کاشت مو فول تراکم با رویش طبیعی و مادام العمر [2024]

فهرست این مطلب

4.6/5 - (55 امتیاز)

اگر چه ریزش مو یکی از بدترین معضلاتی است که انسان ممکن است با آن مواجه شود اما کاشت مو یکی از روش‌های بسیار مناسب برای جایگزینی موی از دست رفته خواهد بود تا طاسی درمان شود. انسان موجودی است که ذاتاً به زیبایی علاقمند است و هر‌گونه نقص در این مورد منجر به آزار روحی او خواهد شد.

پروسه پیوند موی طبیعی

بحث ریزش مو از جمله مشکلاتی است که زیبایی را به شدت زیر سوال می‌برد اما خوشبختانه کاشت مو فوق تراکم، این مشکل را برای اغلب افراد حل خواهد کرد. ژنتیک، ابتلا به بیماری‌های روحی همانند استرس، رژیم‌های غذایی سخت، مصرف برخی از دارو‌ها، عدم مراقبت درست از مو، اختلالات هورمونی و … از جمله فاکتور‌های مؤثر در ریزش مو هستند.

عکس پیوند مو وسط سر

اگر دچار ریزش شدید مو شده و زنگ خطر برای ابتلا به طاسی به صدا درآمده است، علاوه بر مراقبت‌های لازم از خود، می‌توانید تحت نظر متخصص، کاشت طبیعی مو با تراکم بالا را شروع کنید.

کاشت مو با خط رویش حیرت آور

کاشت مو در سال 1402 چگونه است ؟

اینکه در طول روز چند تار موی خود را از دست بدهیم امری طبیعی است. به هر حال با هر‌بار‌ شانه زدن صحیح به مو، مو‌هایی که مرده‌اند می‌ریزند. اما اگر این ریزش به حدی زیاد شد که تراکم مو روی سر کم و پوست سر به خوبی رویت گردید مناسب ترین زمان برای کاشت مو ثابت به عنوان یک روش درمانی خواهد بود تا دوباره از داشتن مو‌های پرپشت لذت ببرید. در حال حاضر روش‌های بسیار متنوع برای کاشت مو پرپشت به کار گرفته می‌شود تا ضریب اطمینان کار بالا رفته و افراد بتوانند در مدت کوتاهی، با مشکل طاسی سر خداحافظی نمایند.

مطالب بیشتر: کاشت مو از ریش به سر

کاشت مو
کاشت مو – راهنمای دقیق چگونگی کاشت مو در سال 2023

در پیوند طبیعی مو، متخصص از بانک مو برای درمان استفاده می‌کند. به عبارت دیگر از قسمت‌های پرپشت سر، پیاز مو را برای کاشت انتخاب کرده و به قسمت‌هایی که بدون مو هستند انتقال می‌دهد.

مهم ترین دلایل ریزش مو در سنین جوانی

متأسفانه آمارها نشان داده است که سن ریزش مو بسیار کاهش یافته و جوانان نیز چنین مشکلی را تجربه می‌کنند. مهمترین عواملی که باعث ریزش مو در جوانی می‌شوند عبارتند از:

 1. داشتن سابقه ژنتیکی
 2. استفاده بیش از اندازه از مواد آرایشی برای حالت دادن مو‌ها
 3. کاهش ناگهانی وزن
 4. نداشتن تغذیه مناسب
 5. استرس و اضطراب
 6. مصرف مشروبات الکلی و دخانیات
 7. مصرف برخی از دارو‌ها
 8. ابتلا به برخی از بیماری‌ها
 9. ابتلا به اختلالات هورمونی در بدن

عکس قبل و بعد کاشت مو

کاشت مو پرپشت

مراحل کاشت مو تضمینی

 1. بررسی قدرت بانک مو
 2. بررسی تراکم موی مورد نیاز برای کاشت
 3. انتخاب بهترین روش براساس شرایط فرد متقاضی
 4. انتقال فولیکول به محل طاس سر

بانک مو

بهترین بانک مو، قسمت پشت سر است ولی امکان پیوند مو با ریش نیز وجود دارد.

اهمیت استفاده از کلاه

 1. جلوگیری از آلوده شدن زخم با گرد و غبار
 2. جلوگیری از برخورد تابش مستقیم نور به پوست سر

هزینه کاشت مو

 1. میزان طاسی سر
 2. روش انتخابی برای کاشت مو برای موهای کم پشت
 3. سلامت و قدرت بانک مو
 4. شدت عوارض بعد از کاشت طبیعی مو
 5. درمان عوارض احتمالی کاشت مو

بهترین سن کاشت مو

بهترین سن برای انجام این عمل زیبایی بین 25 تا 50 سال است.

 

مراحل کاشت مو
مراحل دقیق کاشت موی طبیعی

آشنایی با اصطلاحات رایج و پرکاربرد در کاشت مو

 • گرافت: واحد شمارش موی سر گرافت است. هر گرافت از چند تار مو تشکیل شده که ریشه همه آن‌ها به یکدیگر متصل است. ممکن است که یک گرافت از یک تار مو تشکیل شده باشد که به آن گرافت تک تاری گفته می‌شود.
 • بانک مو: قسمتی که متخصص فولیکول‌ها را از آنجا برداشت کرده و به محل تاس یا کم پشت سر انتقال می‌دهد، بانک مو نام دارد. بهترین بانک مو در قسمت پشت سر قرار دارد.
 • فلپ: اگر متخصص از روش اف یو تی برای برداشت فولیکول استفاده کند یک نوار باریکی از پوست بانک مو را طی یک جراحی برداشته و فولیکول‌های آن را در زیر میکروسکوپ استخراج می‌کند. به این نوار باریک فلپ گفته می‌شود.
 • اسکار: در صورتی که در جریان کاشت مو متخصص مجبور شود قسمت بانک مو را بخیه کند اگر از این بخیه به درستی مراقبت نکنید گوشت اضافه در آن تشکیل می‌شود که به آن اسکار گفته می‌شود.
 • اسلیت زدن: زمانی که متخصص می‌خواهد فولیکول‌ها را به محل طاس یا کم پشت سر منتقل کند، برش‌های بسیار ظریفی در پوست ایجاد می‌کند تا فولیکول‌ها در آن قسمت قرار گیرند. به این برش‌ها اسلیت گفته می‌شود.

اصطلاحات تخصصی

توضیح مختصر

FUE (Follicular Unit Extraction) 

یک روش کاشت مو که در آن فولیکول‌های واحد مویی یکی‌یکی از مناطق پشت سر یا سایر مناطق جسم مانند ریش برداشته و در مناطق بدون مو کاشته می‌شوند.

Micrografting

کاشت موها با استفاده از گرافت‌های کوچک (از 1 تا 4 مو).

Minigrafting

کاشت موها با استفاده از گرافت‌های بزرگ‌تر از میکروگرافت.

NeoGraft

یک دستگاه خودکار برای جمع‌آوری و کاشت فولیکول‌های مو.

Platelet-Rich Plasma (PRP)

پلاسمای غنی از پلاکت‌ که معمولاً به عنوان درمان جانبی برای تقویت رشد مو مورد استفاده قرار می‌گیرد.

Mesotherapy

تزریق مخلوطی از ویتامین‌ها و مواد معدنی به پوست سر.

Laser Hair Therapy

استفاده از انرژی نوری لیزر برای تقویت رشد موها.

Hair Follicle

یک ساختار زیستی در پوست است که موها از آن رشد می‌کنند.

Donor Area

منطقه‌ای که از آن موها برای کاشت گرفته می‌شوند، معمولاً پشت سر.

Hairline

طراحی خط رویش موی جدید برای تطابق با ویژگی‌های صورت و ایجاد ظاهر طبیعی.

Crown Area

منطقه مخصوص برای کاشت موها در بخش بالا و تاج سر.

Plug

مفهومی که به کاشت دسته‌ی بزرگی از موها به صورت یکجا اشاره دارد.

Hypothermosol

محلولی که موها در طول فرآیند کاشت در آن نگهداری می‌شوند.

Shock Loss

ریزش طبیعی موهای کاشت شده در دوره‌ای پس از پیوند مو.

DHT (Dihydrotestosterone)

هورمون تستوسترون که نقش مهمی در ریزش مو و بالا رفتن خط رویش مو دارد.

Hair Density

چگالی و تعداد موها در یک ابعاد مشخص که با دستگاه قابل تشخیص است.

معرفی روش های نوین کاشت مو

همانگونه که گفته شد، کاشت مو تضمینی به طرق مختلف انجام می‌گیرد و متخصص بسته به شرایط شما تشخیص می‌دهد کدام روش برای شما مناسب خواهد بود. ما در ادامه این مقاله به معرفی جدیدترین روش کاشت مو پرداخته‌ایم:

کاشت مو به روش میکروگرافت

کاشت مو به روش میکروگرافت

در این روش، از تجهیزات برقی برای انتقال فولیکول مو به قسمت طاس سر و پیوند استفاده می‌شود. بنابراین هم سرعت کار بالا رفته و هم اینکه روشی بسیار آسان است. همچنین عوارض جراحی، نقاهت و … را نخواهد داشت. جدای از اجرای مراحل برداشت در کاشت مو میکروگرافت در مرحله کاشت نیز از دستگاه اتوماتیک استفاده شده که ظرافت کاشت طبیعی مو تا حد میکرو را دارد و تراکمی تا چند برابر سایر روش‌ها به دست می‌دهد.

به دلیل استفاده از دستگاه ایمپلنتر در سایز میکرو می‌توان تعداد گرافت بیشتری در یک سانتی متر مربع کاشت که این امر تراکم چند برابری را نسبت به سایر روش‌ها در پی دارد و ظرافت کاشت مو را تا حد زیادی بالا می‌برد به طوری که موهای کاشته شده به طور کاملا طبیعی رشد می‌کنند.

قبل بعد کاشت مو مارال سلامت ایرانیان

در این روش از پیوند موی سر نه فقط بخشی از فرآیند، بلکه همه این کار توسط دستگاه‌ انجام می‌شود. این متد، روش انحصاری کلینیک کاشت مو هلیا بوده که برای اولین بار در ایران توسط دکتر خراسانی انجام شد. کلینیک پوست و موی هلیا یکی از مراکز زیبایی معتبر در تهران با درصد بالای رضایت کاشت مو یک روزه است. برای مشاهده لیست کامل کلینیک کاشت مو در تهران کلیک کنید.

کاشت مو به روش SUT

کاشت مو به روش SUT

کاشت مو روش sut جدیدترین روش پیوند طبیعی مو است که به کمک آن می‌توان ۱۴۰۰۰ تار موی واقعی را بدون جراحی، خونریزی، درد و حتی بدون دوره نقاهت، کاشت نمود. روش اس یو تی کم‌ترین عارضه را داشته و ماندگاری بسیار بالایی دارد. نکته قابل توجه این است که این روش به کمک دستگاه‌های پیشرفته انجام می‌شود.

تصویر بلافاصله بعد از پیوند طبیعی مو

کاشت مو به روش FUT

کاشت مو fut به عنوان یک روش قدیمی‌تر ایمپلنت مو، می‌توان به روش اف یو تی اشاره نمود. برای این منظور، بخشی از پوست سر در محل بانک مو، بریده شده و به قسمت طاس پیوند‌ زده می‌شود. لذا به جراحی و ماده بی‌حسی نیاز داشته و بعد از عمل، ممکن است با کمی درد همراه باشد.

کاشت مو به روش FIT

روش کاشت مو اف آی تی، می‌تواند مکمل روش قبلی باشد و کمک می‌کند تا بهترین نتیجه پیوند مو را شاهد باشید. در این روش برداشت از بانک مو به صورت نواری نخواهد بود و گرافت‌های مو هر کدام به صورت جداگانه و با کمک پانچ دستی برداشت می‌شوند و دیگر نیازی به جداسازی گرافت‌ها نمی‌باشد.

کاشت مو به روش DHI
کاشت مو به روش DHI

کاشت مو به روش DHI

کاشت مو DHI ، در این متد از ابزاری به نام DHI Implanter استفاده می‌شود و به همین دلیل برخی آن را یک روش می‌دانند. در این روش مو مستقیما و بدون نیاز به جراحی، برداشته شده و در قسمت طاس سر کاشت می‌شود. با این وسیله می‌توان زاویه و عمق کاشت را تعیین نمود که نتیجه بسیار طبیعی‌تری به همراه خواهد داشت. از این دستگاه در روش میکروگرافت استفاده می‌شود.

کاشت مو به روش ترکیبی ( FIT + FUT )

گاهی اوقات متخصص تصمیم می‌گیرد از ترکیب روش های اف یو تی و اف آی تی برای مو کاشتن ثابت استفاده نماید. در این روش، کاشت از طریق روش اف یو تی انجام می‌گیرد اما برای اینکه در ادامه تراکم مو تقویت شود، به سراغ روش اف آی تی خواهند رفت.

کاشت مو آرتاس و تاریخچه آن

پیشرفت علم و تکنولوژی این امکان را فراهم کرده است که در حال حاضر روش‌های بسیار مدرن برای انجام اقدامات زیبایی من جمله کاشت مو مورد استفاده قرار گیرند. برای مثال می‌توان به کاشت مو با ربات آرتاس اشاره کرد. این روش به عنوان سریع‌ترین و مدرن‌ترین روش پیوند مو شناخته شده است. با توجه به اینکه در این روش تمامی فرآیند برداشت و کاشت فولیکول توسط ربات هوشمند آرتاس انجام می‌گیرد، بنابراین میزان خطا به شدت کاهش پیدا کرده و شما می‌توانید با کمترین عارضه به نتیجه ‌ایده‌آل برسید.

برای افرادی که بانک موی بسیار ضعیفی دارند و به هیچ عنوان نباید خطایی در برداشت فولیکول اتفاق بیفتد، ما کاشت مو آرتاس را پیشنهاد می‌کنیم چون دقت کار در برداشت و کاشت فولیکول بالا می‌رود. این ربات در سال ۲۰۱۱ توانست تأییدیه سازمان FDA  آمریکا را به دست آورده و در نتیجه از آن زمان متخصصان از این ربات برای پیوند مو استفاده می‌کنند.

کاشت مو با سلول های بنیادی چه نتایجی به دنبال دارد ؟

در گذشته وقتی قرار بود کاشت مو انجام شود متخصصان باید به سراغ فولیکول‌های موی سر می‌رفتند؛ اما در حال حاضر کاشت مو با سلول‌های بنیادی به عنوان جدیدترین روش برای پیوند مو شناخته شده است. این روش بسیار سریع‌تر از کاشت مو با استفاده از فولیکول پیش می‌رود.

شما می‌توانید طاسی ژنتیکی، آلوپسی و حتی طاسی‌های کامل را به کمک سلول‌های بنیادی درمان نمایید. از طرف دیگر با توجه به اینکه در کاشت مو با سلول‌های بنیادی هیچ زخمی ایجاد نمی‌شود بنابراین خونریزی و تشکیل اسکار شما را تهدید نمی‌کند.

ترکیب روش های کاشت مو برای نتایج بهتر امکان پذیر است ؟

گاهی اوقات شدت طاسی سر در برخی از افراد به حدی بالا رفته است که متخصص با یک روش نمی‌تواند تعداد فولیکول‌های مورد نیاز را به محل کم پشت یا طاس سر منتقل کند. در چنین شرایطی پزشک معالج به سراغ روش‌های ترکیبی می‌رود .برای مثال ترکیب دو روش اف یو تی و اف آی تی نتیجه بسیار عالی را برای درمان کم پشتی شدید و یا طاسی شدید سر به همراه خواهد داشت.

به هر حال در هر روش ما می‌توانیم تعداد مشخصی فولیکول را استخراج کنیم ولی وقتی دو روش به صورت ترکیبی در کنار هم قرار بگیرند میزان فولیکول استخراجی افزایش یافته و ما می‌توانیم کاشت موی پرتراکم را انجام دهیم.

مرحله به مرحله کاشت مو

مراحل دقیق کاشت موی طبیعی

اگر به تازگی قصد دارید برای کاشت طبیعی مو اقدام نمایید، قطعاً لازم است بدانید ایمپلنت مو به چه طریقی انجام می‌گیرد:

مرحله اول: بررسی وضعیت بیمار

 1. در اولین قدم متخصص باید وضعیت موی سر و سلامت شما را بررسی نماید تا مطمئن شود آیا کاندید مناسبی برای کاشت مو فول تراکم هستید یا خیر.
 2. سن فرد بسیار مهم است چون سن تعیین‌کننده میزان موفقیت درمان خواهد بود. معمولاً از ۲۵ سالگی به بعد برای این عمل زمان مناسبی است.
 3. اگر ریزش مو به دلیل بیماری‌های زمینه‌ای، آلوپسی (ریزش مو سکه ای) و یا بیماری‌های سخت و … باشد، محدودیت زیادی در کاشت مو ایجاد خواهد کرد.
 4. البته شدت طاسی سر نیز بسیار مهم است چون این مسأله بر روی بانک مو تأثیر می‌گذارد. در واقع شما باید از بانک موی قوی و مناسب برخوردار باشید.
 5. باید به الگوی ریزش مو نیز توجه شود.

مرحله دوم: برداشت گرافت مو

در مرحله دوم از مو کاشتن باید به سراغ انتخاب گرافت برویم. اگر یک ذره‌بین برداشته و موی سر را با دقت بررسی کنید، مشاهده خواهید کرد که موی سر به صورت تک شاخه‌ای، دو شاخه‌ای، سه و چهار شاخه‌ای دیده می‌شود. به هر کدام از دسته‌های یک تا چهار شاخه‌ای مو، گرافت گفته می‌شود.

بنابراین هر گرافت بسته به تعداد مویی که دارد، از یک تا چهار پیاز تشکیل شده است. اکنون متخصص گرافت‌های مناسب را از بانک مو برداشته و با کمک یکی از روش‌ های کاشت مو پرپشت به محلی که دچار طاسی شده است، پیوند می‌زند. انتخاب روش کاشت طبیعی مو نیز برای هر فرد متفاوت بوده و بسته به الگوی ریزش مو، شدت آن، ذخیره بانک مو و … تفاوت خواهد داشت.

مطالب بیشتر: مراقبت بعد از کاشت مو

مرحله سوم: پیوند و پانسمان مو

بعد از اینکه فولیکول مو به قسمت طاس سر پیوند‌ زده شد، باید برای جلوگیری از ابتلا به بیماری‌های قارچی و عفونت، پانسمان یک روزه اعمال گردد.

روش های نوین کاشت مو
معرفی روش های نوین کاشت مو در سال 2023

اهمیت خط رویش طبیعی در کاشت مو

خط رویش مو چیست؟ خط رویش مو یا خط مویی، الگوی رویش و جهتی است که موها آن را دنبال می‌کنند. خط رویش یکی از مهم‌ترین نکات زیبایی صورت به شمار می‌رود. این ناحیه در نگاه اول توجه دیگران را به خود جلب کرده و عقب‌نشینی بیش‌از‌حد آن می‌تواند از زیبایی چهره فرد بکاهد. این خط در اکثر آقایان و در سنین 20 الی 30 سالگی تغییر کرده و عقب‌نشینی می‌کند.

در کاشت مو، شناخت خط رویش اساسی است. این خط به پزشک کمک می‌کند تا موهای کاشته شده به شکل طبیعی رشد کنند و غیر طبیعی به نظر نرسند. همچنین خط موی نامناسب می تواند کاشت مو را غیرطبیعی جلوه دهد. بنابراین، اولویت اصلی در طول کاشت مو، برنامه‌ریزی برای طراحی خط رویش طبیعی موی شما است. با استفاده از خط رویش موی طبیعی در کاشت مو، نتیجه نهایی به شکلی طبیعی و زیبا به نظر خواهد رسید.

هر فردی ممکن است خط رویش موی خاص خود را داشته باشد که به عوامل ژنتیکی و ساختار پوستی وی بستگی دارد. به طور کلی، استاندارد خط رویش مو معمولاً به این شکل است که ناحیه رویش 8 سانتی‌متر بالاتر از ابروها قرار گرفته باشد. همچنین این ناحیه باید اصطلاحاً دارای حالت هفت باشد.

طراحی و اصلاح خط رویش مو با کاشت چگونه انجام می شود؟

طراحی و اصلاح خط رویش مو با استفاده از تکنیک‌های کاشت مو امکان پذیر است. در این روش، موهای پیوندی در نواحی ترسیم‌شده توسط پزشک معالج کاشته می‌شوند تا خط رویش موی طبیعی‌تری حاصل شود. به طور کلی، روند طراحی و اصلاح خط رویش مو به شرح زیر است:

 1. مشاوره و بررسی اولیه: در گام نخست، می‌بایست با یک پزشک متخصص مشورت می‌کنید. در این مرحله، خط رویش مو فعلی و شکل صورت فرد زیبا جو بررسی می‌شود. همچنین، نقاط قوت و ضعف خط رویش مو بررسی می‌گردد.
 2. برنامه‌ریزی و طراحی: پزشک، با توجه به بررسی‌های قبلی و نیازهای شما، طرحی را برای خط رویش مو انجام می‌دهد. این طرح ممکن است شامل اصلاح خطوط ضعیف یا خطوط باز، یا تغییر شکل کلی خط رویش مو باشد.
 3. کاشت مو: در این مرحله، پیوند مو با استفاده از تکنیک‌های مختلفی مانند FUE و FUT انجام می‌شود. پزشک موهای پیوندی را در ناحیه هدف کاشته و خط رویش مو جدید را طبق طرح قبلی شکل می‌دهد. این موهای پیوندی می‌توانند از نواحی سالم پشت سر استخراج شوند.
 4. مشاوره پس از کاشت: پس از پیوند مو و با بررسی وضعیت اولیه فرد زیبا‌جو، پزشک مواردی مانند مراقبت‌های پوستی، استفاده از برخی داروها و مدت‌زمان موردنیاز برای استراحت را ارائه خواهد داد.

آزمایشات ضروری قبل از کاشت مو

همانطور که در بالاتر نیز ذکر شد، قبل از کاشت مو تضمینی لازم است فاکتورهای خاصی در خون افراد مورد آزمایش قرار بگیرد تا در حین و یا پس از پیوند مشکلی برای متقاضیان به وجود نیاید. کم خونی، زمان لخته شدن خون، وجود یا عدم وجود عفونت فعال در بدن و … از جمله این فاکتورهای مهم است.

در ادامه به طور خلاصه با فاکتورهایی که قبل از کاشت موی طبیعی مورد بررسی قرار می‌گیرند آشنا خواهید شد:

 1. CBC
 2. PT
 3. PTT
 4. HIV (IgG, IgM)
 5. HBS (IgG, IgM)
 6. و …

سن مناسب برای کاشت مو

سن مناسب برای کاشت مو

اگر برای شما مهم است که بتوانید نتیجه ‌ایده‌آل کاشت مو را بدست آورده و از طرف دیگر این عمل زیبایی برای همیشه ماندگار باشد به شما اکیداً توصیه می‌کنیم حداقل سن کاشت مو را رعایت کرده و در دوران بلوغ برای انجام آن اقدام نکنید. در غیر این صورت مجبور هستید چند سال بعد مجدداً پیوند مو را تکرار کند چرا که در دوران بلوغ اختلالات هورمونی و عدم ثبات بدن باعث ریزش مجدد فولیکول‌ها خواهند شد.

به طور کلی متخصصان ادعا می‌کنند حداقل سن مناسب برای پیوند مو ۲۵ سالگی بوده و در این زمان شما می‌توانید نتیجه ‌ایده‌آل را به دست بیاورید زیرا فولیکول‌ها در بهترین شرایط ممکن قرار دارند.

مطالب بیشتر: کاشت مو در جای زخم

آیا من میتوانم پیوند موی طبیعی انجام دهم؟

آیا من می توانم کاشت مو انجام دهم؟

سؤالی که برای همه افراد به وجود می‌آید این است که از کجا بفهمیم کاندید مناسبی برای انجام روش کاشت مو هستیم. افرادی که شرایط زیر را داشته باشند می‌توانند کاشت مو را انجام داده و از آن نتیجه خوبی به دست بیاورند:

 1. سن فرد متقاضی باید بین ۲۵ تا ۵۵ سال باشد.
 2. از نظر جسمی به هیچ بیماری مبتلا نباشد.
 3. در صورتی که اختلالات هورمونی در بدن وجود دارد قبل از کاشت مو باید درمان انجام گیرد.
 4. همچنین باید تیپ طاسی سر شما بررسی گردد تا مشخص شود براساس قدرت بانک مو آیا شما می‌توانید این نوع طاسی سر را با کاشت مو درمان کنید یا نه.

چه افرادی نمی توانند کاشت مو انجام دهند؟

مبتلایان به دیابت، بیماری‌های قلبی عروقی و بیماری‌های خاص به خصوص کسانی که دچار بیماری پوستی در پوست سر هستند، برای کاشت مو دچار محدودیت‌های بزرگی خواهند شد. از طرف دیگر بانک موی شما که در قسمت پشت سر است باید از تراکم موی کافی برخوردار باشد.

خانم‌های باردار و شیرده باید برای انجام کاشت مو دست نگه دارند چون در طول دوره درمان باید ماده بی‌حسی به بدن تزریق شود و به همین دلیل بهتر است دوران بارداری و شیردهی سپری گردد تا سلامت جنین و نوزاد به خطر نیفتد.

تراکم موی سر در حالت عادی چقدر است؟

تراکم طبیعی موی سر چقدر است؟

مسأله‌ای که لازم می‌دانیم در مورد آن صحبت کنیم، بحث تراکم طبیعی موی سر است. برخی از متقاضیانی که برای پیوند مو اقدام می‌کنند، خواسته نابجایی دارند و می‌خواهند تا جایی که امکان دارد از تمام سطح پوست سر استفاده شده و بیشترین کاشت مو انجام گیرد.

یا حتی جالب است بدانید در بین متقاضیان پیوند مو ما با افرادی برخورد داریم که اصلاً نیازی به کاشت مو ندارند. در واقع تراکم موی سر آن‌ها به حد نرمال نزدیکی است و با کمی دارو درمانی و مزوتراپی مشکل برطرف شده و می‌توانند مو‌های سر را پرپشت‌تر کنند. ولی به دلیل اینکه این دو دسته از افراد اطلاعات کاملی در مورد تراکم طبیعی موی سر ندارند، در تصمیم‌گیری دچار اشتباه می‌شوند.

به طور کلی تحقیقات نشان داده است در هر سانتی‌متر از پوست سر، باید ۱۲۴ تا ۲۰۰ تار مو وجود داشته باشد که این تعداد براساس سن، قدرت رشد موی فرد، نحوه مراقبت از مو و همچنین ژنتیک متفاوت خواهد بود.

هر گرافت مو چند تار مو است؟

هر گرافت مو چند تار مو است؟

اگر در جلسه مشاوره کاشت مو با متخصص برای پیوند مو شرکت کنید، در بین صحبت‌های خود برای شما توضیح خواهد داد که برای درمان کم پشتی موی سر یا طاسی سر به چه تعداد گرأفت نیاز دارید. حتما این سؤال برای شما به وجود می‌آید که منظور از گرأفت چیست؟

در واقع هر گرأفت از ۱ تا ۴ تار مو تشکیل شده است. بنابراین فرض کنیم که متخصص می‌خواهد 1000 گرافت را در محل طاسی و کم موی سر پیوند کند. این بدان معنا است که بین 1000 تا 4000 تار مو پیوند خواهد شد. باید گرأفت‌ها از محل بانک مو استخراج شده و سپس تارها جدا گردند. در این زمان است که کاشت و به صورت تار به تار انجام خواهد گرفت.

بهترین شهر برای کاشت مو

انتخاب بهترین شهر و مکان برای انجام کاشت مو 100% طبیعی بستگی به عوامل مختلفی دارد. در خصوص انتخاب بهترین شهر برای انجام کاشت، می‌توانید به موارد زیر توجه داشته باشید:

 1. شهر و مکانی که دارای متخصص باتجربه باشد: در انتخاب شهر برای پیوند مو، تخصص و تجربه پزشک معالج نخستین فاکتور باشد. بهتر است پزشکی باتجربه و متخصص در زمینه پیوند مو را انتخاب کنید. پروفایل و سوابق پزشکی، مشاهده نتایج قبل و بعد از کاشت های انجام شده در یک کلینیک می‌تواند در این رابطه راهنمای مؤثری باشد.
 2. برخورداری مکان مربوطه از فناوری و تجهیزات مدرن: بررسی تجهیزات و فناوری‌های مورداستفاده در مرکز پوست و مو نیز مهم است. مراکزی که از تجهیزات پیشرفته و فناوری‌های مدرن استفاده می‌کنند، موجبات کاشت طبیعی مو با دقت بالا و نتایج مؤثر را فراهم می‌سازند.
 3. شرایط بهداشتی کلینیک موردنظر: توجه یک کلینیک پوست و مو به شرایط بهداشتی بسیار مهم است. مطمئن شوید که مرکز از ضوابط بهداشتی استاندارد پیروی می‌کند.
 4. امکانات و خدمات پس از کاشت: برخی از کلینیک‌های پوست و مو خدمات پس از عمل را نیز در اختیار بیماران قرار می‌دهند. این خدمات شامل ارائه مراقبت‌های پس از عمل و جلسات مشاوره تکمیلی است.

کاشت مو با ریش

کاشت مو از ریش به سر

همانگونه که می‌دانید بهترین بانک مو برای کاشت مو جلو سر، قسمت پشت سر است اما اگر شدت طاسی سر پیشروی کرده و تراکم مو در این قسمت کافی نیست شما می‌توانید از موی ریش برای پیوند مو نیز استفاده کنید. مهمترین مزایای ایمپلنت مو از ریش به سر عبارتند از:

 1. شباهت زیاد موی ریش با موی سر و در نتیجه طبیعی به نظر رسیدن نتیجه پیوند
 2. ضخامت بیشتر موی ریش و در نتیجه افزایش حجم موی سر
 3. رشد سریع‌تر مو‌ها در قسمت پیوند
 4. امکان کاشت موی سر با تراکم بالا

خدمات بیشتر: کاشت مژه طبیعی و دائمی

استفاده از کلاه بعد از کاشت مو

با توجه به اینکه عمده روش‌های کاشت مو با تراشیدن سر انجام می‌شوند به همین دلیل تقریباً تمامی مراجعه‌کنندگان مرد تمایل دارند بعد از اتمام ایمپلنت مو حتماً از کلاه برای خروج از خانه استفاده کنند چرا که پوست سر مشخص بوده و از طرف دیگر کاشت فولیکول باعث می‌شود نقطه‌های قرمز رنگ بر روی پوست ایجاد شود. قطعاً چنین صحنه‌ای اصلاً خوشایند نیست استفاده از کلاه ایمن ممانعتی ندارد اما منوط بر آن که از کلاه مخصوص پیوند مو استفاده کنید.

بعد از اتمام کار، پزشک به شما یک کلاه مخصوص کاشت طبیعی مو خواهد داد که البته بعد از یک هفته می‌توانید از آن استفاده کنید. متخصص به شما توصیه می‌کند که حتماً تا زمانی که زخم‌ها به طور کامل بهبود پیدا کنند برای خروج از خانه از این کلاه استفاده کنید. استفاده از کلاه بعد از پیوند موی طبیعی از چند منظر اهمیت دارد:

 1. همانگونه که می‌دانید برخورد نور مستقیم خورشید به فولیکول‌های پیوندی بسیار مضر بوده و باعث از بین رفتن آن‌ها خواهد شد. این کلاه در واقع مانعی در برابر اشعه‌های خورشید خواهد بود.
 2. از طرف دیگر وزش کوچکترین باد به دلیل وارد کردن گرد و غبار به محل زخم‌ها، خطر عفونت در محل پیوند مو را بالا می‌برد. بنابراین این کلاه در واقع باعث می‌شود جریان هوا مستقیماً با پوست سر تماس نداشته باشد و فولیکول‌ها از آلودگی‌های هوا در ‌امان بماند.
 3. اگر در یک روز بارانی می‌خواهید از خانه خارج شوید علاوه بر استفاده از چتر حتماً باید این کلاه را بر روی سر خود قرار دهید تا مطمئن باشید محل پیوند مو از ذرات ریز باران و همچنین گرد و غبار موجود در هوا در ‌امان خواهد ماند.
مراقبت های قبل و بعد از کاشت مو
مراقبت های قبل و بعد از کاشت موی طبیعی

مراقبت های قبل از کاشت موی طبیعی

 1. استعمال دخانیات و مصرف الکل حداقل دو هفته قبل از عمل ممنوع است.
 2. در صورتی که از آسپرین، وارفارین، هپارین، دارو‌های خواب‌آور، دارو‌های مخصوص ریزش مو و … استفاده می‌کنید، دو هفته قبل از عمل به متخصص اطلاع دهید.
 3. اگر به ماده بی‌حسی حساسیت دارید باید در جلسه مشاوره این موضوع را به متخصص اطلاع دهید.
 4. حداقل یک هفته قبل از عمل، استراحت کافی داشته و به خود استرس ندهید.
 5. قبل از عمل حمام کنید.
 6. آخرین شام قبل از عمل، شامل مواد قندی و کربوهیدرات‌ها باشد.

مراقبت های ضروری بعد از پیوند مو

مراقبت های بعد از کاشت طبیعی مو

 1. در روز عمل رانندگی نکنید.
 2. برای کاهش تورم پوست سر باید از کمپرس یخ استفاده نمایید اما روش صحیح استفاده از آن را از متخصص جویا شوید.
 3. به هیچ عنوان محل کاشت مو تحت فشار نبوده و نباید پوست را بخارانید. توصیه می‌کنیم حداقل دو روز در خانه استراحت کنید.
 4. از میوه، سبزیجات، ماهی و مواد غذایی حاوی فیبر استفاده نمایید.
 5. در صورتی که درد دارید، می‌توانید مسکن همراه با آنتی‌بیوتیک‌هایی مصرف کنید که متخصص تجویز کرده است.
 6. تا یک ماه از سشوار زدن و‌ شانه کردن مو خودداری کنید.
 7. مصرف دخانیات و مشروبات الکلی حداقل تا یک ماه بعد از کاشت مو ممنوع است.
 8. بعد از باز شدن پانسمان سر، پوست سر را با سرم آب و نمک اسپری کنید.
 9. تا یک ماه باید از شامپوی مخصوص کاشت مو استفاده نمایید.
 10. حداقل تا یک هفته در زمان خواب، سر بالاتر از بدن باشد.
 11. تا مدتی نباید زیر فشار مستقیم آب دوش قرار گرفته و باید با یک ظرف به آرامی بر روی سر آب بریزید.
 12. تنها از شوینده‌ای استفاده کنید که متخصص تجویز کرده است.

نتیجه کاشت مو

نتیجه کاشت مو بعد از ۳ و ۶ ماه

به طور کلی برای اینکه نتیجه مطلوب کاشت مو پرپشت را شاهد باشید، تقریبا یکسال زمان نیاز خواهد بود. اما باید از روند کار اطلاع داشته باشید تا دچار نگرانی نشوید. از ده روز بعد از عمل به مدت سه ماه، شاهد ریزش مو خواهید بود. این امر طبیعی است و شرایط را برای رشد بهتر و بیشتر مو‌های سالم فراهم می‌کند. در سه ماهه دوم، شما شاهد رشد بهتر مو‌ها خواهید بود به گونه‌ای که مو در این قسمت پرپشت شده و فضای خالی را به خوبی پوشش می‌دهد. این روند ادامه پیدا می‌کند تا در شش ماه دوم، نتیجه اصلی کاشت مو مردان را با رشد چشمگیر مو‌ها شاهد باشید.

بعد از پیوند مو پی آر پی بهتر است یا مزوتراپی؟

بعد از کاشت مو پی آر پی بهتر است یا مزوتراپی؟

هر یک از روش‌های پیوند طبیعی مو می‌توانند نتایج متفاوتی را در طیف به‌خصوصی از افراد ایجاد کنند. نتایج نهایی هریک از این روش‌ها می‌تواند به دلایل مختلفی متفاوت باشد؛ به طور مثال، پیروی از نکات مراقبتی و سبک زندگی فرد زیبا جو در این نتایج می‌تواند نقشی کلیدی ایفا کند. همچنین اعمال برخی روش‌های مکمل نیز می‌تواند در نتایج نهایی پیوند مو اقدامی موثر باشد. به همین سبب برخی از زیبا جویان با این ابهام مواجه هستند که پس از پیوند طبیعی مو پی آر پی بهتر خواهد بود یا مزوتراپی؟

در پاسخ به این سوال عوامل متعددی می‌توانند مداخله‌گر باشند؛ به همین دلیل تعیین موثرترین روش می‌بایست توسط پزشک جراح و متخصص پوست و مو صورت گیرد. هر یک از این عمل‌ها چنانچه در کلینیک‌های معتبر و مجهز درمانی صورت گیرند، نتایج بسیار مطلوبی را در رویش موها ایجاد می‌کنند. بدین ترتیب، در ادامه این مقاله کاربردی از پایگاه علمی پزشکی مارال سلامت ایرانیان به بررسی برخی از مزایای هریک از این روش‌های درمانی خواهیم پرداخت.

برخی از مزایای مزوتراپی مو عبارتند از:

 1. روشی آسان و راحت به شمار می‌آید.
 2. این شیوه غیرجراحی و سرپایی است.
 3. مدت زمان آن کوتاه است.
 4. این پروسه بدون درد است.
 5. نیازی به اقدامات مراقبتی ندارد.

برخی از مزایای پی آر پی مو عبارتند از:

 1. ایمن، ساده و راحت
 2. راهکار درمانی طبیعی و غیرجراحی
 3. دوره بهبودی فوری
 4. بدون ریسک آلژیک
 5. مقرون‌به‌صرفه
 6. نتایج طبیعی

مطالب بیشتر: کاشت مو سلول بنیادی – زمان آغاز فاز انسانی سلول بنیادی مو

ایا نتایج پیوند مو فوق تراکم دائمی است؟

ایا نتایج کاشت مو فوق تراکم دائمی است؟

ایا کاشت مو دائمی است؟ خوشبختانه با وجود روش‌های متنوع کاشت مو، در عصر حاضر نمی‌توان کسی را پیدا کرد که از طاسی و کم پشتی موی سر خود گلایه داشته باشد. همانگونه که متوجه شدید شما می‌توانید کاشت مو با تراکم بالا را انجام دهید تا حجم موی سر بیشتر شده و در نتیجه زیبایی و شادابی چهره شما افزایش پیدا کند. البته لازم است ذهنیت درستی درمورد روند درمان پیوند مو داشته باشد.

برخی از افراد تصور می‌کنند تنها به مدت یک تا دو ماه بعد از انجام این عمل زیبایی می‌توانند به بهترین نتیجه ممکن برسند. اما لازم است بدانید تقریباً یکسال زمان لازم است تا فولیکول‌های پیوندی رشد کرده و شما بتوانید نتیجه ایمپلنت مو با تراکم بالا را شاهد باشید. بنابراین روند نتایج ایمپلنت مو با تراکم بالا به شرح زیر می‌باشد:

 1. در ابتدا به مدت تقریباً دو هفته عوارضی همانند التهاب، قرمزی، ورم و خارش در ناحیه پیوند مو را تجربه خواهید کرد. این عارضه‌ها کاملاً طبیعی بوده و بعد از چند روز برطرف خواهند شد. البته متخصص دارو‌هایی تجویز می‌کند که به ریکاوری سریع‌تر بدن کمک می‌کنند.
 2. در سه ماه اول شاهد ریزش مو‌ها خواهید بود. به این مرحله شوک ریزشی می‌گویند. تصور مردم بر این است که این اتفاق به معنای شکست پیوند مو خواهد بود. در صورتی که چنین باوری کاملاً غلط است. در واقع اگر شما دچار ریزش نشدید باید به موفقیت کاشت مو با تراکم بالا شک کنید زیرا ریزش مو شرایط را برای رشد فولیکول‌های جدید فراهم خواهد کرد.
 3. بعد از سه ماه اول، رشد مو‌ها شروع می‌گردد. به ‌طور کلی متخصصان معتقد هستند اگر پیوند مو به خوبی انجام گرفته و مراقبت‌های دوره نقاهت را جدی بگیرید، در شش ماه اول نزدیک به ۷۰ درصد از نتیجه کاشت طبیعی مو با تراکم بالا رویت خواهد شد.
 4. کاشت مو چند سال دوام دارد؟ و در نهایت تقریباً ۹ ماه تا یکسال زمان لازم است تا نتیجه نهایی ایمپلنت مو با تراکم بالا را شاهد باشید. از این پس اگر با موی خود درست رفتار کرده و از عادات نادرست مانند دخانیات، الکل، استفاده از محصولات آرایشی و … را کنار بگذارید قطعاً نتیجه پیوند مو برای شما ماندگار و همیشگی خواهد بود.

پیوند موی پرتراکم

منظور از کاشت مو با تراکم بالا چیست؟

افرادی که دچار ریزش مو شده و اکنون مو‌های کم‌پشت دارند و یا حتی این ریزش به حدی پیش‌روی نموده است که دچار طاسی سر شده‌اند، قطعاً به فکر پیوند طبیعی مو هستند. این دسته از افراد ابتدا باید عوامل موثر بر ریزش مو را درمان کنند تا بتوانند نتیجه ‌ایده‌آلی از کاشت مو یک روزه به دست بیاورند.

اما نکته بسیار مهم این است که اغلب مردم تصور می‌کنند با کمک کاشت مو می‌توانند حجم مو‌های خود را افزایش دهند. به عبارت دیگر آن‌ها فکر می‌کنند که باید کاشت مو با تراکم بالا انجام گیرد تا ساقه‌های مو حجیم شده و در نتیجه موی سر پرپشت به نظر برسد.

رکورد بیشترین تراکم کاشت طبیعی مو در مارال سلامت ایرانیان

در حالی که لازم است بدانید زمانی که در مورد پیوند مو با تراکم بالا صحبت می‌شود منظور ما تعداد فولیکول کاشته شده است. ابتدا متخصص وضعیت سر شما را بررسی می‌کند. سپس براساس شدت طاسی سر مشخص خواهد کرد که شما به چه تعداد فولیکول برای رسیدن به نتیجه دلخواه نیاز دارید. در واقع پزشک شما می‌تواند تراکم موی مورد نیاز را تعیین نماید. هر اندازه فاصله فولیکول‌ها از هم کمتر باشد، تراکم کاشت افزایش یافته و در نتیجه موی سر پر‌پشت‌تر خواهد شد.

بهترین دکتر کاشت مو

به جرات می‌توان گفت پزشکی که کاشت طبیعی مو را برای شما انجام می‌دهد، تعیین‌کننده نتیجه نهایی عمل خواهد بود به همین دلیل باید بهترین دکتر پیوند مو را انتخاب کرد. کمی بی‌دقتی کافی است تا نه تنها کاشت مو با موفقیت انجام نگرفته بلکه عواقبی را نیز برای فرد خواهد داشت. از سویی دیگر مراجعه به یک پزشک غیر حرفه‌ای باعث هدر رفتن هزینه‌ها خواهد شد و ممکن است بعد از آن، نتوانید دوباره ایمپلنت مو را با کیفیت عالی انجام دهید.

بهترین دکتر و کلینیک کاشت مو

بهترین کلینیک کاشت مو ایران

عزیزان توصیه می‌کنیم قبل از اینکه برای کاشت مو فول تراکم اقدام نمایید، تحقیق کرده و بهترین کلینیک کاشت مو را انتخاب نمایید. این مسأله بر روی موفقیت پیوند طبیعی مو بسیار تأثیر‌گذار خواهد بود. کلینیک‌های مجهز به تجهیزات پیشرفته و تحت نظر متخصصین توانمند، کاشت مو طبیعی را تحت شرایط استاندارد و با کمترین عارضه برای شما عزیزان انجام خواهند داد.

هزینه کاشت مو با تراکم بالا

هزینه کاشت مو طبیعی

عوامل تعیین‌کننده هزینه کاشت مو عبارتند از:

 1. میزان طاسی سر
 2. روش انتخابی برای کاشت مو
 3. سلامت و قدرت بانک مو
 4. شدت عوارض بعد از کاشت طبیعی مو

لازم می‌دانیم در مورد قیمت کاشت مو با تراکم بالا نکات بسیار مهمی را ذکر کنیم چرا که برای همه مراجعه‌کنندگان هزینه پیوند طبیعی مو با تراکم بالا اهمیت بسیار زیادی دارد به خصوص اینکه شرکت‌های بیمه حمایتی از مردم در این زمینه نخواهند داشت. عوامل موثر بر مبلغ دریافتی توسط متخصص و کلینیک‌ها عبارتند از:

 1. اولین و مهم‌ترین عامل، وضعیت بانک موی سر است. همانگونه که می‌دانید متخصص ابتدا به سراغ موی پشت سر می‌رود تا از فولیکول‌های آن قسمت برای کاشت استفاده کند. در صورتی که محدودیتی در این قسمت از سر وجود داشته باشد باید به سراغ مو‌های سایر قسمت‌های بدن برود که این مسئله باعث افزایش قیمت خواهد شد.
 2. همچنین این مسئله بسیار مهم است که پزشک مربوطه کدام یک از روش ‌های کاشت مو با تراکم بالا را برای شما انتخاب می‌کند. قطعاً هر اندازه روش مربوطه، به تکنولوژی‌های جدید مجهز باشد قیمت کاشت مو با تراکم بالا بیشتر می‌شود.
 3. پزشکانی که سابقه طولانی مدت در زمینه ایمپلنت طبیعی مو با تراکم بالا دارند مبلغ بیشتری را از مراجعه‌کنندگان دریافت می‌کنند. البته عاقلانه‌ترین کار این است که شما این عمل زیبایی را تحت نظر یک پزشک متخصص با رزومه درخشان انجام دهید تا از نتیجه کار اطمینان داشت و دچار عوارض جانبی نشوید.
 4. همچنین کلینیک انتخابی شما براساس خدماتی که به جهت کاشت طبیعی مو با تراکم بالا ارائه می‌کند مبلغی را در نظر خواهد گرفت که در جلسه مشاوره درمورد آن صحبت خواهد شد.

درباره کاشت مو اقساط بیشتر بدانید!

آیا پیوند موی 1 روزه امکان پذیر است؟

آیا کاشت مو یک روزه امکان پذیر است؟

امروزه به کمک مزایای روش‌های مدرن کاشت گرافت مو، فرآیند پیوند مو کوتاه‌تر شده و امکان انجام یک روزه آن برای بسیاری از متقاضیان فراهم آمده است. هر جلسه پیوند مو نیز می‌تواند در حدود 4 تا 8 ساعت به طول بینجامد. برخی از عوامل مداخله‌گر در تعداد جلسات پیوند مو عبارتند از:

 1. تکنیک کاشت گرافت مو
 2. وسعت طاسی سر فرد متقاضی
 3. تراکم موی موردنیاز
 4. مهارت و تجربه پزشک و کادر درمانی

چنانچه فرد متقاضی از وسعت طاسی بالایی برخوردار باشد و نیاز به چند جلسه کاشت باشد، این جلسات با  فواصل چندماهه تنظیم خواهند شد. یکی دیگر از مواردی که ممکن است بر تعداد جلسات کاشت گرافت مو تاثیرگذار باشد، میزان سلامت جسمی فرد متقاضی است. چنانچه شخص دچار برخی بیماری‌ها مانند انعقاد خون باشد، احتمالا فرآیند کاشت مو در 2 روز متوالی صورت گیرد. به طور کلی، تعداد دقیق جلسات موردنیاز برای کاشتن مو، در جلسه مشاوره به فرد زیبا جو اعلام خواهد شد.

عوارض احتمالی کاشت مو‌

همانگونه که در بررسی روش‌های کاشت مو صحبت کردیم، برخی از عوارض پیوند مو، طبیعی بوده و بسته به نوع روش دارد اما در غیر این صورت، ابتلا به سایر عوارض کاشت مو به چند عامل بستگی دارد:

 1. آیا متخصص بسته به شرایط و سلامت فرد، از روش مناسب استفاده کرده است؟
 2. نحوه عملکرد و دقت کار متخصص چگونه بوده است؟
 3. آیا مراقبت‌های قبل و بعد از کاشت مو را جدی گرفته‌اید؟

دروغ های کاشت مو

آنچه باعث می‌شود بعضی از مردم نسبت به پیوند مو جبهه بگیرند، دروغ‌ های کاشت مو است که متأسفانه به دلیل اطلاعات غلط در فضای مجازی و یا اطلاعات ناقص در بین دوستان و آشنایان شکل می‌گیرد. به همین دلیل لازم دانستیم در این قسمت در مورد دروغ ‌های پیوند مو توضیحاتی را ارائه کنیم تا ذهنیتی درست در مورد این عمل زیبایی داشته باشید:

دروغ های پیوند مو

 • کاشت مو فول تراکم برای بانوان انجام نمی‌شود.

این یک دروغ بزرگ است. جنسیت محدودیتی برای ایمپلنت مو ایجاد نمی‌کند بلکه تنها باید به سن فرد، شرایط او از نظر سلامتی، قدرت بانک مو و همچنین شرایط کاری او توجه داشت.

 • مو‌های پیوندی دچار ریزش نمی‌شوند.

این دومین دروغی است که در مورد ایمپلنت موی طبیعی وجود دارد. به هر حال هر موی طبیعی چه پیوندی چه مو‌هایی که از اول زندگی با ما همراه بوده‌اند، در معرض خطر ریزش قرار دارند. نداشتن رژیم غذایی مناسب، عدم مراقبت صحیح از مو‌ها، ابتلا به بیماری‌ها و یا حتی ژنتیک، مهم‌ترین عواملی هستند که بر روی ریزش مو تأثیر می‌گذارند.

 • کاشت مو دوره نقاهت طولانی دارد.

اصلاً این گونه نیست. حتی اگر متخصص برای شما روش اف یو تی را اجرا کند باز هم مدت زمان دوره نقاهت کوتاه است. این عمل زیبایی عوارض جدی برای شما به همراه ندارد و عوارضی همانند التهاب، کبودی و همچنین سوزش زخم‌ها در مدت یک هفته برطرف خواهند شد.

 • می‌توان کاشت مو را در هر سنی انجام داد.

به طور کلی متخصصان توصیه می‌کنند افراد بالای ۲۵ سال برای ایمپلنت موی طبیعی اقدام کنند. اگر چه برای سن کمتر نیز می‌توان این کار را انجام داد ولی هدف، صرفه‌جویی در هزینه‌ها است چون از سن ۲5 سالگی به بعد الگوی ریزش مو به طور کامل مشخص شده و متخصص بهتر می‌تواند به شدت طاسی و الگوی طاسی سر را مشخص کند. بنابراین بهترین روش درمانی را اجرا خواهد کرد. اما اگر قبل از ۲۵ سالگی برای پیوند مو اقدام کنید، احتمال دارد بعد از آن نیز دوباره یک جلسه ترمیمی نیاز داشته باشید.

 • کاشت مو، مصنوعی به نظر می‌رسد.

این نیز یک دروغ بزرگ در زمینه ایمپلنت مو است. میزان طبیعی به نظر رسیدن پیوند مو، به مهارت متخصص و ظرافت عمل او بستگی دارد. در واقع اگر شما به یک پزشک حاذق، توانمند و با سابقه طولانی در زمینه کاشت مو فول تراکم مراجعه کنید به دلیل اینکه مهارت بسیار زیادی برای قرار دادن فولیکول‌ها در عمق و زاویه مناسب دارد، به همین دلیل وقتی موی پیوندی رشد می‌کند، کاملا طبیعی جلوه خواهد کرد.

 • کاشت مو در تهران بسیار هزینه بر است.

این تصور نیز کاملاً اشتباه است زیرا عواملی که بر روی هزینه پیوند مو تأثیر می‌گذارند، در تمام کشور یکسان هستند. برای مثال تعداد فولیکول مورد نیاز، روش مناسب برای کاشت مو، دستمزد متخصص و هزینه‌های کلینیک مهمترین عواملی هستند که قیمت پیوند مو را تعیین می‌کنند. مسلماً اگر قرار باشد شما از شهرستان به تهران بیایید هزینه‌هایی همانند اقامت و رفت و آمد به تهران نیز به کاشت مو اضافه می‌گردد که این موضوع هیچ ربطی به هزینه دریافتی توسط کلینیکی ندارد.

نشانه‌ های پیوند موی موفق

نشانه‌ های کاشت موی موفق

سؤالی که تقریباً تمامی متقاضیان پیوند مو مطرح می‌کنند این است که چگونه می‌توانیم مطمئن شویم کاشت مو با موفقیت پیش رفته است و بعد از حداقل ۶ ماه، ۹۰ درصد از نتیجه نهایی را شاهد خواهیم بود؟ مهمترین نشانه‌ های پیوند موی موفق عبارتند از:

 1. به عنوان اولین نشانه‌ که حاکی از موفقیت ایمپلنت موی طبیعی است، باید به خارش محل پیوند مو و همچنین دلمه بستن در محل زخم‌ها اشاره کنیم. به طور کلی زمانی که در محل زخم دلمه بسته می‌شود، نشان می‌دهد که بدن در حال واکنش نشان دادن به زخم‌ها است تا هر چه زودتر زخم‌ها التیام پیدا کنند. همین موضوع نشان می‌دهد که پیوند موی شما با موفقیت سپری شده است.
 2. دومین نشانه، ریزش مو‌های پیوندی در یک ماه اول است. شاید از این گفته تعجب کنید ولی باید بدانید که اگر مو‌های پیوند دچار ریزش نشوند یعنی فولیکول‌هایی که در محل طاس سر کاشته شده‌اند قدرت رویش خود را از دست داده و به عبارت دیگر در زمان پیوند یا بعد از آن مرده‌اند. بعد از پیوند مو باید موهای کاشته شده به طور کامل بریزند تا‌ موهای جدید رشد کنند. پس ریزش نشانه موفقیت پیوند مو است.

کاشت مو در افراد دارای موهای مجعد و فر چگونه است؟

حالت موی شما هیچ محدودیتی برای کاشت مو ایجاد نمی‌کند. یعنی حتی اگر شما مو‌های مجعدی داشته باشید باز هم می‌توانید کاشت مو را انجام دهید. قطعاً زمانی که کاشت مو با موی مجعد انجام می‌شود مو‌های جدید نیز همانند مو‌های طبیعی سر فر و مجعد خواهند بود و شما نمی‌توانید انتظار داشته باشید که مو‌های کاشته شده لخت و صاف باشند.

البته عوامل دیگر نیز بر روی میزان فر شدن مو‌ها تأثیر می‌گذارند. برای مثال اگر تغذیه مناسبی نداشته باشید و یا رطوبت پوست و موی سر شما کاهش پیدا کند، مو‌های پیوندی بیشتر مجعد خواهند شد. بنابراین به توصیه‌های متخصص توجه داشته باشید تا مو‌های کاشته شده همانند موی طبیعی به نظر برسند.

تفاوت کاشت مو مصنوعی و طبیعی

در کاشت موی مصنوعی از تار مو‌های مصنوعی که الیاف نامیده می‌شوند استفاده می‌شود. این الیاف با چسب مخصوص در لابلای موی سر شما قرار می‌گیرند. بنابراین اثر آن موقتی است و وقتی چسب از بین برود دوباره مجبور هستید برای چسباندن تار مو‌ها در بین مو‌های طبیعی اقدام کنید. از طرف دیگر مو‌های مصنوعی رشد نمی‌کنند و شما نمی‌توانید آن‌ها را رنگ کنید.

ولی در کاشت موی طبیعی مو‌های کاشته شده همانند سایر مو‌های سر رشد کرده، می‌توانید آن‌ها را اصلاح کنید و حتی امکان رنگ کردن مو‌های کاشته شده وجود خواهد داشت. بنابراین مهم‌ترین مزیت کاشت موی طبیعی این است که اثر آن ماندگار بوده و مو‌های شما کاملاً زیبا و طبیعی به نظر می‌رسند. البته برای کاشت موی طبیعی باید مبلغ بیشتری بپردازید اما با توجه به مزایا و برتری‌هایی که نسبت به کاشت موی مصنوعی دارد، این روش ارزش هزینه کردن را خواهد داشت.

عرق کردن بعد از ایمپلنت طبیعی مو

سوالات متدوال

آیا عرق کردن بعد از کاشت مو بد است؟

زیباجویان باید از تعریق زیاد بعد از کاشت مو خودداری کنند تا از آسیب به گرافت‌های پیوند شده جلوگیری شود. افرادی که پیوند مو انجام داده‌اند باید به دستورالعمل های مربوط به اجتناب از لمس و کشیدن گرافت ها در ده روز اول پس از عمل توجه کافی داشته باشند.

همچنین برای محافظت از سر در برابر تعریق بیش از حد پس از کاشت مو، باید از کارهای سنگین یا فعالیت بدنی خودداری کنند. لازم است فشار خون و ضربان قلب بیمار تا زمانی که خطر تورم از بین نرود در یک منطقه امن باقی بماند.

زیباجویان می‌توانند 7 تا 14 روز پس از کاشت مو ورزش را شروع کنند. پس از گذشت هفت روز از کاشت مو می توانند ورزش های ساده و سبکی مانند مانند پیاده روی، دوچرخه سواری سبک انجام دهند. پس از 14 روز زیباجویان می توانند ورزش های سنگینی را انجام دهند که باعث فشار و عرق کردن آنها می شود، به عنوان مثال وزنه برداری.

اگر زیباجو در منطقه ای با آب و هوای گرم زندگی می‌کند، توصیه می‌شود تا حد امکان در 2 تا 3 هفته اول بعد از عمل در خانه بماند.