تزریق چربی به سینه – مزایا، مراقبت ها و هزینه

تزریق چربی به سینه ها
3.6/5 - (15 امتیاز)

برای داشتن تناسب اندام باید تمامی قسمت‌های بدن، خوش‌فرم باشند. برای مثال در خانم‌ها داشتن سینه‌های خوش‌فرم و برجسته تاثیر بسیار زیادی در زیبایی اندام خواهد داشت. اما متاسفانه برخی از افراد به صورت ژنتیکی سینه‌های بسیار کوچکی دارند و یا اینکه در جریان ابتلا به بیماری و یا بعد از دوران شیردهی تقارن سینه‌های خود را از دست داده و یا سینه‌ها افتاده می‌شوند.

در چنین مواردی خوشبختانه تکنیک‌های زیبایی متعددی برای فرم دادن به سینه‌ وجود دارد که برای مثال می‌توان به تزریق چربی به سینه اشاره کرد. در این تکنیک متخصص سعی می‌کند چربی را از قسمت‌هایی که با مسأله چاقی موضعی مواجه هستند استخراج نموده و بعد از تصفیه‌سازی، به سینه‌ها تزریق نماید. ترانسفر چربی به سینه یکی از خدمات زیبایی غیر تهاجمی و سرپایی است که بعد از چند ساعت می‌توانید نتیجه کار را رویت کنید. با توجه به اینکه این تکنیک در سال‌های اخیر در بین خانم‌ها بسیار محبوب شده است، در این مقاله پایگاه علمی پزشکی مارال سلامت ایرانیان پیرامون نحوه انتقال چربی به سینه، مزایا، عوارض و مراقبت‌های بعد از آن با شما صحبت خواهند کرد.

مرحله به مرحله ترانسفر چربی به سینه

مراحل تزریق چربی به سینه

 1. در ابتدا شما باید در یک جلسه با متخصص خود صحبت داشته باشید تا سلامت عمومی بدن بررسی شده و مشخص گردد آیا شما کاندید مناسبی برای تزریق چربی به سینه ‌ها هستید یا خیر. به طور کلی افرادی که به بیماری‌های زمینه‌ای، بیماری‌های خودایمنی، سرطان و مواردی از این قبیل دچار نباشد می‌توانند از این تکنیک زیبایی استفاده کنند.
 2. این روش برای افرادی مناسب است که بانک چربی کافی داشته باشند. برای انجام این تکنیک، به چربی زیادی نیاز خواهد بود. به همین دلیل این روش عمدتاً برای افرادی مناسب است که دچار چربی اضافه در ناحیه شکم و پهلو‌ها باشد.
 3. قبل از اینکه تزریق صورت گیرد باید خالص‌سازی چربی‌ها طی فرآیند سانتریفیوژ انجام شود. این مرحله کمک می‌کند که مواد ناخالص همراه با چربی‌ها جدا شده و بتوان چربی خالص را به سینه‌ها تزریق کرد. اهمیت این مرحله در به دست آوردن نتیجه نهایی و جلوگیری از عوارض جانبی است چرا که وجود این ناخالصی‌ها باعث می‌شود سطح پوست غیر یکنواخت و چربی‌ها گلوله گلوله گردند و از طرف دیگر احتمال بروز عفونت داخل نیز وجود دارد.
 4. قطعاً برای استخراج چربی و همچنین تزریق آن بی‌حسی موضعی در ناحیه هدف اعمال خواهد شد. البته اگر آستانه تحمل فرد پایین باشد و یا اینکه متخصص تشخیص دهد مدت زمان تزریق و استخراج چربی طولانی است، ممکن است از آرام‌بخش برای ایجاد حالت نیمه بیهوشی در بدن فرد نیز استفاده کند.

مشاهده این مطلب : نتیجه تزریق چربی

فواید تزریق چربی به سینه

مزایای تزریق چربی به سینه

کافی است در اینترنت کمی تحقیق کنید تا متوجه شوید روش‌های مختلفی برای فرم دادن به سینه‌ها وجود دارد. اما اگر بخواهیم به یکی از ایمن‌ترین متد‌ها اشاره کنیم لازم است شما را با انتقال چربی به سینه آشنا نماییم. این روش چند مزیت عمده دارد که باعث شده است مورد استقبال زنان در تمام دنیا قرار گیرد:

 1. همانگونه که گفته شد ‌ترانسفر چربی به سینه یک روش بسیار ایمن است زیرا ماده پرکننده مورد استفاده در این روش از چربی بدن خود شما خواهد بود بنابراین خطری برای بروز واکنش‌های منفی و آلرژیک نسبت به چربی وجود نخواهد داشت.
 2. شما در مدت زمان کوتاهی می‌توانید به نتیجه دلخواه خود برسید. بعد از اتمام تزریق چند روز صبر کنید تا ورم سینه‌ها کاهش پیدا کند. در این صورت می‌توانید نتیجه انتقال چربی به سینه را به خوبی رویت کنید.
 3. نتیجه تزریق چربی به سینه موقتی بوده و بعد از مدتی اثر آن از بین می‌رود. اما لازم است بدانید که ماندگاری این تکنیک نسبت به روش‌های موقتی دیگر بسیار بالاتر است. از سوی دیگر همین دائمی نبودن نتیجه کمک می‌کند تا اگر از تزریق راضی نبودید بتوانید بعد از مدتی فرم قبلی سینه‌های خود را به دست بیاورید.
 4. همانطور که گفته شد این روش برای افرادی مناسب است که چربی زیادی در بدن خود دارند. بنابراین تزریق چربی به سینه کمک می‌کند تا از شر چاقی موضعی به دلیل تجمع چربی در بخش‌هایی از بدن خلاص شوید.
 5. درصورتی که متخصص در تزریق چربی به خوبی عمل کند، سینه‌ها تقارن داشته و از طرف دیگر سطح پوست کاملاً یکنواخت به نظر خواهد رسید.
 6. ‌ترانسفر چربی به سینه نقاهت طولانی‌ مدت نداشته و سریع می‌توانید به شرایط عادی زندگی خود برگردید. البته لازم است بدانید که اگر برای اولین بار نسبت به تزریق چربی اقدام کنید، قطعاً دوره نقاهت کمی طولانی‌تر خواهد بود زیرا بعد از استخراج چربی باید سه روز به طور کامل استراحت کرده و تا مدتی از گن مخصوص استفاده نمایید تا دچار افتادگی پوست نشوید.
 7. بعضی از خانم‌ها نگران ابتلا به سرطان سینه در حین تزریق انواع پرکننده‌ها هستند. اما باید بگوییم که تزریق چربی چنین خطری را برای بدن شما نخواهد داشت زیرا چربی بخشی از بافت بدن خود شما بوده و در نتیجه با سیستم ایمنی بدن سازگار است.

بیشتر بخوانید: تزریق چربی به واژن – تکنیک جوانسازی و سفت کردن لابیا

تزریق چربی به سینه
اهداف تزریق چربی به سینه
 1. فرم دادن به سینه
 2. بزرگ کردن اندازه سینه
 3. زیباتر کردن سینه‌ها بعد از اتمام درمان سرطان سینه
عوارض جانبی تزریق چربی به سینه التهاب، ورم، کبودی و خارش پوست
مزایای تزریق چربی به سینه
 1. ماندگاری طولانی مدت
 2. عدم بروز واکنش آلرژیک نسبت به تزریق چربی
 3. طبیعی به نظر رسیدن نتیجه تزریق
 4. نداشتن خطرات جدی
سن مناسب تزریق چربی به سینه برای این تکنیک زیبایی باید از 20 سالگی به بعد اقدام کنید.

مشاهده این مطلب : تزریق چربی صورت

هزینه تزریق چربی به سینه

قیمت انتقال چربی به سینه برای هر فرد کاملاً متفاوت خواهد بود. این موضوع به میزان چربی مورد نیاز، فرم فعلی سینه‌ها و مدلی که برای بعد از تزریق در نظر دارید، دستمزد متخصص، هزینه‌های کلینیک و حتی درمان عوارض احتمالی بستگی دارد. در جلسه مشاوره حتماً متخصص پیرامون این موضوع با شما صحبت خواهد کرد و حتماً این نکته را متذکر می‌شود که انتقال چربی به سینه یک متد زیبایی به حساب آمده و شرکت‌های بیمه برای پرداخت هزینه‌ها از شما حمایت نخواهند کرد.

مراقبت های بعد از تزریق چربی به سینه

مراقبت ‌های بعد از تزریق چربی به سینه

آنچه باعث می‌شود نتیجه ترانسفر چربی به سینه بسیار ‌ایده‌آل بوده و به تناسب اندام مورد نظر در این قسمت از بدن برسید، عملکرد متخصص در زمان تزریق است. اما نباید فراموش کرد که نحوه مراقبت بعد از انتقال چربی به سینه تاثیر بسیار زیادی بر حفظ نتیجه تزریق خواهد داشت. لذا چند نکته را به خاطر داشته باشید:

 1. تا مدتی به هیچ عنوان نباید به سینه‌ها فشار وارد شود چرا که چربی‌ها جابجا شده و تقارن سینه‌ها بهم می‌خورد. از سوی دیگر احتمال گلوله شدن چربی در بافت سینه وجود دارد که در چنین شرایطی باید اقدامات مربوط به تخلیه را انجام دهید.
 2. در زمان خواب نیز نباید به شکم بخوابید تا سینه‌ها تحت فشار قرار نگیرند.
 3. با توجه به اینکه چربی‌ها در جریان متابولیسم بدن تجزیه شده و از بین ‌می‌روند بنابراین هر اندازه میزان سوخت و ساز بدن شما بیشتر بوده و یا اینکه فعالیت‌های روزانه بیشتری داشته باشید ماندگاری تزریق چربی به سینه کمتر خواهد شد. بنابراین به شما پیشنهاد می‌کنیم اگر قصد دارید از طریق رژیم غذایی وزن خود را کاهش دهی،د برای این منظور قبل از تزریق چربی اقدام کرده و پس از آن رژیم غذایی خود را کنار بگذارید.
 4. در طول دوره نقاهت تمام دارو‌های تجویز شده توسط متخصص را به طور کامل مصرف کنید.
 5. توجه داشته باشید که در روز‌های اولیه بعد از تزریق اگر دمای محیط افزایش پیدا کند احتمال جابجایی چربی در بافت سینه وجود خواهد داشت. به همین دلیل از استفاده از آب بسیار گرم در حمام خودداری کرد و تا مدتی به سونا و جکوزی نروید.
 6. در طول روز آب کافی بنوشید. تزریق چربی به کلاژن‌سازی پوست کمک می‌کند. بنابراین هیدراته نگه داشتن پوست از یک سو شادابی سلول‌ها را ارتقا داده و از سوی دیگر از گرسنگی کاذب جلوگیری می‌کند. همانگونه که می‌دانید در هر بار گرسنه شدن میزان متابولیسم چربی‌ها افزایش پیدا می‌کند.

عوارض تزریق چربی به سینه

بافت سینه یکی از حساس‌ترین بافت‌ها در بدن به حساب می‌آید و متأسفانه با توجه به اینکه در سال‌های اخیر آمار ابتلا به سرطان سینه در بین خانم‌ها افزایش یافته است، به همین دلیل عمده خانم‌ها که به تزریق چربی سینه نیاز دارند از انجام آن منصرف می‌شوند. به هر حال با توجه به آنچه که گفته شد، این نگرانی کاملاً طبیعی است. اما لازم است این نکته را مجدداً یادآوری کنیم که در فرآیند انتقال چربی به سینه، از چربی بدن خود شما استفاده می‌گردد بنابراین هیچ ماده شیمیایی وارد بدن نخواهد شد.

اگر متخصص به درستی عمل کند قطعاً نتیجه تزریق را به بهترین شکل ممکن مشاهده می‌کنید. شدت عوارض طبیعی ناشی از انتقال چربی به سینه، بسیار خفیف هستند و تنها به التهاب، ورم و خارش در ناحیه سینه خلاصه می‌شود که بعد از چند روز شاهد از بین رفتن این عوارض خواهید بود. البته اگر متخصص اشتباه نکرده باشید، در طی انجام این فرآیند هیچ خطری شما را تهدید نمی‌کند. اما متأسفانه پزشکانی که مهارت کافی در این زمینه ندارند و یا به اصول اخلاقی پایبند نیستند، به دلیل خطایی که در حین کار مرتکب شده و یا به دلیل استفاده از وسایل استریل نشده، باعث بروز مشکلاتی همانند عفونت و یا مشکلات بافتی برای خانم‌ها خواهند شدو.

سن مناسب تزریق چربی به سینه

خانم‌ها عمدتاً به دو دلیل برای انتقال چربی به سینه اقدام می‌کنند. برخی از آن‌ها در جریان ابتلا به سرطان سینه و تخلیه سینه‌های خود، این قسمت از بدن را از دست داده و با توجه به اینکه فرم سینه‌ها بر روی تناسب اندام تأثیر می‌گذارد، به همین دلیل بانوان تصمیم می‌گیرند از طریق انتقال چربی، زیبایی اندام خود را مجدداً به دست بیاورند. ولی در این میان، دختران جوان در سن بلوغ که هنوز به طور کامل دوران رشد را سپری نکرده‌اند، به دلیل کوچک بودن بیش از اندازه سینه‌های خود، برای تزریق چربی اقدام می‌کنند.

اما متخصصان به هیچ عنوان برای این دسته از افراد، تکنیک انتقال چربی را انجام نخواهند داشت زیرا طبق تحقیقات انجام شده، بهترین سن برای تزریق چربی به سینه بعد، از 20 سالگی است که بدن به حالت ثبات رسیده و رشد به طور عمده متوقف شده است. بنابراین انجام این تکنیک در دوران بلوغ یک اشتباه محض به حساب می‌آید و شما باید صبر کنید زمانی که دوران بلوغ سپری شد، به یک متخصص توانمند مراجعه نمایید. در صورتی که صلاحیت لازم را داشته باشید این تکنیک برای شما اجرا خواهد شد.

مقاله قبلی
تزریق چربی به صورت – مزایا و هزینه تزریق چربی از شکم به صورت
مقاله بعدی
تزریق چربی به چانه چقدر ماندگاری دارد؟ [هزینه پیوند چربی چانه در سال 1402]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

مطالب پربازدید