشت موی طبیعی

اگر به تازگی قصد دارید برای کاشت طبیعی مو اقدام نمایید، قطعا لازم است بدانید ایمپلنت مو به چه طریقی انجام می گیرد:

مرحله اول: بررسی وضعیت بیمار

 1. در اولین قدم متخصص باید وضعیت موی سر و سلامت شما را بررسی نماید تا مطمئن شود آیا کاندید مناسبی برای کاشت مو هستید یا خیر:
 2. سن بیمار بسیار مهم است چون سن تعیین کننده میزان موفقیت درمان خواهد بود. معمولا از 25 سالگی به بعد برای این عمل زمان مناسبی است.
 3. اگر ریزش مو به دلیل بیماری های زمینه ای، آلوپسی و یا بیماری های سخت و… باشد، محدودیت زیادی در کاشت مو ایجاد خواهد کرد.
 4. البته شدت طاسی سر نیز بسیار مهم است چون این مسئله بر روی بانک مو تاثیر می گذارد. در واقع شما باید از بانک موی قوی و مناسب برخوردار باشید.
 5. باید به الگوی ریزش مو نیز توجه شود.
 6. در صورتی که ریزش مو ناشی از سرطان و شیمی درمانی باشد، نمی توانید بر روی کاشت مو برای درمان طاسی حساب کنید.

مرحله دوم: برداشت گرافت مو

در مرحله دوم از پیوند مو باید به سراغ انتخاب گرافت برویم. اگر یک ذره بین برداشته و موی سر را با دقت بررسی کنید، موی سر به صورت تک شاخه ای، دو شاخه ای، سه و چهار شاخه ای دیده می شود. به هر کدام از دسته های یک تا چهار شاخه ای مو، گرافت گفته می شود. بنابراین هر گرافت بسته به تعداد مویی که دارد، از یک تا چهار پیاز تشکیل شده است. اکنون متخصص گرافت های مناسب را از بانک مو برداشته و به محلی که دچار طاسی شده است، به یکی از روش های کاشت مو، پیوند می زند. انتخاب روش کاشت طبیعی مو نیز برای هر فرد متفاوت بوده و بسته به الگوی ریزش مو، شدت آن، ذخیره بانک مو و… تفاوت خواهد داشت.

مرحله سوم: پیوند و پانسمان مو

بعد از اینکه فولیکول مو به قسمت طاس سر پیوند زده شد، باید برای جلوگیری از ابتلا به بیماری های قارچی و عفونت، پانسمان یک روزه اعمال گردد.

روش های نوین کاشت مو
معرفی روش های نوین کاشت مو در سال 2021

معرفی روش های نوین کاشت مو

همانگونه که گفته شد، کاشت مو به طرق مختلف انجام می گیرد و متخصص بسته به شرایط شما تشخیص می دهد کدام روش برای شما مناسب خواهد بود:

کاشت مو به روش SUT

کاشت مو روش sut جدیدترین روش کاشت طبیعی مو است که به کمک آن می توان 14000 تار موی واقعی را بدون جراحی، خونریزی، درد و حتی بدون دوره نقاهت، کاشت نمود. روش اس یو تی کمترین عارضه را داشته و ماندگاری بسیار بالایی دارد. نکته قابل توجه این است که این روش به کمک دستگاه های پیشرفته انجام می شود.

کاشت مو به روش FUT

به عنوان یک روش قدیمی ایمپلنت مو، می توان به روش اف یو تی اشاره نمود. برای این منظور، بخش از پوست سر در محل بانک مو، بریده شده و به قسمت طاس پیوند زده می شود. لذا به جراحی و ماده بی حسی نیاز داشته و بعد از عمل، ممکن است با کمی درد همراه باشد.

کاشت مو به روش FIT

روش اف آی تی، می تواند مکمل روش قبلی باشد و کمک می کند نتیجه بهتری از کاشت طبیعی مو را شاهد باشید. در این روش برداشت از بانک مو به صورت نواری نخواهد بود و گرافت های مو هر کدام به صورت جداگانه برداشت می شوند و دیگر نیازی به جداسازی گرافت ها نمی باشد.

کاشت مو به روش DHI
کاشت مو به روش DHI

کاشت مو به روش DHI

کاشت مو DHI ، در این متد با استفاده از ابزاری به نام DHI Implanter، مو مستقیما و بدون نیاز به جراحی، برداشته شده و در قسمت طاس سر کاشت می شود. با این وسیله می توان زاویه و عمق کاشت را تعیین نمود.

کاشت مو به روش میکروگرافت

در این روش، از تجهیزات برقی برای انتقال فولیکول مو به قسمت طاس سر و پیوند استفاده می شود. بنابراین سرعت کار بالا رفته و هم اینکه روشی بسیار آسانی است. همچنین عوارض جراحی، نقاهت و… را نخواهد داشت.

کاشت مو به روش ترکیبی ( FIT + FUT )

گاهی اوقات متخصص تصمیم می گیرد از ترکیب روش های اف یو تی و اف آی تی برای اش مو استفاده نماید. در این روش، کاشت از طریق روش اف یو تی انجام می گیرد اما برای اینکه در ادامه تراکم مو تقویت شد، به سراغ روش اف آی تی خواهند رفت.

مراقبت های قبل و بعد از کاشت مو
مراقبت های قبل و بعد از کاشت موی طبیعی

مراقبت های قبل از کاشت موی طبیعی

 1. استعمال دخانیات حداقل دو هفته قبل از عمل ممنوع است.
 2. در صورتی که از آسپرین، وارفارین، هپارین، داروهای خواب آور، داروهای مخصوص ریزش مو و.. … استفاده می کنید، دو هفته قبل از عمل به متخصص اطلاع دهید.
 3. حداقل یک هفته قبل از عمل، استراحت کافی داشته و به خود استرس ندهید.
 4. قبل از عمل حمام کنید.
 5. آخرین شام قبل از عمل، شامل مواد قندی و کربوهیدرات ها باشد.

مراقبت های بعد از کاشت طبیعی مو

 1. در روز عمل رانندگی نکنید.
 2. برای کاهش تورم پوست سر باید از کمپرس یخ استفاده نمایید.
 3. به هیچ عنوان محل کاشت مو تحت فشار نبوده و نباید پوست را بخارانید.توصیه می کنیم حداقل دو روز در خانه استراحت کنید.
 4. از میوه جات، سبزیجات، ماهی و مواد غذایی حاوی فیبر استفاده نمایید.
 5. در صورتی که درد دارید، می توانید مسکن همراه با آنتی بیوتیک مصرف کنید.
 6. تا یک ماه از سشوار زدن و شانه کردن مو خودداری کنید.
 7. مصرف دخانیات و مشروبات الکلی حداقل تا یک ماه بعد از کاشت مو ممنوع است.
 8. بعد از باز شدن پانسمان سر، پوست سر را با سرم آب و نمک اسپری کنید.
 9. تا یک ماه باید از شامپوی مخصوص کاشت مو استفاده نمایید.

نتیجه کاشت مو بعد از ۳ و ۶ ماه

به طور کلی برای اینکه نتیجه مطلوب کاشت مو را شاهد باشد، تقریبا یکسال زمان نیاز خواهد بود. اما باید از روند کار اطلاع داشته باشید تا دچار نگرانی نشوید. از ده روز بعد از عمل به مدت سه ماه، شاهد ریزش مو خواهید بود. این امر طبیعی است و شرایط را برای رشد بهتر و بیشتر موهای سالم فراهم می کند. در سه ماهه دوم، شما شاهد رشد بهتر موها خواهید بود به گونه ای که مو در این قسمت پرپشت شده و فضای خالی را به خوبی پوشش می دهد. این روند ادامه پیدا می کند تا در شش ماه دوم، نتیجه اصلی کاشت مو را با رشد چشمگیر موها شاهد باشید.

بهترین دکتر کاشت مو

به جرات می توان گفت پزشکی که کاشت طبیعی مو را برای شما انجام می دهد، تعیین کننده نتیجه نهایی عمل خواهد بود به همین دلیل باید بهترین دکتر پیوند مو را انتخاب کرد. کمی بی دقتی کافی است تا نه تنها کاشت مو با موفقیت انجام نگرفته بلکه عواقبی را نیز برای فرد خواهد داشت. از سویی دیگر مراجعه به یک پزشک غیر حرفه ای باعث هدر رفتن هزینه ها خواهد شد و ممکن است بعد از آن، نتوانید ایمپلنت مو را با کیفیت عالی انجام دهید.

بهترین کلینیک کاشت مو

عزیزان توصیه می کنیم قبل از اینکه برای کاشت مو اقدام نمایید، تحقیق کرده و بهترین کلینیک کاشت مو را انتخاب نمایید. این مسئله بر روی موفقیت پیوند طبیعی مو بسیار تاثیر گذار خواهد بود. کلینیک های مجهز به تجهیزات پیشرفته و تحت نظر متخصصین توانمند، کاشت مو طبیعی را تحت شرایط استاندارد و با کمترین عارضه برای شما عزیزان انجام خواهند داد.

هزینه کاشت مو طبیعی

عوامل تعیین کننده هزینه کاشت مو عبارتند از:

 1. میزان طاسی سر
 2. روش انتخابی برای کاشت مو
 3. سلامت و قدرت بانک مو
 4. شدت عوارض بعد از کاشت طبیعی مو

عوارض احتمالی کاشت مو‌

همانگونه که در بررسی روش های کاشت مو صحبت کردیم، برخی از عوارض پیوند مو، طبیعی بوده و بسته به نوع روش دارد اما در غیر این صورت، ابتلا به سایر عوارض ایمپلنت مو به چند عامل بستگی دارد:

 1. آیا متخصص بسته به شرایط و سلامت فرد، از روش مناسب استفاده کرده است؟
 2. نحوه عملکرد و دقت کار متخصص چگونه بوده است؟
 3. آیا مراقبت های قبل و بعد از کاشت مو را جدی گرفته اید؟
دکمه بازگشت به بالا