درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

نحوه درست خوابیدن پس از تزریق ژل

نحوه درست خوابیدن پس از تزریق ژل

پس از انجام هر عمل زیبایی یا درمانی معمولا بهبودی و روند به دست آوردن سلامتی از اهمیت بالایی برخوردار است.

در چنین شرایطی افراد معمولا سعی می کنند تا تمامی اطلاعات مورد نیاز را درباره دوران نقاهت خود به دست آورند.

همان طور که می دانید استراحت و خوابیدن پس از هر روش درمانی و ترمیمی مانند عمل زیبایی تزریق ژل می تواند در روند بهبودی تاثیر گذار باشد.

 

نکات مهم در مورد استراحت کردن و خوابیدن پس از تزریق ژل

 

در عمل زیبایی تزریق ژل نیز موضوع استراحت و خوابیدن پس از انجام filler injection امری حیاتی و ضروری محسوب خواهد شد.

هیچ شخصی نمی تواند ادعا کند که نیاز به استراحت و خوابیدن ندارد، در نتیجه همین موضوع باعث خواهد شد تا اهمیت موضوع استراحت و خوابیدن به چشم آید.

اگر شما نیز به دنبال راه و روش هایی هستید که کیفیت خواب و استراحت مناسبی در دوران نقاهت پس از عمل زیبایی تزریق ژل داشته باشید حتما باید برخی نکات را جدی بگیرید.

 

نکات مهم در مورد استراحت کردن و خوابیدن پس از تزریق ژل

در دوران نقاهت و بازیابی پس از عمل زیبایی تزریق ژل نکات بسیار زیادی وجود دارد که می تواند در روند بهبودی ما تاثیر مثبتی داشته باشد بهتر است با دنبال کردن دستورالعمل های زیر و همچنین پیروی از نکاتی که پزشک متخصص ارائه می دهد می توانید از بروز عوارض جانبی جلوگیری کرده و نتایج باب میل خود را دریافت نمایید.

1- اولین و مهمترین موضوع این است که در مورد تمامی دستورالعمل ها و روش هایی که در طول دوران نقاهت در مورد استراحت، مراقبت و خوابیدن مورد استفاده باید با پزشک متخصص خود مشورت کنید.

2- از خوابیدن و استراحت کردن در چند ساعت ابتدایی پس از انجام عمل زیبایی filler injection به شدت پرهیز نمایید.

خوابیدن و استراحت کردن در 5 ساعت ابتدایی پس از عمل زیبایی تزریق ژل می تواند نتایج عکسی را ایجاد نماید که مورد قبول نخواهد بود.

3- در صورتی که فکر می کنید توان ایستادن یا نشستن را ندارید و مجبور به خوابیدن هستید بهتر است سر خود را در ارتفاع بیشتری نسبت به بدن خود قرار دهید. این کار را می تواند با استفاده از چند بالش و گذاشتن آن ها بر روی هم انجام دهید.

دقت داشته باشید که قرار دادن یک بالش کافی نبوده و حتما سر و صورت باید در ارتفاع بیشتر از سطح بدن قرار گیرد.

مشاهده مطلب
تزریق ژل های دائمی چیست؟

4- به این نکته توجه داشته باشید که شاید بتوانید برای چند ساعت به صورت نشسته استراحت کنید و یا دراز بکشید اما تحت هیچ شرایطی نخوابید، ممکن است در هنگام خوابیدن رفتار های غیر ارادی از شما سر بزند.

به عنوان مثال ممکن است در خواب محل تورم یا تزریق ژل را مالش دهید که همین موضوع می تواند باعث آسیب به نتایج اولیه عمل زیبایی filler injection شود.

5- در هفته ابتدایی پس از انجام عمل زیبایی تزریق ژل در هنگام خوابیدن و شب ها می توانید از دو بالش استفاده کنید که این نکته باعث خواهد شد تا سر در ارتفاع بالا تری از سطح بدن قرار گیرد.

این موضوع می تواند باعث کاهش تورم ها و کبودی ناشی از عمل زیبایی filler injection شود.

6- استراحت کردن و خوابیدن در زیر نور مستقیم خورشید نیز می تواند نتایج بسیار زیان باری را به همراه داشته باشد.

پس سعی کنید در هفته های ابتدایی پس از عمل زیبایی تزریق ژل به قولی از حمام آفتاب یا استراحت و خوابیدن در زیر نور مستقیم خورشید پرهیز نمایید.

 

اهمیت استراحت و خوابیدن در دوران نقاهت تزریق ژل

 

اهمیت استراحت و خوابیدن در دوران نقاهت تزریق ژل

همان طور که گفته شد عمل زیبایی تزریق ژل مانند هر عمل دیگری نیاز به بهبودی و گذراندن دوران نقاهت دارد و در دوران نقاهت فرد همواره به دنبال بهبودی و استراحت است.

استراحت و خوابیدن باعث خواهد شد تا فرد از انجام امور سنگین، استرس و غیره پرهیز نموده و بیشتر بر روی بهبودی خود تمرکز نماید.

فرض کنید پس از عمل زیبایی تزریق ژل بیمار بیما هیچ اهمیتی برای استراحت و خوابیدن قائل نشود، قطعا اگر شخص بیمار دارای کمبود خواب و استراحت گردد شرایط متابولیسم بدن وی تحت تاثیر شدیدی قرار خواهد گرفت و همین تاثیرات می تواند بر کیفیت بهبودی وی اثر گذار باشد.

هیچ گاه نباید از اهمیت استراحت کردن و خوابیدن در دوران نقاهت عمل زیبایی تزریق ژل یا هر عمل زیبایی دیگری غافل شوید.

استراحت کافی و داشتن یک خواب راحت می تواند باعث بهبود گردش جریان خون در بدن  و بافت ها شده و همین موضوعات روند بهبودی را تسریع خواهد بخشید.

افرادی که از کم خوابی رنج می برند معمولا همواره عصبی، بی حال و خسته هستند و همین موضوع در بافت های داخلی و مغزی وی نیز مشاهده خواهد شد که در نتیجه در روند بهبودی و حاصل شدن نتایج مناسب تاثیر منفی خواهد داشت.

بی خوابی و نداشتن استراحت کافی خود یکی از دلایل پیری و چین و چروک پوست صورت و بدن محسوب می شود در شرایطی که فرد توسط عمل زیبایی filler injection می کوشد که این علائم را خنثی نماید.

مشاهده مطلب
تزریق ژل در گردن

در چنین موقعیتی به راحتی مشخص خواهد شد که استراحت کردن و خوابیدن در زمان دوران نقاهت و بازیابی پس از عمل زیبایی تزریق ژل تا حد تاثیر گذار بوده و  مهم خواهد بود.

 

آیا طرز اشتباه خوابیدن میتواند منجر به انجام مجدد تزریق ژل شود

 

آیا طرز اشتباه خوابیدن می تواند منجر به انجام مجدد تزریق ژل شود؟

در برخی مواقع تزریق ژل نیاز به ترمیم و انجام مجدد دارد اما هیچگاه نمی توان دلیل مستقیمی برای این کار اعلام نمود و معیاری را مشخص کرد که در زمانی معین عمل زیبایی تزریق ژل مجددا تکرار شود.

اما در حالت کلی نکاتی وجود دارد که پزشکان با توجه به آن ها استفاده مجدد از عمل زیبایی filler injection را پیشنهاد می کنند.

به عنوان مثال یکی از مهمترین نکاتی که باعث خواهد شد فرد بیمار و پزشک متخصص زیبایی اقدام به انجام مجدد عمل زیبایی تزریق ژل نمایند از بین رفتن نتایج حاصل از اولین عمل زیبایی تزریق ژل می باشد.

علل مختلفی مانند مالش شدید، عدم رعایت نکات مورد نیاز در زمان استراحت و خوابیدن، فشار های ایجاد شده در زمان خواب و غیره می تواند باعث شود تا نتایجی که به واسطه عمل زیبایی filler injection ایجاد شده است از بین رفته و فرد مجبور شود تا مجددا این عمل زیبایی را انجام دهد.

زمانی که خواب هستید معمولا به صورت غیر ارادی حرکات و یا تکان هایی خواهید داشت.

در چنین مواقعی اگر شما در دوران نقاهت پس از عمل زیبایی تزریق ژل قرار داشته باشید ممکن است یک تکان اضافی یا فشار وارد شده به ناحیه تزریق باعث شود تا فیلر های تزریق شده مسطح شوند و تاثیر خود را از دست دهند.

زمانی که تاثیر ناشی از تزریق ژل از بین رود معمولا انجام مجدد عمل زیبایی تزریق ژل پیشنهاد می شود.

البته موارد بسیار زیادی وجود دارد که می تواند باعث از بین رفتن نتایجی حاصل از عمل زیبایی filler injection شود که یکی از آن ها گذر زمان است اما عدم مراقبت صحیح و همچنین رفتار ها و عادات اشتباه مانند فشار وارد کردن در زمان خواب و استراحت یا مواردی دیگر می تواند باعث شود تا نتایج به دست آمده از عمل زیبایی تزریق ژل خیلی زود از بین روند.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو مارال” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت تزریق ژل خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02144120537 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

مشاهده مطلب
تزریق ژل لب
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

تزریق ژل

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *