درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

تزریق ژل برای گودی بینی

تزریق ژل برای گودی بینی

امروزه افراد زیادی از پرکننده ها برای برجسته کردن گونه ها، پر کردن چین و چروک های صورت و یا افزایش سطح و برطرف کردن گودی بینی استفاده می کنند تا ظاهر بینی خود را تغییر دهند. رینوپلاستی غیرجراحی که در آن تزریق ژل به بینی شما انجام می شود تا به متعادل کردن نسبت بینی کمک کند روشی است که مورد استقبال افراد زیادی قرار گرفته است.

 

تزریق ژل برای گودی بینی

 

لازم به یادآوری است که Filler injection یک عمل جراحی نیست و نمی تواند جایگزین مناسبی برای جراحی زیبایی بینی باشد اما می تواند تعدادی از نواقص موجود در بینی از جمله گودی بینی که قابل تزریق است را با استفاده از تزریق ژل در آن قسمت از بینی تا حد زیادی اصلاح کند.

 

کاندید های مناسب جهت تزریق ژل برای گودی بینی

اگرچه بیشتر بیماران کاندیدای تزریق فیلر و پرکننده های پوستی هستند و استفاده از تزریق ژل برای گودی بینی و رفع بی نظمی و ناهنجاری های خفیف بینی روشی مناسب می باشد اما لازم به ذکر است که تزریق فیلر برای برطرف کردن افتادگی بینی، کج بودن بینی و بینی های بزرگ راه حل مناسبی نیست.

 

 

Filler injection به بینی باعث کوچکتر شدن بینی نمی شود. در حقیقت پرکننده ها به بینی شما حجم می افزایند و باعث بزرگتر شدن بینی می شوند. لازم به ذکر است که تزریق پر کننده ها می تواند برجستگی های بینی را کمتر نمایان کند یا شکل بینی را اصلاح کند.

به نظر بسیاری از پزشکان متخصص كاندیدای مناسب جهت تزریق فیلر كسی است كه بینی او در اندازه كوچك تر است و مایل است بینی را محكم تر كند یا نوك بینی را اصلاح كند. بیمارانی که تحت تزریق ژل قرار می گیرند باید این واقعیت را بپذیرند که بینی آن ها بزرگتر شود.

بیمارانی که از افتادگی نوک بینی رضایت ندارند و یا مایل به داشتن بینی کوچکتر هستند از جراحی زیبایی بینی استفاده می کنند. برخی از بیماران بعد از عمل جراحی زیبایی بینی به دلیل عدم تقارن جزئی بین دو نیمه بینی، از نتیجه راضی نیستند.

برای این افراد تزریق ژل به بینی با پنهان کردن ایرادات بینی می تواند نتایج حاصل از جراحی زیبایی بینی قبلی را بهبود بخشد. توجه داشته باشید که تزریق ژل به بینی یک عمل تقویتی است، بنابراین نمی تواند اندازه بینی شخص را کاهش دهد.

مشاهده مطلب
نحوه درست خوابیدن پس از تزریق ژل

 

تزریق ژل برای گودی بینی با چه روشی انجام می شود؟

طبق گزارش انجمن جراحان پلاستیک، اصلاح گودی بینی توسط Filler injection یکی از محبوب ترین روش های زیبایی می باشد. افراد به دلایل مختلفی از نظر زیبایی شناختی و کاربردی، برای خلاص شدن از گودی و برآمدگی روی بینی یا صاف کردن و به دنبال آن اصلاح مشکلات تنفسی، به دنبال تزریق فیلر هستند.

تزریق ژل یک عمل جراحی زیبایی بینی جراحی با حداقل تهاجمی است که شامل تزریق پرکننده ها در بینی برای تغییر شکل، سوراخ بینی یا ارتفاع پل بینی می باشد. تزریق ژل برای گودی بینی روشی موثر می باشد، اگرچه نتایج حاصل آن موقت است.

پرکننده های اسید هیالورونیک یکی از رایج ترین پرکننده های مورد استفاده برای گودی بینی هستند. در برخی موارد ممکن است از پرکننده های اسید هیالورونیك به همراه نوروتوكسین مانند بوتاکس استفاده شود.

تزریق ژل برای گودی بینی حدود 15 تا 20 دقیقه طول می کشد که قبل از آن کرم های بی حس کننده بر روی محل تزریق اعمال می شود.

Filler injection به بینی با استفاده از سوزن های بسیار کوچک پرکننده های پوستی مبتنی بر اسید هیالورونیک مانند ژل ژوویدرم و رستیلن برای صاف کردن بی نظمی به بینی تزریق می شوند. تزریق پرکننده ها پس از تزریق به بینی به راحتی قالب و شکل می گیرند.

تزریق فیلر برای دستیابی به نتیجه زیبایی شناختی بدون هیچگونه برش و نیاز به جراحی طراحی شده است.

 

تاثیرات حاصل از تزریق ژل تا چه حد ماندگار است؟

برخلاف عمل جراحی زیبایی بینی، نتایج حاصل از Filler injection موقت است و بسته به نوع انتخابی شما دوام آن ها می تواند از 6 تا 12 ماه به طول انجامد.

عمل جراحی زیبایی بینی که تهاجمی می باشد و باعث تغییر شکل بینی می شود نتایج حاصل دائمی دارد اما به دلیل کبودی، تورم و نیاز به بیهوشی و زمان بهبودی طولانی مدت برای بعضی از افراد باعث ایجاد هراس می شود.

در این موارد Filler injection یا رینوپلاستی غیرجراحی می تواند راه حل مناسبی باشد. در طی تزریق ژل از سوزن های کوچک برای تزریق فیلر استفاده می کنند تا گودی بینی را بدون هیچگونه جراحی تهاجمی تغییر دهد اما در نتیجه اثرات موقتی هستند.

به طور کلی ماندگاری نتایج حاصل از تزریق فیلر به بینی بسته به نوع استفاده از پرکننده پوستی، مساحت بینی که تحت درمان قرار می گیرد و شرایط بیمار بستگی دارد. هر پرکننده ماندگاری خاصی دارد و بدن هر بیمار پرکننده های تزریقی را با سرعت متفاوت متابولیزه می کند.

مشاهده مطلب
تورم بعد از تزریق ژل خط خنده

ماندگاری بیشتر پرکننده های آرایشی موقتی است. ژل های مورد استفاده در این روش موقتی هستند و به دلیل عوارض بسیار زیاد این نوع ژل ها، استفاده از ژل های دائمی ممنوع است.

به طور کلی بسته به آناتومی بینی و نوع پرکننده مورد استفاده نتایج می تواند بین 9 ماه تا 2 سال دوام داشته باشد. اگرچه بسته به نوع پرکننده ای که انتخاب می کنید، یک تا دو سال به طول می انجامد و ماندگاری آن ها دائمی نیست.

توجه داشته باشید که تزریق ژل باعث نمی شود بینی شما کوچکتر شود و روش مناسبی برای افرادی که بینی های گوشتی و یا بزرگ دارند نمی باشد.

توجه داشته باشید که تزریق پرکننده ها خطرات خاص خود را به همراه دارد و ممکن است منجر به نکروز پوستی یا مرگ بافت پوست به دلیل کاهش جریان خون به منطقه شود.

 

دوران نقاهت تزریق ژل برای گودی بینی

تمام تزریق ها با خطرات تورم، کبودی و خونریزی همراه است اما بینی یک ناحیه خاص و ظریف صورت است. Filler injection به بینی باید توسط پزشکان متخصص و ماهر در این زمینه انجام شود.

افرادی که متقاضی تزریق ژل هستند باید اصول ایمنی تزریق را درک کنند و به افراد غیر پزشک و کسانی که صلاحیت و دانش لازم برای تزریق ژل را ندارند مراجعه نکنند.

بینی به عنوان یکی از حساس ترین اعضای صورت می باشند و دلیل این امر این می باشد که خون رسانی به بینی کاملاً ضعیف است، به ویژه در بینی هایی که قبلاً تحت عمل جراحی قبلی قرار گرفته اند. اگر تزریق پرکننده ها درون نوك یا سوراخ بینی انجام شود، ممکن است عوارض جانبی را به دنبال داشته باشد.

قبل از Filler injection با پزشک خود در مورد تجربه آن ها در مورد کارهای غیر جراحی بینی صحبت کنید و مطمئن باشید که همه خطرات احتمالی و مراقب های پس از تزریق ژل برای گودی بینی را برای شما بیان می کند.

به خاطر داشته باشید که پس از تزریق ژل به بینی برای هفته اول هیچگونه فشاری به بینی وارد نکنید و یا بینی خود را ماساژ ندهید. بعد از گذشت یک هفته، هیچ محدودیتی در فعالیت وجود ندارد. شما می توانید بلافاصله بعد از عمل آرایش کنید و می توانید در همان روز دوش بگیرید.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو مارال” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت تزریق ژل خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02144120537 تماس بگیرید.

مشاهده مطلب
مراقبت های بعد از تزریق ژل

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

تزریق ژل

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *