تزریق چربی به چانه چقدر ماندگاری دارد؟ [هزینه پیوند چربی چانه در سال 1402]

تزریق چربی به چانه
3.3/5 - (3 امتیاز)

اگر در مقابل آیینه به خوبی به چهره خود دقت کنید متوجه زوایایی در چهره خود خواهید شد که در نهایت فرم کلی صورت را تشکیل می‌دهند. در سال‌های اخیر تمایل به مدلینگ یا زاویه‌سازی صورت به ویژه در بین خانم‌ها افزایش پیدا کرده است. شما می‌توانید با تکنیک‌های زیبایی همانند تزریق ژل، تزریق چربی و یا تزریق بوتاکس زوایای چهره خود را به فرمی که دوست دارید تغییر دهید. برای مثال تزریق چربی به چانه عمدتاً با این هدف انجام می‌گیرد.

البته زمانی که چربی به چانه و فک انتقال داده می‌شود از یک سو چین و چروک‌ها برطرف شده و از طرف دیگر این تکنیک از طریق تحریک کلاژن‌سازی، به جوانسازی پوست نیز کمک خواهد کرد. پایگاه علمی پزشکی مارال سلامت ایرانیان در این مقاله شما را با تکنیک ‌ترانسفر چربی در چانه آشنا کرده و کلیه اطلاعات لازم در مورد این روش زیبا‌سازی را برای شما عزیزان بیان خواهند کرد.

طریقه ترانسفر چربی به چانه

مراحل انجام تزریق چربی به چانه

همانگونه که متوجه شدید با تزریق چربی به چانه می‌توانید زوایای صورت خود را به صورت کاملاً آشکار تغییر دهید. در سال‌های اخیر با توجه به اینکه بحث زاویه‌سازی صورت در بین سلبریتی‌ها بسیار مورد توجه قرار گرفته است این مسأله طبیعی است که مردم عادی به ویژه خانم‌ها نیز به این تکنیک زیبا‌سازی گرایش پیدا کنند. اگر چه روش‌های مختلفی برای فرم دادن به چانه وجود دارد اما تزریق چربی، ماندگاری بیشتری داشته و از سوی دیگر هیچگونه واکنش آلرژیک را به همراه نخواهد داشت زیرا در این روش متخصص ابتدا چربی‌های بدن شما را برداشت کرده و سپس فرآیند‌های لازم جهت تزریق را انجام می‌دهد.

بنابراین همانگونه که متوجه شدید مهمترین شرط لازم برای ‌ترانسفر چربی به چانه، داشتن چربی اضافه در بدن است. البته این مسأله بسیار مهم است که برای رسیدن به فرم نهایی چانه به چه میزان چربی نیاز خواهد بود. این تکنیک زیبایی طی مراحل زیر انجام می‌گیرد:

مراحل تزریق چربی به چانه

 1. در اولین قدم از طریق روش‌هایی همانند لیپوماتیک، چربی‌ها بدون اینکه دچار آسیب شوند از بدن خارج خواهند شد.
 2. در مرحله بعدی تصفیه‌سازی چربی انجام می‌گیرد تا مایعات و ترکیبات اضافی همراه با آن از چربی جدا شده و یک بافت خالص به دست آید.
 3. تزریق چربی از طریق سرنگ‌های مخصوص به چانه انجام می‌گیرد. البته در سال‌های اخیر تکنیک‌های تزریق چربی به روش میکروفت و نانوفت نیز ابداع شده‌اند که دقت و ظرافت عمل را بالا می‌برند. در روش میکروفت سلول‌های چربی به ذرات میکرو خورد شده و در روش نانوفت محلول موجود در داخل سلول‌ها استخراج می‌گردد.
 4. در هر صورت بعد از اتمام انتقال چربی به چانه شما متوجه تغییرات آشکارا در بدن خود خواهید شد.

مزایای تزریق چربی به چانه

شاید در نگاه اول این تصور را داشته باشید که نتیجه انتقال چربی به چانه با سایر تکنیک‌های زیبایی همانند تاثیر ژل یا بوتاکس برابر بوده و نهایتاً در همه روش‌ها می‌توان فرم چانه را به مدل مورد نظر خود تغییر داد. اما تزریق چربی به چانه و فک چند مزیت بسیار مهم دارد که باعث می‌شود این تکنیک زیبایی جایگاه بالاتری نسبت به سایر اقدامات زیبایی داشته باشد:

 1. بهترین فایده ‌ترانسفر چربی به چانه، طبیعی به نظر رسیدن تزریق است. اگر فرآیند خالص‌سازی چربی و تزریق آن به درستی انجام گیرد سطح پوست بعد از اتمام کار کاملاً یکدست و یکنواخت بوده و نتیجه انتقال چربی بسیار طبیعی به نظر خواهد رسید.
 2. متخصص از چربی بدن خود شما برای فرم دادن چانه استفاده می‌کند بنابراین جای نگرانی در مورد واکنش‌های آلرژیک نسبت به ماده پرکننده مورد استفاده نخواهد بود.
 3. نتیجه انتقال چربی به چانه موقتی است. شاید این مسأله خوشایند به نظر نرسد زیرا نیاز به تکرار دوباره تزریق خواهد بود اما لازم است به این نکته نیز توجه کنید که اگر از نتیجه کار راضی نبودید امکان بازگشت به فرم قبلی چهره وجود دارد.
 4. مهمترین تفاوتی که بین تزریق چربی به چانه با سایر تکنیک‌های زیبایی همانند ژل و بوتاکس وجود دارد این است که انتقال چربی به جوانسازی پوست نیز کمک می‌کند. سلول‌های چربی حاوی سلول‌های بنیادی نیز هستند. به همین دلیل است که قدرت پوست در تولید کلاژن و الاستین را بالا برده و از این پس خطوط و چین و چروک کمتری در چهره شما رویت خواهد شد.
 5. شما از طریق تزریق چربی به چانه با یک تیر دو نشان خواهید زد. از یک سو مدلینگ صورت را انجام داده و از سوی دیگر از شر چربی‌های اضافه در بدن خود خلاص شده‌اید. در واقع انتقال چربی به چانه کمک می‌کند که شما به فرم ‌ایده‌آل اندام خود نیز دست پیدا کنید.
 6. با توجه به اینکه مدت زمان ماندگاری نتیجه تزریق چربی به چانه طولانی‌تر است به همین دلیل تعداد جلسات تزریق کمتر شده و به عبارت دیگر فاصله بین هر جلسه تزریق افزایش پیدا می‌کند.

مطالب بیشتر: تزریق چربی به صورت لاغر

تزریق چربی به چانه
اهداف تزریق چربی به چانه
 1. فرم دادن به چانه
 2. تغییر زوایای صورت
 3. برطرف کردن چروک‌های پوستی در این قسمت از صورت
بهترین سن برای تزریق چربی باید تزریق چربی را بعد از دوران بلوغ و به طور دقیق‌تر، بعد از 20 سالگی انجام دهید.
عوارض تزریق چربی به چانه التهاب، ورم، کبودی و خارش
اهمیت انتخاب متخصص حرفه‌ای
 1. جلوگیری از بروز عوارض جدی همانند عفونت و گلوله شدن چربی
 2. رسیدن به نتیجه ایده‌آل
 3. اطمینان از انجام مرحله دوم تزریق چربی

قیمت تزریق چربی به چانه

هزینه تزریق چربی به چانه

قیمت انتقال چربی به چانه براساس روش انتخابی جهت استخراج چربی، تصفیه چربی‌ها، روش تزریق و همچنین میزان نیاز به چربی متفاوت خواهد بود. برای مثال اگر متخصص از تکنیک‌های میکرو و یا نانوفت برای شما استفاده کند قطعاً باید مبلغ بیشتری را برای کار پرداخت نمایید. همچنین لازم به ذکر است که در بحث هزینه ‌تزریق چربی به چانه و فک باید دستمزد متخصص و هزینه‌های پایه کلینیک را نیز در نظر بگیرید. با توجه به اینکه نتیجه ‌ترانسفر چربی به چانه کوتاه مدت بوده و مجددا نیاز به تزریق خواهد بود، هر اندازه ماندگاری تزریق بیشتر گردد هزینه کمتری را برای تکرار مجدد این تکنیک زیبایی پرداخت خواهید کرد.

راهکار‌های افزایش ماندگاری تزریق چربی به چانه

مهمترین عامل که بر ماندگاری تزریق چربی به چانه تاثیر می‌گذارد، میزان حرکت اندام هدف است. چون چانه در حین صحبت کردن و غذا خوردن حرکت زیادی دارد، بنابراین این مسأله طبیعی است که ماندگاری انتقال چربی به چانه نسبت به سایر اندام‌های هدف کوتاه‌تر باشد. اما در صورتی که رژیم غذایی سنگین نداشته، مواد غذایی مفید را در برنامه غذایی خود قرار داده، در طول روز آب کافی بنوشید و مراقبت‌های بعد از تزریق را رعایت کنید، قطعاً ماندگاری نتیجه تزریق چربی به چانه و فک افزایش پیدا خواهد کرد.

مشاهده این مطلب : تزریق چربی گونه

مراقبت ‌های بعد از تزریق چربی به چانه

برای اینکه به نتیجه ‌ایده‌آل از انتقال چربی به چانه برسید باید در انتخاب متخصص بسیار دقت کنید چرا که نحوه عملکرد پزشک، تعیین‌کننده نتیجه نهایی خواهد بود. متاسفانه ما با مراجعین زیادی برخورد داشته‌ایم که به دلیل عدم دقت دکتر در زمان تزریق چربی، سطح پوست در ناحیه چانه غیر یکنواخت شده و چربی‌ها گلوله شده‌اند. البته فراموش نکنید که نحوه مراقبت از خود در دوره نقاهت تاثیر چشمگیری بر نتیجه نهایی کار خواهد داشت به همین دلیل چند توصیه مهم را برای شما عزیزان بیان خواهیم کرد:

 1. تا مدتی که پزشک به شما توصیه می‌کند در زمان خواب سر بالاتر از بدن باشد تا چربی در زیر پوست را جابه‌جا نشده و از طرف دیگر ورم پوستی کاهش پیدا کند.
 2. تا چند روز به هیچ عنوان نباید محل تزریق تحت فشار قرار گیرد. بنابراین اگر دچار خارش شدید تا جایی که می‌توانید این وضعیت را تحمل کنید.
 3. حداقل تا یک هفته نباید به محیط‌های بسیار گرم همانند سونا، جکوزی رفته و حتی نباید در معرض تابش مستقیم خورشید قرار ‌گیرید. دمای بالا باعث می‌شود که چربی‌ها به راحتی به فرم سیال در آمده و در زیر پوست حرکت کند.
 4. برای اینکه نتیجه تزریق چربی به چانه ماندگاری بیشتری داشته باشد بهتر است رژیم غذایی را کنار بگذارید.
 5. مصرف دخانیات، مشروبات الکلی و دارو‌های رقیق‌کننده خون حداقل به مدت یک هفته بعد از تزریق چربی به چانه و فک ممنوع هستند.
 6. در طول روز آب کافی مصرف کنید تا دچار گرسنگی کاذب نشده و ماندگاری چربی‌ها در بدن افزایش پیدا کند.

مطالب بیشتر: تغذیه بعد از تزریق چربی

سن مناسب برای تزریق چربی به چانه

سن مناسب برای تزریق چربی به چانه

جالب است بدانید که در میان مراجعه‌کنندگان برای تزریق چربی به چانه، برخی از افراد در سن بلوغ به سر می‌برند و به همین دلیل پایگاه علمی پزشکی مارال سلامت ایرانیان به آن‌ها توصیه می‌کنند تا زمان سپری شدن دوران بلوغ، از انجام هرگونه متد زیبایی منصرف شوند.

در این میان، دختران جوان به دلیل اینکه به شدت تحت تأثیر سلبریتی‌ها و افراد مدل قرار می‌گیرند، به همین دلیل به صورت کاملاً احساساتی به سراغ انجام تکنیک‌های زیبایی خواهند رفت در صورتی که از نظر علم پزشکی انجام این قبیل متدها دقیقاً در زمانی که بدن دچار اختلالات هورمونی شدید بوده و از طرف دیگر در حال رشد است، کاملاً اشتباه خواهد بود. با توجه به آنچه که گفته شد، بهترین زمان برای تزریق چربی به چانه، بعد از ۲۰ سالگی است. در این زمان بدن به حالت ثبات رسیده و از طرف دیگر تعادل هورمونی در بدن نیز برقرار شده است. بنابراین مطمئن خواهید بود که نتیجه ترانسفر چربی به چانه دستخوش تغییرات نشده و برای مدت زمان طولانی می‌توانید از نتیجه آن لذت ببرید.

عوارض تزریق چربی به چانه

یکی از سؤالات پرتکرار از جانب مراجعه‌کنندگان برای انتقال چربی به چانه، میزان عوارض جانبی است که در اثر انجام این تکنیک زیبایی بروز می‌کند. نمی‌توان منکر این قضیه شد که هرگونه تکنیک زیبایی حتی اگر با پیشرفته‌ترین تجهیزات انجام شود، باز هم عوارضی را به همراه دارد و در نتیجه تزریق چربی به چانه نیز از این قاعده مستثنی نخواهد بود. اما خوشبختانه شدت عوارض‌ این تکنیک زیبایی، بسیار کم بوده و تنها به التهاب، ورم، کبودی و خارش در محل تزریق خلاصه می‌شود که تقریباً بعد از یک هفته، تمامی این عوارض برطرف خواهد شد.

اما متأسفانه برخی از مشکلات ناشی از خطای پزشکی و یا عدم توجه به مراقبت‌های بعد از تزریق نیز به رخ می‌دهند که از جمله می‌توان به عفونت، گلوله شدن چربی در محل تزریق و یا آسیب‌های بافتی اشاره نمود. برای جلوگیری از بروز چنین اتفاقات ناگواری، نه تنها باید در انتخاب متخصص دقت کنید بلکه باید به تمامی توصیه‌های مراقبتی که در جلسه مشاوره برای شما ذکر می‌گردد نیز توجه داشته باشید. فراموش نکنید که عملکرد متخصص، از یک‌سو برای جلوگیری از بروز عوارض جانبی اهمیت دارد و از سوی دیگر بر نتیجه نهایی تزریق نیز تأثیر می‌گذارد. بنابراین قبل از هرگونه اقدامی، با تحقیقات لازم بهترین متخصص تزریق چربی به چانه را انتخاب کنید تا از نتیجه کار مطمئن باشید.

مقاله قبلی
تزریق چربی به سینه – مزایا، مراقبت ها و هزینه
مقاله بعدی
مرحله دوم تزریق چربی – شارژ ترانسفر چربی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

مطالب پربازدید