کاشت مو
موضوعات داغ

کاشت مو با تراکم بالا با رویش کاملا طبیعی و ماندگار

خوشبختانه در سال‌های اخیر کاشت موی طبیعی به عنوان یکی از عمل‌های زیبایی رایج در کشور ما شناخته شده است که اغلب کلینیک‌های زیبایی در استان‌های مختلف کشور این خدمات را برای مردم فراهم می‌کنند. با وجود روش‌ های مختلف پیوند مو، شما از این به بعد نگرانی برای درمان مشکل کم‌پشتی موی سر و یا طاسی سر نخواهید داشت. حتی پیشرفت در زمینه ایمپلنت مو به حدی بوده است که امکان کاشت مو با تراکم بالا فراهم گشته و می‌توان شدیدترین نوع طاسی سر را نیز به بهترین شکل ممکن درمان نمود. در این مقاله که توسط کارشناسان مجرب ما در پایگاه مارال سلامت ایرانیان تدوین شده است، ما سعی داریم مطالب بسیار مهمی در مورد پیوند مو با تراکم بالا و امکان انجام آن را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. در صورتی که تصمیم دارید کاشت طبیعی مو را انجام دهید به شما توصیه می‌کنیم قبل از هر چیز آگاهی‌های خود را از طریق مطالعه مطالب مربوطه در این زمینه بالا ببرید تا با آگاهی بتوانید تصمیم درستی را اتخاذ نمایید.

منظور از کاشت مو با تراکم بالا چیست؟

افرادی که دچار ریزش مو شده و اکنون مو‌های کم‌پشت دارند و یا حتی این ریزش به حدی پیش‌روی نموده است که دچار طاسی سر شده‌اند، قطعاً به فکر پیوند طبیعی مو هستند. این دسته از افراد ابتدا باید عوامل موثر بر ریزش مو را درمان کنند تا بتوانند نتیجه ‌ایده‌آلی از کاشت مو به دست بیاورند. اما نکته بسیار مهم این است که اغلب مردم تصور می‌کنند با کمک کاشت مو می‌توانند حجم مو‌های خود را افزایش دهند. به عبارت دیگر آن‌ها فکر می‌کنند که باید کاشت مو با تراکم بالا انجام گیرد تا ساقه‌های مو حجیم شده و در نتیجه موی سر پرپشت به نظر برسد. در حالی که لازم است بدانید زمانی که در مورد پیوند مو با تراکم بالا صحبت می‌شود منظور ما تعداد فولیکول کاشته شده است. ابتدا متخصص وضعیت سر شما را بررسی می‌کند. سپس براساس شدت طاسی سر مشخص خواهد کرد که شما به چه تعداد فولیکول برای رسیدن به نتیجه دلخواه نیاز دارید. در واقع پزشک شما می‌تواند تراکم موی مورد نیاز را تعیین نماید. هر اندازه فاصله فولیکول‌ها از هم کمتر باشد، تراکم کاشت افزایش یافته و در نتیجه موی سر پر‌پشت‌تر خواهد شد.

مشاهده این مطلب : کاشت موی جلوی سر

شرایط کاشت مو با تراکم بالا

شرایط لازم برای کاشت مو با تراکم بالا

پیوند طبیعی مو یکی از عمل‌های زیبایی بسیار محبوب در دنیا و به ویژه در کشور ما است که البته هزینه‌های مخصوص به خود را دارد و اغلب مردم تمایل دارند که با یکبار هزینه در این عمل بتوانند به بهترین نتیجه رسیده و حتی ایمپلنت مو با تراکم بالا انجام شود. اگر شما چنین درخواستی از پزشک معالج خود دارید لازم است شرایط انجام کاشت طبیعی مو با تراکم بالا فراهم باشد تا بتوانید به نتیجه دلخواه خود دست پیدا کنید:

 1. یکی از مهم‌ترین شرایط برای پیوند موی طبیعی با تراکم بالا مربوط به شخص مراجعه‌کننده می‌شود. در واقع شما باید بانک موی بسیار قوی و سالم داشته باشید تا بتوان تعداد زیادی فولیکول از آن استخراج نمود و تراکم مو در محل پیوند را افزایش داد. در مواقعی که طاسی سر به شدت پیش‌روی کرده و در نتیجه تراکم مو در قسمت بانک مو در پشت سر بسیار کاهش یافته باشد، محدودیت بزرگی برای پیوند مو با تراکم بالا وجود دارد. در چنین شرایطی باید اجازه دهید متخصص براساس وضعیت شما، بهترین تصمیم‌گیری را داشته و پیوند را آغاز نماید.
 2. عامل دیگر که کمک می‌کند شما بتوانید کاشت مو با تراکم بالا را انجام دهید به مهارت و عملکرد متخصص بستگی دارد. جالب است بدانید که برخی از مراجعه‌کنندگان از عملکرد ضعیف متخصصان قبلی گلایه می‌کنند چرا که علی‌رغم داشتن بانک موی بسیار قوی، نه تنها به تراکم موی بالا دست پیدا نکرده بلکه تراکم معمولی نیز برای آن‌ها فراهم نشده است. این مسئله بسیار مهم است که شما پیوند طبیعی مو را تحت نظر بهترین پزشک انجام دهید تا فولیکول‌ها در حین استخراج و کاشت، سالم مانده و در نهایت به نتیجه ‌ایده‌آل از تراکم مو و همچنین طبیعی به نظر رسیدن موی سر بعد از کاشت دست پیدا کنید.
 3. حتماً برای شما نیز جالب خواهد بود اگر بگوییم شرط آخر برای موفقیت کاشت مو با تراکم بالا، میزان اهمیت شما به مراقبت‌های بعد از پیوند طبیعی مو است. حتی اگر شما بانک موی قوی داشته و این عمل زیبایی را تحت نظر بهترین متخصص کاشت مو انجام دهید اما به توصیه‌های پزشک بعد از کاشت و در دوره نقاهت توجهی نداشته باشید، نتیجه کار هدر رفته و عمده فولیکول‌ها از بین می‌روند.
                         کاشت مو با تراکم بالا

شرایط کاشت مو با تراکم بالا

داشتن بانک موی قوی و مناسب

انتخاب کلینیک و متخصص معتبر

توجه به دستورالعمل‌های مراقبتی در دوره نقاهت

مهمترین روش‌های کاشت با تراکم بالا

روش FIT، FUT، SUT، روش ترکیبی و روش میکروگرافت

ماندگاری نتیجه پیوند مو

عملکرد متخصص در استخراج و کاشت فولیکول

قدرت و سلامت فولیکول‌ها

توجه به مراقبت‌های بعد از کاشت مو

تغذیه بعد از پیوند مو

ترک مصرف دخانیات و مشروبات الکلی

نتیجه کاشت با تراکم بالا

برروز عوارضی همانند ورم، کبودی و التهاب به مدت دو هفته

شوک ریزشی در سه ماهه اول

رشد 70 درصد موها در سه ماهه دوم

رسیدن به نتیجه نهایی در سه ماهه سوم

کاشت مو با تراکم بالا چگونه انجام می شود؟

روش‌های مختلفی برای ایمپلنت طبیعی مو وجود دارد که باعث می‌شود هر فردی با شرایط خاص خود بتواند از خدمات این عمل زیبایی استفاده نموده و برای همیشه با کم‌پشتی موی سر و حتی طاسی سر خداحافظی نماید. برای کاشت طبیعی مو با تراکم بالا روش‌های مختلفی همانند FIT، FUT، SUT، روش ترکیبی و همچنین روش میکروگرافت وجود دارد. جالب است بدانید که روش SUT و میکروگرافت به عنوان جدیدترین و بهترین روش ‌های کاشت مو با تراکم بالا شناخته شده‌اند. اما نکته بسیار مهم در انتخاب روش کار، توجه به شرایط فرد مراجعه‌کننده است. پزشک شما در ابتدا باید شدت طاسی سر، دلیل ریزش موی سر و همچنین قدرت بانک مو را با دقت مورد بررسی قرار دهد تا براساس اطلاعات به دست آورده بتواند بهترین روش کاشت طبیعی مو با تراکم بالا را برای شما انتخاب نماید. اما به طور کلی اساس تمامی روش‌های پیوند طبیعی مو یکسان بوده و شامل مرحله برداشت و کاشت فولیکول می‌شوند. در این میان متخصص باید ظرافت عمل بسیار بالایی داشته باشد تا از یک سو در زمان استخراج و آماده‌سازی فولیکول آسیبی به آن وارد نشده و از سوی دیگر فولیکول در عمق و زاویه مناسبی کاشت شود تا از بین نرفته و بعد از اتمام کار مو‌ها فرم طبیعی داشته باشند.

مشاهده این مطلب : کاشت مو در مردان

قیمت کاشت مو با تراکم بالا

هزینه کاشت مو با تراکم بالا

لازم می‌دانیم در مورد قیمت کاشت مو با تراکم بالا نکات بسیار مهمی را ذکر کنیم چرا که برای همه مراجعه‌کنندگان هزینه پیوند طبیعی مو با تراکم بالا اهمیت بسیار زیادی دارد به خصوص اینکه شرکت‌های بیمه حمایتی از مردم در این زمینه نخواهند داشت. عوامل موثر بر مبلغ دریافتی توسط متخصص و کلینیک‌ها عبارتند از:

 1. اولین و مهم‌ترین عامل، وضعیت بانک موی سر است. همانگونه که می‌دانید متخصص ابتدا به سراغ موی پشت سر می‌رود تا از فولیکول‌های آن قسمت برای کاشت استفاده کند. در صورتی که محدودیتی در این قسمت از سر وجود داشته باشد باید به سراغ مو‌های سایر قسمت‌های بدن برود که این مسئله باعث افزایش قیمت خواهد شد.
 2. همچنین این مسئله بسیار مهم است که پزشک مربوطه کدام یک از روش ‌های کاشت مو با تراکم بالا را برای شما انتخاب می‌کند. قطعاً هر اندازه روش مربوطه، به تکنولوژی‌های جدید مجهز باشد قیمت کاشت مو با تراکم بالا بیشتر می‌شود.
 3. پزشکانی که سابقه طولانی مدت در زمینه ایمپلنت طبیعی مو با تراکم بالا دارند مبلغ بیشتری را از مراجعه‌کنندگان دریافت می‌کنند. البته عاقلانه‌ترین کار این است که شما این عمل زیبایی را تحت نظر یک پزشک متخصص با رزومه درخشان انجام دهید تا از نتیجه کار اطمینان داشت و دچار عوارض جانبی نشوید.
 4. همچنین کلینیک انتخابی شما براساس خدماتی که به جهت کاشت طبیعی مو با تراکم بالا ارائه می‌کند مبلغی را در نظر خواهد گرفت که در جلسه مشاوره درمورد آن صحبت خواهد شد.

ماندگاری نتایج کاشت مو با تراکم بالا

عوامل موثر بر ماندگاری نتیجه پیوند مو با تراکم بالا عبارتند از:

 1. نحوه عملکرد متخصص در استخراج و کاشت فولیکول
 2. قدرت و سلامت فولیکول‌های پیوندی
 3. توجه به مراقبت‌های بعد از کاشت مو با تراکم بالا
 4. تغذیه بعد از پیوند مو
 5. ترک عادات نادرست همانند مصرف دخانیات و مشروبات الکلی

نتایج و تاثیرات کاشت مو با تراکم بالا

خوشبختانه با وجود روش‌های متنوع کاشت مو، در عصر حاضر نمی‌توان کسی را پیدا کرد که از طاسی و کم پشتی موی سر خود گلایه داشته باشد. همانگونه که متوجه شدید شما می‌توانید کاشت مو با تراکم بالا را انجام دهید تا حجم موی سر بیشتر شده و در نتیجه زیبایی و شادابی چهره شما افزایش پیدا کند. البته لازم است ذهنیت درستی درمورد روند درمان پیوند مو داشته باشد. برخی از افراد تصور می‌کنند تنها به مدت یک تا دو ماه بعد از انجام این عمل زیبایی می‌توانند به بهترین نتیجه ممکن برسند. اما لازم است بدانید تقریباً یکسال زمان لازم است تا فولیکول‌های پیوندی رشد کرده و شما بتوانید نتیجه ایمپلنت مو با تراکم بالا را شاهد باشید. بنابراین روند نتایج ایمپلنت مو با تراکم بالا به شرح زیر می‌باشد:

 1. در ابتدا به مدت تقریباً دو هفته عوارضی همانند التهاب، قرمزی، ورم و خارش در ناحیه پیوند مو را تجربه خواهید کرد. این عارضه‌ها کاملاً طبیعی بوده و بعد از چند روز برطرف خواهند شد. البته متخصص دارو‌هایی تجویز می‌کند که به ریکاوری سریع‌تر بدن کمک می‌کنند.
 2. در سه ماه اول شاهد ریزش مو‌ها خواهید بود. به این مرحله شوک ریزشی می‌گویند. تصور مردم بر این است که این اتفاق به معنای شکست پیوند مو خواهد بود. در صورتی که چنین باوری کاملاً غلط است. در واقع اگر شما دچار ریزش نشدید باید به موفقیت کاشت مو با تراکم بالا شک کنید زیرا ریزش مو شرایط را برای رشد فولیکول‌های جدید فراهم خواهد کرد.
 3. بعد از سه ماه اول، رشد مو‌ها شروع می‌گردد. به ‌طور کلی متخصصان معتقد هستند اگر پیوند مو به خوبی انجام گرفته و مراقبت‌های دوره نقاهت را جدی بگیرید، در شش ماه اول نزدیک به ۷۰ درصد از نتیجه کاشت طبیعی مو با تراکم بالا رویت خواهد شد.
 4. و در نهایت تقریباً ۹ ماه تا یکسال زمان لازم است تا نتیجه نهایی ایمپلنت مو با تراکم بالا را شاهد باشید. از این پس اگر با موی خود درست رفتار کرده و از عادات نادرست مانند دخانیات، الکل، استفاده از محصولات آرایشی و … را کنار بگذارید قطعاً نتیجه پیوند مو برای شما ماندگار و همیشگی خواهد بود.

عوارض کاشت مو با تراکم بالا

چند مورد از مهمترین عوارض پیوند مو با تراکم بالا که البته کاملاً طبیعی بوده و بعد از مدتی از بین ‌می‌روند عبارتند از:

 1. التهاب، ورم و کبودی در محل بانک مو و همچنین در قسمت پیوند مو
 2. احساس بی‌حسی در ناحیه پیوند مو
 3. احساس درد
 4. خارش و پوسته پوسته شدن سر

البته در برخی موارد نادر ممکن است شما دچار مشکلاتی همانند خونریزی، عفونت در محل پیوند مو و همچنین از بین رفتن فولیکول‌ها شوید. چنین مشکلاتی عمدتاً به دلیل خطای پزشکی و یا عدم توجه به توصیه‌های مراقبتی در دوره نقاهت بروز خواهند کرد.

maralsalamatiranian

یک تیم پزشکی سخت کوش و خبره که یک هدف مشترک دارند! دسترسی سریع و آسان کاربران به مطالب معتبر روز دنیا در حوزه زیبایی و سلامت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نیاز به مشاوره دارید؟