درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

تورم بعد از تزریق ژل خط خنده

تورم بعد از تزریق ژل خط خنده

با افزایش سن کم کم خط های موجود در صورت عمیق تر می شود و چین و چروک بر روی صورت ظاهر می شود که باعث می شود پیر تر به نظر برسید. یکی از راه های رفع آن ها Filler injection است؛ اما قبل از تزریق ژل بهتر است عوارض جانبی آن را بدانید برای مثال بدانید که آیا بعد Filler injection تورم ایجاد می شود یا خیر.

 

تورم بعد از تزریق ژل خط خنده

 

Filler injection برای موارد متعددی استفاده می شود. یکی از رایج ترین دلایل انجام تزریق ژل رفع چین و چروک است. در پایین به برخی دیگر از موارد رایج Filler injection به صورت پرداخته شده است.

 1. رفع خطوط روی پیشانی
 2. رفع خطوط لبخند
 3. رفع خطوط کنار چشم
 4. پروتز گونه
 5. پروتز لب

و غیره. تزریق ژل به صورت در موارد گفته شده باعث می شود چهره شما زیبا تر و جوان تر بنظر برسد و پس از انجام Filler injection اعتماد به نفس بیشتر و احساس بهتری نسبت به زندگی داشته باشید.

با توجه به این که با افزایش سن پوست صورت کم آب و کدر می شود تزریق ژل می تواند راه حل مناسبی هم برای رفع کم آبی و رفع کدری پوست صورت شود.

 

تزریق ژل خط خنده چیست و چگونه انجام می شود؟

تزریق ژل خط خنده چیست و چگونه انجام می شود؟

همانطور که گفته شد یکی از مواردی که تزریق ژل به صورت انجام می شود Filler injection به خط خنده است که با بالا رفتن سن عمیق تر می شود و چهره شما را پیر تر نشان می دهد و شادابی را از چهره می گیرد.

Filler injection به صورت با ژل های متفاوتی انجام می شود. انجام تزریق ژل به صورت با هر یک از ژل های موجود با توجه به صلاح دید پزشک متخصص تزریق ژل و ناحیه مورد نظر برای انجام Filler injection انجام می شود.

یکی از متداول ترین ژل هایی که در تزریق ژل به صورت توسط پزشک متخصص Filler injection انجام می شود ژل های دارای ماده ی طبیعی هیالورونیک اسید است.

پزشک متخصص Filler injection قبل از انجام تزریق ژل، به صورت ناحیه مورد نظر را با بی حسی به صورت موضعی بی حس می کند. سپس با سوزن مخصوص Filler injection، ژل را به ناحیه مورد نظر تزریق می کند.

تزریق ژل به صورت، بسته به ناحیه مورد نظر برای Filler injection معمولا در طی یک جلسه به مدت 15 دقیقه انجام می شود و شما می توانید به محض به اتمام رسیدن Filler injection به صورت با توجه به مقدار ژل تزریق شده نتیجه آن را مشاهده کنید.

مشاهده مطلب
تزریق ژل رادیس و مراحل انجام آن

 

عوارض جانبی تزریق ژل خط خنده

اما ممکن است بعد از انجام تزریق ژل به صورت با عوارض گفته شده در پایین به صورت موقتی مواجه شوید.

 1. درد
 2. تورم
 3. کبودی
 4. خارش
 5. علائم آلرژیک مانند ایجاد کهیر و قرمزی
 6. خونریزی
 7. کبودی
 8. التهاب

در صورتی که بعد از انجام تزریق ژل به صورت هر یک از عوارض گفته شده را مشاهده کردید نگران نشوید. همانطور که گفته شد این عوارض موقتی هستند و مدتی بعد از گذشت Filler injection به صورت فروکش می کنند.

بعد از تزریق ژل به صورت، در صورتی که در معرض آلودگی قرار بگیرید امکان عفونت در ناحیه ای که تزریق انجام شده هم وجود دارد. به همین دلیل معمولا پزشکان متخصص Filler injection به صورت برای جلوگیری از ایجاد آن برای بیمار آنتی بیوتیک تجویز می کنند.

اگر هر یک از عوارض گفته شده را مشاهده کردید و بعد از 3 روز از گذشت تزریق ژل به صورت، کاهشی در آن ها ها ندیدید در این این صورت حتما به پزشک متخصص خود مراجعه کنید.

با توجه به اینکه تزریق ژل با ماده ی طبیعی انجام می شود، در صورتی که پزشک متخصص و با تجربه ای را برای انجام Filler injection به صورت خود انتخاب کرده باشید با عوارض جدی و خطرناکی مواجه نمی شوید.

ولی اگر پزشک انتخابی شما پزشک مناسبی برای انجام تزریق ژل به صورت نباشد ممکن است به با عوارض زیر به صورت جدی مواجه شوید.

 1. شوک آنافیلاکسی
 2. سپسیس
 3. لخته شدن خون در شریان شبکیه که منجر به کوری
 4. شکستگی پوست
 5. آبسه

پس بهتر است قبل علاوه بر اینکه هزینه را یکی از معیار های انجام Filler injection به صورت قرار می دهید حتما انتخاب پزشک مناسب و متخصص را هم یکی از معیار های اولیه و مهم انجام تزریق ژل به صورت قرار دهید و در انتخاب آن دقت کنید.

 

تورم صورت بعد از تزریق ژل خط خنده

همانطور که گفته شد تورم یکی از عوارض جانبی تزریق ژل به صورت است که ممکن است بعد از انجام Filler injection به صورت همراه با قرمز در آن ناحیه مواجه شوید. رخ دادن این عارضه امری عادی و موقتی است.

به دلیل تورم ایجاد شده ی بعد از انجام تزریق ژل به صورت ممکن است نتوانید نتیجه دلخواهتان را به محض اتمام Filler injection به صورت مشاهده کنید.

تورم ایجاد شده بعد از Filler injection به صورت فقط تا چند روز ادامه خوهاد داشت و زود فروکش می کند اما شما می توانید با انجام نکات مراقبتی گفته شده در پایین زمان بهبودی تورم بعد از تزریق ژل به صورت را سریع تر کنید و زود تر به نتیجه دلخواه خود برسید.

 1. آب به مقدار زیاد بنوشید.
 2. کمپرس سرد و یا تکه ای یخ را در ناحیه متورم قرار دهید.
 3. رژیم غذایی مناسبی را رعایت کنید و غذا های سالم و میوه و سبزیجات تازه مصرف کنید.
مشاهده مطلب
تزریق ژل در پیشانی

با رعایت نکات گفته شده تورم ایجاد شده پس از انجام تزریق ژل به صورت زود تر فروکش می کند و شما می توانید از مشاهده نتیجه مورد نظرتان لذت ببرید؛ اما اگر بعد از گذشت چند روز تورم فروکش نکرد حتما با پزشک متخصص Filler injection خود مشورت کنید.

 

کنترل و مدیریت عوارض جانبی بعد از تزریق ژل

برای اینکه بعد از انجام تزریق ژل به صورت دچار مشکلی نشوید و از خطرات احتمالی آن جلوگیری کنید بهتر است نکاتی را بعد از انجام Filler injection به صورت رعایت کنید؛ که در پایین برخی از این نکات مراقبتی را برایتان ذکر شده است.

 1. به مدت چند روز به مکان های خیلی گرم نروید.
 2. به مدت دو روز از انجام فعالیت و ورزش های شدید خودداری کنید.
 3. از مصرف غذا هایی با نمک زیاد خودداری کنید. به این دلیل که آب بدن شما را کاهش می دهد.
 4. حتما قبل از مصرف هر نوع دارویی مخصوصا دارو های رقیق کننده خون، ایبوبروفن و آسپرین خودداری کنید.
 5. از سیگار کشیدن و در معرض سیگار قرار گرفتن بپرهیزید.
 6. حتما قبل از انجام Filler injection به صورت با پزشک متخصص تزریق ژل خود مشورت کنید و نکات مراقبتی دیگری که باید بعد از انجام Filler injection به صورت انجام دهید را از او بپرسید.

با انجام نکات مراقبتی بالا هم از ایجاد عوارض جانبی و خطرات احتمالی جلوگیری می کنید و هم زود تر به نتیجه دلخواه خود می رسید و برای مدت طولانی تری از نتیجه انجام تزریق ژل به صورت لذت می برید.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو مارال” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت تزریق ژل خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02144120537 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

تزریق ژل

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *